Antonio Tajani (EPP, IT). © European Union 2017 - European Parliament www.Flickr.com

Europa pozostaje nieprzygotowana do masowego wzrostu imigracji z Afryki. To słowa jednego z urzędników Unii Europejskiej, szefa parlamentu europejskiego Antonia Tajaniego.

Antonio Tajani, przewodniczący parlamentu UE, powiedział, że przeludnienie, bieda i wojna prawdopodobnie przyniosą „miliony” ludzi z Afryki do Europy w nadchodzących dziesięcioleciach. Przed corocznym szczytem UE-Afryka Tajani wezwał do poprawy koordynacji wśród członków UE oraz „Planu Marshalla” dla Afryki, aby pomóc powstrzymać napływ imigrantów.

„Bez strategii będziemy mieli terroryzm, nielegalną imigrację, niestabilność” – powiedział. Imigracja pozostaje ważnym tematem w polityce europejskiej, nawet jeśli przepływy migracyjne zmniejszyły się w czasie kryzysu uchodźczego w 2015 r.

UE zdołała ograniczyć napływ imigrantów drogą lądową przez Turcję, jednak gwałtownie rośnie imigracja z Afryki przez Morze Śródziemne. Liczba afrykańskich imigrantów przybywających przez morze z Libii do Włoch wzrosła o 40 procent od 2016 r. Większość imigrantów przybywa z państw Afryki Zachodniej, takich jak Senegal, Gwinea i Nigeria, aby uniknąć trudności gospodarczych i przeludnienia.

Trendy demograficzne w Afryce wskazują, że napływ imigrantów wzrośnie w nadchodzących latach. Oczekuje się, że populacja na całym kontynencie podwoi się z 1,2 miliarda do 2,5 miliarda do 2050 r., przy czym większość wzrostu koncentruje się w najsłabiej rozwiniętych krajach Afryki. Tak prognozuje ONZ.

Nadal trwający boom społeczny w Afryce nabiera dodatkowego znaczenia dla Europy w świetle fali imigrantów i osób ubiegających się o azyl, które przybyły na kontynent w ostatnich latach. Wiele krajów europejskich już wyczerpało swoją zdolność do absorpcji napływu imigrantów, zmuszając nawet centrystów i przywódców proimigracyjnych do zajęcia się problemami związanymi z dalszą imigracją z Afryki i Azji.

dailycallernewsfoundation.org

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zabronione.

65
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
35 Comment threads
30 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
Kostek.69ktosikzaxxR20easyrider Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o