Mieszkańcy przez długi czas bali się wychodzić z domów – policja nie daje sobie rady a władze nie chcą wysłać wojska w rejony Calais. Teraz zdeterminowani mieszkańcy stracili cierpliwość i stworzyli własną milicję, która ma bronić ich dobytku.

W świetle prawa milicja uzbrojona stworzona przez obywateli jest nielegalna – mieszkańcy nie przejmują się tym. Jak tłumaczą – policja nie potrafi zagwarantować im bezpieczeństwa i chronić ich dobytku.

Nielegalni imigranci z początku próbowali włamywać się tylko do ciężarówek, policja doraźnie interweniowała używając gazu pieprzowego. Kolejnym krokiem były ataki na ciężarówki – reakcja władz zerowa. Teraz gdy wiedzą, że im wszystko wolno atakują również samochody osobowe, rysują karoserie, wybijają szyby.
Calais
„Musiałem zawieźć moje dzieci na ostry dyżur, bo zraniła je rozpryskująca się szyba samochodu. Mam tego dość! Dajemy uchodźcom schronienie, a oni wypowiadają nam wojnę! My, Francuzi przestajemy się czuć u siebie!” – oburza się jeden z mieszkańców.

Takich podobnych wpisów na fanpage Les Calaisiens en Colère jest bardzo wiele. Mieszkańcy przesyłają także wiele filmów i informują innych o zagrożeniach w Calais.

Francuska policja podejrzewa, że część migrantów to weterani wcześniejszych walk z grecką policją. Migrantom pomagają też lewacy oraz anarchiści z „Black Block”, znani z brutalnych metod walki.

14
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
sobiMichał SybirakGabriel GrayabdulTheCrusader Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Użytkownik

I to jest największy chyba absurd krajów europejskich. Policja cię nie obroni, bo nie jest w stanie. Ale jak się sam bronisz, to czynisz to nielegalnie. W Polsce jest podobnie. Napadnie cię bandzior w twoim własnym domu, nie masz prawa zrobić mu krzywdy, bo wytoczy ci sprawę i ty posiedzisz… Czytaj więcej »

Radek
Gość
Radek

Pozwolę się nie zgodzić smile Też tak myślałem o obronie własnej, bo taka jest propaganda oraz plotki.
Proszę zapoznać się z tematem „instytucji obrony koniecznej”. Naprawdę prawo daje nam bardzo dużą swobodę w tej materii. Możemy się bronić, także przed złodziejem i to bardzo skutecznie.

Gabriel Gray
Gość
Gabriel Gray

Mhm. Tylko jeśli biednemu złodziejowi w obronie własnej zrobisz krzywdę to może się z tobą sądzić o wyrządzone szkody. I wygra. Swoboda jest ale tylko teorytyczna.

sobi
Gość
sobi

Prawo obrony koniecznej polega na tym że przed atakującym możesz się bronić ale tylko środkami równymi jego atakowi… Przykładowo jeśli zaatakuje cię gołymi rękoma a ty użyjesz noża to przekroczyłeś granicę obrony koniecznej… i gdzie tu logika :/

abdul
Gość
abdul

brutalni mieszkańcy atakują biednych imigrantów, którzy przebyli aż tyle kilometrów do Calais… Jakby dali każdemu po 10.000 euro na dalszą drogę, samochodzie i swojej żonie pewnie by pojechali dalej nie niepokojąc, a tak to siedzą biedni i marzną. To chyba oczywiste, że muszą spalić kilka samochodów i opon żeby się… Czytaj więcej »

bimbermacher
Gość
bimbermacher

„W świetle prawa milicja uzbrojona stworzona przez obywateli jest nielegalna” – w takim razie śpiewanie Marsylianki winno być również ścigane, jako podżeganie do przestępstwa. Przecież tam wyraźnie stoi:
Aux armes, citoyens,
Formez vos bataillons,
Marchons, marchons !
Qu’un sang impur
Abreuve nos sillons !

Rewolucja lewacką polityczną poprawnością zżera własne korzenie. Śmiać się, czy płakać.

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Najpierw Korsyka teraz Calais czułem że coraz bardziej będzie się kotłować w Europie.
Dobrze że państwa grupy Wyszehradzkiej oraz Polska nie przyjęły imigrantów trzeba będzie współpracować z Rosją (BRICS) bo upadająca UE i USA rządzonym przez takich jak Soros są bez wartości.

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

„Migrantom pomagają też lewacy oraz anarchiści z „Black Block”, znani z brutalnych metod walki”. Lewactwo to gorszy sort robactwa niz kozojeby z dziczy. A i oni poloza lby na pieniek.

TheCrusader
Gość
TheCrusader

Czego im (BB) serdecznie i z całego serca życzę!

Michał Sybirak
Gość

UCHODŹCY CZY NAJEŹDŹCY? (co mówią o tym proroctwa) http://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/2015-09-27-inwazja.html oraz http://bit.ly/1B7IMoM