Dom spokojnej starości zamieniony na dom tymczasowy dla imigrantów Foto: Holger Ellgaard/Wikipedia

Szwedzi po raz kolejny udowadniają swoją bezgraniczną tolerancję. Dom spokojnej starości w sztokholmskiej dzielnicy Enskededalen zostanie przekształcony w dom dla nowo przybyłych imigrantów.

Wielki zabytkowy dwór w Enskededalen, od wielu lat pełnił funkcję domu spokojnej starości, teraz nagle zostało to zmienione za sprawą Urzędu ds. Środowiska Pracy, który uważa, że dom nie jest odpowiedni dla osób starszych – czytamy na Fria Tider.

Dlatego większość pomieszczeń gmina przekształci na tzw. tymczasowe rezydencje dla nowo przybyłych rodzin imigrantów, które uzyskały azyl w Szwecji. Niektórzy starcy będą mogli jeszcze zostać w innej część dworka, inni zaś zostali już przeniesieni do różnych placówek w Sztokholmie.

„Potrzeba zakwaterowania tymczasowego dla nowo przybyłych jest wielka i stale poszukujemy budynków, które mogą stanowić dla nich tymczasowe mieszkania” – mówi Anna Mölgård, koordynatorka mieszkań dla imigrantów w Sztokholmie.

Z powodu szybko wzrastającej populacji kraju spowodowanej migracją, widoczna jest wielka zmiana na rynku budowlanym. W latach 2012-2015 wybudowano 128,000 lokali mieszkalnych – teraz zapotrzebowanie jest trzy razy większe.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

70
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
34 Comment threads
36 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
antyISISRubenPedro ChubascosAnnagWakeUpmothafuckas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o