Viktor Orban foto: Elekes Andor wikimedia.commons.org (CC BY-SA 4.0)

Premier Węgier Viktor Orban ostrzegł w poniedziałek przed „Stanami Zjednoczonymi Europy”. Mówił o tym na uroczystości w Węgierskiej Akademii Nauk.

Według Orbana dają się zauważyć dążenia do ograniczenia praw państw członkowskich i stworzenia „Stanów Zjednoczonych Europy”. Jeżeli powstaną, Europa stanie się kontynentem imigranckim, a wraz z nią Węgry.

Orban mówił również o podwójnych standardach „Przez to, że Komisja Europejska ujawnia swój otwarcie polityczny charakter, zrezygnowała z neutralności. To zaś prowadzi do niszczenia współpracy wewnątrz UE, gdyż instytucjonalizuje podwójne standardy: zawsze z korzyścią dla większych i ze stratą dla słabszych” – oświadczył Orban.

Na „Stanach Zjednoczonych Europy” najbardziej zyskałyby takie kraje jak np. Francja. Jako przykład podał sytuację, gdy Jean-Claude Juncker uzasadnił rezygnację z sankcji wobec Francji w związku z deficytem budżetowym tym, że „Francja to Francja”. Tymczasem „o Polsce i Węgrzech organy unijne co miesiąc uchwalają rezolucje” – powiedział Orban.

PAP

42
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
6 Comment threads
36 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
LogiceasyriderRumcajs (+>C*) AntyislamistaArekelchupamakabra Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o