Gangi pakistańskich imigrantów przez niemal dwie dekady terroryzowały brytyjskie Rotherham, handlując ciałami nawet 11-letnich dziewczynek. Sprawa była latami tuszowana przez lokalne władze, policję i opiekę społeczną. W piątek na kary więzienia skazano kolejnych ośmiu napastników. Dotychczas wyroki usłyszało zaledwie kilkunastu pedofilów, blisko 40 czeka na proces. To wyjątkowo niewiele, bo wykorzystywanych seksualnie dzieci było ponad 1,4 tys.

W piątek 4 listopada sąd wydał wyrok na ośmiu pakistańskich pedofilów. Zostali uznani winnymi popełnienia w sumie 16 różnych zarzutów, m.in. gwałtu, brutalnej napaści i bezprawnego więzienia. Sąd skazał ich na wyroki od 5 do 19 lat więzienia. W lutym skazano pięć innych osób. Nadal blisko 40 pedofilów czeka na proces.

Sprawę gangu pakistańskich gwałcicieli w Rotherham nagłośniliśmy na łamach portalu ndie.pl w 2014 roku. Od tego czasu skazano zaledwie kilkunastu pedofilów. Przypomnijmy, że ofiarą nielegalnego procederu miało paść w ciągu 16 lat około 1400 dziewczynek. Najmłodsza z nich miała zaledwie 11 lat. Pomiędzy 1997 a 2013 rokiem Pakistańczycy mieszkający w Rotherham zgwałcili ponad 1400 dzieci. Ofiary były bite, bandyci dokonywali zbiorowych gwałtów, grozili ofiarom bronią palną, oblewali benzyną grożąc przy tym spaleniem żywcem. Jednej z dziewczynek sprawca obciął włosy i ogoloną nazywał ‚swoją biała dziwką’.

Ofiary poprawności politycznej

Jak to możliwe, że setki dzieci były wykorzystywane seksualnie przez gangi pakistańskich imigrantów?

Pierwszy raport dotyczący w tej sprawie, w którym ostro skrytykowano za bierność instytucje publiczne, pojawił się już w 2002 r. Został uznany za „przesadzony” i „sfabrykowany” przez policję i miejskie władze.

W innym dokumencie z 2006 r. badacze jako powód bierności policji podawali m.in. obawę, że mogą zostać posądzeni o rasizm. Z kolei kierownicy pouczali pracowników opieki społecznej, by nie odnosić się do pochodzenia etnicznego domniemanych sprawców lub zachować ostrożność przy jej podawaniu w raportach i aktach podopiecznych. Jeden z policjantów powiedział badaczom, że to część wpływowych radnych o pochodzeniu pakistańskim blokowała działania policji. Z kolei wysocy rangą urzędnicy ratusza w Rotherham anonimowo oświadczyli w rozmowie z prof. Jay, że nagłośnienie sprawy wykorzystywania seksualnego brytyjskich dzieci przez gangi Azjatów „da paliwo” rasistom i może przyciągnąć ekstremistyczne ugrupowania polityczne, które „zagrożą jedności społeczności”.

Wysocy rangą urzędnicy miejscy w obawie przed tym, że „element etniczny może zniszczyć spójność” nie informowali radnych o skali i powadze problemu. Za każdym razem twierdzili, że problem jej wydumany i wyolbrzymiony. „Są doniesienia mówiące o tym, że wysocy urzędnicy żądali, by minimalizowano znaczenie wykorzystywania seksualnego i etniczności sprawców” – wynika z raportu.

Z innego raportu sporządzonego dla Fundacji Prawa i Wolności pt. „Łatwe mięso: Wielokulturowość, Islam i Seksualna Niewola Nieletnich”, wynika, że służby porządkowe w Anglii i Walii były świadome działalności muzułmańskich gangów pedofilskich, które często zaczynały się tak samo – zawieranie przyjaźni z ofiarami i uzyskiwaniu ich zaufania, żeby potem wtrącić je w spiralę przemocy i poniżenia.

