fot. wkipedia.org

Parafie i samorządy zapewniły, że będą gotowe do współpracy, gdy tylko korytarze humanitarne będą możliwe. „Nie stawiajmy nigdy znaku równości między uchodźcami a migrantami, gdyż są to dwie różne kategorie” – mówi kardynał Nycz.

„Gdy tylko korytarze humanitarne do Polski będą możliwe – nie będziemy zaskoczeni, ale przygotowani” – tak kard. Kazimierz Nycz podsumował pilotażowe spotkanie proboszczów i samorządowców nt. pomocy uchodźcom, jakie odbyło się w czwartek 22 czerwca w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

„Nie stawiajmy nigdy znaku równości miedzy uchodźcami a migrantami, gdyż są to dwie różne kategorie. Uchodźca uchodzi przed niebezpieczeństwem śmierci, prześladowań za wiarę, poglądy czy przekonania, albo ucieka w sytuacji, gdy jego dom został zniszczony, a jego życie jest zagrożone” – tłumaczył kardynał.

Również twierdzenie, że „uchodźcy i emigranci równa się brak bezpieczeństwa”, jest zdaniem kard. Nycza nieuzasadnione. „Ten kto mówi, że jest to wbrew bezpieczeństwu, daleki jest od prawdy” – wyjaśnił.

Obecni na spotkaniu w Domu Arcybiskupów Warszawskich burmistrzowie i wójtowie zadeklarowali, że we współpracy z parafiami i organizacjami pozarządowymi „dadzą radę”.

KAI

149
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
78 Comment threads
71 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
79 Comment authors
s333emgPolakkosaDanuta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

Niemcy, Anglicy, Francuzi, Szwedzi, Włosi, Grecy. Wszyscy oni dają radę. Natomiast obywatele tych państw chcą się przenieść do krajów V4.

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

Errata
Powinno być:
Niemcy, Anglia, Francja, Szwecja, Włochy, Grecja. Wszyscy dają radę. Natomiast Niemcy, Anglicy, Francuzi, Szwedzi, Włosi, Grecy chcą się przenieść do krajów V4 które jeszcze nie musiały rady dawać. A na zdjęciu jest właśnie przedstawiciel bergoglianizmu. Zdrada wypisana na twarzy.

czestmir
Gość
czestmir

Spoko Lolo,wiemy o co biega….

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Wszystko wskazuje, że działania Nycza to pokłosie spotkania Merkel z tym…no wiesz…Korytarze humanitarne to odpowiednik korytarza z 1939. Po przyjęciu pierwszych „rannych’ ruszy nawałnica na Polskę i będziemy przyjmujmowali wszystkich których tu nie chcemy. Wszyscy katolicy powinni zagłosować portfelami przeciwko Caritas.

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@Kris11
Teoretycznie nie… teoretycznie wszyscy pragną pokoju. W związku z tym rozgorzeje taka walka o pokój, że nie pozostanie kamień na kamieniu.

Kris11
Gość
Kris11

@lolo Czyli wiemy co się dzieje. Ktoś postawił pytanie czy to wszystko jest dogadane między obecnym rządem i herarchami-herezjarchami? Tak że de facto przyjmiemy dzicz islamską korytarzami a rząd będzie rozkładał ręce, „ale co my możemy”Nie twierdzę że tak jest, ale jeśli to się potwierdzi to będzie oznaczało, że już… Czytaj więcej »

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@Kris11 Taki scenariusz jest możliwy. Pewności nie mamy. Nie mniej mniemam, że w PiS-ie są jednak osoby, którym zależy na Polsce. Nie mogę oczywiście stwierdzić ilu i w jakim stopniu, ale jedno jest pewne: PO jest dla mnie nie do przyjęcia a na obecną chwilę nie ma innej siły poza… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Oni uwielbają magię i dlatego promują tych dziwnych ludzi mówiących o „spokoju wewnętrznym”. Hehe, spokój wewnętrzny który wybucz w Indiach skotkujący krwawymi rzeziami. Te ich religie cały czas powodują śmierć. Wdech i wydech plus wybuch. Czysty satanizm. Jako katolicy musimy trzymać się PISMA i tyle.

