Imigranci protestują przed budynkiem szwedzkiego parlamentu. Nie zgadzają się na nowe przepisy, które utrudniają im m.in. prawa do zasiłku oraz proces łączenia rodzin.

Przed zmianą przepisów imigranci, którzy dostali odmowną decyzję w sprawie azylu, mogli korzystać z prawa do zasiłku i mieszkać w ośrodku dla uchodźców. Teraz ma się to zmienić.

Nowe reguły utrudniają łączenie rodzin. Od teraz tzw. uchodźca będzie musiał wykazać, że jest w stanie utrzymać siebie i swoją rodzinę. W życie wchodzą też wymogi dotyczące powierzchni i standardu mieszkania, w którym rodziny tzw. uchodźców miałyby razem mieszkać. Osoby, które otrzymały zezwolenie na trzynastomiesięczny pobyt, nie mają odtąd prawa do zapraszania rodzin.

Warto zaznaczyć, że nowe prawo jest tylko tymczasowe i będzie obowiązywać przez 3 lata. Szwedzki rząd twierdzi, że za zaostrzeniem przepisów przemawiała chęć przekonania imigrantów podających się za prześladowanych uchodźców do opuszczenia kraju.

Jak się szacuje na rozpatrzenie wniosków o azyl w Szwecji czeka obecnie ponad dwadzieścia tysięcy migrantów. W 2015 roku w Szwecji, która liczy 9,8 mln mieszkańców, osiedliło się 163 tys. migrantów. To najwyższy wskaźnik w Unii Europejskiej w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

thelocal.se / tvp.info

43
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
21 Comment threads
22 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
SpisekLaluchKAKTUSTymek TyminskiOgr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paff
Gość
Paff

A nie no, jeśli państwo imigranci się nie zgadzają, to parlament musi uchwalić ustawę, z którą państwo imigranci się zgodzą. Najlepiej nieograniczone zasiłki i prawo do połączenia się ze swoją stęsknioną kozą.

Tymek puszcza z dupy dymek
Gość
Tymek puszcza z dupy dymek
Tymek puszcza z dupy dymek
Gość
Tymek puszcza z dupy dymek
Tymek Tyminski
Gość
Tymek Tyminski
VVV
Gość

I jeszcze darmowa europejka dla każdego dzielnego misjonarza z opuchniętymi jadrami, państwo opłaci koronami smile

mat
Gość
mat

W Szwecji nie wolno protestować przeciwko uchodźcą za to uchodźcy mogą protestować swobodnie przeciwko wszystkiemu, tego kraju już nie ma ……….

Szwagier
Gość
Szwagier

„Uchodźcom”.

KATOL
Gość

Widzę że w PO nauczyli Cię języka polskiego. Powinieneś być im wdzięczny. A może Ty jesteś PEDerastą, przepraszam KODerastą. Tymi swoimi postami zbierasz pewnie na alimenty dla swojego szefa. Współczuję.

Szwagier
Gość
Szwagier

Jesteśmy w Polsce, więc wymagam pisania poprawnie po polsku. PS. Zdania rozkazujące kończy się wykrzyknikiem, a pytające pytajnikiem, misiu…

KATOL
Gość

Sądząc po tym epitecie (misiu…) cieszę się że udało mi się wyprowadzić Ci ę z równowagi.

KATOL
Gość

A jeśli już tak pouczasz to poprawnie powinno to zabrzmieć tak:”Jesteśmy na polskim portalu, więc wymagam pisania poprawnie po polsku.” Bo tak na dobrą sprawę to wcale nie musisz być w Polsce, może piszesz z Ankary?

Szwagier
Gość
Szwagier

Widzę, misiu, że dla ciebie podejrzliwość jest pierwszą naturą… Jak dla mnie, możesz pisać choćby i z Urumczi, ale zasad polskiej ortografii i interpunkcji masz przestrzegać! PS. Zapomniałeś przecinka przed „to” postawić.

tesciowa
Gość
tesciowa

Zabko, jak ktos nie ma nic ciekawego do powiedzenia, albo jest trollem, to czepia sie ortografii i interpunkcji. PS. mam to gdzies, ze zaczniesz mi wytykac brak polskich liter i zasad pisowni. Bez odbioru

Remik71
Gość

Szwagier -nie poj…ło Ci sie czasami pod deklem?Każdy bedzie pisać jak chce i co chce .Zdecydowana wiekszośc ludzi i tak zrozumie o co chodzi piszącemu -jakos „Im” i mnie również nie przeszkadza aczkolwiek czasem razi ortografia -ale to nie powód by wytykac ludzi pod tym wzgledem .Niestety czasy pisania listów… Czytaj więcej »

Szwagier
Gość
Szwagier

Zatem smutnych czasów dożyłem, skoro niedbałość o polską mowę jest „normalna”… sad

Remik71
Gość

Pisz do producentów klawiatór do kompa by wcisneli jeszcze polskie znaczki -wówczas nie bedzie problemu.:):)-a tak nawiasem jesteś czy byłes jakims nauczycielem j. polskiego -i tak ci zostało ….skrzywienie zawodowe smile

Dem
Gość

Nie rozumiem Polskie znaki są.. a klawiatura powinna być standardowa Mieć podobne ułożenie żeby się nie gubić w szybkim pisaniu zmieniając ją na zagraniczną np… @szwagier popieram dbajmy o PL język jak o kulturę… Wiem ja nie używam interpunkcji ale widać kiedy zaczynam zdanie a kiedy przecinek jest konieczny dla… Czytaj więcej »

Kaj
Gość
Kaj

Kiedyś, aby odróżnić swoich od wroga mówiono wyrazy typu „trzciny” czy „chrząszcz”. Teraz, w dobie narastającej inwigilacji takich portali przez „obcych” błędna ortografia może by pierwszym ostrzeżeniem, ze nie mamy do czynienia z rodakiem.

