Szydło chce sankcji gospodarczych dla Rosji za wspieranie Baszara el-Asada

Jeżeli sytuacja w Syrii się nie poprawi, to Polska będzie wnioskować o ponowną dyskusję Unii Europejskiej na temat sankcji wobec wspierającej 'reżim’ syryjski Rosji – zapowiedziała w Brukseli premier Beata Szydło.

„Jeżeli te decyzje, podjęte wczoraj, okażą się niewystarczające i nadal w Syrii będzie dochodziło do takich aktów, jak w ostatnim czasie, to Polska będzie wnioskować o postawienie jeszcze raz sprawy sankcji” – powiedziała Szydło na konferencji prasowej po szczycie.

Podobne stanowisko przedstawia Tusk. „Rozważymy wszelkie dostępne opcje, jeśli naloty nie ustaną” – powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Jak dodał, strategią Rosji jest osłabianie UE. Wspierane przez rosyjskie lotnictwo siły syryjskiego 'reżimu’ Baszara el-Asada bombardują od kilku tygodni syryjskie miasto Aleppo.

Unia wezwała do powstrzymania bombardowań Aleppo i natychmiastowego zawieszenia broni. Przywódcy zwrócili się też do szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini o kontynuowanie wysiłków dyplomatycznych na rzecz rozwiązania konfliktu w Syrii.

PAP

158 komentarz do “Szydło chce sankcji gospodarczych dla Rosji za wspieranie Baszara el-Asada

    1. Pis niestety swoją rusofobią i robieniem laski banderowcom, usa i izraelowi, traci . Tutaj żadne bajki o putlerze, czy ruskich agentach nie działają. Pis, po i nowoczesna, wraz z psl, podjęli uchwałę zrównującą upa z Ak. Uchwałę napisali ukraińcy, pod siebie i po to by wydymać „polski” sejm. Przeciwko był tylko Kukiz 15. No i za to jakaś idiotka z pis, nazwała ich ruskimi agentami.

    1. easy nie miotaj się bo takie fakty, w 2004 roku brała udział w szkoleniu dla prominentów w Stanach, finansowanym przez Departament Stanu. Takie same szkolenia kończyli też inni politycy, nie tylko polscy. Głośno się o tym nie mówi ale robią je dla ludzi którzy mają objąć stanowiska przywódcze. Po co? No właśnie, pomyśl.

     1. I co z tego? Polska jest w NATO. Wyrwaliśmy się spod kacapskiej okupacji, przestaliśmy być ich kolonią. To kacapy nas rozbierały do spóły z Niemcami i to oni nas mordowali, wy „drodzy” towarzysze kremlo-kałmuko lizodupy. To do was nie dociera? To jakimi wy Polakami jesteście? Ruska agentura wpływu i armia trolli internetowych Kremla.

     2. Łatwy-jeździec smile trollujesz! Mikrocefale takie jak ty powinny przymusowo być skierowywane do szkoły podstawowej na lekcje wyciągania wniosków z dostępnych faktów.
      Pani Premier zachowuje się dziwnie — Bashar el Assad jest demokratycznie wybranym przywódcą, a nie reżymowym zamordystą i tylko Rosja ma zaproszenie do wojskowej ingerencji na terenie Syrii — jest tam legalnie. Cała reszta bractwa wojennego, to najeźdźcy. Ta ich opozycja, co to od kilku lat bierze nie wiadomo skąd kasę na broń i inne takie, jest tworem izraelsko–amerykańskim. Turcja rzeźbi swoje, bo chce up..lić Kurdów. Masz, paluszki, to poklikaj. smile
      Wracając do p. Premier — smutno mi się na duszy zrobiło widząc taki „dupolizny” przekaz. Czy ona liczy, że ludzie nie widzą? Nie słyszą? Nie myślą?

     1. easyrider-wyluzuj synek niewiadomej matki bo ci zyłka na d..ie peknie.Widze ze zaliczasz sie do tej poparanej społecznosci co kto powie przeciw USA to juz trol ruski -szkoda mi Cie .Nastepny sprany mózg.

 1. Nie wiem oni chyba maja rozdwojenie jaźni, przecież Asad to jedyna możliwa opcja tym kraju, wszyscy widzimy do czego doprowdziło obalenie reżimów na polnocy Afryki, do glosu dochodzą radykjalne organizacje islamskie i jest totalna rozpierducha ci ludzie nie sa gotowi do rzadzenia mentalnie , dopoki religia rzadzi ich glowami. Rosja robi dobrze od samego poczatku, wspierajac Asada bo on napieprza ISIS i tak trzeba. Amerykanom to nie po drodze bo na pokoju nie da sie zarobić , zamordyzm byłzły bo biznes sięsłabo kręcił więc trzeba było obalić reżimy i zrobić rozpierduche na b.wschodzie żeby USA moglo zarabiac na wojnie. Świat sie kończy, rzygać mi się chce, jaki sens ma nasze życie, pieniądze od początku ich istnienia rządzą światem i tak będzie do czasu aż rozpierdoli nas jakaś kometa czy planetoida, nic się nie zmieni, nigdy. Ludzkość nie zasługuje na życie sami dążymy do samounicestwienia …

 2. Władimir i tak ma w dupie to co oni sobie tam postanowią smile
  Tak w ogóle nie podoba mi się stanowisko Polski wobec Rosji. Oba narody to Słowianie a nasze władze jak zwykle chcą lizać dupsko zachodowi, który ma w dupie nas i nasze zdanie.

