Szwedzi stają się mniej tolerancyjni? Sześciu na dziesięciu Szwedów chce ograniczenia liczby uchodźców

Sześciu na dziesięciu Szwedów chce, by Szwecja przyjmowała mniejszą liczbę uchodźców – wynika z najnowszego sondażu opinii publicznej Ipsos opublikowanego przez dziennik „Dagens Nyheter”.

W sondażu Ipsos sześć na dziesięć osób opowiedziało się za tym, by Szwecja przyjmowała mniejszą liczbę uchodźców. 41 procent stwierdziło, że wolałoby, aby przyjmowanie zdecydowanie mniej uchodźców, a 19 procent opowiadziało się za tym, by przyjmować nieco mniejszą ich liczbę. 12 procent natomiast odpowiedziało, że uważają, iż Szwecja powinna przyjąć więcej uchodźców niż obecnie.

Kiedy w 2015 r. przeprowadzono taką samą ankietę, a było to przed szczytem napływu uchodźców do Europy, co miało miejsce w tym samym roku, 36% respondentów stwierdziło, że chciałoby zmniejszyć liczbę uchodźców przyjętych przez Szwecję wobec 26%, którzy chcieli jej zwiększenia.

Zmieniło się również postrzeganie wpływu imigracji na Szwecję. Odsetek respondentów, którzy powiedzieli, że imigracja ogólnie pozytywnie wpłynęła na Szwecję, skurczył się z 63 do 44 procent, podczas odsetek tych, którzy twierdzili, że imigracja jest ogólnie zła dla całego kraju, wzrósł z 13 do 31 procent.

thelocal.se

Dodaj komentarz