Niemcy obawiają się, że Karta Polaka, mająca służyć kontrolowanej migracji, dla Niemiec może oznaczać w dłuższej perspektywie niekontrolowany przypływ imigrantów z takich krajów jak Ukraina czy Białoruś.

„Wielu Ukraińców i Białorusinów marzy o lepszym życiu w UE. Polska toruje im do tego drogę za pomocą Karty Polaka” – czytamy w dzienniku „Die Welt”, który nazywa Kartę Polaka „kontrowersyjnym dokumentem”. Zdaniem Niemców dokument może być dla setek tysięcy osób biletem do całej Unii, gdyż „to, na co inni muszą czekać latami, posiadacze Karty otrzymują od niedawna w przyspieszonym trybie: mogą w Polsce pracować lub studiować i od razu złożyć wniosek o stały pobyt. Rok pobytu może już wystarczyć, by mieć dobre szanse na polskie obywatelstwo” – pisze DW.

Polskie obywatelstwo daje w następstwie możliwość życia i pracy w każdym kraju członkowskim Unii Europejskiej, także w Niemczech. „Szczególnie w czasach kryzysu migracyjnego może to być drażliwym tematem. Podczas gdy Polska chce stosować Kartę do kontrolowanej migracji, dla Niemiec może ona oznaczać w dłuższej perspektywie niekontrolowany przypływ migrantów” – twierdzi dziennik i dodaje, że Niemcy mogą być atrakcyjnym krajem zwłaszcza dla Ukraińców.

Na uzyskanie wspomnianej Karty Polaka szanse ma każdy, kto pochodzi z kraju wchodzącego dawniej w skład Związku Radzieckiego, mówi „trochę” po polsku i „w miarę możliwości” ma polskich przodków. Zdaniem DW tego typu niejasne warunki sprawiają, że „kwalifikować może się niemal każdy”, a później sprowadza swoją rodzinę. Według danych polskiego MSZ-u liczba uprawnionych do złożenia wniosku o Kartę Polaka to 1 mln. Od czasu wprowadzenia Karty w 2008 roku wystawiono ponad 200 tys. tego typu dokumentów, z czego najwięcej dla Białorusinów (95 tys.) i Ukraińców (87 tys.).

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

62
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
33 Comment threads
29 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
50 Comment authors
OlaAnarchistaPatrickJotlol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
miki
Gość
miki

Ale o co chodzi, przecież niektóre kraje chcą dawać tego typu dokumenty uchodźcom, którzy później sprowadzają swoją rodzinę. Niemcy nie lubią białych imigrantów? A może się boją, że tym ludziom, zaprawionym w walce z komuną nie będzie tak łatwo wyprać mózgów?

Daro72
Gość
Daro72

Boją się, że im nowych obywateli pogonią, he he grin

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Masz rację: Niemcy nie lubią białych emigrantów. Według NWO rasa europejska ma być wymieszana, skundlona, bez korzeni, historii i tradycji. Łatwa do otumaniania i sterowania. Głupcy nadal myślą, że muzuły dadzą się im sterować…chyba, że po wojnie domowej, do której niechybnie chcą doprowadzić

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Niemcom zawsze ostro w dekiel biło, zresztą pokazuje to historia. Jeszcze 80 lat temu nie mogli mieszać się z białymi ludźmi, którzy nie mówili po niemiecku bo nie są jakimiś Aryjczykami, chociaż tak naprawdę nikt oprócz samych Niemców nie wiedział kto to właściwie jest ten niemiecki Aryjczyk, co chce i… Czytaj więcej »

Logic1
Gość

Alianci mieli dobre serce nie zaorali tego burdelu i teraz sie znowu zemsci. Ale do trzech razy sztuka – teraz już bedzie koniec z tym narodkiem.

