W Urzędzie Celnym w Pruszkowie znajduje się transport kilku tysięcy sztuk niewielkich wydań Koranu w polskim tłumaczeniu – informuje Radio Wnet.

Z informacji, do jakich dotarło Radio Wnet, wynika, że egzemplarze Koranu zostały sprowadzone z Turcji, nie ma jednak informacji, kto sfinansował ich druk i wysyłkę. Odbiorcą transportu ma być Muzułmańska Gmina Wyznaniowa z siedzibą przy ulicy Wiertniczej w Warszawie.

Czy sprowadzane do Polski egzemplarze Koranu mogą być przeznaczone do rozdawania na ulicach w ramach islamskiego prozelityzmu? Wiele wskazuje na to, że społeczności muzułmańskie w Polsce przygotowują się do „nawracania niewiernych”. Warto tutaj dodać, że w Austrii rozdawanie Koranu na ulicach zostało już zakazane, natomiast w Niemczech policja przeprowadziła w dziesięciu krajach związkowych obławę na salafitów, którzy w ramach „dawah” (nawracania niewiernych) na ulicach niemieckich miast za darmo rozdawali egzemplarze Koranu.

Co ciekawe, wczoraj posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz zamieściła wpis na jednym z portali społecznościowych, w którym ostrzegała o akcji rozdawania darmowych egzemplarzy Koranu na ulicach polskich miast.

„Nie bierzcie darmowych, w skrajnie agresywnych, antychrześcijańskich, w salafickich wersjach egzemplarzy Koranu, które są właśnie przewożone do Polski do rozdawania na polskich ulicach niezorientowanym Polakom, zwłaszcza młodym!” – napisała na Facebooku  Pawłowicz. Posłanka nie ma informacji, kto to finansuje.

W Polsce już jedna z fundacji zajęła się rozdawaniem darmowego Koranu – to fundacja Dar Al-Arqam powstała 11 stycznia 2016 r., której prezesem jest Teresa Maria Sobczyk. Celem fundacji jest m.in. „wsparcie i promowanie ogólnie islamskiego sposobu życia”.

Obecnie w naszym kraju o wpływy walczą trzy frakcje społeczności muzułmańskiej. Są to muzułmanie związani z Arabią Saudyjską, Turcją oraz Pakistanem. Problem ten co nieco poruszył dziennikarz Witold Gadowski. „Dziś w polskim światku muzułmańskim krążą ogromne, milionowe sumy euro kolportowane przez Turcję, Arabię Saudyjską i Pakistan różnymi kanałami. To są nieksięgowane pieniądze przez fiskus, które trafiają przede wszystkim do środowisk w Warszawie” – mówił kilka tygodni temu.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

89
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
44 Comment threads
45 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
54 Comment authors
FafikolagorgieOmbreloneJozin z bazin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dagmara
Gość
Dagmara

tak po prawdzie…. ja mam w domu piec na węgiel nierzadko jest problem z pozyskaniem rozpałki ….się nada….

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Dagmara Niewykluczone, że Koran ze względów politycznych będzie zalegiwał w magazynach bo spalić z w/w względów też trudno. Nastroje Polaków raczej przychylne dla islamizacji nie są o czym donosiła – jak to ma w zwyczaju – „GW”. A znowu walający się Koran na ulicach, w śmietnikach to byłby dla władzy… Czytaj więcej »

Dagmara
Gość
Dagmara

@lolo ktory jeszcze pisze
tak tak poprawność polityczna …. mój piec jest na tyłach domu…. a ja potrafię być bardzo dyskretna smile

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Dagmara To o czym napisałem to jest oczywiście domniemanie, bo przecież ja u p. Szydło w mikrofonie telefonu nie siedzę. Ale to jest taka sytuacja, w której niezręcznie odmówić ofiarodawcom, a z drugiej strony prezent nadaje się tylko do… no mniejsza z tym. Chociaż jako amerykańscy „nasi sukinsyni”, co zostało… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@Dagmara) Tu muszę dodać jedną rzecz w celu wyjaśnienia by nie było, że moje propozycje wynikają z uprzedzeń jakowyś… Ja się uczę od kwiatu postępowej ludzkości, przyszłości wszystkich ziemian i nie tylko. Kóz też. Otóż Islam jest nam przedstawiany w jako najlepsze co może nas spotkać w życiu, o… Czytaj więcej »

Logic1
Gość

To jak sie boją to niech mi to przywiozą adres moge podać i ja to spale a film wrzucę na YT, ulotki o marszu ubecji z 1 maja już spaliłem.