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@Kris11 Ja dość długo zajmuję się myślą Dalekiego Wschodu, nie tyle od strony wykuwania tekstów mistycznych na pamięć ile od strony zrozumienia problemu. Wniosek mam taki, że ekscytowanie się Buddyzmem i okolicami prowadzić będzie ludzi Zachodu ukształtowanych przez chrześcijaństwo w głąb satanizmu. Podstawową zasadą jest to, że zbawiam się własnym… Czytaj więcej »

Niepoprawnie Poczochrana
Gość
Niepoprawnie Poczochrana

Jestem na tym portalu z dwoch powodow : 1) Mamy tu prawdziwe informacje a 2) lubie „lolo” czytac Twoje komentarze ! Serdecznie pozdrawiam !

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

ten klecha powinien tak samo jak smiec schetyna isc pod sad za zdrade… masz racje juz nawet sie nie kryja – wbrew woli spoleczenstwa i obowiazujacemu prawu, praktycznie smiejac sie Nam w twarz i kompletnie nas ignorujac, juz ”przygotowuja” sie do przyjecia fali nwo do Polski… Drodzy Panstwo, chyba juz… Czytaj więcej »

Danuta
Gość
Danuta

Czyli że co ? rząd się na to zgadza ?? to kto w końcu rządzi w Polsce? rząd PIS czy Nycz i spółka ??!!!

888
Gość
888

@lolo-ktory-nie-pisze Dla mnie jesteś niekwestionowanym ekspertem odnośnie Pisma Świętego. Proszę wytłumacz mi, zwykłemu laikowi, gdzie w Piśmie jest wzmianka że należy przyjmować, nakarmić, przyodziać i może jeszcze odstąpić swoją kobietę, ludziom którzy są jawnymi Naszymi wrogami. Którzy wcale tego nie ukrywają że przychodzą do Naszego domu by Nas z niego… Czytaj więcej »

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@888 Dobrze, że dodałeś, że dla Ciebie. Nie przesadzaj jednak. Zasada jest prosta: miłość bliźniego nie może być ponad miłość siebie, nie może być przeciwne prawdzie, rozumowi, roztropności. Po to Bóg dał człowiekowi rozum by z niego korzystał. Pomaganie potencjalnym własnym mordercom (to wynika z doktryny Islamu) jest sprzeczne z… Czytaj więcej »

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

Ps (@888)
Właściwie to każdy zwolennik pomocy „uchodźcom”, muzułmanom musi postawić sobie pytanie:
Czy wolno mi odwołując się do nauczania Chrystusa sprowadzić zagrożenie na bliźnich w moim kraju? Czy bliźni w innych stronach jest cenniejszy niż bliźni żyjący obok mnie?

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

Ps’ (@888) A do tego dochodzi takija. Nie ma pewności, że ktoś podający się za chrześcijanina jest nim w rzeczywistości. Zatem stajemy przed dylematem czy pomóc powiedzmy 10 osobom i narazić 100 tys. czy nie pomagać? Ale to nie jest takie tragiczne bowiem pomóc można tam na miejscu. To co… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@lolo-ktory-nie-pisze
I o to mi chodziło. pozdrawiam. cool

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@888 Podstawowa zasada jest taka: nikt nie jest ponad prawdą, bo Prawdą jest sam Chrystus. Żadne święcenia, żadna funkcja łącznie z papieską nie daje prawa do tego by wymagać od wiernych czegoś co przeczy prawdzie. Duchowny który o tym zapomina jest zdrajcą, bowiem stawia wyżej siebie niż Prawdę i to… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

”Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą… Czytaj więcej »

czestmir
Gość
czestmir

Lolo,sprawa jest prosta.Historia o żmiji ogrzanej na własnej piersi to obrazuje.

