fot. Twitter

Porwano samolot libijskich linii lotniczych Afrigiyah Airways. Porywacze wylądowali na Malcie. Grożą wysadzeniem samolotu wraz z pasażerami.

Na pokładzie porwanego samolotu znajduje się 118 osób. Żądania terrorystów na razie nie są znane. Negocjacje prowadzi libijski minister transportu. Według najnowszych informacji na pokładzie samolotu przebywa dwóch terrorystów, którzy są uzbrojeni w granat ręczny.

„Times of Malta” informuje, że porywacze rzekomo deklarują poparcie nieżyjącego Kaddafiego. Porwany samolot linii Afriqiyah odbywał lot z Sabha do Trypolisu.

Edycja 16:00: Porywacze uwolnili załogę samolotu, a następnie poprosili o azyl na Malcie i poddali się służbom.

52
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
8 Comment threads
44 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
Demfi_n888easyriderMr. ?? Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
easyrider
Użytkownik

Jak są już na ziemi to zostaną wyjęci jak leszcze. W środku, na ziemi, z jednym granatem, to oni będą zwierzyną łowną o ile zajmie się tym dobra jednostka.

komandos
Gość
komandos

@easyrider
Brawo!!!

easyrider
Użytkownik

@komandos Powiem Ci szczerze, zawsze mnie zastanawia na co tacy debile liczą? Czy ci durnie nie wiedzą co to jest fizjologia? Ile czasu są w stanie zachować czujność? Jedyny sens takiego zamachu, to rozmieścić ładunki i po prostu je odpalić. Jeżeli ktoś liczy, że uda mu się nawiązać równorzędny kontakt… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@easyrider Kiedyś oglądnąłem kilka filmów o jednostkach specjalnych. Jeden z nich traktował o GROMie. Takie tam peany o nadludzkich wręcz możliwościach tych żołnierzy. mało kto zdaje sobie sprawę, że tak na prawdę, to oni niewiele mogą. W skrajnych przypadkach wkraczają, trup się ściele gęsto, lecz po obu stronach. I tylko… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@fi_n Jak jest wojna, to nie ma czasu na filozofowanie. To co Ty tu wypisujesz to jakieś naiwno-utopijne teorie w stylu: bądźmy wszyscy dobrzy, to będzie dobrze. Jakoś od zarania dziejów to się nie udaje. Równie dobrze zwierzaki roślinożerne mogłyby postulować do drapieżników żeby zwierzęta przestały się zabijać. My jesteśmy… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@easyrider Bez obrazy, ale raczej sformułowania typu: „wyjmą ich jak leszcze”, są mało poważne. Takie dziecinne ekscytowanie się siłą jaką dysponują jednostki specjalne. Owszem, mają jakiś tam potencjał, ale ograniczony. Poza tym w każdej chwili mogą być użyte w dowolnym celu, niekoniecznie zgodnym z oczekiwaniami społecznymi. I prawdę mówiąc tak… Czytaj więcej »

urbi
Gość
urbi

@fi_n
Też bez obrazy. Jak czytam ten Twój tekst to identiko jakbym czytał lewacki bełkot.

Wiarus55
Użytkownik

urbi – fi_n to taki leming, który dużo czyta dużo myśli, jak coś wymyśli to napisze. A tak naprawdę to niczego w życiu nie doświadczył. Jest pozbawiony realizmu jaki daje samo życie w sytuacjach zagrożenia. To taki mędrzec teoretyk.

fi_n
Użytkownik

@Wiarus55 Równie dobrze mogę to napisać o Tobie. Tylko odwrotnie: mało czyta, mało myśli, a tak na prawdę to życie sprowadza do kilku niezbyt lotnych wniosków. Tylko, że to nic nie zmienia. Również moje myśli pozbawione by były wartości gdyby: 1. Królestwo Boże byłoby mrzonką 2. Niemożliwym by było osiągniecie… Czytaj więcej »

Lupus Canis
Użytkownik

9 milionów na populację liczoną w miliardach, to zaiste imponująca potęga zdolna zbawić świat. Co do meritum sprawy, oddziały specjalne nie są jak Rambo,Terminator czy inny Steven Segal ale z pewnością wyjęcie takich „leszczy” nie stanowiłoby dla nich problemu. F_in, przysłowia są mądrością narodów (ŚJ chyba podobnie jak lewactwo preferuje… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@Lupus Canis Czytaj ze zrozumieniem. Nie pisałem, że ta społeczność ma zbawić świat. Od tego jest sam Bóg i On to uczyni. Natomiast ta 9 mln społeczność dowodzi, że można bez przemocy pokonać każde nawet największe różnice i podziały, jakie trapią miliardy ludzi. Ale zawsze można zignorować ten fakt i… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@urbi

A czy Ty to w ogóle ogarniasz? Jesteś wierzący? Jeśli tak, to według Ciebie Jezus też posługiwał się lewackim bełkotem? Czyli nadchodzące święta większość chrześcijan powinno nazwać świętami lewackimi.