Ombrelone
Gość
Ombrelone

To towarzysz,poseł,prokurator Piotrowicz z towarzyszem Jasińskim i innymi kolegami z dawnego PZPR a dziś PiS zamierzali maszerować i rozdawali z tej okazji ulotki? Jak mogliście to towarzyszu Jajec spalić?!

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Wspólnikiem Sobczyk (55 lat) jest niejaki Weldingwala Imran, w KRS figuruje że ma 21 lat, mają wspólnie udziały w tej sp.z o.o. rzędu kilku tysięcy złotych, za mało żeby kuipić materiały propagandowe. Muszę się dowiedzieć o co chodzi z tą International school sp. z o.o.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kris11 A ja tu mam takie coś ze statutu fundacji: &16 1. Majątek Fundacji stanowi Fundusz Zalożycielski w kwocie 3000 złotych (slownie: trzy tysiece zlotych) oraz środki finansowe, nieruchomości i ruchomości nabyte przez Fundację w toku jej działania. § 18 Dochody Fundacji pochodzą z: 1. dochodów z działalności gospodarczej prowadzonej… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@Kris11)
Myślisz, że p. Imran Weldingwala świadczy w ramach fundacji jakieś usługi niestandardowe? Bo rozumiem, że p. Sobczyk bardzo dobrze się dogaduje ze wspólnikiem. Może palą razem fajkę wodną albo co?

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Może Imran prowadzi ją przez zawiłości koranu? Kto tam wie na jakie ścieżki może zaprowadzić starszą panią młody islamista?

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kris11
„Tego nie wiedzą najstarsi górale”.

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Gadowski kiedyś mówił o walizkach pieniędzy krażących z rąk do rąk. Ja nie wiem czy jeszcze państwo polskie ma kontrolę nad „islamskim państwem podziemnym w Polsce”.

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
PS A jeszcze Niemcy mogą nam cofnąć Czeczeńców, którzy już otwarcie, jako najbardziej radykalni, wprowadzają na ulicach niemieckich szariat.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kris11
Jak oni ich cofną to my też możemy. Czyż takie cofnięcie nie mieści się w ramach procedur demokratycznych? U Niemców by się w tym układzie mieściło.

Irene
Gość
Irene

@Kris 11 Czy ktos zwrocil uwage jak to trafnie ujete „podziemne panstwo islamskie w Polsce.” Podobnie bylo w Indiach ( google- wikipedia: historia islamu w Indiach) w 1525 wyrzneli 17 milionow Hindusow. No i na Balkanach zabawili przeszlo 500 lat, Jan 3 Sobieski pogonil ich z pod Wiednia 1683, ale… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

@lolo Skad ta pewnosc lolo i jednoczesnie zastanawiajaca ciut niebezpieczna ignorancja wlasnie u Ciebie Lolo, ba, Tylu wpisow tutaj, : oni u nas nie chca, uciekaja , maly socjal itd. Obudzcie sie, nie wszyscy uciekaja, oni maja robote dla alacha i im wsio rawno, czy obszar nazywa sie Polska. Male… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Gość

@Dagmara Czy Ty wiesz co chcesz zrobić swemu piecu? Rozpalisz w nim Koranem i islamizacja kotła rozpoczęta! Potem w nocy Cię zaczadzi i do widzenia! A co do tego koranowego przedsięwzięcia, to radzę uważać i ostrzec bliskich. Jak dadzą to wziąć w rękę, popatrzeć im w oczy i rzucić tą… Czytaj więcej »

ocoloto
Gość
ocoloto

AntyHegemon…. lepiej ostrzec aby nie brali, bo jak rzucą na ziemię, to jeszcze jakiś muzułmański psychol wsadzi im kosę w brzuch

Anna
Gość
Anna

dzwonić od razu na policję i sfotografować tych co usiłują „nawracać” – już była parę lat temu taka (bo miejscowy katabas im zezwolił)…akcja pod św. Anną

Blantomat
Gość
Blantomat

Tylko właśnie czekam na taką akcję. Wezmę i zdepczę przy nich, a gaz i kosę to ja będę miał na powitanie.