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

A wiec odpowiem: Aryjczyk / Nadczłowiek musiał spełniać następujące kryteria: blondwłosy, niebieskooki niemiec jak Hitler, szczupły jak Goering, umięśniony jak Himmler i wysportowany jak Goebbels.

Yarl
Gość

NWO-wybralo islam na swoja „religie” bo muzole sami sie kontroluja:matka kontkoluje dzieci,maz -kobiete,meza iman a imana mufti a muftiego-NWO…Zero ekstrawagancji i wyskokow bo dynka spadnie !

Rafał
Gość
Rafał

Bardziej boją się tego że, dzięki naszej polityce Polskie wpływy na Ukrainie i Białorusi będą rosły. Pamiętajcie Rzeczpospolita była wielka wtedy kiedy miedzy Polakami, Ukraińcami i Białorusinami była zgoda. Gdzie naczelną zasadą było to że, obywatelem Rzeczpospolitej są tylko etniczni Polacy ale także ci którzy Polakami się czują, mają taki… Czytaj więcej »

Bielik
Gość

Wystarczy że napiszą papier że przeszli na islam i będą ich witać z otwartymi rękami w przeciwnym razie wyjdą na nie tolerancyjny kraj

AntyHegemon
Gość

Niemiecka logika: Biały imigrant – to zły imigrant. Opalony, hebanowy muzułmański imigrant – to dobry imigrant. Niemiaszki nie mają poczucia wstydu, za to mają ogromny tupet (szczególnie do Polaków) skoro widzą problem w polityce migracyjnej naszego kraju, a swojej zabraniają źle mówić. „kwalifikować może się niemal każdy”. A u was… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Mała poprawka: nie biały imigrant, a biały, pracujący, chrześcijański, hetero, znający komunę imigrant wink

co w tym dziwnego?
Gość
co w tym dziwnego?

Mają rację, że się boją, bo ukry zabijały Polaków w tak brutalny sposób, że nawet hitlerowcy nie mogli uwierzyć. Muzuły mieliby się od kogo uczyć, bo w brutalności im jeszcze baaardzo ustępują. Poza tym muzuły nawet nie kryją swoich zamiarów, a ukr ci nóż w plecy wbije i jeszcze przekręci… Czytaj więcej »

Rafał
Gość
Rafał

Gdyby Polaków zabijali wszyscy Ukraińcy pamiętajmy że, było ich ponad 20 milionów to nie skończyłoby się na 150’000 martwych Polaków (część mojej rodziny zabili banderowcy ale cześć została uratowana przez ukraińskich sąsiadów którzy ryzykowali życiem). Dlatego trzeba starać się rozgraniczać i odróżniać normalnych Ukraińców od banderowskiego bydła. Ale należy też… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Banderowcy również i dziś tłuką odpornych na propagandę Ukraińców.

drogi rafałku
Gość
drogi rafałku

Idąc twoim tokiem rozumowania: Również nie wszyscy muzułmanie zabijają niewiernych, bo jest ich ponad miliard na świecie a wtedy nie skończyłoby się to tylko kilkuset zabitymi Europejczykami. Dlatego trzeba rozgraniczać normalnych muzułman od dżihadystycznego bydła. To może przyjmij sobie kilku do domu, bo ja jakoś nie mam ochoty mieć nic… Czytaj więcej »

dontworry
Gość

Jest różnica, bo nie można przestać być ukraińcem, a muzłem, faszystą czy chociażby nieszkodliwym świadkeim jechowy można przestać być.

Rafał
Gość
Rafał

Idąc moim tropem rozumowania to wszyscy muzułmanie są skażeni chorą ideologią Islamem (nazizmem religijnym), no i nasz Słowiański system wartości nie jest w żadnym aspekcie kompatybilny z Islamskim systemem wartości (są wręcz sprzeczne) ale nie wszyscy Ukraińcy są skażeni banderowską ideologią i banderowskim sposobem myślenia. Dodatkowo między Polakami a Ukraińcami… Czytaj więcej »

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Na Wołyniu w 1943 Ukraińscy banderowcy zamordowali ok.3500 Ukraińców, których podejrzewali za ukrywanie Polaków. O tym też warto pamiętać.