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@czestmir „Na to nie ma medycyny”. Tak było, tak jest i tak będzie: „Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast? Odpowiedział im: Nieprzyjazny człowiek to sprawił. Rzekli mu słudzy: Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali… Czytaj więcej »

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Łk 22 : 36 36 -38 „Lecz teraz – mówił dalej – kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz! 37 Albowiem powiadam wam: to, co jest napisane, musi się spełnić na Mnie: Zaliczony został do złoczyńców. To… Czytaj więcej »

lol
Gość
lol

laczenie bibli z polityka robi z was takich samych wariatow jak te allachy akbary, to nie ma nic wspolnego z wiara czy religia to walka o wplywy i kase

Patriota
Gość
Patriota

Dokładnie, jak widać niektóre przymuły pomimo tego, że niby uczone nie potrafią tego zrozumieć. Oni nie widzą tego, co widzą zwykli ludzie. Z drugiej strony jakżeby mieli cokolwiek widzieć ze swoich limuzyn z przyciemnionymi szybami, z kierowcą czy ochroniarzami, zza ogrodzeń swoich strzeżonych willi? Banda zakłamanych zdrajców. Im bardziej się… Czytaj więcej »

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@Patriota Zdrajcy to jest właściwe słowo… a może wrogowie wewnątrz…? A nie ma jak wymienić bo to jest władny na dobrą sprawę zrobić tylko papież. No biskupi przez niego uznani. Benedykt XVI został skutecznie odsunięty na skutek spisku a w KK uznawany za papieża jest uzurpator kard. Bergoglio. Jedyne rozwiązanie… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Patriota Przymuły uczone doskonale rozumieją tyle tylko, że pamiętają tylko o tym o czym chcą pamiętać…Więc im trzeba przypominać…Ja zacznę takimi słowami:… Drogi Kaziu, W trosce o Twoje zdrowie (i Tobie podobnym przypominam poniższym cytatem) lecz „sklerozę” bo cierpliwość ludu jest już jak nitka pajęczyny…Oto cytat: „…Do Lipska pojechało wysłannictwo,… Czytaj więcej »

Violanta
Gość
Violanta

Historia zdrady biskupów sięga jeszcze wcześniejszych wieków, choćby Stanisław ze Szczepanowa albo Jan Muskata, zdrajcy za czeskie pieniądze.

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@Violanta
Skoro Stanisław ze Szczepanowa jest dla Ciebie zdrajcą to nie pozostaje nic innego jak przyjąć muzułmanów. Domyśl się dlaczego to napisałem.

asd
Gość
asd

każdy ksiądz to zdrajca bo pracuje dla watykanu, ktoś kto ich broni jest najprawdopodobniej również na garnuszku watykanu albo razem z księzmi gwałci dzieci i jest pedofilem.

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@asd Skoro tak piszesz to Ci odpiszę Twoim językiem: jesteś tłukiem bez pojęcia. Bez obioru trollu. I pamiętaj o jednym: było już przed Tobą sporo takich co to później na łożu śmierci wzywali kapłana. Z tzw. ważnych np. gen Jaruzelski albo mason Aleksander Małachowski choć nie wiadomo czy szczerze bo… Czytaj więcej »

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

tylko dwie rzeczy sa na tym padole pewne : smierc i podatki, dopoki czlowiek sie z tym nie pogodzi zycie bedzie nim miotalo jak sztorm szalupa;
zas to jak sobie radzi z tym pewnikiem to sprawa indywidualna i nie mow jeden drugiemu jak ma postepowac i w co wierzyc

Patriota
Gość
Patriota

@asd Fanatyzm w żadnej formie nie jest wskazany także prosiłbym abyś jednak nieco pohamował swoje antyklerykalne zapędy. Osobiście znam kilkudziesięciu księży. Charytatywnie współpracowałem z różnymi parafiami przez wiele lat a i w dalszej rodzinie mam dwóch, więc wydaje mi się, że więcej mogę na ich temat powiedzieć niż ktoś kto… Czytaj więcej »

