Niemiecka armia przewiduje, kiedy nastąpi rozpad Unii Europejskiej. Opublikowano raport

Raport Bundeswehry ujawnił niemiecki tygodnik „Der Spiegel”. Z opublikowanego dokumentu wynika, że Unia Europejska może rozpaść się ostatecznie w… 2040 roku.

102-stronicowy dokument „Prognoza strategiczna 2040″, został napisany przez Biuro Planowania Bundeswehry, czyli niemieckiej armii. Oprócz rozpadu Unii Europejskiej, przewidziano szereg innych zagrożeń z perspektywy Niemiec.

„UE przestała się rozszerzać, a większość państw opuściła wspólnotę. Europa utraciła swoją globalną konkurencyjność. […] Pogłębiający się chaos i podatny na konflikty świat radykalnie zmienił środowisko bezpieczeństwa Niemiec i Europy” – piszą stratedzy Bundeswehry o wizji 2040. „Są oznaki gospodarczego upadku oraz powrotu na złą drogę światowej polityki. Rozwija się 'cykl odwrotów’, który pozwoli na eskalację światowych kryzysów”. – czytamy.

Oprócz pesymistycznych scenariuszy dotyczących UE, prognoza przewiduje też rozmaite zagrożenia dla Niemiec w najbliższych latach.

Wśród nich wymieniane są m.in. osłabienie lojalności narodowej, chwiejne gospodarki Zachodu, epidemie chorób – opisuje „Business Insider Polska”.

źródło: businessinsider.com.pl/Der Spiegel

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

47 komentarz do “Niemiecka armia przewiduje, kiedy nastąpi rozpad Unii Europejskiej. Opublikowano raport

 1. należy jednak dodać że jest to jeden ze scenariuszy. Różne warianty sobie napisali. Jednak faktem jest że UE szybko się rozpadnie bo chcą robić wszystko na raz. By stworzyć UE jako państwo bez wojen potrzeba nie kilku a kilkuset lat.

  1. Tylko to rozpadniecie moze dla nas skutkowac nowym 1.IX.39′!
   Powyzszy felieton nie oddaje calkowicie istoty sprawy ,oto bowiem, co znalazlem w Necie :
   „Niemiecka armia, ćwiczy scenariusz rozpadu UE w tym głównie konflikt z Polską o zachodnie ziemie. Takie informację płyną z utajnionego raportu Bundeswehry, który został w części opublikowany przez Der Spiegel. Raport nosi nazwę ,,Prognoza Strategiczna 2040.’’ Raport zakłada powrót Niemiec do trybu reaktywacji, gdyż rozpad UE i w pewnym sensie uwolnienie się poszczególnych krajów z jarzma dyktatu brukselskiego osłabi a wręcz zniweluje do zera wpływy Berlina, co nie podoba się tamtejszym politykom. To po raz kolejny jawnie ukazuje, że UE to w gruncie rzeczy kolejna odsłona Niemieckiej Rzeszy”

   Pozostale rewelacje w linku ,ktory prezentuje osobno o czym ,jak zwykle uprzedzam moderacje.

   1. Te byczki uciekną jak będzie wojna bo to lenie śmierdzące, za swój kraj nie potrafią walczyć a teraz za czyjś by walczyli, akurat! Prędzej uwierzę że jakiś Żydek to napisał w celu skłócenia nas. Ja sądzę że do tego czasu kozisyny ich wytną, jak nie wytną to zrobią z byłych państw jedno swoje islamskie, mają coś co ich łączy – język arabski.. więc nie obwiniał bym Niemców (no jedynie za bierność). Swoją drogą po przejściu na islam państw radziłbym usunąć je z nato by wróg za dużo nie wiedział

   2. Niemcy chyba zapomnieli, że za każdym razem jak próbowali zrobić z siebie panów świata to dostawali solidny wpierdziel. Niech spróbują, może podbiją kilka państw ale ostatecznie wkroczy USA i znowu będą wpierda..ć czekoladę zrzucaną przez alianckich pilotów. Poza tym teraz nie uda im się podbić Polski bo nie mają już dobrze wyszkolonych żołnierzy tylko bandę brudasów, którzy potrafią obsługiwać tylko ak47. Czołgami nie potrafią jeździć, jedyna alternatywa to kozia kawaleria.

 2. 2040? Podejrzewam, że cały zachodni system kapitalistyczny nie przetrwa 10 lat. Jest w sieci taka stronka, która pokazuje prognozę rozwoju/upadku krajów świata w 2025. Bardzo ciekawe prognozy dotyczące demografii, produktów krajowych brutto, wydatków na zbrojenia i siły nabywczej wszystkich krajów na świecie. Wg tych prognoz też oberwiemy dość mocno. Chociaż nie tak, jak „nowoczesne” i „dojrzałe” demokracje.

  deagel.com/country

 3. Wprost nie moge uwierzyć , że w ogóle taki raport ujrzał światło dzienne ! A jak już to zabrakło mi tu słynnej niemieckiej precyzji – nie podali dokładnie z jakiego powodu diabli wezmą ten eurocyrk.

