W środę 25 września w stołecznym Centrum Edukacyjnym Powiśle odbył się wykład na temat: „Czy zagraża nam islam”, w roli prelegentów wystąpili prof. Bogusław Wolniewicz oraz dr Krzysztof Kawęcki.

Prof. Wolniewicz rozpoczął wykład od podkreślenia różnicy pomiędzy „nami” a „nimi”. Scharakteryzował cywilizację zachodnią jako najwspanialszą ze wszystkich, a także rozłożył ją na części pochodne dokonując dwóch podziałów: według nauk (humanistyczne i ścisłe) a także według postępu na demokrację i technologie.

Według Wolniewicza obecnej sytuacji na zachodnie winna jest lewicowa ideologia multikulturalizmu, która była bardzo szczytnym pomysłem, ale pomysłem, który się nie udał. Charakteryzując islam jako obcą kulturę profesor przytoczył przykład muzułmanki Aishy, której historia została opisana w magazynie „Times” nastolatka straciła nos i kończyny, ze względu na wątpliwe przewinienia.

„Uniwersytety kształcą młodych lewaków, sądy bronią starych” tak został uzasadniony rozwój ideologii multikulturalizmu, którą promuje lewica nie myśląc o tym, co będzie za lat 30, 40.

„Islam jest nam obcy ze względu na pozycję kobiety jak i wolność sumienia (religii), której nie daje, ponieważ islam można przyjąć, ale nie porzucić.”  Profesor podkreślił również stosunek Europejczyków do religii chrześcijańskiej na przykładzie filmu „Małgośki” Szumowskiej „W imię…” gdyby film zawierał odniesienie do islamu, życie jej autorki prawdopodobnie uległo by delikatnie mówiąc „zmianie”.

Wykład zakończył się podsumowaniem, a w nim.. to co dzieje się teraz na zachodzie Europy scharakteryzowano jako awangardę, za którą podąża prawdziwe zło, to w rozumieniu profesora ma charakteryzować miliony ludzi z Azji, którzy będą przemieszczali się do Europy.

Nagranie ze spotkania w Centrum Edukacyjnym Powiśle dostępne jest TUTAJ

autor: LaSt Man Standing

 

2
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AdamEnki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Enki
Gość
Enki

Dodam od siebie że Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke ma poglądy antyislamskie – może nalzeżło by to rozważyć przy najbliższych wyborach smile
http://www.youtube.com/watch?v=UsdvTuXB0yo

POZDRAWIAM

Adam
Gość
Adam

Każdy patriota jest przeciwko islamowi bo kocha swój kraj i pragnie jego rozwoju a islam oznacza zacofanie i upadek kraju.
A jedyni muzułmanie którzy mają prawo żyć w Polsce potomkowie polskich Tatarów