foto: pixabay.com

Mieszkańcy X dzielnicy Paryża zagrozili rozpoczęciem strajku głodowego, jeśli władze nie usuną imigrantów mieszkających na ulicach.

Miejscowi zarzucają imigrantom tratowanie chodników i nękanie kobiet. Stowarzyszenie sąsiedzkie dało władzom czas do 1 stycznia na rozwiązanie problemu, zanim rozpoczną strajk głodowy.

„Chodnik jest cały w moczu, a ulice nie są codziennie sprzątane” – powiedział Pierre Vuarin, rzecznik stowarzyszenia sąsiedzkiego. „Niektórzy ludzie sprzedają swoje mieszkania po niskich cenach, a inni cierpią na zaburzenia psychiczne” – dodał.

Prezydent Francji Emmanuel Macron przyrzekł niedawno, że do końca roku oczyści ulice z imigrantów. Policja przeprowadziła dziesiątki masowych ewakuacji w ostatnich latach, ale obozy wciąż powracają w całej stolicy.

„Ci, którzy są prześladowani, bojownicy o wolność… muszą być witani na naszym terytorium” – powiedział Macron. „Pozwalając im wędrować od granicy do granicy, to nie jest to, czym jest Francja” – dodał.

O tym jak wyglądają miejsca w Paryżu zamieszkałe przez imigrantów z Afryki, można zobaczyć na poniższym filmie. Materiał wideo został zamieszczony 18 miesięcy temu, jednak od tego czasu zbyt wiele się nie zmieniło. Wielu imigrantów przybyło do Paryża po likwidacji obozowiska w Calais.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zabronione.

63
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
35 Comment threads
28 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
46 Comment authors
MarioBroseererfgggfgbbfffKatolik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o