Kalifat upada, dżihadyści wracają do Wielkiej Brytanii

Kalifat w Syrii i Iraku upada, dżihadyści golą brody i uciekają do Europy. Raport Instytutu badań strategicznych The Soufan Centre ostrzega, że do Wielkiej Brytanii mogło powrócić nawet 400 dżihadystów z ISIS.

Wiadomo, że kilkuset bojowników wróciło od czasu, gdy siły kalifatu zaczęły odnosić poważne straty w Syrii i Iraku. Brytyjskie władze oficjalnie nie chcą potwierdzić, czy zostali aresztowani przy próbie wjazdu do Wielkiej Brytanii, czy są inwigilowani – informuje RMF FM.

Zdaniem autorów raportu instytut 5.5 tysiąca ludzi z 33 krajów wstąpiło do armii kalifatu. Tylko ścisła współpraca kontrwywiadów i prężna wymiana informacji mogą oszacować zagrożenie, jakie byli bojownicy ISIS stanowią dla światowego pokoju.

Brytyjski minister do spraw rozwoju międzynarodowego Rory Stewart uważa, iż członkowie tzw. Państwa Islamskiego powinni zostać unicestwieni, to jedyny skuteczny sposób na ich powstrzymanie.

rmf24.pl

34 komentarz do “Kalifat upada, dżihadyści wracają do Wielkiej Brytanii

  1. @aqw O wszystko można podejrzewać tych „polityków” tylko nie o głupotę. Wg. mnie to jest premedytacja i jawne łamanie prawa Europy. Śmieją nam się w twarz, za nic nas mają, bo gdyby było inaczej to w świetle prawa by ich odstrzelili na miejscu, żeby nie musieli się ci mordercy fatygować na podróże do Europy… Ale największy przebiegły cynik i kreatura ma inne plany dla białych ludzi… Już nie nadążam z tymi ohydnymi info co robią z nami, już zaczynają od przedszkola demoralizować dzieci i kpią z naszych europejskich wartości („Do Sejmu trafił projekt ustawy genderowej. Obejmuje m.in. zajęcia mające na celu seksualizację dzieci – już od zerówki”) W Belgii jeszcze „lepiej” („BELGIA: Uczą dzieci „jak dobrze obciągać” oraz innych technik seksualnych”). Zresztą PE daje przykład i sobie nie żałują. Jak widać wypoczęci, dobrze zarabiają to przecież należy im się rozrywka – podatnik europejski „funduje”, to co będą sobie żałować… („Unia gwałcicielska. Napaleni eurokraci rzucają się na swoje urzędniczki” (reporters))… Nikt sobie nie żałuje dla białego człowieka… No i gdzie ci wszyscy „humaniści” i walczący z rasizmem? Zaspali!? Jak zwykle, bo rasizm dotyczy białej rasy, to wszyscy ogłuchli i oślepli!? („Profesor uniwersytetu wzywa do wymordowania wszystkich białych ludzi” ; „Matematyka jest rasistowska i utrwala uprzywilejowanie białych ludzi”)…
   Wszystkie siły się zmówiły bo mają jeden cel – wykończyć białych. A biali ludzie… A biali przeważnie się nie bronią – tak ich wytresowano poprawnością polityczną aż „zabito” w nas instynkt samoobrony…(wiadomo że uogólniam, ale mam na myśli tzw. większość) a to wszystko za nasze pieniądze i na naszym i naszych przodków odwiecznym terenie… Ze wschodu „uchodźcy”, którzy będą mieli z kasy polskiego podatnika (a jakże!) polskie emerytury już po przepracowaniu 1-go miesiąca(!) w Polsce w wysokości 1000zł! Złodziejstwo w biały dzień i kpienie wszystkich rządów z Polaków! Od zachodu „uchodźcy” tym oczywiście też nie żałują no bo przecież nie z własnej kieszeni wydają… I tak każdego dnia…

  1. Tak, wjeżdżają bez problemu i to już od jakiegoś czasu kiedy to ten twór zaczął przegrywać. Ale oni raczej szkolą przyszłych bojowników wykorzystując swoje doświadczenie bojowe i organizują całą akcję przy wsparciu imamów.

