fot. strazgraniczna.pl

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował podczas spotkania z uczestnikami misji Straży Granicznej w Macedonii, że polscy funkcjonariusze zatrzymali w tym kraju ponad 120 nielegalnych imigrantów.

Mariusz Błaszczak w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wręczył nagrody pieniężne funkcjonariuszom SG, którzy przebywali na misji w Macedonii.

„To misja bardzo istotna dla ochrony granic zewnętrznych UE. Ta misja jest wymiarem polskiej solidarności wobec naszych partnerów z UE. Polska Straż Graniczna przede wszystkim dba o szczelność polskich granic, które w części stanowią granice zewnętrzne UE. Tu, mimo presji wywieranej przez różne środowiska polityczne, różne organizacje pozarządowe, polska SG wypełnia swoje zadania celująco” – podkreślił.

Błaszczak poinformował, że polscy funkcjonariusze SG zatrzymali ponad 120 nielegalnych imigrantów, w tym z Pakistanu i Bangladeszu.

„To świadczy o tym, że presja migracyjna na Europę jest presją wytwarzaną przez ludzi, którzy nie są uchodźcami, którzy nie są ludźmi doświadczonymi przez tragedię wojny, ale przede wszystkim są to ludzie, którzy chcą poprawić swoje warunki bytu” – powiedział Błaszczak i dodał, że imigranci ekonomiczni korzystają z „okazji, jaką stwarza polityka migracyjna niektórych państw UE”. „Chciałem wyrazić swoje nadzieje, że polityka, którą stosuje rząd Polski, polityka bardzo odpowiedzialna, stanie się polityką całej UE” – dodał.

Minister zaznaczył, że ufa, iż kraje Unii oraz Komisja Europejska zaniechają „pomysłów dotyczących ustanawiania mechanizmów relokacji”. „Czyli rozdziału de facto imigrantów, a nie uchodźców (…). Naszym zadaniem jest nakłonienie naszych partnerów w Unii Europejskiej do rezygnacji z mechanizmów relokacji migrantów. Te mechanizmy są magnesem przyciągającym kolejne fale uchodźców”.

pap

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

44
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
czestmirAnnaAnty Merkel888Irene Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Do przemyślenia: patriotyczne zawody strzeleckie lub strzelanie amatorskie. Co Wy na to? łapka w górę jak TAK, w dół jak NIE. Sam nie wiem czy pomysł jest dobry więc komentujcie. Drugi problem – nie mam talentu do organizacji więc chętnie byłbym gościem takiej imprezy.

bkkkk
Gość
bkkkk

Nie ma co zaczynać od imprez. Znacznie lepiej, by każdy kto czuje taką chęć sam się uczył na strzelnicy. Na tym etapie oraz w sieciowej rzeczywistości NIE twórzcie struktur! Szkolcie się sami i namawiajcie do tego innych. Tak sobie. Hobbistycznie. Bo lubicie pukawki. Bo pasja, bo sport, bo współzawodnictwo, bo… Czytaj więcej »

888
Gość
888

Miejscem polskich pograniczników i żołnierzy jest obszar Polski. Dosyć już ratowaliśmy Europę. Wszystkie takie misje prędzej czy później obrócą się przeciwko nam. I tyle w tym temacie.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@888 Marek Majewski Ja myślę, że o tej misji powinno się głośno krzyczeć na całą Europę. To jest nasz wielki wkład dla dobra całego kontynentu dlatego powinni spadać z jakimikolwiek wymówkami/żądaniami w sprawie przyjmowania agresywnej dziczy z obcego lądu, wobec którego NIE MAMY ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ! Na dodatek wykazać tym Mapetom… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@pojawiam się i znikam Tym mapetom, jak ich nazywasz, niczym nie przemówimy do rozumu. Polska przyjęła prawie dwa miliony upaińców i co? I nic, nikogo w Unii Europejskiej to nie interesuje. Wydajemy olbrzymie pieniądze na pomoc poszkodowanym w wojnie w Syrii i co? I nic, Unia Europejska ma to daleko… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@888 Marek Majewski Na każdego jest sposób. Na Mapety też się musi znaleźć…Nie interesuje ich, bo jak słusznie zauważyłeś (tak jak i wielu) ich celem jest zniszczenie NAS!…Rozumiem Twój punkt widzenia ale sami nie damy rady (bo dookoła Afryka sztucznie przeniesiona do Europy)…To tylko kwestia krótkiego czasu i to runie…… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@pojawiam się i znikam easy w zasadzie mnie wyręczył jeśli chodzi o „rozwiązanie”. Wybacz że nie będę się powtarzał dodam tylko do jego wypowiedzi – Obrona granic, możemy śmiało robić to tak jak to robi Izrael i nawiązywanie sojuszy ale tylko z takimi państwami z którymi jest nam po drodze.… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

