Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i premiera Węgier Viktora Orbána w Budapeszcie. / Źródło: Twitter / PremierRP

Dziś premier Polski Mateusz Morawiecki wybrał się w swoją pierwszą podróż zagraniczną – na Węgry. Orban podziękował Polsce za pomoc w ochronie granic.

Spotkanie obu premierów dotyczyło spraw związanych z energetyką, bezpieczeństwem, migracją i przyszłością Unii Europejskiej. Podczas konferencji prasowej premier Węgier podziękował Polsce za pomoc w ochronie granic przed napływem nielegalnych imigrantów.

„Dziękujemy panie premierze, dziękujemy Polsko! Dziękujemy, że polskie siły przyjechały i też chroniły granice Węgier i podkreślały też że południowe granice Węgier to nie tylko sprawa wewnętrzna Węgier, ale też wspólna sprawa UE” – mówił premier Orban.

„Mieliśmy okazję rozmawiać o rzeczach, które nie funkcjonują. Nie działają dobrze np. polityka migracyjna Unii Europejskiej, która poniosła fiasko. Jednoznaczne jest to, że mieszkańcy UE nie chcą takiej migracji, nawet jeśli jest to z góry narzucone.” – wyjaśnił premier Węgier.

„Stanowisko węgierskie, jest takie, że granice nadal trzeba chronić, migracje trzeba zatrzymać i nie wolno dalej ściągać migrantów. Pomoc trzeba nieść im na miejscu, tam gdzie jest to potrzebne” – dodał.

PAP

75
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
64 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
LogicArcherwtf?AmonEvita Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o