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@Patriota Właśnie. Góra Kościoła, ale to też nie wszyscy, zdradza i świeckich i szeregowych duchownych, których – bo są najbliżej ludzi – najłatwiej uderzyć. To tak jak w banku albo w dużym sklepie. Obsługa najwięcej obrywa bo blisko więc za błędy i zdradę swoich zwierzchników oni obrywają. Nie znaczy to,… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Ciii…Ciszej proszę…Karty zostały rozdane, nie macie na to wpływu. W tej grze są rzeczy ważniejsze, skupcie się a nie kłóćcie…Spójrzcie tylko uważnie, czy to rozdanie nie układa się? Nie trzeba być wielkim znawcą – wystarczy tylko ogólne przewodnie hasło do tej karty. Czy do mnie tylko te obrazki coś „mówią”?… Czytaj więcej »

Pedro Chubascos
Gość
Pedro Chubascos

@asd
Towarzyszu „asd”, powiedzcie mi, ilu to tych księży gwałci dzieci? Tylko mi nie kłamcie, towarzysz Lenin nie pochwala kłamstwa!

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@minusińscy
Żebyście się jeszcze trochę pouczyli historii Polski… Dzisiaj krytykujecie nadużycia władzy, kto by pomyślał, że jednak popieracie dyktaturę.

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

Ps (@minusińscy)
Proponuję abyście co na temat sporu pomiędzy królem a Biskupem Stanisławem pisał np. prof. Feliks Koneczny bardzo przez Żydów i Niemców nielubiany. Wiecie chociaż dlaczego?

Violanta
Gość
Violanta

Współczesny Stanisławowi Gali Anonim nazywa go grzesznikiem i zdrajcą, potępiajac zarówno jego jak króla. Ponad 100 lat później Kadłubek wyciągnął go z mroków historii dla celów politycznych. Od tamtego czasu trwa spór o Stanisława i raczej na tym forum go nie rozstrzygniemy.

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

niestety, nigdy nie dowiemy sie czy upominal krola dzialajac z powodow prywatnych (agent obcego mocarstwa i motyw zdrady), czy tez byl prawdziwym katolikiem i nie w smak mu byly krolewskie bezecenstwa – za ten absmak zaplacil glowa… ten jeden fakt jest niezaprzeczalny, nieprawdaz?

Zenek
Gość
Zenek

Owszem kiedyś KK był blisko z Europą, ale te czasy się skończyły nie odwracalnie.

XaX
Gość
XaX

PO i totalna opozycja dostała jakiegoś strasznego parcia na islamizację Polski, tak jak by w niedługim czasie miało coś poważniejszego się wydarzyć.

czestmir
Gość
czestmir

Chu.a będą mieli a nie korytarze humanitarne…

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

czy to przypadkiem nie to s c i erwo co porownywalo Polaka w anglii na zmywaku do p i e przonego ”uchodzcy” ekonomicznego? obys zdechl zaprzancu

888
Gość
888

Spójrzmy tylko na tę fotografię. Jaka zawzięta, wredna i wyrafinowana morda.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Jeśli ktoś łamie prawo i działa celowo przeciwko interesom Rzeczypospolitej lub dopuszcza się zdrady ojczyzny działając na jej szkodę dopuszcza się popełnienia przestępstwa tak mówi kodeks karny. Jeśli działacze ze struktur mafijno-kościelnych tacy jak kard. Nycz działają na szkodę państwa polskiego to przeciwko nim powinien być skierowany wniosek do prokuratury… Czytaj więcej »

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@Gal Anonim
Teraz zobaczymy kto ile i co jest wart. Odsłonią się prawdziwe oblicza.

