Wzrastająca liczba osób, które nie potrafią dostrzec różnicy między ISIS a zwykłymi, ‚pokojowymi’ wyznawcami Allaha, jak twierdzi muzułmański felietonista Ammar Ibn Aziz Ahmed z brytyjskiego, lewicowego dziennika Independent. W odpowiedzi na tę rażącą islamofobię, muzułmanie zorganizowali internetową kampanię #MuslimApologies (‚Muzułmańskie Przeprosiny’), gdzie sarkastycznie przepraszają za swoje zasługi względem świata [sic].

Jak pisze felietonista:

„Islam jest religią prawie dwóch miliardów ludzi na całym świecie, pochodzącymi z każdej społeczności i kultury. Została ona poddana wnikliwej analizie i cierpi z powodu podejrzliwości nie muzułmanów, z powodu zbrodni popełnionych przez ISIS w Iraku i Syrii.

Kiedy nie jest niepoprawnie ukazany i zniekształcony przez fanatyków, islam jest religią bazującą w całości na „pokoju, tolerancji i szacunku”. Te wartości możemy odnaleźć w każdej wierze, od judaizmu i chrześcijaństwa po buddyzm i hinduizm. Jak dowiódł uczony religijny Reza Aslan podczas debaty w telewizji CNN, wszystkie religie posiadają swoich fanatyków i fundamentalistów, którzy doprowadzają do chaosu na świecie.

Pomimo, iż niektórzy muzułmanie ze świata Zachodu podążyli ścieżką fanatyzmu i dołączyli do ISIS, pozostali muzułmanie stanęli przed potrzebą obrony swojej wiary w wyniku strachu przed łączeniem ich z ekstremistami. Właśnie wtedy powstała hasztagowa kampania #MuslimApologies (Muzułmańskie Przeprosiny). Składają się na nią wiele sarkastycznych i zarazem informujących wpisów na Twitterze, podkreślających wkład islamu w cywilizacyjny rozwój świata [sic]. Jeden świetny przykład pochodzi od dziennikarza Huffington Post Mehdi Hassana: ‚Przepraszam za kawę, czeki, spadochrony, chemię, mydło, szampon, kamerę it”

Podobnie jak kampania #NotInMyName (Nie w Moim Imieniu), będąca odpowiedzią na łączenie działalności ISIS z islamem, #MuslimApologies jest rozwijającym się trendem z internecie. Obrazuje to, że muzułmanie mają dość dyskryminacji z przyczyn religijnych. Ta kampania jest ważna ponieważ, mimo sarkastycznego wydźwięku, pokazuje inną stronę islamu, o których przeciętny człowiek z Zachodu nie ma pojęcia, w tym koraniczny wymóg, by każda kobieta i mężczyzna dążyli do szukania wiedzy. To jest nakaz, który obowiązywał nas od zawsze. Stąd właśnie mamy kawę, kamery, szachy i proces destylacji.

[Warto pamiętać, że islam był najczęściej nośnikiem, aniżeli wynalazcą dorobku cywilizacyjnego, który pojawił się na ziemiach przez niego podbitych.]

Wraz z multum islamofobicznych treści na portalach społecznościowych i nieustannym pokazywaniu islamu w negatywnym świetle przez media [sic], miło jest widzieć muzułmanów odbijających piłeczkę w błyskotliwy i informacyjny sposób, a także szerzyć wiedzę na temat historii swojej religii.’

[Twierdzenie, że najstarszym uniwersytetem na świecie jest uniwersytet University of Al-Karaouine w Maroku w roku 859 roku, kiedy możemy znaleźć starsze uczelnie, chociażby Uniwersytet w Nalandzie, założony w V wieku n.e. nie można nazwać błyskotliwym, a raczej odzewem nadętego ego. Owo szerzenie wiedzy o historii islamu niestety nie obejmuje również wieków podbojów i stopniowej erozji innych kultur, np. starożytnego Egiptu czy Persji.]

Oto niektóre z błyskotliwych wpisów na Twitterze:

‚Tak mi przykro za kawę, czeki, spadochrony, chemię, szczepienia, mydło, szampon, kamerę itd. #muslimapologies’
— Mehdi Hasan (@mehdirhasan) 24 września, 2014

‚Naprawdę przepraszam, że wyciągnęliśmy Europejczyków z Ciemnych Wieków i pozwoliliśmy im studiować na naszych uniwersytetach i używać naszych książek.’ #muslimapologies’
— Abdullah al Andalusi (@AbdullaAndalusi) 26 września, 2014

‚Przepraszamy za wynalezienie algebry, która została podstawą dla tysięcy osiągnięć, których używamy do dziś #MuslimApologies’
— Fatima Barkatulla (@FatimaBarkatula) 23 września, 2014

Przepraszam, że Izaak Newton nauczył się o grawitacji z książek Ibn al-Haytham #MuslimApologies’
— Ammār ibn Aziz Ahmed (@Ammar_Ibn_AA) 24 września, 2014

‚Przepraszam, że oddaję jedną piątą moich oszczędności na cele charytatywne każdego roku #MuslimApologies’
– Alireza Versi (@AlirezaVersi) 24 września, 2014

‚Przepraszam, że moje zakrywanie ciała nie pasuje do twojego stereotypu kobiety. MuslimApologies’
– Sumayya (@SmellTheWilayah ) 24 września, 2014

