Zgromadzenie ogólne ONZ potwierdziło propozycję sekretarza generalnego Ban Ki-moona. Sunnita z Jordanii, Zeid Raad al-Husajn został wybrany na stanowisko Wysokiego Komisarza Praw Człowieka ONZ. Pierwszy raz w historii zostaje powołana osoba na tak wysokie stanowisko z kraju arabskiego.

Komedią jest fakt, że muzułmański książę Zeid Raad al-Husajn 1 września 2014r. przejmie stanowisko po południowoafrykańskiej Navanethem Pillay, z zawodu prawnik. Pillay była bardzo aktywna dla praw kobiet, występując tym samym przeciwko szariatowi. Specjalizowała się w szczególności w przestępstwach przemocy seksualnej w konfliktach międzynarodowych.

Kobiety w Jordanii bez pisemnej zgody ich mężów nie mogą opuścić kraju, ich dziedzictwo jest ograniczone na korzyść mężczyzn, zgodnie z prawem szariatu. W Jordanii wolność prasy istnieje tylko na papierze. Kto publikuje krytyczne lub satyryczne artykuły o rządzie, jest prześladowany i więziony – to tylko kilka kwiatków z kraju z którego wywodzi się Wysoki Komisarz Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Minister spraw zagranicznych w rządzie Angeli Merkel, Frank-Walter Steinmeier w specjalnym piśmie wyraził  głębokie zadowolenie z mianowania księcia Zeid Al-Husajna nowym komisarzem ds. praw człowieka. Wpuścili lisa do kurnika i są z tego zadowoleni.

na podstawie: pressrelations.de religion.orf.at

17
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
Drajkutekolav77Bobanty-islamwqrviony ziomo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Weronika M Kania
Gość

Istnieje cos takiego jak Islamska Karta Praw Człowieka, czyli taka zgodna z szariatem. Ciekawe, wedle której będzie ten facet definiował prawa człowieka.

Olaf
Gość
Olaf

Nie no, ludzie, prawa człowieka będą… ale tylko dla ciapatych i według ciapatych.

antymuslim
Gość
antymuslim

Im się już w głowach całkiem poprzewracało to tak jakby z więźnia zrobić sędziego lub z zabójcy policjanta i udawać ,że będzie rozstrzygał sprawy praworządnie. To się nie sprawdzi, a będzie to najgorszy komisarz praw człowieka, bo będzie marginalizował występki muzłumanów, które dla społeczeństwa zachodniego są karygodne!!!

Tony
Gość
Tony

Ale nikt nie będzie go krytykował, żeby nie urazić społeczności muzułmańskiej i nie być oskarżonym o rasizm i islamofobię.

piotr.k444
Gość

Nie martwmy się tym aż tak bardzo!!!Może nie będzie wiedział gdzie jest Polska i znowu dostanie się Norwegii albo innym krajom Unii Europejskiej za nieprzestrzeganie praw człowieka?!?Z drugiej strony przecież nikt nam wojny nie wypowie jak paru kundlów proroka za niegrzeczne zachowanie dostanie od nas łomot!!!Ciekawi mnie tylko w/g jakiego… Czytaj więcej »

robert
Gość
robert

to tylko kwestoa czasu jak na komisarza unii wybiora muslima, Europa sama się oddaje w ich ręcę więc jak tu nie brać?

Observer
Gość
Observer

Jaruzelski jako zasłużony dla narodu, ciapaty Mustafa jako przedstawiciel praw człowieka, pedał w kiecce jako posłanka…ale się wyrabia smile dokąd ten świat zmierza?

Peter
Gość
Peter

Dobre pytanie. Dokąd zmierza? Wygląda na to, że do końca wink
A swoją drogą, pewnie komisarz będzie chciał zrewidować niektóre wyświechtane pojęcia. Prawa człowieka? Tak do noszenia burki i bycia powieszonym za bluźnierstwo przeciw „prorokowi”…

Weronika M Kania
Gość

To by sie trzymało kupy – mogą sie powołać na swoje ‚prawo do wyznania’ i aby nikt tego wyznania nie krytykował bo to uraza ich uczucia religijne. Na tej zasadzie mogą bronić to ‚prawo czlowieka’ i karać krytyków. Kiedyś UK przeprowadzali ankietę, w której aż 78% muzułmanów zgodziło sie, aby… Czytaj więcej »

Witek
Gość
Witek

Przeszli samych siebie.

keraj
Gość

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha,ot i to cały mój koment

wqrviony ziomo
Gość
wqrviony ziomo

nie ma sie z czego smiac, niestety sad

anty-islam
Gość
anty-islam

no super super tylko patrzeć jak ciapaci będą się panoszyć kasa poszła w ruch i wszystko w tym temacie.

Bob
Gość
Bob

będzie mógł uprawiać takiję

olav77
Gość
olav77

jaka unia, tacy oficjele :]

Drajkutek
Gość

Szatan w natarciu. Do końca 2017 roku ponoć wiele rzeczy ma się ostatecznie wyjaśnić… Jak na razie zidiocenie Zachodu postępuje.