Dem
Użytkownik

czytając go to tylko się pociąć… Kobieta nie może się czuć bezpieczna przy takim „mężczyźnie”

fi_n
Użytkownik

@Dem Jak mniemam, według Ciebie prawdziwy mężczyzna, to brutalny facet, klnący jak szewc, posługujący się prymitywną siłą. Jeżeli tak, to pogratulować dobrego samopoczucia. Takich „mężczyzn? widziałem wielu jak trzeba było działać w sytuacji zagrożenia życia podczas akcji w Straży Pożarnej. Byli po prostu bezradni jak dzieci. A w innych sytuacjach… Czytaj więcej »

Dem
Użytkownik

@fin Na pewno nie taki, który nie potrafi zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny, przyglądając się jak ich krzywdzą… „byli bezradni” ? to zupełnie tak jak ty… Jednak ty, nawet nie spróbujesz, usiądziesz i będziesz czekał na śmierć… Bóg mu podarował życie, a on go nie szanuje. Przykre………… i nie wkładaj… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@Dem A co ty w ogóle o mnie wiesz, że taki jesteś wyrywny w osadzaniu mnie? Nawet na oczy mnie nie widziałeś. Nie znasz mojego życia ani dokonań. W przeciwieństwie do wielu tu piszących szanuję życie własne i cudze. mało tego, szanuję samych piszących o mnie obelżywie czy też uwłaczająco.… Czytaj więcej »

Dem
Użytkownik

Dlatego jesteś spekulantem. Ja tutaj emocji nie zostawiam… żyję rzeczywistością. Wyrywny jestem w odpowiedzi na twoją wyrywność. Dobranoc bajkopisarzu

Kajtek
Gość
Kajtek

Prawdziwy facet nie boi się dostać po mordzie stając w obronie kobiety nawet jak wie, że nie ma szans i dostanie ostry wpierdziel. A to jaki jest elokwentny i złożony nie ma znaczenia aby był szlachetny i miał jaja. Pięknym słowem kobity jak ją zaczepią pijani troglodyci nic nie wskórasz… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@Kajtek

Prawdziwy mężczyzna przede wszystkim nie naraża swojej kobiety i reszty rodziny na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Biblia mówi: Roztropny widząc niebezpieczeństwo ucieka. trzeba więc przewidywać, czyli starannie unikać miejsc i okoliczności stwarzających ryzyko. To złożony temat i nie na ten blog.

easyrider
Użytkownik

@fi_n Jeśli dalej chcesz się poruszać na poziomie „filozoficznym”, to przyznam Ci rację – tak, wszystko posiada ograniczony potencjał. Po co jednak międlić utopijne tezy? Powtórzę jeszcze raz – idź przekonaj tych obłąkańców, żeby przestali zabijać przypadkowe ofiary. Jednostronny tzw. pacyfizm to gorzej niż głupota. To tak jak z tymi… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@easyrider Tak, zgadza się. Taki świat jest utopijny, ale jak się założy, że nie ma Boga, albo, że On nie będzie działał na rzecz Swoich wyznawców. Ap. Paweł powiedział: Jeżeli umarli nie mają zmartwychwstać, to jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy. Dzisiaj ludzie zachowują się właśnie tak, jakby dla nich… Czytaj więcej »

Karbulot
Użytkownik

Wszystkie media podają, że mają granaty a nie jeden granat.

easyrider
Użytkownik

@Karbulot W pierwszej informacji była mowa o jednym lub dwóch i o jednym granacie. To nie zmienia faktu, że nie takich mołojców już wyjmowali i lepiej uzbrojonych i liczebniejszych. Ryzyko zawsze istnieje i tego się nie wyeliminuje ale szans na odparcie szturmu nie ma. Podobnie jak i na spełnienie żądań.… Czytaj więcej »

