fot. wikipedia.org CC

Polityk Michael Hess z partii Szwedzcy Demokraci został ukarany grzywną za krytyczne wypowiedzi pod adresem islamu. W swoim komentarzu na facebooku na temat przypadku gwałcenia kobiet w Kairze na placu Tahrir Hess powiązał tematy islamu i wzrostu przestępczości w kraju, w szczególności gwałtów.

„Kiedy wy dziennikarze zrozumiecie, że w islamskiej kulturze uważa się za normalne przemoc wobec kobiety, która nie jest posłuszna prawom islamu? W Szwecji wyraźnie obserwuje się zależność wzrostu liczby gwałtów od wzrostu przypływu imigrantów z krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.” – napisał na swoim blogu Michael Hess.

Hess, który mieszkał na Bliskim Wschodzie 11 lat, oświadczył, że jego komentarz miał nakłonić dziennikarzy do zbadania tego zjawiska w sposób bardziej szczegółowy. Jako dowód swojej niewinności Hess przedstawił listę badań wykazujących, że imigranci z krajów muzułmańskich zajmują pierwsze miejsca w statystyce gwałtów w Szwecji. Zwłaszcza że przedstawił statystykę Rady Narodowej, która wskazuje, że imigranci z Afryki Północnej i Iraku dokonują gwałtów 20 razy częściej niż rdzenni mieszkańcy Szwecji.

Sąd nie wziął pod uwagę argumentów Hessa i zasądził karę grzywny w wysokości 32 000 koron. Sąd orzekł, że wypowiedź Hessa nie miała charakteru eksperckiego, dlatego jego prawdziwość jest bez znaczenia.

Cała sprawa w szwedzkim reportażu:

friatider.se

7
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
piotr444xxdrond3z3rt3rmac363 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
d3z3rt3r
Gość
d3z3rt3r

Jak można mieć tupet karać inteligentnego człowieka mówiącego prawde? Szczególnie w Szwecji, gdzie jest wolność słowa, wyrazania i manifestowania poglądów. Żenada jednym słowem.

dron
Gość
dron

Ta pseudo poprawnosc polityczna niszczy dorobek chrzescijanski.

mac363
Gość
mac363

Karzą ludzi mówiących otwarcie prawdę… lewactwo pełną gębą, tak zapatrzone w swoich cudownych imigrantów islamistów. Ja po prostu tego nie rozumiem, jak można tak zatracić zdrowy rozsądek i rozum? Czy te europejskie elity rządzące naprawdę nie widzą co się dzieje? Widzą na pewno ale nie reagują i na dodatek piętnują… Czytaj więcej »

piotr.k444
Użytkownik

Dla kasy i gwarancji nietykalności dla siebie i rodziny?!?…

piotr.k444
Użytkownik

Zastanawiam się kiedy i nam zablokują dostęp do”fejsa”i internetu za nasze przekonania!!!

xx
Gość
xx