Po raporcie opublikowanym przez prof. Alexis Jay, własne śledztwo ws. wykorzystywania seksualnego nieletnich przez niespokrewnionych sprawców w Rotherham wszczęła Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA). Piątkowe wyroki skazujące dla ośmiu mężczyzn to m.in. właśnie efekt jej działań.

źródła: tvn24.pl / ndie.pl / rp.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Dodaj komentarz

37 komentarzy do "Dziesiątki pakistańskich pedofilów wciąż czeka na proces. Opieszałość wymiaru sprawiedliwości"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
888
Gość
888

Ludzie czy ja śnie, obudźcie mnie, co za koszmar.

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

@888
Ja się dziwię, że w ogóle ich oskarżyli. Przecież, jest wiele innych sposobów rozwiązania tej niezręczności władzy angielskiej. A to choroba psychiczna, a to niedostosowanie kulturowe, a to że byli brani do edukacji w zasadach Islamu, a to wprowadzenie prawa małżeństw z nieletnimi wszystkich pci… No to ostatnie to chyba nalepsiejsze. Przestępstwa nie ma, dzieci mają opiekę i nie ma powodów do rozruchów, i oskarżania, że bluźni się przeciwko Muhammadowi.

888
Gość
888

A co najważniejsze to ich zbrodnie nie były zakwalifikowane jako zbrodnie z najwyższego poziomu jaka to kwalifikacja była przedstawiona Polakom którzy wrzucili plasterki bekonu w śmierdzące glany w meczecie w Anglii. @lolo sam rozumiesz przecież że rzucanie bekonem to tak wielkie przestępstwo ze gwałcenie dzieci to przy nim to jest nic.

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

@888
No jasne, że rozumiem. To się rozumie samo przez się. Spróbowałbym „nie rozumieć”… To byłaby dopiero zbrodnia przeciwko ludzkości… No, wychodzi na to, że rzucić bekonem i umrzeć… Strach pomyśleć co by było gdyby tak rzucić całą świnią… Pan Hartman z panem Schulzem by się zapluli z rozpaczy. „Nie ma to tamto”: rozstrzelali by do 10 pokolenia wstecz.

Dagmara
Gość
Dagmara

ten kraj ma gigantyczne lobby muzłumańskie – dlatego jest jak jest

888
Gość
888

@Dagmara
Nie uwierzę że wszyscy odpowiedzialni za ten skandal funkcjonariusze policyjni i państwowi nie reagowali bo bali się posądzenia o rasizm, po części może tak i było a już na pewno nie jeden zgarnął dużą kasę żeby sprawę zamieść pod dywan. W dobie pazerności lewaków nie uwierzę że tuszowali sprawy za darmo

Dagmara
Gość
Dagmara
@888 ,, Lobby muzułmańskie staje się co raz bardziej asertywne i wyćwiczone w naciskach na europejskich prawodawców we wprowadzaniu proislamskich rozwiązań prawnych,, Słowo klucz NACISK : Naciskają od góry np. na prezesa $$$ i na dyrektora na kierowników już nie muszą -bo kierowników już prezes i dyrektor naciska – reszta pracowników wie o co biega i tyle – po prostu chcą pracować – bo mają rodziny na utrzymaniu. Reakcja nie koniecznie musiała się wiązać z oskarżeniem o rasizm – ja raczej myślę o np zamknięciu drogi do awansu, braku możliwości np szkoleń podnoszących kwalifikację, patrzeniu na ręce, słabej ocenie pracowniczej… Czytaj więcej »
Dagmara
Gość
Dagmara

@888
no patrz smile mądruje się i jeszcze błędy robię oops miało być niekoniecznie …

888
Gość
888

Nikt tego nie zauważył. Pozdrawiam

antykalifat
Gość
antykalifat

@ Dagmara
analfabetko wracaj do gimnazjum

easyrider
Gość
easyrider

Samo życie, Dagmara, jeżeli chodzi o funkcjonariuszy. O ile wielu zaryzykuje bezpośrednio, działając w terenie, o tyle mało który zaryzykuje emeryturę. Przypomnij sobie temat o policjantach ze Szwecji przechodzących nagminnie na emeryturę czy protesty francuskich policjantów. Czemu to wszystko? Skoro za działanie jeszcze są chłostani, że są zbyt brutalni, to powoli obojętnieją i odwracają głowy. Policjant zrobi swoje i narazi się ale jeżeli dodatkowo będzie miał swoich przełożonych (też ciśniętych przez polityków) przeciwko sobie, za to, że działa zbyt ostro, to szybko odpuści sobie.