Spisek
Gość
Spisek

To może być wskazówka, że mamy do czynienia z rodakiem, niestety…

blantomat
Gość
blantomat

No i widzicie dlaczego muzułmanie nas rozwalają? Bo się potraficie pokłócić nawet o PRAWIDŁOWE zwrócenie uwagi na (jakże ważną) gramatykę! Stylistyka to już mniej ważna (i bardziej indywidualna) sprawa, ale gramatyka już nie. W tej kwesti popieram „Szwagra” jednak ujadanie na siebie z powodu takiej błahostki to na prawdę –… Czytaj więcej »

kuba9131
Gość

Wywalić tą dzicz z Europy

Niklot
Gość
Niklot

Jeśli tak chcą się łączyć z rodzinami, to niech wypierdalają skąd przyleźli!

Osobnik1
Gość
Osobnik1

Przecież utrzyma rodzinę właśnie z zasiłków, a do tego członek rodziny też pewnie dostanie zasiłek.
Niech się rdzenni szwedzi wezmą do roboty, nawet po 12-18 godzin bo widzicie, że oni muszą protestować…

racjonalista
Gość
racjonalista

Wczesnie sie obudzili …. Do kazdego zdrowego kraju tj np. Australia trzeba udowodnic ze zna sie jezyk, ma sie pieniadze na zycie dopoki nie znajdzie sie pracy, ma sie kwalifikacje do podjecia pracy dopiero wtedy wniosek jest rozpatrzony pozytywnie a tutaj wpuscili wszystkich jak leci a teraz jak zobaczyli ze… Czytaj więcej »

Michał
Gość
Michał

Wszystko oki , ale to nie są ludzie ! Tylko człekokształtni , którzy dopiero co zeszli z drzew – brak im kawał czasu do uzyskania takiej ewolucji jak europejczycy z akcentem na Polaków !!!

miki
Gość
miki

http://avpixlat.info/2016/08/04/svenska-kyrkan-man-bor-inte-provocera-muslimer-genom-att-bara-kors/

Niepowinno sie prowokowac muslimow przez noszenie krzyza-Wypowiedz szwedzkiego kosciola

Laluch
Gość
Laluch

Nie do pomyślenia Jak można ograniczać prawa własnych obywateli na rzecz uchodźcôw.TO NAJWIEKSZA ZBRODNIA LEWACKICH SUKINSYNØW DOKONANA NA ICH WYBORCACH..POWINNIN STANAĆ PRZED TRYBUNAŁEM W HADZE LUB NORYMBERDZE JAK ZBRODNIARZE WOJENNI. POTEM PLUTON EGZEKUCYJNY

Ewaxx
Gość
Ewaxx

Jakie prawo do protestowania ma bandzior muzułmański w kraju, która nie jest jego ojczyzną??? No jakie?? Żadne !!!!. Wiec nie spływają do swoich krajów ,skąd przybyli, a Szwedzi powinni mocnym kopniakiem w dupę ich walnąć , by zrobili to jeszcze szybciej!!!

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Jeszcze tyłki im miodem wysmarować smile smile
Szwecja już całkiem się sypie i bankrutuje ale najeźdźcy maja swoje rozbuchane ego smile

maru2
Gość

i podsadzić w mrowisko

Laokoon
Gość
Laokoon

Jeśli chcą się łączyć ze stęsknionymi rodzinami – to jak najbardziej mogą. W kraju z którego przyjechali. Podobno „miłość nie zna granic” (oni zresztą TEŻ)

Straznik Polskiej Norodowosci
Gość

Macie swoje multi kulti !!! Wypierdolic ta dzicz z Europy !!!!!!

kowalski
Gość
kowalski

Ci widoczni na zdjęciach blisko-wschodni/afrykańscy inżynierowie,lekarze,prawnicy itp. powinni zagrozić natychmiastowym wyjazdem do siebie a Szwecja przestraszona natychmiastowym zalamaniem państwa i gospodarki na wszystko się zgodzi!

rrr
Gość
rrr

Za późno

maru2
Gość

„Szwedzki rząd twierdzi, że za zaostrzeniem przepisów przemawiała chęć przekonania imigrantów podających się za prześladowanych uchodźców do opuszczenia kraju.”
Gdzie KOD? Gdzie Hejtstop? Gdzie Schulz i Timmermans? Przecież to wbrew wartościom europejskim!

Chory swiat
Gość

,,, Pozostała już tylko ironia i sarkazm ,,,, – O cho , dopiero teraz lewactwo połapało sie , że przez kilkuletnie wspaniałomyślne rozdawnictwo kasy tym razem nie domkną budżetu . No to żeby nie zachwiać gospodarką próbują zmusić przesączonych na wylot wolnością ( w wielu wypadkach zupełnie niezasłużoną ) ,… Czytaj więcej »

Kaz
Gość
Kaz

A do roboty hołotę zapędzić albo won!.