To już oficjalny projekt, potwierdziły się doniesienia włoskiego dziennika „La Stampa” z 30 kwietnia. Jeśli kraj nie będzie chciał przyjąć imigrantów, zapłaci 250 tys. euro, czyli milion złotych za każdego z nich!

Projekt zaproponowany przez Komisję Europejską zakłada, że cena za możliwość nieuczestniczenia w relokacji tzw. uchodźców byłaby niebotycznie wysoka. Mówi się o 250 tys. euro za jednego uchodźcę, który nie zostanie przyjęty z puli przypadającej na dany kraj. Odstąpienie od udziału w programie mogłoby być tylko tymczasowe. Rozwiązanie to dotyczyłoby przyszłych programów dystrybucji migrantów.

Jeżeli napływ tzw. uchodźców do jakiegoś kraju członkowskiego przekroczyłby o 150 proc. pewien próg, oszacowany dla każdego państwa na podstawie m.in. liczby ludności i poziomu zamożności, to wówczas uruchamiano by system relokacji, w którym poszczególne państwa miałyby przejąć kwotę uchodźców, ustalaną z góry według takich kryteriów, jak wielkość PKB czy liczba ludności.

– Komisja Europejska takie bzdury wymyśla, aż ciężko to komentować. (…) Nas chce się zmuszać. To nie jest wina Polski, tylko państw socjalnych, które za nic płacą potężne zasiłki. (…) Jedyną winną jest Angela Merkel i rząd Niemiec – powiedział Marek Jakubiak z klubu Kukiz’15.

Poseł Kukiz’15 całą sytuację porównał do sceny z „Misia”, zastanawiał się także, jak miałaby wyglądać wycena uchodźców. – O co tu chodzi? To jest dom wariatów. Myślę, że KE powinna się złapać za głowę. Być może tam są potrzebne zmiany, nie u nas – zaznaczył polityk.

Reforma polityki azylowej UE wymaga decyzji państw członkowskich, podejmowanej większością kwalifikowaną, a także Parlamentu Europejskiego.

źródło:PAP/Interia

106
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
48 Comment threads
58 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
70 Comment authors
sadasdAsgardmaciejtgbDem Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kici kici KOCUR
Gość

Merkel szuka frajerów aby robili na jej gości. Chyba to jest ewenement na skalę cywilizacji żeby ktoś groził niepodległym państwom karami za nieprzyjęcie bandytów, gwałcicieli, złodziei i różnej maści przestępców.

Gość
Gość
Gość

W rzeczy samej ewenementem na skalę cywilizacji, jak i znanej historii dziejów, ta cała sytuacja jest już od dość długiego czasu, jednak nie przestaje ona pod tym względem wciąż przebijać sama siebie.

zodiak
Gość
zodiak

evenement to dopiero bedzie jak sie okaże, że nasi sie na to zgodzą

prawyobywatel
Gość

Nawet o tym nie myśl, a już w ogóle nie pisz. To byłby koniec rządów i anarchia w kraju. Nie wyobrażam sobie.

maciej
Gość
maciej

evenement to dopiero bedzie jak sie okaże, że nasi sie na to NIE zgodzą

Mmoonnii
Gość
Mmoonnii

To wszystko to jest w ogóle jakaś chora sytuacja. Czy oni wszyscy się naćpali czy co oni biorą? Bo takie rozwiązania i zmuszanie krajów do przyjęcia uchodźców mądre nie jest. Każdy kraj ma prawo decydować o sobie. My nie potrzebujemy tu chaosu i syfu.

sadasd
Gość
sadasd

niepodległa państwa w unie europejskiej ? hmm

tomekatomek
Gość
tomekatomek

Buahahaha !!

Wezmiemy moze jednego jesli:
– bedzie wykastrowany
– zda test na inteligencje
– zje swiezo usmazona swinine i popije wodka
– ustapi kobiecie pierszenstwa w kolejce
– posiada kwalifikacje pozwalajace mu na podjecie pracy
– wypusci wolno koze
– przez 2 lata podda sie programowi pelnej asymilacji

Rubio
Gość
Rubio

Ale KE w tej propozycji jasno mówi, że imigrant nie będzie mógł sobie wybierać kraju, że będą oni rozdzielani AUTOMATYCZNIE (na postawie PKB kraju i jego ludności). Czyli i my nie będziemy mogli sobie wybierać.

XaX
Gość
XaX

Więc pewnie wcisną nam najgorszy sort z nich w tym głównie terrorystów i przestępców. Bo przecież w Polsce nie może być za dobrze -.-.

NieFeministka
Gość
NieFeministka

Jedno sprostowanie: w tej grupie nie ma lepszego sortu smile

NieFeministka
Gość
NieFeministka

Czyli żadnego smile ja ten pomysł kupuję!

kaassi
Gość
kaassi

KE już „na chama” islamizuje Europę, są zdesperowani, jeżeli faktycznie takie coś przejdzie – nie ma innego wyjścia jak tylko wyjść z Unii..

