Marian Kowalski udzielił wywiadu portalowi Parezja.pl. Wśród poruszanych tematów nie mogło zabraknąć również tych dotyczących napływu imigrantów.

Były kandydat na Prezydenta RP uważa, że pomysł Ruchu Kukiz’15 na zrobienie referendum ws. „uchodźców” jest swego rodzaju pułapką.

Jest to niebezpieczna pułapka. Trzeba zebrać pół miliona podpisów. Jeżeli nie zostaną zebrane, to organizacje angażujące się, zostaną skompromitowane. Jeśli zostaną zebrane, a ludzie nie pójdą na referendum, to będzie to wykorzystywane jako argument, że ludzie chcą uchodźców – uważa Kowalski.

Lider Narodowców RP dodaje, że obecna linia polskiego rządu jest właściwa i należy ją wspierać, a nie proponować rozwiązania alternatywne, w dodatku tak niepewne jak referendum.

Minister Waszczykowski powiedział, że możemy przyjmować tych, którzy chcą do Polski uciec – a nikt nie chce. Po drugie ci ludzie muszą pokazać dowód, że są uchodźcami politycznymi – co jest bardzo trudne. A po trzecie muszą mieć prawdziwe dokumenty. Tak więc linia tego rządu jest bardzo rozsądna. W tej kwestii trzeba rząd wspierać, a nie robić referendum, które może okazać się klapą i będzie propagandowo wykorzystane przeciwko środowiskom narodowym – komentuje Kowalski.

Przypomnijmy, że w klub Kukiz’15 wystąpił z propozycją rozpisania referendum w związku z perspektywą przyjęcia przez Polskę uchodźców. Ostatnio wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15 Stanisław Tyszka poinformował, że organizatorzy zebrali już 100 tys. podpisów pod wnioskiem w tej sprawie.

30
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
tgbyamatoGregtaoLadyem Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kici kici KOCUR
Użytkownik

Przedstawił takie argumenty że naprawdę trudno się z nimi nie zgodzić.

Tao
Użytkownik

Pijak, kibol, degenerat, zadymiarz, cwierćinteligent – Marian Kowalski w oczach liberałów.

nnn
Gość
nnn

lewacka pała, koński zwis, rozkodowana śmierdząca piczka

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@tao Patrzę na te „łapki” pod Twoją wypowiedzią i mnie to nieco zadziwia. Albo tyle osób nie umie czytać (łapki „ujemne”) albo ten portal cieszy się wielkim powodzeniem u lewaków. Może chodzi o to, że napisałeś „liberałów” zamiast „lewaków” ale w naszym kraju PO cały czas określało jako „liberałowie” i… Czytaj więcej »

Tao
Użytkownik

Oczywiście, że mówię o liberałach-lewakach.
Ale mam wrażenie raczej, że ludzie mają problem z czytaniem ze zrozumieniem xD

Ladyem
Gość
Ladyem

Więc posługujesz się skrzywioną definicją „liberała”, żaden liberał nie jest lewakiem.

Tao
Użytkownik

@Ladyem,

Nie do końca.

Liberał, liberalizm jako definicja czy myśl, po prostu ewoluuje.

Jeżeli mówimy w kontekście Unii Europejskiej, która kieruje się myślą liberalizmu. Dodatkowo widzimy propagandę liberalną w odniesieniu do „immigrantów”.
To niestety, Liberał = Lewak nie jest błędnym określeniem – chociażby tylko w odniesieniu do obecnej Europy.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ale w takim razie argumentem „za” może być to, że wypowiedział takie słowa. No i wyjdzie: „Kowalski coś wie i nie chce referendum by się nie okazało, że Polacy jednak chcą uchodźców tylko ksenofobiczny PiS coś tam kluczy. PO w sumie miało rację.” Tu tylko będzie zagwozdka: dlaczego Polacy głosowali… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