Ramsay Bolton
Gość

Pomyślałeś, że to co obecnie robimy to wynarodowienie Ukraińców; ci o polskich korzeniach dostają polskie obywatelstwo: w Polsce możesz mieć 1500 obywatelstw, a na upainie tylko jedno. Rozbijamy wroga demografią, bo jego młodzież jedzie do nas lub ginie na wschodzie. Dokładną taktykę stosowała UE wobec nas. Nasza gospodarka bez Ukraińców… Czytaj więcej »

nie, dziękuję
Gość
nie, dziękuję

Wolę w spokoju klepać polską biedę niż dostać zatrucia widłami. V kolumna jak widać ma się prężnie. Nasza gospodarka radziła sobie doskonale bez nich i poradzi sobie również w przyszłości. Gdyby nie oni (zaniżanie stawek), to JUŻ zarabialibyśmy godnie a Polacy wracaliby z zachodu, bo po co pracować na obczyźnie,… Czytaj więcej »

Mariusz
Gość
Mariusz

W dupie byłeś, gowno widziałeś… to nie wina Ukrainy i Białorusi, ze u nas zarobki są takie a nie inne. Po prostu w tym kraju brakuje rąk do pracy i musimy się posilkować siła roboczą ze wschodu. Przestudiuj sobie mądralo nasz system podatkowy to być może zobaczysz co tak naprawdę… Czytaj więcej »

Jot
Gość
Jot

A ty myhoła nie pultaj się aż tak bardzo, bo ci widły pękną, a na marginesie, takie coś jak ty to nawet w dupie ie było, miłośniku zwyrodniałych bandziorów!

Mahomet był pedifilem
Gość
Mahomet był pedifilem

Tyś się chyba z chujem na łby zamienił. Dureń jefen.

Twoja stara
Gość
Twoja stara

Obronca muslimow i szwabskiej polityki… Huah

Dracu
Gość

Ojojoj. Nie chcecie imigrantów z Ukrainy i Białorusi ? Ale dlaczego za biali są ? W razie wojny obawiacie się, że staną po stronie białych i mogą wam wyrżnąć islamskich brudasów ? I co plan islamizacji może wziąć w łeb ? Jaka szkoda, ale Soros na pewno Wam jakoś pomoże.… Czytaj więcej »

Jot
Gość
Jot

Po prostu znają zwyrodnienie bandziorów ukraińskich. Od jakiegoś czasu morderstwa zwyrodniałych ukraińców, na Wołyniu zostały w odpowiedni sposób opublikowane! A co do Białorusinów, to jakiś tyma, czy kowal, a możne nawet i maciarewicz, dopisał aby umniejszyć zbrodnie ukrów z upa!

Karbulot
Gość

Niemcy obawiają się, że Polacy chcą dawać Kartę Polaka Ukraińcom i Białorusinom? A nie obawiają się Włoch, którzy zagrozili że uzbroją w europejskie paszporty 100 tysięcy czarnych nierobów, których sami zebrali z wybrzeży Libii? A co ich może obchodzić, co komu dają Polacy? Niech zainteresują się lepiej numerami, jakie wywija… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

@Karbulot,

Nie ogolniaj, przemyt ziomkow ( artykul na ndie) atrakcje w Limanowej itd tez uwazasz za prace?

ania
Gość
ania

„Polska jest suwerennym krajem i może przyjmować kogo chce.” – Warto pamiętać, że od momentu podpisania przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Traktatu Lizbońskiego (w dniu 13 grudnia 2007) Polska przestała być suwerennym krajem. Najważniejszym zapisem Traktatu Lizbońskiego jest nadanie Unii Europejskiej jednolitej struktury i osobowości prawnej. Traktat Lizboński stał się substytutem… Czytaj więcej »