Largo
Użytkownik

Dzień jak co dzień na świecie – zamachy, porwania, zabójstwa, gwałty… Ile ludzkość cywilizowana będzie to znosiła i nie stłumi tych zachowań siłą? Zdelegalizować w obecnej formie lewackie formy nacisku, tj. trakty, instytucje (Amnesty International etc/) i uderzyć na nich z taką siłą, że się już odechce ataków. Przede wszystkim… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

natura ludzka jest niezmiennie ułomna – choć byśmy wrócili znów do struktur plemiennych to zawsze znajdą się jacys „wybrani” , równiejsi. I machina ruszy od nowa. Moje doswiadczenia życiowe czynią ze mnie mizantropa i sadzę , że nawet dżdżownice z ziemi wyjśc powinny i ganiac za nami z kałachami bo… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@Passangerstanislawpaluch To, że człowiek jest ułomny nie powinno przesądzać o tym, że jest niewiele wart. Każdy może żyć godnie i szczęśliwie, jeżeli będzie podzielać i stosować w swoim życiu Chrystusowe Prawo Miłości. Są to dwa fundamentalne prawa: Miłowanie prawdziwego Boga, oraz bliźniego swego jak siebie samego. Tylko tyle, i aż… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

Znów Ty ???? pamiętam niejedną nasza dyskusje i wystarczy mi , by wiedzieć że się nie dogadamy. Twój problem to pryskanie na KAŻDĄ POJEDYNCZĄ stonkę na polu , oczywiscie po uprzednim osądzeniu i udowodnieniu jej winy. Po raz kolejny napiszę , że tak się nie da i tyle. Możesz sobie… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@Passangerstanislawpaluch Odpowiedzi udzieliłem, tylko, że nie raczyłeś na nią poczekać. Mam jeszcze trochę innych zajęć. Dyskusja służy też wymianie a nie tylko przekonywaniu. Żeby się dogadać, trzeba trochę więcej, niż przerzucać się argumentami. Trzeba przede wszystkim podstawy na której może się to dokonywać. Ja mam biblijną, jak widać tej nie… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@Passangerstanislawpaluch

Przepraszam. Użyłem niewłaściwego słowa mizogon. Powinno być mizantrop.

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

no , Fin_ie….Juz miałem Ci pojechać za braki , ale co tam , zdążyłes na czas . A więc do rzeczy ! A bedzie bardzo krótko : wyobraź sobie , ze mimo mojej mizantropii jestem szczęsliwym mężem i ojcem. Dla tych , którym ufam oddam ostatnią koszulę , i to… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@Passangerstanislawpaluch Jeżeli tak jest, to jesteś godny pochwały. Kłoci mi się to tylko z niektórymi twoimi wypowiedziami. Prawdziwa sprawiedliwość ma inne podstawy. Sprawiedliwość to między innymi: uczciwe, prawe postępowanie, obiektywne odnoszenie się do rzeczywistości; bezstronność, rzetelność. Bezstronność zaś to:brak stronniczości i uprzedzeń; obiektywizm. A z Twoich komentarzy nie wynika niestety, że… Czytaj więcej »

Lupus Canis
Użytkownik

ale ja pamiętam Twoją odpowiedź, a raczej jej brak, zawinięty w ochłapki banalnych pytań. A zatem ja postawię to samo pytanie inaczej „Czy dostąpi zbawienia wasz brat w wierze, który nie jest prawym człowiekiem?” A prawość to przestrzeganie norm, które są wyższe niż jakiekolwiek prawa stanowione (te nota bene wyrastać… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@Lupus Canis Biblia mówi, że każdy człowiek jest grzeszny. Prawość w obecnej sytuacji jest względna. Niedoskonali ludzie nie mogą być w 100% prawi. Natomiast jeśli starają się sprostać na miarę swoich możliwości wymaganiom Bożym mogą zostać uznani przez niego za prawych. Dlatego Jezus za takich np. uważał Swoich Apostołów i… Czytaj więcej »

Kajtek
Gość
Kajtek

Piękne słowa ale w życiu jest jedna prawda. Masz miękkie serce miej twardą dupę. W twoim mniemaniu odejdziesz w chwale swojego myślenia. Ale po tobie nikt tego nie wspomni i zaraz zostaniesz zapomniany. Wielkie czyny się pamięta. Genialnych teoretyków nie brakuje. Tak jak w sejmie tam też sami filozofowie z… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@Kajtek Kto dziś pamięta np. każdego z cesarzy rzymskich? A każdy z nich starał się zapisać w historii wielkim zgłoskami Marek Aureliusz napisał: Pamięć o umarłych trwa dotąd, aż umrze ostatni z pamiętających. Ponadto, co umarłym po pamięci żyjących? Przywróci im życie? Dlatego warto zabiegać tylko o pamięć u Tego,… Czytaj więcej »

Kajtek
Gość
Kajtek

Zgadzam się z tym

fi_n
Użytkownik

@Largo „Ile ludzkość cywilizowana będzie to znosiła i nie stłumi tych zachowań siłą?” Takich zachowań nie da się stłumić siłą ludzką. To bardzo naiwne oczekiwanie. Tak zwany cywilizowany świat tez jest pełen przemocy. Wystarczy odnieść się do rozmaitych doniesień medialnych. Każdy rejestr kryminalny każdego państwa tzw. cywilizowanego co roku puchnie… Czytaj więcej »