Karbulot
Gość

Zdziwiłbym się, jakby jakiś kraj w niej został. Szczególnie, że „kara” jest totalnie absurdalna. Ciekawi mnie tylko, czy to jest suma jednorazowa na akcję, czy za każdym razem będzie fundowana. Przykładowo, Polska została zobligowana do przyjęcia 7 000. Zatem Polska odmawia i płaci prawie 2 miliardy euro. A co, jeżeli… Czytaj więcej »

Fair
Gość

Właśnie tak ma być nie przyjmujesz raz płacisz, nie przyjmujesz drugi raz płacisz i tak w kółko ale jedno mnie dziwi to referendum w Wielkiej Brytanii coraz bliżej a obserwując te działania Brytyjczycy na pewno będą za wyjściem a jeśli tak to porusza domino i ta Unia zwali się na… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

A może po prostu już ,,policzyli” głosy i wiedzą, że Brexitu nie będzie? Nie jest ważne, jak mawiał klasyk, kto głosuje, ale kto liczy głosy.

Wiarus55
Gość

No ba… A co byście chcieli? Oni mają sposób na każdą sytuację, a jeśli nie ma sposobu to zawsze coś wymyślą. Bo to jest plan przygotowywany od bardzo dawna. Celem jest w za pomocą napływu różnych ras ludzi, stworzenie albo raczej eksperymentalne stworzenie nowej rasy na europejskim kontynencie. To jest… Czytaj więcej »

ggg
Gość
ggg
Tom
Gość
Tom

Nie tak szybko, chyba ostatnia wypowiedź jarkacza przeszła bez echa. Z pamięci przytoczę : Kto nie jest za Polską w UE to awanturnik i szkodnik. Niestety PIS mocno liczy na kasę od Merkel sad

NieFeministka
Gość
NieFeministka

Kontekst wypowiedzi byl nieco inny. Chodziło o tuch, którzy jako politycy zarzucają PISowi chęć wyjścia z UE. Tak to odebralam przynajmniej.

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Sqrvysyny chca nas na sile uszczesliwic kozojebcami. Pewnie peowskie szmaty popra ten wspanialy projekt

Rubio
Gość
Rubio

Jestem bardzo ciekawa, jak to odbiorą Anglicy, jeśli ta wieść się u nich rozniesie. To woda na młyn dla Farage i jego partii UKIP, oraz innych będących za Brexitem. Poza tym Cameron przecież ostatnio chciał wywalczyć większą suwerenność krajów przy podejmowaniu decyzji w Unii, a tu takie cyrki mu KE… Czytaj więcej »

prawyobywatel
Gość

Trzeba wyjść z tego kołchozu i zostawić tych imigrantów tam, gdzie oni zechcą być, czyli w Niemczech, Szwecji, Anglii, itd., itp.

Bron
Gość
Bron

Ok ale za każdego zabitego Europejczyka, albo zgwałconą Europejkę rozstrzeliwujemy jednego członka Komisji Europejskiej. Uczciwe?

pro
Gość
pro

Wspaniały pomysł Sugeruje to zdanie nagłośnić

boo26
Gość

UE pojebało do reszty – trzeba uciekać z tego szmba póki nie jest za późno. Jaka partia jest za wyjściem PL z UE>

Patriota
Gość
Patriota

Ruch Narodowy, KORWIN, Kukiz’15

Jastrząb
Gość
Jastrząb

Kukiz’15? Ta partia bezideowa, gdzie i kiedy jako partia opowiadała się jednogłośnie za wyjściem z UE?

pro
Gość
pro

Ruch Narodowy i KORWIN .

Marcin Opus
Gość

Mam pytanie. Ilu nachodźców UE chce przyjąć? Miliard, dwa, czy więcej? Można przekornie powiedzieć, że milion złotych za jednego nachodźce to nie tak dużo, w końcu zamachy w Paryżu i Brukseli spowodowały niewątpliwie znacznie większe straty bezpośrednie, o pośrednich nie wspominając.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Kluczem do zrozumienia pułapki jest to małe zdanie: „Odstąpienie od udziału w programie mogłoby być tylko tymczasowe.” Jak je dobrze przeanalizować to jeden „uchodźca może kosztować i cały budżet państwa. Więc z tymi parametrami „małości” to bym się tak nie entuzjazmował. Natomiast interesuje mnie co innego: Jaka jest podstawa prawna… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

Też oczekuję odpowiedzi na to pytanie

fi_n
Gość

@Marcin Opus

Prawo kaduka waszmość znasz?

