Europejski Trybunał Sprawiedliwości oświadczył, że ustanowienie kwot uchodźców jest sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Unii Europejskiej.

„Zgodnie z prawem Unii Europejskiej każdemu, kto ma prawo ubiegać się o status uchodźcy, koniecznym jest przyznać go. Ten przepis nie jest zgodny z ustanawianiem jakiejkolwiek konkretnej liczby lub górnej granicy przyjmowania uchodźców.” – stwierdził przewodniczący Europejskiego Trybunału w Luksemburgu Koen Lenaerts w wywiadzie dla gazety Neue Osnabrücker Zeitung.

Przypomniał także, że UE zawsze powinna działać w ścisłej zgodności z Konwencją Genewską o statusie uchodźców, dlatego wszystkie państwa członkowskie UE muszą koniecznie przestrzegać wspólnych minimalnych standardów w ciągu tego czasu, kiedy trwa weryfikacja ich dokumentów w celu uzyskania statusu uchodźcy.

Wcześniej kanclerz Austrii Werner Faymann przekazał, że władze podjęły decyzję o ograniczeniu działaniu układu Schengen i wprowadzeniu wzmożonej kontroli wszystkich wjeżdżających do kraju.

cursorinfo.co.il/dw.com

40
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
21 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
ekla123Wolnosc SlowaazotoxNukayamato Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jankot
Użytkownik

No to teraz frau Makrela dostanie białej gorączki.

Łukasz
Gość
Łukasz

90% piszących nie przeczytało chyba informacji ze zrozumieniem. Nie ma się z czego cieszyć, a „Frau Makrela” białej gorączki nie ma powodu dostać.

Tao
Użytkownik

Zaraz Aniela Merkel podważy uchwałę.
Uargumentuje korupcją, łapówkarstwem, rasizmem, ksenofobią oraz antysemityzmem.

Dodatkowo zaszczeka na zawołanie alkoholik z podstawowym wykształceniem i sprawa będzie po myśli Anieli.

Chociaż, Niemcy dalej wierzą, że żyją w państwie demokratycznym i Rosyjska Dyktatura to zuo. xD

Nuka
Gość
Nuka

Naprawde? Bo jak na mój prosty mózg ETS jedynie stwierdził ,że ustanowienie [w domyśle limitów] jakiejś liczby uchodźców jest niezgodne z prawem UE.Czyli absolutnie KAŻDY kto chce i w dowolny sposób[bo o sprawnej weryfikacji możemy pomarzyć] przedstawi siebie jako uchodźcę może ,ba ma niezbywalne prawo do osiedlania się w UE.… Czytaj więcej »

Kaz
Gość
Kaz

A co na to lewaccy idioci tudzież multikulti?.

Nuka
Gość
Nuka

Pewnie się bardzo cieszą…

zerg
Gość
zerg

Podzial kwotowy jest obecnie kompletnie nieistotny – od czerwca wszyscy wejda do Europy na legalu jako Turcy, wiec to uchylenie kwot to tylko zaslona dymna, by 95% nieswiadomego spoleczenstwa (w tym rowniez Polskiego) nadal myslala, ze problem zmierza do rozwiazania….. A plotu na granicy z Ukraina nadal nie zaczeto budowac…

Jankot
Użytkownik

W momencie, gdy imigranci zaczną przybywać jako Turcy (okaże się, że ludność tego kraju niespodziewanie wzrosła), to i płot nie będzie miał znaczenia…

Adam
Gość
Adam

No tak, ale jako Turcy nie będą biednymi „uchodźcami” i nikt nie będzie miał obowiązku dawać im azylu, mieszkań i kasy. Mogą sobie na wycieczkę przyjechać. Jak będą chcieli kasy to do roboty :>

ggg
Gość
ggg

Nie będą potrzebowali,bo będą finansowani przez zewnetrzne finsnsjery,ktore mają na celu rozbicie siły i gospodarki państw europejskich,by móc później przejąć wszystkie dziedziny gospodarki z grosze.

azotox
Użytkownik

Nawet gdyby źródła zewnętrzne nie pompowały w nich pieniędzy, pamiętajmy, że Turcja to całkiem zamożny kraj. I jest tam wielu wystarczająco bogatych Turków, którzy mogą potraktować stwarzanie rozmaitej hołocie warunków do życia w Polsce jako inwestycję. Niestety, optymizm Adama jest zupełnie nieuzasadniony.