 4. Ten raport to sobie mogą wsadzić. Do 2040 roku to w najlepszym wypadku Niemcy wrócą do stanu z końca II wojny. A jeszcze bardziej prawdopodobne, że na ich miejscu będzie kalifat.
  Poza tym Unia cały czas się rozszerza… o Afrykę i Bliski Wschód, aż pęknie. Jak opona zostawiona z podpiętym kompresorem. Z hukiem.

  1. I dlatego być może warto przemyśleć sojusz z Erdoganem! Podbić, podzielić, brzydkie Niemry katapultować na islamską stronę bo i tak są bezużyteczne. Nam wystarczy byle NRD plus wyjście na Morze Północne. Trzeba tylko zająć czymś Ruskich. Może Chiny pomogą? W sumie pozbędą się jednego z największych konkurentów czyli Niemiec.

 5. Droga Redakcjo!Bardzo prosze pusccie ten link, islamizacja Europy postepuje w srasznym tempie. Ciekawe co by bylo gdyby to chrzescijanin bedac kierowca miejskiego autobusu wyprosil ludzi bo to jego czas modlitwy ??
  youtube.com/watch?v=Vh64hIQfH3U

 6. A niech rozpada się, nawet dzisiaj! Do 2040 roku to Niemiec nie będzie, Francji, Szwecji, Danii, Holandii, Belgii także Ue padnie. Pesymistyczne prognozy? A kto do tego doprowadzi? Te lewackie ścierwo które ściąga islamistów. Te debile zdradzają własne narody, własną rasę, własną religię – Austryjak który rządził ich krajem przewraca się w grobie…

 7. Najgorsza chorobą jaka trawi dzis zachod jest gigantyczna skala korupcji na szczeblach wladzy UE a co za tym idzie droga do destabilizacji ktora doprowadzi do wojny domowej na kontynencie. Lewicowa ideologia i korupcja w PE i KE to zrodlo w ktorym nalezy upatrywac przyczyn upadku UE i generalnie zachodniego swiata na starym kontynencie, trzeba sie odciac od tego gruba kreska i robić swoje a oni niech sie dalej bawia z ta swoja tęczowo multikulturalna „demokracja” …. szanujmy swoj kraj i tradycje przodkow a wyjdziemy z tego obronną ręką

 8. Mam nadzieję, że jankesi, którzy mają tam ciągle kilka baz okupacyjnych zastopują nazistowskie ciągoty do zniszczenia Nas. Trump niby naszym kumplem jest. Poza tematem, jestem na urlopie w Ojczyźnie i straciłem ostatnich znajomych. Piliśmy w zeszły piątek, oczywiście dyskusja polityczna, PiS zawłaszcza co się da, WOT będzie zabijał oponentów, wszystko upada. Po zadaniu pytania jak ta tragiczna sytuacja wpływa bezpośrednio na ich życie(oboje pracują, córka studiuje) usłyszałem, że gówno wiem bo mnie tu nie ma. Po wyjściu od nich w drodze do domu, zastosowałem taktykę ucieczki w mieście, bo a nóż-widelec komandosi Macierewicza jeszcze by mnie upolowali. Umówiliśmy się na dziś i nie udało mi się nawiązać kontaktu. Tak, że nie mam już tutaj z kim się napić. Aha, islamizacja to ściema, bo w tiefuenie pokazują biedne dzieciaczki. ZAŁAMKA!!! Życzę Wszystkim Udanego Święta Niepodległości. Jeszcze Polska Nie Zginęła!!! Na tym portalu. Pozdrawiam.

 9. Unie ostatecznie zniszczy lewactwo, ktore gdzies ma pluralizm, demokracje, wolnosc slowa – ma byc tak jak ono chce, koniec i kropka. Najlepszym przykladem bylo wyrzucenie Wielkiej Brytanii przez Merkel, ktora za nic ma i miala wole suwerennych narodow – dla niej wazny jest tylko jej plan. Gwozdziem do trumny UE beda gigantyczne deficyty duzych krajow takich jak Francja, Wlochy, Hiszpania, etc., ktore pompuja pozyczone pieniadze w socjal, a do tego doplacaja do niemieckiego eksportu sciagajac w dol wartosc waluty Euro, przez co same sie nie rozwijaja.

 10. Stara jak świat prawda mówi – IM WYŻEJ WEJDZIESZ, TYM MOCNIEJ DUPA BOLI PRZY SPADKU … i to czeka „rozwinięte” kraje zachodu, natomiast kraje i ludzie przyzwyczajeni do trudów prymitywniejszego życia … poradzą sobie.

Dodaj komentarz