easyrider
Gość
easyrider

@Gal Anonim Polska nie jest chorym krajem. Nie wolno tak mówić. Zmutowała natomiast demokracja poprzez wstrzyknięcie jej wirusa marksizmu kulturowego zaaplikowanego przez pejsatych animatorów „nowego porządku”. Na chwilę obecną potrzebne nam są: opuszczenie eurokołchozu i zmiana konstytucji w kierunku silnego ustroju prezydenckiego. W dalszej kolejności powinniśmy wyraźnie stwierdzić, że Polska… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@easy Też jestem zdania że Polska wcale nie jest chorym krajem. Dzisiaj zrobiłem sobie z żoną dłuższy spacer po moim mieście i co: uśmiechnięci, mili, biali ludzie wokół. Oczywiście nasze piękne i wspaniałe kobiety dodające uroku jak nigdzie indziej. Żadnych uzbrojonych po zęby patroli policyjno- wojskowych, żadnych oznak strachu. Normalny,… Czytaj więcej »

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@888
Inaczej. Polska nie okazała jeszcze swojego prawdziwego oblicza i dlatego jest taki atak na nas byśmy się nie obudzili bo się nas boją, a raczej tego co niesiemy w sobie i ze sobą.

easyrider
Gość
easyrider

@888 Marek Majewski Oczywiście, że to jest celem samym w sobie. Życie w bezpiecznym państwie ludzi, których łączy historia, kultura, religia. To jednak jest nie do przyjęcia przez lewacką mutację nazizmu. Pamiętajmy, że nazizm – i jego prekursor faszyzm – wywodził się z ruchów lewicowych a nie prawicowych. Ci ludzie,… Czytaj więcej »

marju73
Gość
marju73

Nowemu Porządkowi nie są potrzebni biali mili uśmiechnięci ludzie lecz bezwolne bydło ktòre będzie można zakolczykować i eksploatować w każdy możliwy sposòb.

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

zapomniales slowa kluczowego : ”inteligentni”

Codec33
Gość
Codec33

I jaka chciwa. Oni nie pomagają nikomu za darmo. łapska aż się kleją do pieniędzy. Ale to się zemści 100 krotnie.

islamofob
Gość
islamofob

Panie Nycz jeśli w mojego gminie pojawi się bydło islamskie to spale .

AntyHegemon
Gość
AntyHegemon

@islamofob
Tylko uważaj, bo prawdopodobnie po odpaleniu wybuchają jak fajerwerki i można się poparzyć grin

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

a ja wykopie kalacha ktorego zakitralem z czasow wojny wietnamskiej shutmouth

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

w Polsce powstala juz za lewackie pienaidze ze Szwajcarii klinika wyspecjalizowana w leczeniu chorob typowych dla ludzi z III swiata, lewactwo wzielo juz za to kupe kasy, rowniez za wpuszczenie muzulmanów. Nie mozemy sie zgodzic na zadne korytarze humanitarne , ktre sa tylko przykrywka do islamziacji Polski Czy jakas organizacja… Czytaj więcej »

logic
Gość

Czas najwyższy zacząć działać !

Szokman
Gość
Szokman

Ten człowiek nie powinien być kardynałem bo zaślepiony jest chorą lewacka ideologią. Poza tym zobaczcie sobie na YT jaki burdel zrobił z kościoła, organizując w jego murach pokaz mody. Popatrzcie sobie i zastanówcie się , kim on tak na prawdę jest i komu służy, bo Bogu napewno nie… Nie zgadzamy… Czytaj więcej »

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

bo Nycz i Sowa to nadworni duchowni lewicy:)

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

jorytarze humanitarne to nic innego jak inna nazwa na „przyjecie muuzlmanców” Po pierwsze inny ksiadz zauwazył, ze ludzie, ktoryz przyjda do nas NIGDY JUZ NIE WYJADA, po drugie jestem pewien ze wielu bedzie naduzywało ‚choroby” by sie dostac do europy, inna spawra bojownikow ISIS tez bedziemy leczyc? i dawac im… Czytaj więcej »

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@Rodeo Drive Na początku mogą przyjąć takich wyselekcjonowanych. Na zasadzie uśpienia czujności. „Widzicie a tak żeście się bali a nic się nie dzieje”. Mnie interesuje jedno, gdzie kard. Nycz będzie upakowywał uchodźców z Polski? Uchodźców a nie „uchodźców”. Oczywiście nie dzisiaj ani nie jutro. Ale jak mniemam skoro zdradza Chrystusa… Czytaj więcej »

anna
Gość
anna

Srebrniki ponad wszystko!!! Czas na polski kościół!!!