„Sztuką Niemca tłuką” – zasada z czasów okupacji. Odsyłam do lektury np. wspomnienia niejakiego mjr Mięsowicza opublikowane w „dziejach Podkarpacia”.

easyrider
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Żadne krzyczenie, żadne zakupy granatników, żadne żądania zapłaty niczego nie zmienią. Bruksela przyklepała już islamizację i widać to z każdym dniem, z każdą decyzją, każdą wypowiedzią coraz wyraźniej. Inwazja kolorowej dziczy jest w pełnym toku. Oni nie przestaną napływać. Przeciwnie, będzie ich przybywało coraz więcej. Jeżeli… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@easyrider Wszystko warto mieć „pod ręką”. Może i wystraszona jestem ale wg. mnie to Bruksela przyklepała zgodę na zniszczenie NAS o czym piszę w innych komentarzach i zastanawiam się nad obroną. Mało nas Easy…Sami (znowu się powtórzę) a wokół sztucznie przeniesiona Afryka na nasz ląd – nie damy rady! Mam… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

No i mam nadzieję, że trochę się mylisz. Nie z takich obieży nas już Opatrzność ratowała. Tzn. nie sama Opatrzność, tylko wsparta naszym „przemysłem” (czyt. pomysłowością) i niezłomnością ducha. Że się tam Słońce czasem zaćmi to rzecz normalna. My myślmy i róbmy swoje. Damy radę. Jak zawsze:).

Budzik
Gość
Budzik

Dziekuje ci easyrider za wszystkie twoje komentarze. Każdy Polak powinien je usłyszeć. Moze spotkamy sie kiedys. Góra z górą się nie zejdzie ale…

Marcin Opus
Użytkownik

@888..
Wyjątkowo się z Tobą nie zgodzę. Nie dość, że robimy dobrą robotę propagandową (solidarność europejska i to złośliwa, bo od ideałów (rzekomych) europejskich odmienna, to jeszcze bronimy i siebie – co by to było, gdyby w taką delegację pojechały makarony.

easyrider
Użytkownik

@Marcin Opus To działania bezskuteczne choć może odrobinę przydatne dla Macedonii. 120 zatrzymanych pajacyków niczego nie zmienia, bo dziennie do Europy przybywa znacznie więcej. Unia i tak ma to w dupie, bo Unia i realizuje swój obłąkańczy plan wymieszania ras. Nam w tym planie wyznaczono rolę ale na razie nie… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@easyrider Ooo! Znowu „ktoś” nie lubi mojego ulubionego portalu? Znowu nie dają ludziom pogadać? Ale co tam…Damy radę! Znasz to? „Powstał polski odpowiednik Facebooka – na dodatek patriotyczny!” Zawsze znajdzie się wyjście. Oby w każdej sytuacji.

Marcin Opus
Użytkownik

@easyrider
Dwa ostatnie zdania to zupełnie jak żądania islamistów wink

Irene
Gość
Irene

Easy…

To nie jest uni oblakanczy plan, ona tylko tanczy taniec chochlika. rezyserem i zleceniodawca sa wyznawcy lucyfera( masonierzy/iluminaci wprowadzajacy nowy porzadek swiata)

TomaszD
Gość
TomaszD

@888 Marek Majewski, trudno się z tobą nie zgodzić. Myślę podobnie. Jak co do czego to potem wszyscy się wypną na nas swoją dupą.

