34 uchodźców osiedlonych w Ratyzbonie sprowadziło w sumie 130 członków rodziny do Niemiec w ramach programu „łączenia rodzin – co oznacza, że średnio na jednego uchodźcę przybywają dodatkowe 4 osoby.

Na zapytanie tygodnika „Wochenblatt” ilu uchodźców miasto Ratyzbona przyjęło w ostatnim czasie w ramach łączenia rodzin uchodźców, rzecznik nie chciał odpowiedzieć, ponieważ rzekomo nie prowadzi się takich statystyk.

Powiat Ratyzbona nie miał jednak problemów z podaniem danych. Jak się okazuje, od września 2015 – 34 uchodźców, w tym wielu nieletnich, złożyło wnioski na łączenie rodzin. Dołączyło do nich dalsze 130 osób, co oznacza, że średnio na jednego uchodźcę przybywają 4 osoby, z pierwotnie przyjętych 34 wnioskodawców, powiat utrzymuje obecnie 164 osoby.

Z kolei miasto Pinneberg dało zezwolenie na sprowadzenie drugich żon dla dwóch syryjskich uchodźców. Oznacza to uznanie przez prawo niemieckie małżeństw zawartych według szariatu i wywołało sporo oburzenia w mediach niemieckich. Coraz więcej polityków niemieckich wyraża się coraz bardziej odważnie i krytycznie wobec polityki łączenia rodzin.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

94
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
70 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
44 Comment authors
mikeRomanAnnagjacuśjoe Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o