Tylko że wiesz jak to u na jest z ludźmi. Wszyscy głośno krzyczą a jak przyjdzie co do czego to będzie tak jak zwykle. Na 6 lutego była od dłuższego czasu zapowiadana ogólnopolska demonstracja antyislamska w Warszawie. I ilu ludzi na nią przyszło, niecałe dwa tysiące. o na te antypolskie… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

To ja się z tym zgodzę ale czyż to co napisałem jest niemożliwe? Problem w tym, że zdecydowane, wyrażone w widoczny sposób poparcie dla działań anty-„uchodźczych” niewątpliwie wzmocniłoby tę perspektywę w rządzie. Być może jeszcze musimy dostać w d… by zacząć cenić to co najłatwiej stracić. Dlatego wielokrotnie pisałem, czy… Czytaj więcej »

ggg
Gość
ggg

Makrela zapowiedziała,że referendum można sobie robić,ale nie będzie ono brane pod uwagę bo jak to określiła jest niezgodne z założeniami UE ~ niby wolny kraj,a jednak ubezwłasnowolniony przez rządy lewaków.

yamato
Gość

Makrela może go sobie nie brać pod uwagę – jej OSOBISTY wolny wybór i nikt sie z nią kłócił o to nie będzie. Chce przyjmować – niech przyjmuje (dopóki jej Niemcy na to pozwolą). Podobnie POLACY nie muszą liczyć się ze zdaniem NIEMIECKIEJ kanclerz, Problem z referendum może być inny… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Jeżeli będzie więcej debat w TV takich jak ta z 23.02, więcej informacji nawet bez komentarzy tylko suchych faktów (nie mylić z TVN-em) i jeśli księża nie będą się bali mówić, to polska wieś będzie wiedziała. Tym bardziej, że na wsi też mimo wszystko jest internet, ludzie mają komórki, sporo… Czytaj więcej »

tgb
Gość
tgb

tez sadze ze bardzo rozsądna wypowiedz Kowalskiego.Bo to rzeczywscie jest pułapka.Przede wszystkim nalezy trafic w odpowiedni czas zeby zmoblizowac społeczenstwo.A taki czase bedzie kiedy zacznie sie kolejna mocna fala inwazji,czyli gdzies na wiosnę,i bedziemy swiadkami jak poszczególne kraje bedą pękać.W tym kontekscie nadal ciekawi/niepookoi mnie najblizsza przyszłość NIemiec,skoro mimo tego… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Zdarzyło mi się pisać, że w przypadku „uchodźców” czas działa na naszą korzyść. UE pęka w szwach. Im dłużej to trwa tym bardziej daje się zauważyć negatywne skutki sprowadzania „uchodźców”. Referendum przeprowadzone w odpowiednim czasie może okazać się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, nawet gdy założymy, iż intencje organizatorów byłyby przeciwne… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps.
Pozostaje kwestia – jak to już gdzieś czytałem – właściwego sformułowania pytań. Źle sformułowane pytania mogą pogrzebać najszczytniejszą ideę. A potem dochodzi problem „cudów nad urną”. Ale najpierw referendum w ogóle musi dojść do skutku.

suspiria
Gość
suspiria

Zebranie marnych 100.000 przez ponad miesiąc to dramat i totalna kompromitacja Kukiza. Dlaczego nikt nie pomógł?? Chyba, że to planowe działanie, obliczone na właśnie taki efekt

Asgard
Gość
Asgard

Linia rządu jest właściwa, ale obawiam się, że jeśli PiS nie wygra kolejnych wyborów kolejna partia np. Nowoczesna powie, przecież Polacy nie mieli nic przeciwko i mamy pozamiatane. Tak jak ktoś wspomniał – na KOD dużo ludzi przychodzi a na marsze przeciwko islamizacji mniej. Wynika to choćby z posiadanych funduszy… Czytaj więcej »

yamato
Gość

Tego właśnie się boję. Obecnie społeczeństwo epatuje się różnymi niezbyt istotnymi „wrzutkami” typu Trybunał, Wałęsa itp – natomiast o sprawie NAPRAWDĘ ISTOTNEJ i na którą jeszcze możemy MIEĆ WPŁYW mówi się mało i „półgębkiem”. Jeżeli TO przegapimy to te pozostałe sprawy za (najpóźniej) pokolenie NIE BĘDĄ MAIŁY JUŻ ŻADNEGO ZNACZENIA… Czytaj więcej »