Adam
Gość
Adam

Gdzie wyczytałeś optymizm? Stwierdziłem tylko fakt. Naprawdę myślisz, że Turcy będą finansować wyprawy milionów akurat do Polski? Oni tu łatwo mieć nie będą. Tu nie Niemcy razz

azotox
Użytkownik

@Adam I to jest właśnie ów nieuzasadniony optymizm. Tak, będą finansować – gdzie się da, w tym również do Polski. Za swoje, za cudze – skąd wiesz, że nie dostaną np. kilku miliardów od Saudyjczyków i Katarczyków na ten cel? To bardzo prawdopodobne, tym bardziej że kilka miliardów dolarów to… Czytaj więcej »

azotox
Użytkownik

Wybacz, ale Twoje wnioskowanie wydaje mi się nieco naiwne. Załóżmy nawet, że faktycznie nikt (tj. państwo polskie) im nic nie da. Co z tego? Część będzie kraść, część stworzy struktury przestępcze i zacznie świetnie zarabiać na narkotykach, handlu ludźmi, bronią, czymkolwiek. A ja nie chcę arabskich mafii w Polsce, napaści,… Czytaj więcej »

Adam
Gość
Adam

Dopóki jesteśmy w UE i nasza władza leży u stóp Niemiec, to różnie może być. Na razie obecny rząd wykazuje trend ku wpuszczaniu ich do nas.

miki
Gość
miki

Wystarczy, ze Turków jest ok. 77 milionów, a średnia ich wieku to niecałe 30 lat.

kici kici KOCUR
Użytkownik

Naprawdę nie wiem czy cała ta informacja to powód do radości i raczej wręcz przeciwnie?

kici kici KOCUR
Użytkownik

Tak powinno być: Naprawdę nie wiem czy cała ta informacja to powód do radości czy raczej wręcz przeciwnie?

yamato
Gość
yamato

Zobaczcie w Onecie : „Bułgaria zagroziła że zablokuje porozumienie między UE a Turcją”. Chodzi w ochronę granicy. A może by tak Pani Premier Szydło poszła tym śladem odnośnie granicy z Ukrainą (?)

yamato
Gość
yamato

A swoją drogą – pod tamtym materiałem – film „instruktażowy” jak się buduje zasieki (granica grecko-macedońska).

Karbulot
Użytkownik

No i prawidłowo. To był jedyny sposób, aby ochronić Unię przed rozpadem. Wiele państw by wolało bowiem wyjść z Unii, niż przyjmować narzucanych imigrantów. A wystarczy, że wyjdzie jedno silne państwo i wszystko się posypie jak domek z kart. To powinno dotrzeć do tych pacanów Junckera czy Shulza już dawno.… Czytaj więcej »

.prawda.
Gość
.prawda.

Czy Ci co pisali komentarze że np. merkel dostanie białej gorączki itd. potrafią czytać ze zrozumieniem? „“Zgodnie z prawem Unii Europejskiej każdemu, kto ma prawo ubiegać się o status uchodźcy, koniecznym jest przyznać go. Ten przepis nie jest zgodny z ustanawianiem jakiejkolwiek konkretnej liczby lub górnej granicy przyjmowania uchodźców.”” Czyli… Czytaj więcej »

zerg
Gość
zerg

niestety tak sie nie stanie bo najwieksza slaboscia PIS jest zaslepienie rusofobią i PIS zrobi wszystko byle tylko dokopac Rosjanom (a przynajmniej tak im sie bedzie wydawac). Dlatego zdecydowanie pozostanie w UE i mysle, ze za kilka elementow tarczy rakietowej (nawet obiecanych – niekoniecznie dla Polski przekazanych) pojda na ustepstwa… Czytaj więcej »