kowalski
Gość
kowalski

I wciąż powraca pytanie?Kto tak naprawdę rządzi w zachodniej Europie,kto ma w lapach media ,sądownictwo ,polityków?!Przecież jest nieprawdopodobne by rodowici Brytole pozwalali na takie pomiatanie swoimi dziećmi,swoim sądownictwem czyli swoim społeczeństwem.

Publiusz
Gość
Publiusz

Na to pytanie Michalkiewicz udzielil juz juz dawno temu elegancko sformulowanej odpowiedzi : „starsi i madrzejsi”……

easyrider
Gość
easyrider

Zobaczcie jaka jest skala bierności społeczeństwa! Ludzie wiedząc o takich rzeczach powinni na latarniach powywieszać takie „elity” i na kopach wywalić ich „gości”. A ludzie dalej łykają ten politpoprawny bełkot liberał-lewackich elit. To pokazuje poziom zindoktrynowania tych społeczeństw. Oni padną praktycznie bez walki.

Dagmara
Gość
Dagmara

@ easyrider
właśnie to mnie szokuje – gdyby byli zacofani, biedni, głodni – zrozumiałabym. Tolerancja i apatia to ostatnie cnoty umierającego społeczeństwa widział to już Arystoteles

easyrider
Gość
easyrider

Słowo tolerancja jest absolutnie nadużywane i mocno z tego powodu wyświechtane. To o czym bełkoczą i czego używają jako propagandowego oręża liberał-lewackie elity, to pseudotolerancja. Oni celowo zmieniają znaczenie słów. Tolerancja nie oznacza przecież bezwarunkowej akceptacji. A to, że te społeczeństwa umierają, to widać gołym okiem. Im się wydaje, że ta cywilizacja jest wieczna. Zatracili się w hedonizmie. Rzym upadł, Bizancjum, imperium Czyngiz Chana, imperium Osmanów… a III Rzesza miała być tysiącletnia. Padł Sojuz, z rakietami nuklearnymi i największą armią lądową. Przykłady można mnożyć. Pycha ich zgubi wkrótce.

ocoloto
Gość
ocoloto

nie padną tylko zaczną się rozmnażać już w wieku 11 lat

ANDE
Gość
ANDE

Sadza tak zeby tylko nie osadzic.
A jak juz to marginalne wyroki na pokaz.

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Mają groźniejsze przestępstwa do sądzenia. Np. rzucanie plasterkami bekonu w meczecie

888
Gość
888

I jaka szybkość działania, nieco ponad miesiąc i już biedaków osądzili i skazali.

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Zastanawia mnie tok myslenia tej mendy, ktora tu zaminusowala

PolishWoodpecker
Gość
PolishWoodpecker

Mieszkałem kilka lat w UK i z daleka potrafię rozpoznać ,,pakoli,, . Poza wyjątkowo zdeformowanymi (zapewne przez choroby genetyczne) mordami, dziadowskim ubraniem i bądź co bądź ,,dziwnym,, zachowaniem, wydzielają nieprzyjemna woń….. Nawet islamskie zwyrodnialcy z palestyny prezentują się dużo lepiej.