Mirek
Gość
Mirek

Ja uważam że żydowski rząd, będzie robił wszystko by nie wpuścić muslimów do Polski. Z tym że wina leżeć będzie po stronie obywateli a nie żydów! Polska to ziemia obiecana, dlatego tak jak na ziemiach zajmowanych na terenie Państwa Palestyńskiego nie wpuszczą tu żadnego araba!

Paxu
Gość
Paxu

Spokojnie PIS liczy na druga kadencje wiec wie ze jesli zacznie rpzyjmowac ciapatych to ma przesrane smile Kaczor nie jest tak glupi jak wy

moje 23 grosze
Gość
moje 23 grosze

Lewactwo – ciężka, nieuleczalna choroba psychiczna o nieznanym podłożu. Wywodzi się najprawdopodobniej z Europy. Bywa śmiertelna zarówno dla nosicieli jak i osób narażonych na kontakt z nimi. Jest wysoce zaraźliwa, dlatego nosicieli należy bezwzględnie izolować. Ponieważ rokowania na wyleczenie są bardzo niskie, warto rozważyć możliwość eutanazji nosiciela, nawet wbrew jego… Czytaj więcej »

Były lewak
Gość
Były lewak

Czyżby? To jakim cudem się wyleczyłem z lewactwa?

azotox
Użytkownik

Referendum powinno być. Jeżeli zapada decyzja o jego przeprowadzeniu, obowiązkiem władz jest zachęcenie obywateli do wzięcia w nim udziału. Powinna zatem przede wszystkim być wielka ilość materiałów (telewizja, radio, prasa, internet, reklama zewnętrzna) namawiających do głosowania oraz naświetlających konsekwencje odpowiedzi na „tak” oraz na „nie”. Jeżeli takiej zachęty brak, jeżeli… Czytaj więcej »

Thomas
Gość
Thomas

Może i argumenty Kowalskiego są słuszne, ale kości zostały rzucone, inicjatywa rozpoczęta. Problem w tym, że wielu zainteresowanych nie wie o tym referendum, spośród moich znajomych, którzy podpisali, niektórzy nawet sami zaczęli zbierać podpisy, ale wcześniej żaden z nikt z nich nie wiedział o akcji zbierania podpisów, dowiedzieli się dopiero… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

Ludzie są wygodni. Nawet list nie chcą drukować, a co dopiero zbierać podpisy znajomych.

Ja jestem za referendum. Trzeba zamknąć usta partiom, bo nawet PiS już leje wodę. Chociaż na tym polega polityka.

ja
Gość
ja

z tego samego powodu sie nie podpisalem a juz druk wydrukowalem

Perun
Użytkownik

Moim zdaniem za szybko na referendum. Sprawa jest rozwojowa, a mamy o tyle dobrą sytuację, że możemy obserwować i wyciągać wnioski. A dynamika zmian nabiera tempa, co w skali Europy może nas martwić, ale naszego podwórka już w stopniu znacznie niższym. Wiem, może to trochę wyrachowane założenie z mojej strony,… Czytaj więcej »

tgb
Gość
tgb

dokładnie,na razie za wczesnie na referendum.Na razie nalezy obserwowac sytuacje

Greg
Gość
Greg

Naród bez prawa do posiadania broni to NIEWOLNICY ! Tacy właśnie są Polacy . A co może niewolnik ? A no tyle co nic… Może sobie tylko krzyczeć …. Pierwsze co Polacy powinni zrobić to się uzbroić po zęby ! z godnie z prawem (ale czy Rząd Polski na to… Czytaj więcej »