  1. @ortalionowy_książę
   Problem w tym, że Rosjanie – tak jak i Zachód – też mają nas głęboko w miejscu intymnym. Wystarczy posłuchać co mówi p. Dugin doradca p. Putina i formułujący doktrynę wojenną współczesnej Rosji. Mówi on wprost: Polska nie ma prawa istnieć. Owszem mówi też o tzw. Słowiańszczyźnie ale na warunkach rosyjskich. Władymir Żyrinowski mówi to samo tylko bardziej dosadnie. Wygląda na to, że dotychczasowa nasza historia niczego nas nie nauczyła, przynajmniej części z nas.

    1. Drogi Lolo, w polityce nie ma przyjaciół. Myśmy powinni luzować smycz wiążącą nas przez wszystkie strony (Rosję, Niemcy, USA). Zawierać strategiczne sojusze i je łamać, gdy tylko przestaną służyć polskiej racji stanu. NO, taką normalną politykę żebyśmy prowadzili. Teraz też – zagraża nam CETA a pani premier duma o Assadzie, zamiast o cecie.

   1. Nie, no nie miejmy zludzen, Polska nic nie znaczy na arenie miedzynarodowej i maja nas w dupie zarowno amerykanie jak i rosjanie (: ale fakt jest faktem ze Putin neguje islamizacje cywilizowanego świata pomimo tego ze wspiera ustroje totalitarne bo sam jest przedstawicielem jednego z nich ,ale powiem wam szczerze gdybym mial wybierac pomiedzy totalitaryzmem w wydaniu Putina a totalitaryzmem w wydaniu Islamskim bez wahania wybralbym Putina, wieksze szanse na przezycie …

    1. @fsadasdfa
     No, wybór między dżumą a cholerą. mrgreen
     Pewnie masz rację choć biorąc pod uwagę, że wszystko to zmierza ku NWO to pewnie i tak nie ma znaczenia. Ale na dzisiaj to Putin pewnie lepszy. Niemniej ja mam w pamięci opowieści rodziców o stalinizmie. Wszystko to ludy Azji.

     1. @alina
      Ta dżuma albo cholera to NWO od którego uciekamy. A ja w jaki sposób ma tym być?

 3. Bądźmy poważni – nikt nie wprowadzi na kacapów żadnych sankcji. Gówno nam do tego czy w Syrii rządzi Asad czy inny Abdul-Wisimulaha. Nas powinno interesować tylko to by nie wpuszczać najeźdźców do Europy i by wywalić te hordy z powrotem do Afryki i do Azji. A Moskwa jak chce się bawić w mocarstwo, to niech się bawi. Sowieci też się bawili aż zdechli gospodarczo. A Rosja ma PKB na poziomie Włoch, z gospodarką uzależnioną w 3/4 od eksportu surowców. Niech się bawią. Chińczyki za 20-30 lat „wyleczą” ich z Dalekiego Wschodu. Syberia już jest chińska, tylko do Kremla to jeszcze nie dotarło.

  1. Dokładnie, jednak strzeż się wysłanników kremla i innych kurwinów-mikke… Obecnie wojska jednego kraju zza oceanu gwarantują nam niepodległość. Większość zwolenników roSSji w Polsce to gówniarze, którym nawet jeszcze jaja nie obrosły i nie pamiętają czasów komunizmu. Wycierają sobie pyski imieniem wyklętych, a nie pamiętają kto ich zamordował i skazał na zapomnienie…

     1. Odpowiedz mi pseudopatrioto czy wolałbyś być niewolnikiem bez praw czy podwładnym jakiegoś człowieka? Polacy mają taki wybór i widzę, że wybierają bycie podwładnymi USA, bo znudziło im się bycie niewolnikami ruSSkich traktowanymi jak zwierzęta… Świat dzieli się na sługi USA, niewolników roSSji i kraje, które wkrótce zostaną zaatakowane…

     2. Twoja racja to rubelki (ch…jowej wartości) z funduszu wydziału propagandy kacapskiej ambasady.

   1. Bredzisz. Wystarczy że USA zrobi jakiś deal z Rosją przeciwko Chinom, USA sprzedadzą nas bez głębszego zastanowienia. Obecne stacjonowanie wojsk USA nic nam gwarantuje. Klniesz na rzekomych zwolenników kremla, ale ja wyczuwam tu jakąś propagandę usraelską.

    1. Widzisz jakiegoś bardziej wiarygodnego sojusznika, bo ja nie? Państwa Wyszehradzkie? Hańbą dla polskiej armii byłoby gdyby ich podbój trwał dłużej niż tydzień… Zostały nam tylko Stany, które potrzebują bastionu na pograniczu Rosji; nigdy nas nie oddadzą, bo byłby to dla nich strategiczny koniec w Europie: Polska to olbrzymia nizina otoczona morzem i górami, a także poprzecinana rzekami i mocno zarośnięta drzewami, którą łatwo bronić… Jeśli łatwo jej bronić to trudno odbić o czym przekonały się setki tysięcy czerwonoarmistów gnijących na tych ziemiach…

     1. I ten niby sojusznik zrobił rozpierdol w naszym sąsiednim kraju na spółkę z Rosją. W interesie US jest nieustanna wojna na świecie, gdyż wówczas uwidacznia się jej główny atut – potęga militarna, a ukrywa w cień jej nie do spłacenia potężny dług. Po drugie głównym długofalowym przeciwnikiem US są Chiny, chwilowe napięcie z Rosją być może jest nawet na pokaz i jestem przekonany, że wraz z rozwojem Chin US będą starać się o względy Rosji. Polska powinna brać przykład ze Szwajcarii w kwestii obronności – każdy jest przeszkolony i posiada karabin w domu. Sojusz z US w tym momencie nie jest tragiczny, ale nie ma co na nich bezkrytycznie polegać.