Spokoloko
Gość
Spokoloko

Moj boze tyle dzieci jprd to jest chyba jakis pier..lony matrix

bkkkk
Gość
bkkkk

To w ogóle nie jest pedofilia, tylko ubogacanie. Terroryzm i zbrodnia, to jest rzucanie boczkiem w meczcie. Niech żyje Królowa Elżbieta i jej latający cyrk! Sarkazm off.
Bez komentarza…

TxT
Gość
TxT

A wszystko przez to ze jakis czas temu „zniewolono” ang kiboli ktorzy trzymali za mordy ciapatych oraz cala reszte wiec jak ich „uciszono i naprostowano” nie bylo przeciw wagi dla tych co zostali i robili co robili, mozna za to podziekowac Margaret Thatcher. Mam nadzieje ze nasi kibole beda sie dobrze trzymac i rozwijac bo w nich jedyna nadzieja w cywilizacji ogarnietej rakiem poprawnosci politycznej. Oni zrobia co trzeba ;-p

Korgan
Gość
Korgan

Rdzenni Brytyjczycy idą na rzeź, tylko jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy

kiszka
Użytkownik
Nowicjusz

Too miasto powinnozostać spalone wraz z czarną zawartością jako rozpalka powinni służyć biali współpracownicy tych zwyrodnialcow.

blantomat
Gość
blantomat

A przepraszam te dzieci nie miały rodziców? Jak to jest możliwe w ogóle? Ja bym ich spalił wszystkich żywcem za takie coś…

mat nie pasozyd
Użytkownik
Początkujący

Do polskich zakladow karnych ich powysylac,niech siedza z grypsujacymi.wtedy pierwszy raz powiem ze ciesze sie ze musze placic na nich podatki.

Publiusz
Gość
Publiusz

Tylko nie to! Dostaliby luksusowo wyposazone osobne cele a i rowniez osobno byliby wyprowadzani na spacernik! Takie sa normy unijne ,ktore w polskich mamrach przestrzegane sa bardziej niz polecenia WSI przez „: wsciekle macice” i KOD razem wziete!

alojz
Gość
alojz

Chrzescjanofoby

Wiarus55
Użytkownik
Początkujący

Dla takich zboczeńców obcięcie jąder to stanowczo za mało. Może tak jak to robili indianie, czyli zakopać na stojąco do ziemi tak aby tylko szyja i łeb wystawał i obserwować co będzie dalej. .

Obywatelka Ziemi
Użytkownik
Chorąży
Nie ma znaczenia kolor i dajmy spokoj juz z tym rasizmem, a nazwimy sprawy jak sie maja. Znaczenie ma to kto i jak cie wychowal. W jakiej spolecznosci wzrastales. I okazuje sie rowniez w kogo wierzysz. Jesli polityka to qurwa to religia jest jej siostra blizniaczka. Nie czarujmy sie. Jestem przekonana, ze kazdy z owych sprawcow zna Koran na pamiec, a przynajmniej polowe. Jestem rowniez pewna tego, iz wzrastali w spolecznosci, w ktorej kobieta jest traktowana przedmiotowo, bez szacunku, druga kategoria. Nie zauwazyliscie, ze bardzo czesto sie czyta o seksie w powiazaniu z muzulmananami i to glownie w negatywnym swietle?… Czytaj więcej »
Alex
Gość
Alex

No niestety aby Polska byla potega cos sie musi dziac , widocznie tak mialo byc . Chociaz rozumiem jakby nikt tego nie widzial nie ostrzegal nie krzyczal nie protestowal . Historia w swych podrecznikach zmiazdzy tych wsszystkich dobrodziejow, samarytanow, braci lewakow. Skonczy sie zapotrzebowanie na rope , dzicz wydoi zasilki od swych braci a my bedziemy sie przygladac oczywiscie z przerazeniem ale nas to nie spotka ,

Julka
Gość
Julka

I bardzo dobrze robili, przeciez juz nie ma prawdziwych mezczyzn, ktorzy broniliby swoje rodziny, bo co kastrat i pedzio z maminsynkiem rusza do boju przeciwko zorganizowanej i silnej armii brudasow hahah

Jla
Gość
Jla

barvo, pogratulowac. mam nadzieje ze te dzieci wybija wszystko co przysmolone na swojej drodze zycia..

wittmann86
Użytkownik
Nowicjusz

Powtórzę – LUDZIE ! Nad czym się w ogóle zastanawiać ? In UK w Something to think about? Przecież to jest dramat ogólno-rozwojowy.

wpDiscuz