foto: Gémes Sándor/SzomSzed szegedma.hu via wikimedia.commons.org CC 3.0

Organizacja Human Rights Watch ostrzega, że Węgrzy zaprzestali na początku sierpnia dystrybuowania żywności niektórym osobom, których wnioski o azyl zostały odrzucone.

„Władze węgierskie zaprzestały na początku sierpnia dystrybuowania żywności niektórym osobom, których wnioski o azyl zostały odrzucone, przetrzymywanym w strefach tranzytowych na granicy węgiersko-serbskiej” – napisała HRW w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

„Rząd osiągnął nowy poziom niehumanitarności, odmawiając jedzenia przetrzymywanym ludziom” – oceniła HRW, wyrażając pogląd, że to „cyniczne posunięcie mające zmusić ludzi do rezygnacji z ubiegania się o azyl i opuszczenia Węgier”.

Organizacja podkreśliła, że władze Węgier powinny natychmiast zagwarantować wszystkim przetrzymywanym ubiegającym się o azyl wystarczające i odpowiednie wyżywienie zgodnie ze zobowiązaniami spoczywającymi na rządzie.

59
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
29 Comment threads
30 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
40 Comment authors
JULKAbanitaAnnaklioes vel pislamistaArek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o