‚Jako muzułmanin, przepraszam za obie wojny światowe, chociaż nie miały nic wspólnego z islamem. #MuslimApologies’
ليونة (@elkilanimaliuna) 24 września, 2014

‚Przepraszam, ze założycielem pierwszego uniwersytetu na świecie była kobieta w roku 859 (Fez, Maroko)#MuslimApologies’
– Wiam (@UncolonisedMind) 24 września, 2014

‚Przepraszam, że potrzebujesz muzułmańskich przeprosin, aby uświadomić sobie, że wszyscy jesteśmy ludźmi. #MuslimApologies’
– no (@Peshogai) 24 września, 2014

‚Przepraszam, że nie rozumiesz, że ISIS i inne grupy terrorystyczne nie mają nic wspólnego z islamem! #MuslimApologies’
– Kiran MK0822 (@KiranMK0822) 24 września, 2014

‚Przepraszam, że teraz brody są w modzie i teraz faceci wyglądają jak muzułmanie! #MuslimApologies’
– Sonador (@Niecally) 24 września, 2014

Źródło: The Independent

23
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
HistorykGeoWodzuPLHarrygryzelda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
stopislamizacji
Gość
stopislamizacji

‚Przepraszam, że oddaję jedną piątą moich oszczędności na cele charytatywne każdego roku #MuslimApologies’

a skąd te pasożyty mają oszczędności. Wiadomo że z socjala… chamstwo i drobnomieszczaństwo

zniesmaczony
Gość
zniesmaczony

Przykro mi strasznie że ludzie któży nigdy nie mieli styczności z Tą religią i z Tymi ludzmi są w stanie wypowiadać się na tematy o których nie mają bladego pojęcia. Muzułmanie dzielą sie na sunnitów i szyitów. I to własnie szyici nawołują do świętej wojny. A własnie sunnici to ludzie… Czytaj więcej »

Dabrowski
Gość
Dabrowski

Powiem krótko. ISIS jest sunnickie. Poczytaj trochę więcej.

makko
Gość
makko

A szyitów jest garstka

bk
Gość
bk

Jako katoliczka wiele się nauczyłam od tych ludzi. A także z lektury tego, co jest ich świętą księgą. Jedną z nauk jest „nigdy więcej totalizmu, wsio ryba cy będzie to stalinizm czy islamizm”. Przepraszam za to, że umiem czytać.

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Sranie w banie na fortepianie. Ahmed, Abdul czy Mustafa, wszystko jeden hooj. Wszyscy są qrva siebie warte karaluchy. Mają napisane żeby niewiernych nienawidzieć, oszukiwać, okradać, zniewalać i zabijać. I tyle w temacie

the_mask1
Gość
the_mask1

Dokładnie trafione w samo sedno…

Sruba
Gość
Sruba

Zróbmy akcje #EuropeApologies

...
Gość
...

Dostałem raka trzustki od tych przeprosin…

fil
Gość
fil

przykro mi, że urodziłem się dopiero teraz… Na wyprawach uleczyłbym
każde nieodpowiednio krzyczące gardło

Marcin
Gość
Marcin

Niech przepraszają za to, że ISIS po prostu co do joty wypełnia nakazy koranu. #MuslimApologies

bk
Gość
bk

Bingo.

Wojciech
Gość
Wojciech

Kurwa. „Kopernik była kobietą. Einstein też była kobietą”
ABSURD i WYPRANE MÓZGI.

„Przepraszam za wysokie IQ muzułmanów i za to jacy są wielcy”

WodzuPL
Gość
WodzuPL

Może Curie-Skłodowska też? ;p

oze
Gość
oze

niech teraz podziękują Chińczykom za proch …chociaż władanie scyzorykiem nieźle im wychodzi, zwłaszcza jak ofiara jest skrępowana i bezbronna.

gryzelda
Gość
gryzelda

Kawę zawdzięczamy chrześcijańskim mnichom z Etiopii, nie muzułmanom. Muzułmanie ją tylko przyswoili, podobnie jak rzymskie i greckie biblioteki, algebrę, jednakowoż hinduską, mimo nazwy etc, etc. Jakby się dokładniej przyjrzeć nic by pewnie nie zostało z tych „osiągnięć” muzułmańskich.

Harry
Gość
Harry

Podobnie jest chyba z alfabetem i alkoholem. Ich jedyną zasługą jest to, że mają ropę. Ale tylko mają, bo jak jej używać wymyślili Europejczycy.

gryzelda
Gość
gryzelda

Allah im zakazał alkoholu nawet wina. Alfabet jest greko-rzymski, nie ma nic wspólnego z islamem i Arabami. Alfa i beta to dwie pierwsze litery alfabetu greckiego.

Harry
Gość
Harry

Zakazał im pić, nie wynaleźć albo nadać nazwę. Z tego co pamiętam, jak w nazwie jest człon „al”, słowo jest pochodzenia islamskiego, np. Gibraltar (zniekształcone arabskie Dżabal al-Tarik – góra Tarika). Podobnie jest chyba z alkoholem i alfabetem, ale mogę się mylić. Wszechwiedzący nie jestem.

Geo
Gość
Geo

Już 2 miliardy muzułmanów? Trzeba coś z tym zrobić, bo gdzie się pomieszczą?