Co roku w Afryce około 6 mln muzułmanów przechodzi na chrześcijaństwo

Średnio, co godzinę w samej tylko Afryce 667 muzułmanów przyjmuje wiarę chrześcijańską, codziennie jest ich 16 tysięcy a w ciągu roku ok. 6 mln. Dane te przedstawił jeszcze w 2006 w wywiadzie dla arabskiej telewizji al-Dżazira libijski uczony islamski i dyrektor ośrodka kształcenia imamów i głosicieli Koranu szejk Ahmad al-Kataani. Jego zdaniem, chrześcijaństwo ma na Czarnym Lądzie ogromną siłę wewnętrzną i mimo istniejącego zagrożenia własnego życia, muzułmanie porzucają swą wiarę.

Istnienie tej tendencji potwierdził niedawno włoski socjolog religii prof. Massimo Introvigne, który w latach 2011-12 był przedstawicielem Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) do walki z rasizmem, ksenofobią i dyskryminacją. Podkreślił on, że gwałtowny wzrost w ostatnim czasie przemocy islamskiej w Afryce, i to często tam, gdzie jeszcze do niedawna życie było spokojne i ustabilizowane, ma na celu określoną strategię.

„Islamiści uważają, że rozstrzygające zmaganie o to, czy świat będzie muzułmański czy chrześcijański, rozegra się w Afryce”

Ruch na rzecz odchodzenia od tej religii daje się zauważyć również na innych kontynentach. Na przykład rosyjski badacz islamu (sam będący prawosławnym) Roman Siłantjew już kilka lat temu wyliczył, że na obszarze byłego ZSRR na chrześcijaństwo, głównie prawosławie, przeszło prawie 2 mln muzułmanów.

Mufti prowincji Perak w Malezji oświadczył, że co najmniej 250 tys. wyznawców islamu w tym kraju przedłożyło zaświadczenia o przyjęciu wiary Chrystusowej. Brytyjski „The Times” napisał niedawno, że prawie 15 proc. muzułmanów przybywających do Europy staje się chrześcijanami.

W samej Wielkiej Brytanii ich liczbę ocenia się obecnie na 200 tysięcy, we Francji na chrześcijaństwo przechodzi rocznie ok. 15 tys. wyznawców Allaha, przy czym ok. 10 tys. na katolicyzm, a pozostali – na protestantyzm.

Wzrost liczby muzułmanów na świecie wynika przede wszystkim z wysokiego przyrostu naturalnego w rodzinach islamskich, podczas gdy chrześcijan przybywa głównie dzięki chrztom dorosłych.

Źródło: wPolityce.pl

10 komentarz do “Co roku w Afryce około 6 mln muzułmanów przechodzi na chrześcijaństwo

  1. W mediach panuje propaganda „Ile to osób co roku się na islam nawraca!”, a to bzdury. Liczba muzułmanów rocznie nawracających się na chrześcijaństwo kilkudziesięciokrotnie przewyższa przechodzących z chrześcijaństwa na islam. Niestety, fakt jest taki, że liczba muzułmanów stale rośnie, bo przyczyna tkwi nie w skutecznym nawracaniu a przyroście naturalnym. Obecnie przeciętna chrzescijanka rodzi 1-2 dzieci (w porywach 3), a muzułmanka 6-8. I tu jest pies pogrzebany.

  2. Patryk i Twinny Dobrze piszą w europie coraz mniej się nas rodzi rdzennych Europejczyków( w dużej mierze katolików), gdy muzułmanów rodzi się 2-5 razy więcej i dochodzi do tego jeszcze fakt że my w Europie nie podpalamy/wysadzamy meczetów jako że są oni mniejszością(„póki co” jak lewickie rządy z tym nic nie zrobią) gdy w afryce w wielu krajach chrześcijaństwo jest zabronione, budowanie kościołów czy posiadanie biblii jest zakazane, a kościoły są palone albo dochodzi do prób wysadzenia gdy wierni są w środku przez samobójców.

Dodaj komentarz