TSunaMI
Gość
TSunaMI

W tym przypadku mylisz się.Ochrona tych granic tzn między Bułgarią a Grecją i Turcją jest równie ważna co ochrona naszych granic.Gdyby nie wysiłek Bułgarów i Macedończyków przez południe walìłyby tysiącami hordy islamistów.Naszym obowiązkiem jest wspierać przyjaciół w walce z islamem.Idąc tokiem twojego mýślenia powinnìśmy olać Węgrów ,Słowaków i Czechów i… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Minusa nie dam, będę polemizować. Otóż uważam, że nasza SG tak samo jak każda formacja powinna ćwiczyć. Tak po prostu jest. Dziecko w I klasie musi ćwiczyć literki, sztangista musi ćwiczyć podnoszenie, żołnierz strzelanie, „granicznik” – tropienie i tak dalej. Tak po prostu działa ludzki umysł i ciało. Musimy nieustannie… Czytaj więcej »

czestmir
Gość
czestmir

Ale fajne słowo „schwytali”. Coś jak Pampalini łowca zwierząt :)))

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Koszty związane z WZOROWYM wykonywaniem obowiązku ochrony i obrony granic UE (łącznie z „instrukcją obsługi” granic) przesłać do UE z żądaniem zapłaty za wykonaną pracę. Zrobić kopie i przedstawić pod nos Junkersowi, Angeli M, Timermansowi i temu Gyjowi coś tam i innym dziczolubnym też z „instrukcją” za co im Europejczycy… Czytaj więcej »

Jerzy
Gość
Jerzy

Może zamiast przeszkadzać w”uszczęśliwianiu się” Zachodowi powinniśmy myśleć o zabezpieczaniu granicy V-4 (+ ew. Rumunia i Bułgaria)- bo POTOP (nie biblijny) nastąpi)/No i nie zapominajmy o Wschodzie (że tak to ujmę)

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Jerzy PODTAPIAJĄ nas już od dłuższego czasu. Jak napisałam @888Marek SAMI nie damy rady, bo dookoła sztucznie przeniesiona Afryka do Europy. Wszędzie wróg…Mało nas…Obym się myliła i znalazł się mądry, który da odpór tej zarazie z każdej strony…

bkkkk
Gość
bkkkk

A, to swoją drogą! A chłopaki z SG niech ćwiczą! I dziękujmy Bogu (czy tam komu, kto co wyznaje), że mogą se ćwiczyć na NIE NASZYM terenie! (Póki co).

ocoloto
Gość
ocoloto

pojawiam się i znikam… ju zapodaję europejską wymówkę, unia europejska nie płaci za pilnowanie płotów granicznych ani zasieków będących niezgodnymi z poszanowaniem praw człowieka, innymi słowy nie płacimy za ochronę granic euroPejskich

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@ocoloto Wiemy dobrze o tej „wymówce”. No i dla rdzennych Europejczyków nie musi być poszanowania praw człowieka. Dla nas nic ma nie być! Ot, tak eskimosy wymyśliły, władcy piasków pustyni finansują a Mapety realizują?…

Adrianz
Gość
Adrianz

Teraz z nowo zdobytym doświadczeniem zapraszamy na Polsko -Niemiecką granice

Marcin Opus
Użytkownik

I na tym właśnie polega europejska solidarność. Dupę mieli uratowaną w 1683 r. w dużo bardziej brutalnie formie. Teraz się delikatni zrobili i nawet zatrzymanie najazdu na granicy budzi ich odrazę. Na marginesie, na TVP Kultura był niezły film (nie oglądałem w całości, ale generalnie widać było, że nie wszyscy… Czytaj więcej »