Jot
Gość
Jot

Co masz na myśli pisząc Polska, tą bandę która teraz rozdają nasze pieniądze patologi, w większości z Akcji Wisła, czy możne poprzednią, która też nam sprowadzała ukrów, mówiąc że to Polacy, a nawet wydała z mąż swoje paskudne córki za bękartów banderowskich, których starzy uciekli do Kanady przed sądami! Bo… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

to my możemy przyjmować Ukr i Białoruśinów oczywiście tylko tych co nam się przydadzą a niemcy to niech tam kogo chcą my możemy nawet być tacy dobrzy i dać im czeczenów ba możemy im wysłać także cyganów i to całkiem za darmo ba możemy nawet na koszt niemiec przysyłać autokary… Czytaj więcej »

anty
Gość
anty

Bo chcą pracować!!!!!!!!!!!!!!!!A nie brać za nic!A I NIE SĄ SWOJAKAMI NIE SĄ NIEBEZPIECZNI pewnie to ich nakręca

asdas
Gość
asdas

No i wyszła polityka historyczna niemiaszków.

PJJ
Gość

Lewacka przewrotność i obłuda nie zna granic unamused

Obywatelka Ziemi
Gość

Bialorusfobia i Ukrainofobia! Mowie Wam smile razz

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Białorusini i Ukraińcy są białymi chrześcijanami, więc do nich lewackie pojęcia fobii i rasizmu nie mają odniesienia. Dla szkopów nowy obywatel nie ma prawa być biały ani być chrześcijaninem. Z rasą białą i chrześcijanami walczy lewactwo i ich się najbardziej boi.

Arti
Gość

Tylko, ze szparagi na polach to zbieraja im Polacy, Bialorusini, Ukraincy, nie ma tam ani jednego bezowego migranta

Janusz Srałgokot
Gość
Janusz Srałgokot

Germanie jako całość (nie tylko Niemcy, ale także Anglicy, Holendrzy i Skandynawowie) mają podświadomą awersję do Słowian. Chociaż nie wiem czy awersja to właściwe słowo. To co odczuwają to taka mieszanka nienawiści, pogardy i strachu, w różnych proporcjach w zależności od nacji Słowianina. Ukraińcami, Białorusinami i Polakami gardzą, ale się… Czytaj więcej »

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Strach i podziw napędzał inne nacje zachodnie do okazywania niesamowitej wrogości np. w stosunku do Rosjan i Polaków. A najbardziej to było widoczne w czasie 2 wojny światowej. Anglicy(1939-45)Amerykanie (w latach 1941-1945) i Niemcy(w latach 1939-1941) zabiegali o względy Rosjan aby ugrać coś dla siebie w Europie, do tego potrzebowali… Czytaj więcej »

3 RAZY TAK - BÓG / HONOR / OJCZYZNA
Gość
3 RAZY TAK - BÓG / HONOR / OJCZYZNA

No jak by to powiedziec boja sie bo Ukraincy czy Bialorusini to nie jest idealny profil „uchodzcy” dla Niemiec bo ci ludzie przejawiaja normalne weartosci na ktorych wyrosla kiedys Europa, sa chetni do pracy, spokojni a Niemcom nie tego trzeba, oni musza doprowadzic do chaosu ktory pozwoli zaczipowac wszystkich Europejczykow… Czytaj więcej »

Violanta
Gość
Violanta

To może im zaburzyć plan islamizacji. Więcej białych? Tragedia normalnie.

stanislaw
Gość
stanislaw

Jak Niemcy sprowadzały swoich ziomków znad Wołgi i Kazachstanu, którzy nawet nie mówili po niemiecku wystarczyło ze mieli pradziadka z Reichu, to nie było żadnych problemów, a jak chodzi o Polaków to już inna sprawa, szwaby antypolskie.