     2. @Tom, niestety do Szwajcarii nikt nie wyśle wojska; zostanie po prostu odparowana. Żaden dowódca nie wepchnie wojsk do kraju w którym każdy ma broń; Szwajcaria, w przeciwieństwie do Polski, to góry których powierzchnię można anihilować. Polska to co innego, bo to żyzna nizina, jednak lepiej nie ryzykować co wpadnie do głowy kacapom… Polacy to niestety głupi naród: „Polak Polakowi wilkiem” jak pisał wieszcz i co widać na ulicach; gdyby takie stronnictwo KOD i odsunięci od koryta dostali broń to polałaby się krew… i to nie ruska.
      Ja subiektywnie jestem zadowolony z zawodowego wojska; poborowiec nie nauczy się w ciągu roku skakać ze spadochronem, obsługiwać broń ppanc, plot, jeździć pojazdem gąsienicowym, a co dopiero zapamiętać to na czas wybuchu „W”.

     3. polecam stronę hoplofobia.info
      Autor rozprawia się z takimi właśnie mitami o szkodliwości broni, wpajanymi latami przez państwową TV i „specjalistów” typu Dziewulski, który się notabene sam postrzelił :). Broń w czasie wojny potrzebna zwykłemu obywatelowi aby się np. bronić przed szabrownikami.

     4. Europę USA mają w dupie, jak zawsze, a RP nie jest im potrzebna jako bastion, a jako poligon i dla mnie to jest mniej śmieszne

     5. @alina, @Ramsay i inni
      A może by tak wrócić do korzeni i przeanalizować kto tym całym bajzlem steruje i co poszczególne narody mają do gadania? Może te spory Rosja – USA to trochę takie bezprzedmiotowe?
      W założeniach globalistów jest III wojna światowa. No to jacyś wrogowie muszą być. A celem głównym jest depopulacja ludzkości i przejęcie władzy totalnej pod zarządem szatana. Takie są ich plany. I nieważne czy to dla nas absurd czy nie. Oni taką mają wiarę i strategię. Wystarczy zapoznać się z tym co pozostawił Albert Pike po sobie. No, ale nie on jeden.

   2. Ramsay. Nie dyskutuj z kremlowską armią trolli internetowych. Uaktywniają się na każdą wzmiankę o Rosji. Jeżeli masz jakieś dotarcie do ludzi, którzy kierują tym portalem, to niestety trzeba po prostu założyć im kaganiec i likwidować posty. Zwyczajnie, po chamsku, jak cepem w pysk. Kacap tylko taki komunikat rozumie. Tak samo jak strzał potylice, którym zabili 20 tys. polskich oficerów w Katyniu. 4 razy uczestniczyli w rozbiorach Polski i zrobią to kolejny raz jak tylko będą mieli szansę.

    1. Trmat: Rosja. I od razu padają: Putler,Srutler, Olgino, Srolgino, trolle, srolle, RoSSja, SroSSja, onuce i rubelki (nie opyla się bo słaby kurs ale i hrywna cienka jak ch…j komara). Więc do boju na forach stają od razu studiujące u nas ukraińskie heroje. Ani ciebie Ramsay ani ciebie easyrider nie traktuję jak ukrów więc wy nie pierdolcie propagandowych,powtarzanych po kumś bzdur. RuSSki troll jes mi bliższy niż upaiński heroj. Rodzina mi trochę za dużo od nich wycierpiała w Galicji żebym ich kochał. Szwab czy Ruski walił kulę w łeb i po sprawie. Ukr obdzierał ze skóry,gwałcił,obcinał członki itd,itd… Z Ruskim się gorzały napijesz to rano się obudzisz na kacu gigancie. Jak to zrobisz z ukrem to rano obudzisz się z nożem (ew.siekierą) w plecach. Albo się nie obudzisz…
     Ruscy w pierwsze 2 miesiące najebali tak isis,że zaczął się zwijać czegoJueseje „nie mogli” zrobić w 4 lata. Aleppo-a skąd taka wiedza o tych ruskich zbrodniach wojennych? Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka? A jakoś tak cicho o słynnej sprawie użycia chemikaliów przez Assada wobec swoich… Bo coraz więcej wskazuje,że imprezkę zorganizowało francuskie DST… I tak dalej….

     1. Fajnie gadasz jotka ale… czy ktoś tu powiedział, że Ukrainiec to nasz przyjaciel? Ani Ukrainiec nam przyjaciel ani kacap. Jedni i drudzy mordowali naszych rodaków. Tak jak i szkopskie mendy. I to są twarde, niepodważalne fakty. Więc niech się kacapy z Ukraińcami mordują do woli. Im dłużej, tym mniej energii na nas mają. A z faktu, że ktoś nienawidzi Moskwy, nie oznacza, że kocha Kijów. A ta Moskwa, którą tak tu zachwalasz 4 razy uczestniczyła w rozbiorach Polski a kacapy wymordowali setki tysięcy Polaków.