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Nie umiesz Pan czytać. Prawo kaduka potocznie oznaczające działania bezprawne, jest stosowane dosyć często. Ale ja – i do tego odnosiła się uwaga @Marcina Opusa – zadałem pytanie o podstawy prawne a nie bezprawne wynikające z przekonania o własnej sile. Zapytałem o podstawy prawne, bowiem UE mieni się organizacją stojącą… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

Takie pytania są z gruntu nieco naiwne. Gdyby wniknąć głębiej w procesy decyzyjne podejmowane w ostatnich latach UE to działań bezprawnych byłoby bardzo wiele. I nikt sobie z tego nic nie robi.Ot choćby przykład ostatni. Turcja w dwa tygodnie ciupasem dostosowała się do ponad bodajże 50 wymogów by można jej… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Prowadź nas miszczu @fi_n,ie. Nauczaj nas miszczu @fi_n,ie. Chroń na miszczu @fi_n,ie. Rozkwitamy w twojej chwale. Osłania nas twoje miłosierdzie. Twoja mądrość przerasta nasze zrozumienie. Żyjemy tylko po to, żeby ci służyć. Nasze życie należy do ciebie.

fi_n
Gość

@lolo(który jednak pisze) Jako świeżo mianowany miszcz proszę o poradę: Jak byś tu obecnym na forum wytłumaczył ten fragment Pisma? Tyt 3:1 Przypominaj im, że powinni podporządkować się zwierzchnim władzom, słuchać ich i okazywać gotowość do wszelkiego dobrego czynu: Tyt 3:2 nikogo nie lżyć, unikać sporów, odznaczać się uprzejmością, okazywać… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Na wstępie mego listu chciałem Panu przypomnieć fragment, który już Panu zacytowałem: Sekciarza po jednym lub drugim upomnieniu wystrzegaj się,… (Tyt 3:10: BT) Uważam w związku z tym, że limit upomnień wyczerpałem. Ponadto dodam, nawiązując do wcześniejszych Pańskich uwag co do cytowanego wpisu, że Pismo Święte jako obiekt wydawniczy masę… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps
Chodzi o herezję Ebonitów

fi_n
Gość

@lolo(który jednak pisze) Cóż, ciągle ten sam motyw. Przypominam, że siła Pisma Św. nie leży w człowieku, który bardziej czy mniej zręcznie się nim posługuje, lecz mocy Tego, Którego są te wypowiedzi. Zamiast więc kręcić się w kółko, odnosząc do jakiś mniej lub bardziej udanych działań ludzkich vide inkwizycja (… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

@lolo(który jednak pisze) Jeszcze jedno. Prosiłem o nie używanie wersetów do celów niezgodnych z ich pierwotnym przeznaczeniem. Wyjaśniam więc, że cytowany Przez Pana werset z Listu Tytusa 3:10 odnosi się do współwyznawców. Tytus pisze do swoich a nie innowierców. Proszę doczytać kontekst. Sekciarzem nie jest innowierca tylko współwyznawca głoszący odstępcze… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@fi_n
To jak się „odnosi do współwyznawców” to przestań Pan pouczać innych i zajmij się swoimi. Przestań Pan robić za”alfę i omegę”.

fi_n
Gość

@lolo(który jednak pisze)

Ten werset owszem odnosi się do współwyznawców, ale inne do innowierców. Trzeba rozeznania.

W temacie tamtych wersetów? Nic nie przychodzi do głowy?

tgb
Gość
tgb

finn’
są niewygodne.Są pomijane.NIestety bardzo dawno,chyba niemal od poczatku kosciół nie ma wiele wspólnego od pierwotnego chrystanizmu,zresztą wypełnili jedynie proroctwo apostoła Pawła? o przyjsciu miedzy braci wilków mówiących rzeczy przewrotne i pociągnnieciu za sobą uczniów.To sie zaczęło dziac zaraz chyba od II w.

Asgard4444
Gość

Dobrze piszesz.
@fi_n za bardzo wybiela islam. Niby jest przeciwny, ale mamy dostrzegać w nich dobro. To się wyklucza przy obecnym kotle i nadchodzącym konflikcie..

Asgard4444
Gość

@lolo Miło znów poczytać.
Odnośnie pytania – kto tam wie – własne urojenia UE. Trzeba poszukać, posledzić na jakiej podstawie ta chora idea.
Jak za Stalina – głupi pomysł – realizacja.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Pytanie, które przedstawiłem, jest o tyle zasadne, że nie chodzi o to, iż nie znamy na nie odpowiedzi tylko po to by zastosować je jako szpikulec do wykłuwania oczu tym, którzy na prawo… a zwłaszcza na lewo wymachują nam przed oczami prawem unijnym jako zbawieniem dla pogrążonej w mrokach ciemnogrodu… Czytaj więcej »

Asgard4444
Gość

Niedługo prawo UE będzie warte tyle co papier.
Z tak głupimymi pomysłami to już tylko ludzie ociemaniali, zaciemniali będą popierać ten twór.

