zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolujący pociąg z Kijowa do Przemyśla zatrzymali obywatela Turcji, który usiłował przekroczyć granicę ukryty w toalecie. W ciągu następnych kilku godzin cudzoziemiec ten podjął kolejną próbę nielegalnego przedostania się do Polski. Swój upór uzasadniał… miłością do obywatelki naszego kraju.

We wtorek, 31.08., na przejściu granicznym w Medyce, w pociągu Kijów-Przemyśl, w trakcie kontroli przestrzeni wagonu, mogących służyć jako schronienie dla osób nielegalnie przekraczających granicę lub jako schowek na kontrabandę, funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG, zauważyli, że jednak z toalet jest zamknięta.

Po otwarciu pomieszczania przez obsługę pociągu, znaleźli w środku mężczyznę o śniadej karnacji. Na podstawie paszportu ustalili, że jest to 29-letni obywatel Turcji. Mężczyzna nie posiadał wizy, przez co nie miał prawa wjechać na terytorium strefy Schengen.

Cudzoziemiec wyjaśnił, że chciał dotrzeć do Warszawy, gdzie przebywa jego dziewczyna. Ostatecznie jednak przyznał, że w rzeczywistości chciał osiedlić w Szwecji.

Straż Graniczna wydała decyzję o odmowie wjazdu i przekazała cudzoziemca na Ukrainę. Kilka godzin później ukraińskie służby graniczne przekazały informację, że cudzoziemiec został ponownie zatrzymany, gdy próbował przez zieloną granicę przedostać się do Polski.

źródło: strazgraniczna.pl

38
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
KacykArcherAnia Kropelkabkkkkeasyrider Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o