szyszkin
Gość
szyszkin

„szwedzka teoria miłości” dobry reportaż o samotności depresji izolacji.Na pierwszym miejscu indywidualizm,potem rodzina znajomi”jak posiadasz”,narodowość.Doprowadzenie społeczeństwa do fizycznej i psychicznej izolacji,takim organem łatwo rządzić,początek ciekawy o samo zapładnianiu szwedek,zamawiasz spermę z banku,jutro kurier ci dostarcza.W pudełku instrukcja i zawartość.Pojebany ten eksperyment społeczny,facet 2 lata wisiał w domu,nikt z sąsiadów się… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@szyszkin W Szwecji rodzina to jak s-f. Tak im sprano mózgi i doprowadzono do marazmu…pustki duchowej…Tak właśnie walec propagandy przejechał zachodnim społeczeństwom przez mózgi i wyrównano zwoje mózgowe…Mózg ludzki wygląda jak orzech włoski a u nich nic…Płasko i gładko…W środku nawet goowna ich pozbawiono. Została pustka i bezsens jakby zamieniono… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Użytkownik

@szyszkin.
Bardzo trafna recenzja.

Jerzy
Gość
Jerzy

Nie podejrzewam by „uchodźcy” to zrozumieli ale dla czytelników Ndie: „pewien pruski junkier odwiedził angielskiego lorda i był zachwycony stanem jego trawników. Pyta : Co trzeba zrobić by mieć tak wspaniałą roślinność ?” a Anglik mu odpowiada : „Nic szczególnego. Trzeba tylko podlewać co tydzień i kosić co dwa tygodnie.… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Użytkownik

Ale w Polsce chyba juz jest 26 wrzesnia i o ile dobrze wiem, ta bzdurna umowa o przyjeciu „ubogacenia”, ktora podpisal poprzedni rzad wygasa…

Marcin Opus
Użytkownik

@Obywatelka…
To była decyzja Rady 2015/1601, chyba. Pisano o niej ze dea tydnie nazad.

Kris11
Gość
Kris11

Panie ministrze, więcej granatników dla pograniczników, większe nakłady finansowe, w tym premie dla straży, należy im zapewnić świetne warunki finansowe, żeby wyeliminować pokusy łapówkarskie, wszak natura ludzka jest ułomna, rozumiem granicę w Macedonii, ale tutaj niebawem będą potrzebne wszystkie siły, wszak po wyborach w Niemczech, dojdzie do gigantycznej presji imigracyjnej.

888
Gość
888

@Kris11
Też jestem tego samego zdania. Durni Niemcy, kogo oni wybrali? Swoich katów. Zaraz po wyborach na Alexanderplatz w Berlinie przed siedzibą AfD odbyła się demonstracja tysięcy lewaków w proteście przeciw dostaniu się tej partii do burdeltagu.

xyz
Gość
xyz

Równie dobrze mogą protestować przeciw opadom deszczu. Albo przeciw suszy.

Kris11
Gość
Kris11

@ Marek Majewski Rozpoczyna się ostatnia bitwa, że tak polecę Tolkienem, wolni ludzie przeciwko mordorowi (celowo z małej litery), ciemność ogarnia Sródziemnie, my hobbici musimy zadbać o nasze rodziny i przyjaciół, deutsche orkowie zastawili pułapki (debil petru, schetyna, ukraińcy), chcą mordować dzieci i starców ( i to robią), nie możemy… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

@Kris11 „Ciemnosc ogarnia Srodziemnie” Z Pisma Swietego: „Kiedy ludzie odwracaja sie od Boga, On zabiera im rozum”Wczoraj na fenixx.org: szkoly ( tez podstawowe) musza wykazac sie przyjazna polityka w sprawie gender u dzieci. Rodzce sex nie zorietowanych dzieci zglosily skarge, ze w tej sprawie jest za malo robione i ich… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@Irene
W sedno, jak zawsze. Pozdrawiam.

Irene
Gość
Irene

888 Marek Majewski
Dzieki,
Bardzo lubie czytac wszystkie Twoje posty.
Pozdrawiam rowniez

Anna
Gość
Anna

szkoda ,że Blaszczak nie zainteresuje się ciapatymi latającymi hordami po W-wie…

Anty Merkel
Gość
Anty Merkel

Podobno Bruksela ma pretensję do nas, że nie wysłaliśmy strażników kulawych i ślepych….