fot screen tvp parlament

„Polska nie prowadzi działań antyimigranckich, ale po prostu nie zgadza się na przymusowe przywożenie ludzi do naszego kraju” – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej w Nowej Zelandii.

„Mylna jest próba kojarzenia sytuacji Polaków, którzy przyjechali do Nowej Zelandii z uchodźcami czy imigrantami, którzy obecnie przyjeżdżają do Europy” – wyjaśnił Andrzej Duda. „Mylna jest z jednej prostej przyczyny. Otóż, Polacy chcieli przyjechać do Nowej Zelandii i Polacy, którzy mieszkają w nowej Zelandii, zdecydowali się na życie tutaj, to była ich decyzja” – stwierdził.

Prezydent powiedział co sądzi o przymusowej relokacji migrantów. „To jest zniewolenie. Kiedy w UE była rozmowa o kwotach uchodźców, rzeczywiście powiedzieliśmy, że nie wyobrażamy sobie czegoś takiego, by do naszego kraju ktoś przywoził ludzi siłą i żebyśmy musieli siłą ich u siebie zatrzymywać” – wskazał.

Wyjaśnił, że w Polsce rząd nie prowadzi działań antyimigranckich. „W Polsce nie ma żadnych działań antyimigranckich. My po prostu nie zgadzamy się na to, żeby przymusowo przywożono do nas ludzi i to jest wszystko” – przekonywał w Nowej Zelandii.

67
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
26 Comment threads
41 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
42 Comment authors
tomaszJanAnnaWujek Dobra Radaklioes vel pislamista Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o