Tomasz.B.
Gość
Tomasz.B.

Precz z unią

Eliza
Gość
Eliza

Junker przewodniczący KE już na całego zwariował, bo ma tak tępy mózg i nie potrafi co logicznego wymyślić, to stosuje obrzydliwy szantaż !!! Zgadnijcie które to z państw w Europie marzy , by osłabić Polskę, by znów padła na kolanach, by Polska płożyła się do stóp wielkiej i znów była… Czytaj więcej »

Veri
Gość

No, to teraz mam nadzieję, że nasi politycy z tą samą determinacją, z jaką nawzajem obrzucają się błotem, będą robić wszystko, by to nie przeszło. Albo żebyśmy wyszli z Unii. Wyjątkowo bandycki przepis i nie mam pojęcia, co ma w głowie ten, kto jest jego autorem.

bkkkk
Gość
bkkkk

Oj tam zaraz „co ma w głowie”;). Ja bym to pytanie postawiła inaczej: ile i czego mu za to obiecali?

Passangerstanislawpaluch
Gość

To może bedzie niezupełnie na temat , ale sporo piszecie tu o winie Merkel i niemieckiego rzadu za ten cały nachodźczy bajzel . Moim zdaniem prawda jest niestety bardziej skomplikowana i żeby tego dowieść posłużę się niedawnym postem kaassi w którym opisywała afrykańską biedę i wieloletnie dokarmianie Afryki będące tak… Czytaj więcej »

Veri
Gość

Już widzę, jak jakikolwiek z tych krajów wyłoży na to pieniądze Tak na marginesie – mną od dawna niemal trzęsło, widząc ciągłe akcje pomocy Afryce. Wiedziałam, jak to się skończy. Jasne, przykre że tam bieda, ale… zagubiliśmy się w naszym humanitaryzmie tak bardzo, że niedługo to samo będzie u nas.… Czytaj więcej »

Zagonczyk
Gość
Zagonczyk

@Veri :
BRAWO!!!
Bardzo trafny komentarz!
Mieszkam we Francji i widze to na co dzien,
o czym Pani pisze. Widze rownierz dostatek Francuzow i wiem jacy bogaci sa Brytyjczycy,
„Pierwsi nie chcieli umierac za Gdansk,
a drudzy decydowali o losie Polakow w Jalcie…”.
Historia jest nauczycielka zycia,
nie dajmy sie dzisiaj oklamywac przez falszywych przyjaciol!

Marcin
Gość
Marcin

Trafna dedukcja Brawo

VVV
Gość
VVV

Nie no błagam milion złotych za brudasa? To juz przeszło wszelkie pojęcie.. ue sama skazuje sie na śmierć a za soba ciągnie nas

Obywatelka Ziemi
Gość

Sytuacja wyglada ciekawie. Bogate kraje UE, w swojej dobroci (bo od wielu lat w dupe nie dostali jak Polacy od ZSSR czy Niemiec, nawet od samych siebie dostalismy ) zaprosily w szale ludzi z ogranietych wojna terenow. Moze i chcieliby tylko wybranych, ale przyszlo wszystko. Bogacze, mysleli chyba, ze beda… Czytaj więcej »

Wiatr
Gość
Wiatr

Nie wiesz o jednej rzeczy. Ci żydzi, którzy są W Izraelu to nie są rdzenni izraelici. Wszystko się toczy o to, by wyplenić białą rasę. Z tego co czytałem, to rdzenni izraelici to są właśnie biali, którzy uciekli z niewoli dawno temu. Więc my jesteśmy zapomnianym ludem Izraela a Ci… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Gość

@Wiatr smile wez wiatr w zagle i patrz w przyszlosc. Bylismy i co z tego? Dawno temu. Osobiscie wole „tracic czas” na pytania: jak zrobic z Polski potege, a nie…jaki los Polski sie przedstawial tysiac lat temu.

Nemo
Gość
Nemo

Wielu cwaniakow robi niezle interesy na obsludze tego niezwyklego towaru. Zero zbednych inwestycji , sam dostarcza sie na miejsce , co prawda smierdzi , ale sie nie psuje. Pozostawiony samemu sobie rozmnaza sie szybko. Koszty przechowywania pokrywa durny podatnik , a nadmiar mozna podrzucic przez granice sasiadowi. Jesli sztuke wycenia… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Gość

Gratuluję poczucia humoru, świetny wpis. Dla @Nemo

Nemo
Gość
Nemo

Dziekuje. Tematyka nie do smiechu ,lecz humor wzmacnia kondycje psychiczna. A tej bedziemy potrzebowac coraz wiecej – wielcy tego swiata troszcza sie o to. Pozdrawiam.