     2. Dokładnie @easyrider, niech się tłuką i tracą siły. Z Ukrainy zostaną zgliszcza, a z roSSji gospodarczy wrak… Surowce też im się skończą, a wraz z nimi kasa. Będą błagać Stany o pomoc, bo lepszy American dream niż chiński obóz śmierci…

     3. Niech ci będzie ale nie szastaj tak tymi „ruSSkimi trollami” czy innymi tego typu. Ja nigdy nie zachłystywałem się Juesejem (poza muzą i filmem) i patrzyłem na nich krytycznie. Ruscy swoje zrobili,to fakt ale wywołanie i uczestniczenie w prawie 70 (SIEDEMDZIESIĘCIU!) wojnach po 1945 roku przez USA ma swoją wymowę. Słowianin, nawet Rusek (spaczony 200 latami postronka Złotej Ordy) jest mi bliższy niż „człowiek zachodu”, który traktuje nas z wyższością… Co zresztą widać pi podejściu do beżowych wyznawców allaha.

     4. Lepiej niż z Kremla. Może i Amerykańce złe ale nie gwałcili polskich kobiet, nie strzelali w potylicę polskim oficerom.

    1. To tylko w twoim ciasnym móżdżku, ktoś kto nienawidzi kałmuków moskiewskich jest „banderopitekiem” durniu. Jestem tak samo antybanderowski jak anty-moskiewski ty „kremlopiteku”. Tacy jak ty w 1920 witali bolszewików, któzy napadli na odrodzoną Polskę.

 4. Prawdziwi patrioci jak się oni tam mienią, to bardziej ufam staruszkowi, który przeżył wojnę i wie co to patriotyzm niż ci co najwięcej o nim mówią i wykorzystują do celów politycznych CETA i TTIP włącznie. ZDRAJCY

 5. Pani premier , proponuję bardziej zająć się Polską niż wchodzić między wódke , a zakąske wielkim tego świata , którzy wystarczająco mocno zamieszali w tamtym regionie . A jak coś nie wyjdzie ? Winna będzie Polska . Niech sami prostują to co pokrzywili .

  1. Ja mysle ze Polska powinna prowadzic polityke informacyjna, trzeba edukowac ludy Europy zachodniej czym jest islam i co robia ich rządy bo ludzie nie maja pojecia, maja wyprane mozgi przez media i politykow, tych ludzi trzeba uswiadamiac co sie naprawde dzieje w Europie bo oni nie wiedza mamy misje, wielka misje

   1. Jestem pewien ze przecietny Europejczyk wierzy ze Muzulmanie sa w stanie sie zintegrowac z nasza kultura i przyjac jej wartosci – BŁĄD logiczny, wystarczy przeanalizowac historie Islamu, zapisy Koranu i od razu bedzie wiadomo ze Muzulmanie sie nie integruja (poza nielicznymi wyjatkami ktorzy porzucaja Islam), jedyna opcja integracji jest porzucenie tej totalitarnej ideologii, jesli ktos tego nie robi tzn ze jest radykałem bo Islam nie toleruje innych religii, innego sposobu myslenia i nakazuje zabijanie tych co mysla inaczej. Erukacja to słowo klucz. Muzułmanie to są ludzie którzy myślą zupelnie innymi kategoriami niż ateiści czy chrześcijanie czy ludzie wyznający dowolną inna religie, życiem Muzułmanina rozporząca w 100% Koran, Koran to jest całe życie Muzułmanina, jest wyżej niż własne dziecko, żona, ojciec, matka ,jeśli którykolwiek z nich złamie zasady Islamu może zginąć z rąk najbliższej osoby któa wyznaje Islam, takie są fakty. To „kultura” której nie da sięzintegrować z kulturą zachodu (ja by nie była tolerancyjna) ponieważ oni nie mogą się integrować co widać przecież na mnostwie przykładów z zachodniej Europy.

   2. do fsadasdfa – podpisuje sie pod tym dwiema rękami . Polska jako edukator i propagator zdrowego rozsądku i osłabiajacą zlewacką propagandę przede wszystkim tu w Europie , a nie niepotrzebne wychylanie sie daleko poza granice .

 6. Wyglada na to ze ten pisowski amerykanizm zaprowadzi nas do czarnej dziury.
  Ameryka chce wojny , Ameryka MUSI miec wojne zeby zresetowac liczniki!
  Co ten PIS wyrabia.
  Idzie ku wojnie wodzone na amerykanskim pasku…….jak dziecko we mgle.

  ALe wojna nie bedzie w Ameryce, tylko u nas!!!!
  Czy nasz rzad musi zawsze byc tak glupi i sluzalczy?????

 7. Ameryka chce wojny!
  Ameryka MUSI miec wojne, zeby zresetowac liczniki.
  Ameryka wywola wojne polskimi rekami.
  Tylko, ze wojna nie bedzie w Ameryce, tylko u nas w Polsce. I to my Polacy bedziemy ginac!.
  Czy wszystkie nasze rzady musza byc tak bezbrzeznie glupie i sluzalcze wobec obcych rzadow?
  Czy my Polacy nie mozemy po prostu dbac o nasz POLSKI interes?