    1. Evituś wybacz proszę. Od kilkunastu dni nie zaglądam na pocztę. Oczywiście że jadę na Marsz. Muszę jednakże zmienić trochę plany i przyjadę kilka dni wcześniej do Warszawy bo moja szanowna małżonka chce uczestniczyć w Rocznicy Smoleńskiej. Ale o wszystkim napiszę Ci zaraz na priv. Jeszcze raz bardzo, bardzo Cię przepraszam.

     1. @PolishPolackski
      Też nie mogę tego zrozumieć. Może szanowni Forumowicze mają mi za złe że wykorzystuję forum do załatwiania prywatnych spraw?

  2. My tu ,za przeproszeniem ,zajmujemy sie dooperalami tymczasem cala cywilizowanan Europa, ,ba….,co tam Europa -caly swiat i chyba nawet Galaktyka patrza ze groza na Wlochy ,gdzie ostatnio dokonala sie profanacja i bluznierstwo w jednym na niespotykana dotychczas skale!Czyzby sprofanowano sw.Sakrament ,albo jakas banda lewakow wdarla sie do ktoregos z kosciolow i odbyla na oltarzu zbiorowa orgie? A moze znowu pobito ,albo i nawet zamordowano jakiego ksiedza….nic z tych blahostek ,stala sie rzecz najstraszniejsza ,mianowicie kibole klubu pilkarskiego Lazio porozlepiali naklejki … z podobizna Anny Frank ubrana w koszulke AS.Roma!
   Oczywiscie policja , dotychczas bezradna wobec kryminalnych wyczynow nachodzcow , wykazala sie niezwykla operatywnoscia i rzucila do walki najlepsze kadry !Przez mikroskopy elektronowe oglada sie ujecia z monitoringow i wkrotce zloczyncy zostana ujeci i przykladnie ukarani!Tymczasem zapowiedziano ,ze w nastepnych kolejkach ligi wloskiej ,tuz przed gwizdkiem rozpoczynajacym mecze beda odczytywane fragmentu dziennika Anny Frank! Tylko, czy aby podniesie to frekwencje ,to juz jest inne pytanie….

  3. „Kalifat upada, dżihadyści wracają do Wielkiej Brytanii” – Hmmm … czy to znaczy że Schetyna, Petru, Misiło, Kopacz , Budka i reszta dżihadystów z Totalnej Opozycji , też wróci do Wielkiej Brytanii . Czy może jednak raczej do swoich ojczyzn na Bliskim Wschodzie i Ukrainie. Trzeba ich odprowadzić do granic RP , rozebrać do gaci i obić kijami. Tak żeby zapamiętali Polskę i więcej tu nie wracali.

 1. I tu widać, jak głupim pomysłem była rezygnacja z kary śmierci. Powinni zostać schwytani i unicestwieni w majestacie prawa. A tak, brytyjskie służby pewnie będą próbowały ich likwidować po cichu, balansując na granicy prawa lub je łamiąc. W optymistycznym scenariuszu, rzecz jasna, bo w takiej Szwecji to ich przyjmą z otwartymi ramionami, dadzą mieszkanie i socjal.

 2. Po prostu wracają po posiłki w postaci nowych rekrutów i środków finansowych z socjału. Posiedzi kilka miesięcy na wyspach jako biedny uchodźca, podleczy się, dostanie kasy, podszkoli w międzyczasie paru młodych ekstremistów, odpali jakąś bombkę albo któremuś z młodych zleci zamach tytułem sprawdzenia kompetencji wychowanka. A potem znowu wróci front na koszt brytyjskiego podatnika.

 3. Nie nazwałabym tego powrotem lecz zmianą miejsca stacjonowania. W Europie dalej będą prowadzić wojnę, tylko zamiast biegać po mieście z karabinem, będą rozjeżdżać ludzi ciężarówkami albo wybuchać w centrach handlowych. I jeszcze socjal dostaną, aby mieli za co te materiały wybuchowe kupić.

 4. „…Brytyjski minister do spraw rozwoju międzynarodowego Rory Stewart uważa, iż członkowie tzw. Państwa Islamskiego powinni zostać unicestwieni…”

  I pomyśleć, że wystarczy zabrać zasiłek socjalny aby UNICESTWIĆ dzikiego.
  Ale, żeby dojść do takich wniosków trzeba wpierw nie być debilem…

Dodaj komentarz