yamato
Gość
yamato

Problemem jest chyba nie tylko rusofobia PiS (choc to też po Smoleńsku odgrywa rolę) ale także ZADŁUŻENIE Polski. Myślicie że gdyby Grecja nie była tak zadłużona u Niemców i Francuzów to zgodziła by się na przyjmowanie takiej masy imigrantów. Przecież Grecy doskonale pamiętają na co Turków (i innych muzułmanów) stać… Czytaj więcej »

yamato
Gość
yamato

No właśnie prawda – kluczowe jest tu słowo ‚UCHODŹCA’ – czyli nie „każdy kto legalnie bądź nielegalnie przekroczy granicę” . A o tym kto i na jakich zasadach jest „uchodźcą” decydują przepisy prawa. Całej reszty „stonki” można w miarę możności nie wpuszczać do danego kraju albo później deportować. Zdaje się… Czytaj więcej »

ABC
Gość
ABC

O ile dobrze rozumiem to teraz Merkel może przyjmować ilu chce? Nie ma odgórnych ograniczeń?

kici kici KOCUR
Użytkownik

Merkel na pewno tak, może przyjąć do swego kraju ile tylko zechce tych uchodźców, chyba bardzo się z tego orzeczenia cieszy. Natomiast jeśli chodzi o nas, jeśli uchodźcy zechcą zawitać do naszego kraju, to według wykładni tegoż oświadczenia, Polska obowiązana jest przyjąć każdą ich ilość, nie ma górnej granicy. Czyli… Czytaj więcej »

miki
Gość
miki

Zobaczcie filmik z protestu blokującego wystąpienie Trumpa w Chicago 11.03.16. Przyjrzyjcie się protestującym. Tyt. filmu – Tysiące Islamistów i progresywnych lewaków …..

Aag
Gość
Aag

A teraz wyobraźmy sobie taki scenariusz: Polska zostaje zmuszona do przyjęcia określonej kwoty uchodźców. Niemcy zdają sobie sprawę z tego, że aby powstrzymać napływ rozlokowanych już w UE uchodźców muszą zapewnić im socjal w krajach członkowskich na odpowiednio wysokim poziomie. „Odpowiednia komisja” ogłasza, że zróżnicowane świadczenia socjalne nie są zgodne… Czytaj więcej »

Nuka
Gość
Nuka

Kontynuując twoje hipotetyczne rozmyślania- wyczerpaliby zasoby, nie miałby kto pracować na świadczenia, przeludniliby kontynent, gospodarka Europy poszłaby się bujać, i musieliby ‚szukać szczęścia’ i mitycznej krainy zwanej frajernią do ‚asymilacji’ gdzieś indziej… i napatoczyliby się na Chiny[oj coś czuje,ze Chiny wcześniej weszłyby do Europy, one też mają swoje potrzeby, zanieczyszczone… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

dobra wiadomosc jest taka, ze nie mozna nam narzucic zadnych konkretnych liczb.. , zla ze „konca nie widac”, …ale czy naprawdde nie da sie wykazac absurdu tego zwrotu”Zgodnie z prawem Unii Europejskiej każdemu, kto ma prawo ubiegać się o status uchodźcy, koniecznym jest przyznać go” czyli jezeli ubiegac sie bedzie… Czytaj więcej »

Perun
Użytkownik

To oświadczenie ETS to kpina. Przecież to się kupy nie trzyma! Kim jest uchodźca i jaki ma status? Uchoźdzcy są np. w Turcji czy Grecji, czyli w krajach nie ogarniętych wojną, do których dotarli na pierwszy – bezpieczny teren. Cała reszta to NIELEGALNA EMIGRACJA! Po co więc takie oświadczenie bazujące… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

też tak uważam , aktualnie jednym ratunkiem -zwazajac, że to co się dzieje jest planowane i robione z określonym celem zniszczenia Europy- jest wyjscie z Unii. Na pewno nie obyłoby sie bez straszenia, propaganda ruszyłaby na całego, ale myślę, że nie bylibysmy jedynym krajem, ktory by tak by postąpił, inne… Czytaj więcej »