   1. Mam,
    Wspolpracowac z kazdym, z UE, z USA z Rosja I z Chinami.
    I we wszystkich tych gremiach reprezentowac POLSKIE interesy.
    Nie wlazic nikomu bez wazeliny, bo nic nam to nie daje!
    Szanuje sie takich I liczy sie z takimi, co umieja mowic SWOIM glosem!
    Przykladow daleko nie trzeba szukac: Wegry I nawet Turcja.

    Pan Kwasniewski podpisal zgode na wyjazd polskich wojsk do Iraku za uscisniecie reki prezydenta Busha, Turcja sie postawila I….odniosla realne korzysci.
    Jak juz musieli sie sprzedac, to przynajmnie drogo!

    1. @Aleyak
     Nie jesteśmy Turcją. Poza tym kto miałby u nas reprezentować nasze interesy? Jeszcze trzeba określić co to są nasze, bo oczywiście wszyscy czujemy coś tam ale jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach
     Jest jeszcze jeden smaczek całej sprawy. Czy władza w Turcji tak jak w wielu innych krajach jest władzą narodu? Jakie są cele NWO, kto za tym stoi i w jakim punkcie rozwoju sytuacji jesteśmy?

  1. Historycznie wychodzi na to, że nie, ale za to potrafimy świetnie czyścić buty tym z Zachodu, tym ze Wschodu a współcześnie Arabii Saudyjskiej też. Smutne? Nie, to charakterek narodowy – każdy inny jest cacy, byle nie Rodacy sad

 8. Nie zaszkodzi posłuchać młodej dziewczyny z Syrii, która regularnie opowiada o tragedii swego kraju. Wydaje mi się, że to bardzo ważne, co ta młoda dama opowiada.

  Dziewczyna z Syrii pochodzi z bardzo bogatej rodziny syryjskiej, która była w opozycji do Asada w walce o władzę w Syrii. Kiedy przyszły ciężkie czasy, naród syryjski się zjednoczył. Syryjczycy poprosili Asada, który pracował jako dr okulista w Londynie, o pomoc w walce z globalistami.

  Asad się zgodził i przybył z żoną do Syrii i obiecał, że Syrii nie opuści ani on, ani jego rodzina. Asad kończył studia medyczne w Londynie. Jego żona, córka dyplomaty, urodzona i wychowana w Londynie, też ukończyła tam studia. Asad jest alawitą – szyicki odłam, a jego żona jest sunnitką.

  Dziewczyna z Syrii i jej rodzina od samego początku awantury poparła rząd Asada, tak jak niemal 80% Syryjczyków w czasie ostatnich wyborów, o których się nie mówi. Od początku konfliktu podaje informacje z linii frontu. Młoda Syryjka mówi:
  Przekład: Chcę opowiedzieć, dlaczego globaliści nienawidzą Syrii.
  Nowy Porządek Świata chce podporządkować świat jednemu rządowi – jednej władzy globalnej. Można się zastanawiać, kto ma być tą władzą i jakie ma światowy rząd plany wobec ludzkości. Ale nawet przeciętny obserwator zauważy, że jesteśmy o krok od ostatecznego podporządkowania.

  Powody, dla których globaliści nienawidzą Syrii:

  1.
  Bank Syrii jest własnością rządu syryjskiego. Syria zawsze sprzeciwiała się NWO. Najlepszym dowodem jest, że Syria nie ma banku Rotszylda.
  Bank Rotszylda to własność jednej z najbogatszych i najokrutniejszych rodzin świata.

  Jest to bank pod kontrola „międzynarodowego systemu”, który decyduje o wartości i stanie zadłużenia każdego kraju. W podbitej Libii pierwszą rzeczą, jaką wprowadzono, było założenie banku Rotszylda w miejsce Narodowego Banku Libii.
  2.
  Syria nie jest zadłużona w MFW (Międzynarodowym Funduszu Walutowym). Jest to kolejny dowód, że Syria opiera się kontroli banku światowego. Zanim zaczął się konflikt i ataki na Syrię, kraj nie miał żadnego zadłużenia. Jeśli potrzebowaliśmy wziąć pożyczkę, to raczej od zaprzyjaźnionych i wiarygodnych państw jak np. Rosja.

  Pierwszą rzeczą, jaką prezydent Egiptu Morrisi załatwił z globalistami, to była pożyczka z MFW na 4,8 miliardów. I pomimo tego, że sam Morrisi uważa się za muzułmanina – a islam zabrania długów i lichwy (procentów bankowych).

  Ponieważ Syria jest wolna od długów, a jej banki nie podlegają obcej kontroli, może sama decydować o polityce zagranicznej. Syria może się sprzeciwiać imperializmowi tak jak Libia, Palestyna czy Iran. I Syria może się sprzeciwiać modyfikowanej żywności.

  3.
  Syria nie ma GMO. Syria nigdy nie zgodziła się na GMO (genetycznie modyfikowana żywność) i ostatnio wprowadziła zakaz GMO jako obowiązujące prawo. Firmy jak Monsanto są światowymi wyzyskiwaczami zwykle znane jako „psy wojny”.