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@anna Kościół nigdy nie był polski, niemiecki, angielski, francuski jako oddzielne niezależne byty. Kościół jest Katolicki czyli Powszechny. Natomiast są różnice lokalne, ale nie dotyczą one prawd wiary. Możemy być im tylko wierni albo niewierni. W tym sensie jest coraz większa różnica pomiędzy tym co dzieje się w Niemczech a… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Gość
AntyHegemon

Kolejne „damy radę”, tylko że w polskiej wersji, choć pewnie na niemiecko-żydowskiej podporze. Już Miriam Shaded sprowadziła do polski kilkadziesiąt rodzin z Syrii, którym nadani status uchodźcy i co? Prawie wszyscy wyjechali, bo tu nie ma perspektyw, a raczej dużych zasiłków i lekkiego życia. Czy uchodźca czy imigrant, to jeden… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

Czułam, że tak będzie, gdy tylko w mediach programowo antychrześcijańskich (wyborcza, tvn, newsweek itp) widziałam histeryczne powoływanie się na „autorytet” papy franka w sprawie przymusowej islamizacji Polski. Nagle ci, którzy nie mają nic wspólnego z wiarą, zaczęli wygłaszać morały i pouczać Polaków, co to znaczy być dobrym chrześcijaninem. Najwięcej wie… Czytaj więcej »

lolo ktory nie pisze
Gość
lolo ktory nie pisze

@ania
U Boga nic nie jest przesądzone. Trzeba to potraktować jako próbę wiary dla nas. Ja mogę tylko powiedzieć, że w moim przekonaniu, że wg. mojej wiary jedyny ratunek dla nas to zawierzenie Maryji, tak jak to robili nasi wielcy przywódcy duchowi. Każdy indywidualnie. I Intronizacja a nie ten ersatz.

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Krzyż w każdym domy a jedna jednostka zasilana 9.19 Luger w każdej Rodzinie na początek. ( piszę z dużej litery Rodzina przez szacunek dla trudu wychowywania wśród polipopo)

aqw
Gość
aqw

To się nazywa agent śpioch.

logic
Gość

Mam nadzieje że wpadnie tam SG żuci ich na glebę i deportuje ludzi przebywających w Polsce nielegalnie.

Everblast
Gość
Everblast

Proste. Nie dawać im na tace, to od razu polegną od braków funduszy owieczkowych. A tak poza tym, jeżeli bezwzględnie pragną zostać męczennikami, to niech osobiście wybiorą się Syrii lub Iraku. Męczeństwo oraz wizję rychłej beatyfikacji i następnie kanonizacji mają tam jak w banku.

michnikuremek
Gość
michnikuremek

Taca stanowi bardzo niewielki procent dochodów Kościoła kat.

michnikuremek
Gość
michnikuremek

Korytarze humanitarne czyli wprowadzanie do Polski azjatycko-afrykańskiej dziczy poprzez zakrystię. Ile Kościół katolicki wziął srebrników za tą zdradę?

anna
Gość
anna

Myślę, że bardzo dużo.!! Stad ta nagonka .! Sprzedają nas !!..nie pierwszy raz w historii Polski!!!! W d….mam taki kościół!!!!

Pablo
Gość
Pablo

Nie mają mieszkań komunalnych w gminach dla Polaków, ale dla …. zawsze się znajdą.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

A ta diecezja pana Nycza, to jest w jego prywatnym państwie, czy na terenie suwerennego(!?) państwa jakim jest Polska? Bo już nic nie rozumiem…

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

jeszcze troche i powstanie ‚polska podziemna”, ktora niegdys jak AK zacznie wykonywac wyroki na zdrajcach i szkodnikach Polski, wtedy byc mzoe dopiero by sie zastanowili czy warto…….