Nastoletni imigrant chciał urządzić Niemcom krwawą jatkę. Budował bombę o dużej sile rażenia

Thomas de Maiziere, szef niemieckiego MSW, poinformował, że służbom udało się zapobiec „groźnemu zamachowi terrorystycznemu”. Policja zatrzymała w Schwerinie na północy kraju 19-letniego Syryjczyka, który budował bombę o dużej sile rażenia.

Prokuratura Federalna poinformowała, że oddział specjalny policji zatrzymał we wtorek rano w Schwerinie 19-letniego Syryjczyka, podejrzanego o przygotowywanie „ciężkiego przestępstwa skierowanego przeciwko państwu” z pobudek islamistycznych.

Frauke Koehler, rzeczniczka prokuratury w Karlsruhe, powiedziała, że Jamen A. utrzymywał za pomocą mediów społecznościowych kontakt z osobą określającą siebie jako „żołnierz kalifatu”.

Jamen A. podjął najpóźniej w lipcu decyzję o zdetonowaniu w Niemczech ładunku wybuchowego z zamiarem zabicia i zranienia jak największej liczby osób. W tym czasie rozpoczął gromadzenie części elektronicznych oraz składników chemicznych potrzebnych do budowy bomby. Podejrzany zamówił przez internet kwas siarkowy i inne substancje potrzebne do wyprodukowania materiału wybuchowego, a także termometr i miarkę z podziałką.

Policjanci przeszukali mieszkania głównego podejrzanego oraz kilku innych osób. Zabezpieczono w nich substancje chemiczne oraz dwa nadajniki i akumulator do telefonu komórkowego.

42 komentarz do “Nastoletni imigrant chciał urządzić Niemcom krwawą jatkę. Budował bombę o dużej sile rażenia

  1. Przeciez pracowal ….
   Pracowal realizujac swoj ambitny plan o budowie bomby „o duzej sile razenia”.
   A co, jesli co drugi z nich ma tak ambitne plany ?
   Akademia szfecka przyznalaby mu pewno pokojowa nagrode Nobliwego pana.

  2. D.K… i dzięki takim DEBILOM zwykły obywatel nie może kupić standartowego odkamieniacza W5 w lidlu, bo może zostać użyty do budowy bomby. cholera jasna!!! zamiast wypierdzielać terrorystów z kontynentu to pieprz..one lewaki ograniczają naszą przestrzeń życiową!!!!!!

  3. Oni mają jeden cel, seks z 72 dziewicami i ich wszystkie dzialania skierowane sa w te strone, wiec oni moga byc inzynierami od materialow wybuchowych jedynie nic innego ich nie interesuje bo celem nadrzednym jest bunga bunga, i taka ideologia ma w cywilizowanym swiecie status religii o zgrozo …

 1. Pie… rasiści. Przecież to zdolny inżynier , którego sobie zaprosili. Powinni go wypuścić , przeprosić i wypłacić solenne odszkodowanie ! . I dostarczyć wszelkie potrzebne narzędzia i części , bo napewno buduje epokowy wynalazek na nagrodę Nobla. Kto myśli inaczej to rasista ! A jak rasista to na pewno i antysemita. Bo jak pijak to złodziej.

 2. Kur… kiedy ci debile pojmą że ci ludzie nas nienawidzą bardziej niż diabła ….. nic nie zmieni sposobu ich myslenia, absolutnie nic, ich sposob myslenia nigdy nie bedzie kompatybilny z naszym. Jak ja sie ciesze ze zyje w kraju tj Polska, chociaz w sumie nie wiem czy jest sie czym cieszyc bo kalifat na zachod od odry to nic wesołego dla nas ….

   1. Powinno się zrobić powtórne referendum w tej sprawie i większość ludzi przekonać do wyjścia z ue. Przerobić grupę wyszechradzką na Unię czyli ludzi z którymi coś nas łączy, bo z zachodem z tego co widzę NIC.

    1. Łączą nas pedały i lewactwo które rządziło przez tyle lat.
     podejrzewam że w referendum przeciw islamu byłaby duża frekwencja, to o wyjście z kołchozu przeciwnie.Ludzie chcą jak najwięcej mieć bez względu na bezpieczeństwo, dopóki się da biorę, a potem jest za późno.Nie myślą przyszłościowo, tylko teraz.