  Pierwszym zadaniem Amerykanów po napaści na Irak było wprowadzenie zmian do konstytucji Iraku. Nowa konstytucja nie pozwala rolnikom przechowywać nasion ze zbiorów, nakazuje niszczyć nasiona w ramach „restrukturyzacji gospodarczej”, a rolnicy są zmuszani – zobowiązani kontraktem na zakup nasion GMO tylko z Monsanto. Te nasiona GMO są bardzo drogie i miały zapewnić dużo lepszą jakość od naturalnych.

  Wielu farmerów w Indiach – którzy zakupili te nasiona i nie mieli z nich żadnych zbiorów, bo nasiona GMO jakoś nie wzeszły – popełniło samobójstwo bo nie mieli pieniędzy na zakup nowych nasion od Monsanto, a nie mogli wysiać własnych, bo mieli zobowiązania kontraktowe. Mogli kupować tylko z Monsanto.

  Kontrolowanie żywności jest następnym sposobem ograniczania swobody państw przez NWO i ma zapewnić globalistom całkowitą władzę nad światem.

  4.
  Syryjczycy doskonale wiedzą, że istnieje globalna konspiracja przeciwko ludzkości. Syria ma własne media, które nie boją się dyskutować o zagrożeniu świata przez światowy rząd. Media syryjskie nie ukrywają stanowiska rządu syryjskiego ani opinii obywateli. Media syryjskie jawnie dyskutują o istnieniu i roli tajemniczych stowarzyszeń (secret societies). Syryjczycy nie muszą szukać informacji w alternatywnych mediach i oficjalnie rozmawiają o planach imperializmu światowego.

  W Syrii nie jest tajemnicą, że dwóch byłych kandydatów prezydenckich USA – Bush i Kerry należą do tego samego tajnego stowarzyszenia „Trupia czaszka i piszczele”. Tylko ślepcy i naiwni nie wiedzą, co to znaczy.

  5.
  Syria ma gaz i planuje budowę gazociągów. Ropa i inne źródła energii są powodem, dla którego światowe rządy chcą powalić Syrię na kolana.
  Ostatnio Syria odkryła wielkie zapasy gazu u swoich wybrzeży, co stało się dodatkowym powodem ataku na Syrię. Syria rozpoczęła budowę tego gazociągu, który ma przechodzić przez Syrię, Iran i Irak, ale stanowi konkurencję dla gazociągu PTS, który przechodzi przez Izrael.

  Syria ma własny gaz i nie chce być uzależniona od Izraela. Izrael zaś jest „centralną rozdzielnią” gazu i ropy na Europę, Azję i Afrykę, i naturalnie chce za wszelka cenę zachować monopol i uniezależnić od siebie wszystkie państwa. W każdej chwili można manipulować dostawą, zakręcając kurek, szantażować i rzucać na kolana niepokorne kraje. Obecny przepływ ropy przez Izrael jest kolejną metodą kontrolowania źródeł energii przez rząd światowy. Izrael jest centrum przepływu źródeł energii.

  Syria proponuje alternatywne rozwiązanie i trasę, żeby uniknąć uzależnienia od światowej dominacji.
  6.
  Syria nie uznaje syjonizmu ani państwa Izrael (napis na filmie: „Dzień, w którym użyto 13-letniego chłopca jako tarczy”).

  Syria jest chyba ostatnim krajem, które nie uznaje rasistowskiego państwa Izrael i nie uznaje planów syjonu, które są częścią światowego zniewolenia narodów i NWO. Dlatego NWO postrzega Syrię jako główną przeszkodę w tworzeniu światowego rządu (zdjęcie: 2010, kiedy Asad powiedział Netanjahu NIE w sprawie Iranu. Shimon Peres – inaczej Szymon Perski spod Warszawy – powiedział: ‚Baszar Asad musi zrezygnować’).

  7.
  Syria jest ostatnim świeckim (sekularnym) krajem na Bliskim Wschodzie. Jest to kolejny powód do nienawiści. Afganistan, Libia, Irak i większość państw Afryki Północnej były państwami świeckimi, ale po wojnie irackiej Irak otrzymał w prezencie teokratyczne państwo szyickie.
  Rewolucja zwana ‚arabską wiosną’ przyniosła bombardowanie Libii przez kraje NATO i oddala Libię pod panowanie ekstremistów wahabickich.

  Ostatnio Egipt stal się krajem bractwa muzułmańskiego; jeszcze jedno państwo religijne (teokratyczne). A Izrael jest żydowskim państwem ortodoksyjnym. Syria jest ostatnim krajem świeckim na Bliskim Wschodzie.

  W Syrii, gdy się kogoś zapyta, jakiego jest wyznania, to popatrzy zdziwiony i odpowie: ‚Jestem Syryjczykiem’. Bo w Syrii wszystkie religie żyły razem przez setki lat i miały pełną swobodę praktykowania.
  Strategia ‚dziel i rządź’ imperialistycznych państw próbuje skłócić wszystkich z wszystkimi i zarządzać konfliktami.

  Syria ma silne poczucie tożsamości: narodowej i kulturowej.
  Każdy, kto podróżuje po świecie, zauważy, że żywność, moda, ubrania są wszędzie takie same, transport i sklepy są niemal identyczne. W Dubaju są takie same sklepy jak we Francji, zupełnie inaczej niż w Syrii. Syria jest dumna ze swojej indywidualności własnej produkcji własnych wyrobów przemysłowych.

