pl.wikipedia.org

Austriackie ministerstwo spraw wewnętrznych podało, że do grudnia urząd imigracyjny otrzymał 80 470 tysięcy wniosków o azyl. To prawie cztery razy więcej niż w poprzednim roku. W 2014 otrzymali ich ponad 23 860 tysięcy. W latach 1999-2014 łącznie o azyl poprosiło 329 652 tysiące.

Tygodniowo liczba składanych wniosków to 2850. Pomimo tego, że coraz mniej imigrantów porusza się „trasą bałkańską”, wciąż jest wiele chętnych do pozostania w Austrii.

W ciągu ostatnich miesięcy wśród wnioskodawców pierwsze miejsce zajmują Afgańczycy. Dopiero drugie miejsce zajmują Syryjczycy i Irakijczycy. W skali całego roku najwięcej uchodźców pochodziło z Syrii.

Austria przedstawia podobne stanowisko co Berlin – domagają się aby ograniczyć unijną pomoc finansową do krajów Unii Europejskiej, które nie chcą przyjmować tzw. uchodźców. Na rządy tych państw należy wywierać mocną presję – uważa minister spraw wewnętrznych Austrii Johanna Mikl-Leitner. Wzywa aby zdecydowanie ograniczyć wypłacanie pieniędzy krajom UE, które nie okazują solidarności z Europą Zachodnią.

2
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
TheCrusaderLucky Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TheCrusader
Gość
TheCrusader

„…krajom UE, które nie okazują solidarności z Europą Zachodnią.” Solidarności czy wspólnego samobójstwa? Wyjść z UE i po sprawie, zamknąć granicę, stworzyć Unię V4 i współpracować z Chinami.
ps.dzisiaj w radiu słyszałem, że HAmerykanie się obawią o polską demokrację, czyżby znaleźli u Nas jakieś złoża ropy o których nie wiemy? ó_0

Lucky
Gość
Lucky

Właśnie, dobrze to ujęli „tzw” .