  1. Akurat z niemieckim sposobem myślenia są jak najbardziej kompatybilni. Nienawiść, pogarda, ciągotki do gwałtu i zabijania wszystkich innych niż oni sami są wspólne dla obojga i Niemców i Muzułmanów. Pasują do siebie kropka w kropkę…

 3. To budowanie bąby się trochę opóźniło, ze względu na zbyt niski zasiłek socjalistyczny. Kraje Związkowe , czyli Bundeslandy. Stąd prosta droga do Związku Socjalistycznych Zasiłków Niemieckich , bo Cenniejsi są silnie związani z danym Landem właśnie przez kasę zapomogową. Kraje Związkowe także , bo w przypadku Cenniejszych istnieje silny ZWIĄZEK przyczynowo skutkowy pomiędzy wypłatą zasiłku a konstruowaniem bąb , czy choćby internetowym zakupem miarek z podziałką. A jeszcze na koniec zostaje samo słowo ZASIŁEK , a powinno być DOJCZ. Krótko , a zarazem obrazowo i bez zbędnych ceregieli ! Koniec i BĄBA !!!!

 4. Te niedorozwoje umysłowe „myślą”, że kupując jakieś substancje chemiczne i części potrzebne do budowy bomby nie przykuwają niczyjej uwagi… W krajach zagrożonych atakami terrorystycznymi cały rynek jest obserwowany przez służby specjalne czy jak to się tam u nich nazywa. Ale czego ja wymagam od tych podludzi? Przecież jedyne co araby wniosły do naszego europejskiego społeczeństwa to aids, kebaba oraz gwałcenie dzieci i kobiet (chłopów chyba nie gwałcą nie?).

 5. Bayer pwonien wprowadzić do handlu zestawy „Mały uchodźca”. Po co sieroty mają zamawiać przez internet kwas siarkowy czy saletrę?! Przecież mogą sobie zrobić krzywdę w trakcie budowania bomb. „Mały uchodźca” byłby oczywiście bezpieczny dla sieroty, ale śmiercionośny dla Niemców.

 6. Ja bym Niemców nie lekceważył. Pamiętamy że do 1933 roku był tam kompletny bórdel, galopująca inflacja, bezhołowie, degrendolada, bezrobocie. W ciągu tylko 6 lat Hitler zrobił tam porządek, wyrzucił Żydów, Cyganów i pedałów wysłał do obozów. To samo może się stać jak im się cierpliwość skończy ale wtedy niech Bóg (lub Ameryka) ma nas w swojej opiece.

  1. Uważaj bo ola22 nazwie Cię faszystą jak mnie zawsze nazywa gdy to samo piszę co Ty, bo taka prawda! Niemcy to już nie te Niemcy co kiedyś myślę że kastraci tylko zostali tam (mam nadzieję że się mylę bo nie chce z kalifatem graniczyć)

   1. Widzisz, Kostek – to było tak: najpierw był kryzys gospodarczy, przyszedł facet który miał łatwe recepty na rządzenie i faszyzm zamiast mózgu; potem było Sieg heil i zabijanie kogo się da…a na koniec – uchodźcy płonęli na ulicy…Więcej szczegółów? dlatego jeżeli ktoś mówi że faszyzm był dobry…to ja mu chętnie przypomnę, jak to się potoczyło i jak skończyło. KAŻDY POCISK JEDEN NIEMIEC.
    Poza tym jeżeli do władzy dochodzi ktoś o poglądach faszystowskich, to nigdy nie wiesz czy nie przyp… się właśnie do Ciebie (najpierw komuniści, potem socjaliści, it., itd.)…Nigdy nie wiesz, czy nie jesteś następny w kolejce. Rozumiesz?

 7. Ali wysadzil sie w powietrze i zabral paru „niewiernych ” ze soba.W raju czakaja na niego all ach i mahomett z nagroda.72 dziewice.Jednak Ali nie cieszy ta nagroda ,bo w czasie wybuchu bomby,urwalo mu rece i wacka.

Dodaj komentarz