W wieczornym talk show politycznym Anne Will w niedzielę w programie telewizji państwowej ARD, tematem dyskusji był skandal w Federalnym Urzędzie ds Migrantów (BAMF) w którym dziesiątki tysięcy osób otrzymało status uchodźcy na podstawie fałszywych danych. W dyskusji wzięła udział polityk partii Zielonych, która wypowiedziała się o tzw. uchodźcach z Afryki.

W filii BAMF w Bremie wystawiono za łapówki co najmniej 1200 praw pobytu, obecnie sprawdzane jest 18 tys. decyzji pozytywnych z Bremy od roku 2000. MSW w Berlinie wiedziało o manipulacjach w Bremie od 25 stycznia 2016 i nie zareagowało. Oczywiście to jest tylko wierzchołek góry lodowej.

W tym kontekście przewodniczącą frakcji Zielonych w Bundestagu Katrin Göring-Eckardt mówiła w talk show spokojnie o usprawnieniu postępowania azylowego, ponieważ Europa musi się przygotować na dalsze 140 milionów „uchodźców klimatycznych” z Afryki. Wypowiedź padła pod koniec programu Anne Will w 46 minucie.

Na ten temat powstał już raport  Banku Światowego w którym ustalono, że nasilające się zmiany klimatu staną się nowym motorem imigracji. Mamy się szykować na setki milionów uchodźców, najwięcej ma pochodzić z Afryki Subsaharyjskiej.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

88
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
42 Comment threads
46 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
58 Comment authors
klioes vel pislamistaszyszkinpoloFaraPesz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o