Helmut Teichmann, sekretarz stanu w MSW odpowiedzialny za problematykę migracyjną ostrzega przed afrykańskimi uchodźcami którzy z Hiszpanii będą próbowali dotrzeć do Niemiec.

Sekretarz stanu w MSW uważa, wielu uchodźców może próbować przedostać się z Hiszpanii do Francji, krajów Beneluxu i Niemiec. W wywiadzie dla „Bild am Sonntag” powiedział, że jeżeli jego obawy się potwierdzą, Niemcy zaostrzą kontrolę na swoich zachodnich granicach.

Teichmann zapewnił jednocześnie, że Niemcy są gotowe udzielić pomocy rządowi Hiszpanii, jeśli tych uchodźców ubogacających kulturowo będą trzymać u siebie.

Po raz pierwszy od wybuchu kryzysu migracyjnego w 2015 roku, w pierwszej połowie bieżącego roku do Hiszpanii przedostało się drogą morską więcej uchodźców niż do Włoch. Dotychczas to Włochy były celem numer jeden dla wielu migrantów próbujących żyć na koszt państwa w Europie.

źródło: dw.com

50
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
21 Comment threads
29 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
38 Comment authors
Rumcajs >C*KacykHe hebkkkkFun Fucktory Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o