888
Gość
888

19 grudnia Polak stracił życie bohatersko walcząc z islamskim bandytą a tymczasem w Monachium kilka tysięcy osób zebrało się na placu Maksymiliana Józefa, by w ten sposób pokazać swoją solidarność z uchodźcami, którzy w wyniku berlińskiego zamachu spotykają się z falą rasistowskich i ksenofobicznych komentarzy. Demonstrujący apelowali, aby uchodźcy nie… Czytaj więcej »

Oluchna
Gość
Oluchna

A co tu my mamy komentować? Wojna z naszą cywilizacją w toku… niestety!!!

fi_n
Użytkownik

@Oluchna Jesteś osobą jak mniemam wykształconą. Sięgnij do kart historii ludzkości. Ludzie zawsze skakali sobie do gardeł z rozmaitych powodów. To co dzisiaj wiele tzw. zachodnich społeczeństw odbiera(poniekąd słusznie) za atak na nich, ich przeciwnicy odpierają zupełnie inaczej. I vice versa. Świat poza zachodni odbiera tak wciskanie im przemocą i… Czytaj więcej »

Olchu
Użytkownik

masz jakiś link z fotami albo „cóś”?

888
Gość
888

@Olchu
Przepraszam, nie zauważyłem Twojego wpisu. Nie chcę podawać linku bo linki zawsze czekają na moderację. Znajdziesz o tym na każdym większym portalu informacyjnym. Pozdrawiam

Prawdaprawica2121
Gość
Prawdaprawica2121

Zalosne lewactwo sie gromadzi i robi sobie jaja z tych zbrodni. Po pierwsze to nie uchodzcy, po drugie to jeb/$ dzicz kierowana faszystowska ideologia czyli islamem. Lewakom placa to ida z kredkami i tablicami bronic mordercow. Zamiast myslec o poszkodowanych to staja w obronie agresorow. Hu$ im w d**pe. Po… Czytaj więcej »

888
Gość
888

Też po przeczytaniu i obejrzeniu filmiku z tej demonstracji rzucałem „mięsem” na lewo i prawo. To co się dzieje to jest nie do ogarnięcia.

easyrider
Użytkownik

@888 Pamiętajmy jednakowoż, że to nie są uchodźcy. To są najeźdźcy naszych ziem.

Paryzanka
Użytkownik

Jakim cudem wnieśli granat na pokład samolotu? O kant doopy rozbić bramki kontrolne…

Prawdaprawica2121
Gość
Prawdaprawica2121

Pewnie kuzyni lub ojciec ktoregos z nich prscuje na lotnisku. W koncu kazdy potrzebuje milionow islamskich uchodzcow do pracy to zatrudniaja wszedzie gdzie sie da. Jeszcze sie okaze ze wszyscy w samolocie to uchodzcy, ktorzy tez planowali zamach lub lecieli 1 klasa to europy po socjal.

Paff
Gość
Paff

Jak podają, „flight has 111 passengers on board. 82 males, 28 females, 1 infant.”

Dziwne, obserwując pontony ciągnięte siłą spod plaż Libii przed głupich lewaków myślałem że skład osobowy tamtejszych społeczeństw to w 100% młode czarno-beżowe męskie byczki o krwiożerczym spojrzeniu z mordą wsadzoną w islamski „Mein Kampf”.

Wiarus55
Użytkownik

Malta to już Europa, prawda? No to serial „Zabić Europejczyków” dalej trwa. Nie ważne, że powody mają inne.

fasdasd
Gość
fasdasd

Kadafi, Mubarak czego by o nich nie mowic trzymali za morde radykalow religijnych, moim zdaniem rzady tego typu to jedyna opcja w krajach na b.wschodzie i afryce gdzie ludzie edukacje zastepuja indoktrynacja religijna. W sumie to nie ma sie co dziwic nie maja tam perspektyw nawet z wyksztalceniem, ale tu… Czytaj więcej »

fi_n
Użytkownik

@fasdasd Sam sobie zaprzeczasz. Z jednej strony wskazujesz wyjście w postaci oświecenia by płynnie przejść do upadku zachodniej, oświeconej przecież cywilizacji. Chore jest coś innego. Chore są umysły pozbawione zasad moralnych wspólnych naturze człowieka. Żeby nie wiem jak dobrze ludzie byli wykształceni, bez kręgosłupa moralnego nie będą szczęśliwi. Ludzie rodzą… Czytaj więcej »

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Jakby chcieli wysadzić to by wysadzili i był by kolejny zamach.