  Kiedyś coca cola była zabroniona – teraz jest sprzedawana legalnie, co prawdopodobnie było wielkim błędem. Mamy własne firmy, produkujące colę dużo smaczniejszą.

  8.
  Syria bardzo się stara unikać obcych firm i obcych inwestycji, i ja myślę, że to jest jeszcze jeden powód, żeby Syrię prześladować, bo celem NWO jest utworzyć jeden wielki świat Orwella. Gdy padnie Syria, to zwycięży NWO, bo Syria jest tym punktem zwrotnym w polityce światowej. Podobnie jak Stalingrad był punktem zwrotnym w walce Rosji z Niemcami.

  Syria jest na pierwszej linii frontu. I opiera się władcom świata; walczy nie tylko o siebie, ale o wszystkie wolne państwa.

   1. lepsze Black Hawki. No, misiu, polscy wojskowi są jednak innego zdania.

    słuchaj ekspertów, nie Antka policmajstra, bo on gówno wie o lotnictwie i wojskowości.

    uwagę o „naszych komponentach” litościwie przemilczę… – najważniejsze, aby polski przemysłowiec miał na chlebek i masełko. A że polskie zakłady nie wywiązują się z obowiązku serwisowania W-3, to już przecież szczegół.

    Polska jest w katastrofalnej sytuacji między innymi dzięki takim głąbom twego pokroju – żyjącym wg własnych mitów i urojeń.

    Łykaj dalej pisowską propagandę.

    1. Polscy jenerałowie to chcieliby nadal śpiewać Katiuszę zamiast Roty… Black Hawk przy 20 żołnierzach desantu ma 4 wysięgniki linowe czyli wyładuje żołnierzy w ciągu 5 tur i odleci; Caracal ma 28 żołnierzy i 2 wysięgniki; potrzebuje 14 tur, aby opuścić wszystkich na linach i w razie problemu nie wyląduje w terenie zabudowanym. Amerykańska doktryna zakłada szybkie ataki, mimo, ze są potęgą, a polska zakłada szturm, mimo, ze nie mamy go jak przeprowadzić i osłonić…

     1. Black Hawk nadaje się na następcę W-3, nie Mi-8. taka prawda.

      A ja opieram się na opiniach nie generałów, ale inżynierów, lotników i mechaników lotniczych. Black Hawk to świetna osobówka, ale my potrzebujemy pikapa.

      Na szczęście Mi-17 będą modernizowane, dzięki czemu posłużą jeszcze kilkanaście lat.

      ale do ciebie racjonalne argumenty nie przemówią, bo jesteś uprzedzonym rusofobem. Zamiast czytać pisowskie propagandówki, przerzuć się na pisma pisane przez profesjonalistów np. na Raport WTO (o ile będziesz w stanie zrozumieć, co tam jest napisane).

      Musisz się jeszcze sporo nauczyć, aby dyskutować o lotnictwie.

     2. Nie być „rusofobem” w Polsce, po 4 ruskich rozbiorach, po ich sojuszu z Hitlerem, po wymordowaniu polskich oficerów w Katyniu, rzezi Woli przy udziale własowców, to znaczy być idiotą albo prokremlowskim zdrajcą.

  1. A co za różnica? Narodowi socjaliści, czy zwykła swołocz socjaliści? Jedna swołocz z tego samego rdzenia prokacapski koleżko. Ktoś, kto w Polsce jest prokacapski można tylko w pysk plunąć. Te skałmuczone kacapskie, pijane mordy zabiły setki tysięcy Polaków, zgwałciły dziesiątki tysięcy polskich kobiet. A ty im dupę liżesz? Tym którzy flaki wypruwali polskim oficerom w 1939 a w 1940 strzelali im w tył głowy? Tym którzy służyli Stalinowi i Hitlerowi jak własowcy? Półtora miliona kacapów służyło Hitlerowi a ty im czapkujesz? Myślisz trochę czy masz etat w kacapskiej ambasadzie?

   1. co ty pir****sz.Są w Polce ludzie którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę.
    Według mnie jesteś banderowską kur*ą.Przstań imbecyl* przpomonać co w historii zrobiła Rosja napisz co robią TERAZ szatany zjednoczone ussraela&iss.
    Był już Konrad Mazowiecki i wprowadził zarazę to samo robia teraz pislamiści do spółki z pomyleńcami.Wojska radzieckie opuściły Polskę w 1992 roku pokojowo.Powiedz mi proszę kogo opuściły dobrowolnie szatany zjednoczone.Co do Kadyrowa wolisz żeby tam był szariat. Najwiecej obcinaczy głów w Syrii to czeczeńcy z Polski których tak kochasz banderowski psie.ile płacą ci za trollig .Żeby tak srać kometarzami na forum to trzeba nie mieć zajęcia ani innej pracy.Płatny trolu za judaszwe hrywny,

 9. PiS to sługusy USA
  USA oraz ludzie tacy jak McCain, Obama, Clinton i inni pomogli stworzyć Państwo Islamskie do siania chaosu, wojny, USA zwalczało Państwo Islamskie tak skutecznie że powiększało się ono zajmując nowe ziemie bo głównym celem było pozbycie się rządu Syryjskiego Baszara el- Assada nazywanego reżimem, jednak po jakimś czasie wtrąciła się Rosja i terytoria zajmowane przez P. Islamskie zaczęły się kurczyć co nie podoba się USA, Izraelowi, AS …

  1. A Partia Zmiana to sługusy Moskwy. Tej samej Moskwy, która wymordowała tylko ostatniej wojny kilkaset tysięcy Polaków i zabrała nam połowę terytorium bo zawarła sobie sojusz z Hitlerem. Do 1941 roku ta zawszona Moskwa była najlepszym sojusznikiem Hitlera, towariszcz Mr. ?? z kacapskiej ambasady.

 10. Czyli dr Kekus mial chyba racje,pani premier byla szkolona przez moskow z departamentu stanu.Wyszlo szyslo z worka.Ten rzad trzeba obalic.Ludziska glosujmy na Kukiza,Brauna nastepnym razem.Dosc ryjow z okraglego stolu w tym knesejmie.

 11. Niestety antyrosyjski PIERDOLEC PISu skresla ta partie. Ktos powinien wreszcie zmadrzec i stwierdzic oczywistosc ze mamy sasiadow jakich mamy a ze sa od nas o wiele silniejsi to trzeba sobie ulozyc jakos sasiedztwo a nie srac im na wycieraczke co drugi dzien. Skonczy sie to tak jak musi – w koncu sasiad otworzy drzwi i strzeli z plaskacza w pysk.

   1. Patrz ile minusów… A dowódca obrony Lwowa w 1939 też „wolał Rosjan”, bo „to Słowianie”. I wiemy jak to się skończyło… Tzn. standardowo. Ale to odrębne tematy. W każdym razie z Rosją trzeba postępować na zimno (tj. bez emocji) i niezwykle ostrożnie.

 12. Rany boskie, co się dzieje?
  Pan Tusk zniknął! Grozą wieje!
  Ktoś go porwał, podejrzewam.
  Świat medialnie go pogrzebał?

  Biada Polsce i Europie!
  Szariat w drzwi nam mocno kopie…
  Gdzie Europy jest prezydent,
  Epokowych zmian dyrygent?

  „Nocną zmianę” i „bul” głowy
  koi podsłuchując „Sowy”?
  Czy jagódki w BORze zbiera?
  Jak go znaleźć? Psia cholera!

  Brak go w Mińsku i Brukseli.
  Taki talent, diabli wzięli!
  EUropejczyk! Erudyta!
  Nikt o zdanie go nie pyta?

  Służy wiernie Pani Bozi,
  W piłkę gra jak Mesut Ozil,
  Wszyscy wiedzą, że od dziecka
  Zna kolędy po niemiecku.

  Czemu nagle się oddalił?
  Nowy język doskonali?
  Swój angielski polishuje ?
  Po arabsku już próbuje?

  Nie chcę bagatelizować:
  „polish” znaczy… „polerować”.
  Można język… i trzewiki…
  w kancelarii Angeliki.

  TAKI WIERSZYK ZNALAZŁEM W NECIE

 13. Za Assada (podobnie jak za Kadafiego, Pahlavih i in.) nie było tam wyniszczającej bratobójczej wojny. To po pierwsze. A po drugie, może by tak pani premier zajęła się CETA? Tj. odmówić? Na czwartek jest zaplanowane spotkanie Kanada-UE, na którym CETA miało być podpisane. A Pani mi tu o Asadzie…

 14. Nie umniejszajac ich dobrych checi i zapalu wypada zauwazyc,ze kilku komentatorow mogloby duzo skorzystac z dostepnych na Necie referatow G.Brauna.Jak to powiadaja:czlowiek uczy sie do smierci ,a nikomu ujmy nie przyniesie uczenie sie od takiego wybitnego intelektualisty o szerokich horyzontach, jakim niewatpliwie jest G.Braun!.Sam kiedys bylem zdeklarowanym fanem Pilsudskiego i dopiero po przeczytaniu ksiazki H.Pajaka pt.”Ponura prawda o Pilsudskim ” ,spadly mi luski z oczow……

 15. Chyba przestanę popierać PIS jak słyszę takie głupoty. Asad jest legalnie wybranym prezydentem. Chcą następnego Afganistanu, Iraku i Syrii. Czy Panią Premier Bóg opuścił, czy wypiła coś niezdrowego ??? Nie wierzę w to co czytam. Przede wszystkim z sąsiadami żyje się w zgodzie, a ona zaczyna jątrzyć.

 16. Pani Premier! Czy zdaje sobie sprawę z tego ,że jedynie prawowity rząd Asada broni chrześcijan w Syrii i nie tylko w Syrii,. Jak upadnie rząd Asada to będzie największy pogrom chrześcijan w tej części świata! Czy o to pani Premier chodzi ?

 17. ha ha ha ratlerek ujada….na czyj rozkaz? Trump natomiast sie wypowiedzial ze chce zwalczyc ISIS i poprzec Baszara el-Asada. I co na to ratrelki? Bedziecie odkrecac te (nie)swoje opinie? Ale bedzie ubaw i wtedy bedzie wiadomo ze rzad polski jest na pasku globalistow.

 18. Mimo ze na nich głosowałem to musze powiedzieć- pojebało ich?Znów Polska bedzie wychodzic przed szereg -potem reszta sie dogada a my jak zwykle z ręka w nocniku.Poprzedni rząd =przydupas niemców-obecny =przydupas USA. Tak czy siak na dłuzszą mete mamy przesrane.

Dodaj komentarz