Lestek
Gość
Lestek

A polskie służby śpią, śpią i śpią… Czy musi u nas do czegoś dojść, aby tam na górze byli bardziej zdecydowani?

888
Gość
888

Proszę zwrócić uwagę na ostatnie zdania artykułu. I mamy odpowiedź dlaczego lewackie qrwy na siłę chcą nam sprowadzić islamistów do Polski. „Dziś w polskim świadku muzułmańskim krążą ogromne, milionowe sumy euro kolportowane przez Turcję, Arabię Saudyjską i Pakistan różnymi kanałami. To są nieksięgowane pieniądze przez fiskus, które trafiają przede wszystkim… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@888 A ja Ci dam rozwiązanie innej zagadki skorelowanej z tą tylko od strony ideologicznej, a mianowicie: >W którą stronę pójdzie bergogliański „kościół”? Wejdź sobie na „franciszekfalszywyprorok” i zapoznaj się z ostatnią informacją blogową pt.: „Przebieg ostatniego spotkania kard. Mullera z Franciszkiem – antydubia” Fragment najbardziej istotny: „Według tej relacji… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@888 Marek Majewski Chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Kasa na działalność przede wszystkim. Natomiast samo oddziaływanie Koranu na normalnego człowieka jest zerowe. To niestrawne brednie. Jeżeli nie musisz tego przerabiać na studiach, to trzeba być hardkorowcem żeby to przeczytać. Tekstu tzw. oryginalnego (egzemplarz nr 1 z autografem Mahometa… Czytaj więcej »

aqw
Gość

@easyrider Przeczytał koran w języku polskim wiele lat temu jak jeszcze nei istniał problem. Nie trzeba byc hardcorem by to czytać. Tekst jest głupi, prymitywny, nieskładny. Zwyczajnie męczący. Ale każdy powinien wiedziec z czym ma do czynienia

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@888 Marek Majewski W muzułmańskim światku – czyli w przestępczym światku? (nie dotyczy „naszych” Tatarów). Z Al Capone też był swego czasu problem…Do czasu dopóki nie dobrał im się do tyłka fiskus. Jak dla mnie to politycy i ABW powinni wkroczyć do akcji. I krótka piłka: promowanie morderczej ideologii zagrażającej… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Ps. No i oczywiście te szatańskie wersety puścić z dymem. Dodatkowo te wylęgarnie terroryzmu „prześwietlić” – dokładnie! pod tym kątem „Imam-pedofil „uczył dziewczynki koranu. Zdemaskowaliśmy twoją zboczoną naturę” (reporters)

Irene
Gość
Irene

@pojawiam sie…., Zaslyszane, do sprawdzenia(?)Podobno na wyzszych uczelniach i w kolach grubszego” businessu” nastala moda na cos „innego”podobno przechodza na islam na razie nie officyjalnie- we wlasnych kolach towarzyskich tylko sie z tym obnosza. Kiedys krotko przed rozbiorami tez nastala moda na wszystko co francuskie, ciag dalszy historii wszystkim znany.… Czytaj więcej »

qwerty
Gość
qwerty

Raczej – Konstytucja: „Art. 13. Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@qwerty A tak na marginesie zastanawiam mnie czy to jest pełen przekład. Bo np. wg. badaczy jest Talmud dla wtajemniczonych i dla laików. Tzn. wtajemniczeni wiedzą jak czytać prawidłowo Talmud, ponieważ zapis w języku Talmudu jest tylko przy pomocy spółgłosek. To samo zresztą w Biblii stąd by uprościć ułatwić sprawę… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Ja mam cichą nadzieję, że jest to lewacka wersja Islamu, która każe tolerować, miłować, kobiety mają równe prawa… a nie, czekaj, to się przecież nazywa Biblia.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@test24
Czy Szanowny Kolega sugeruje, iż Biblię pisali lewacy, którzy ją teraz zwalczają?

dontworry
Gość

Jak sekta jest mała to można po niej jechać, a jak duża to zmienia kategorię na religia i wymaga „szacunku”.
Czyli strach.
To dlatego Zachód tak na prawdę daje dupy. I my też.

ktoś
Gość
ktoś

Ja pierdole… Nie dość, że Jehowe są nachalni to jeszcze muzułmanie będą nawracać na ulicy? Pojebało.

test24
Gość
test24

Teraz będą po domach łazić Świadkowie Dżihadu grin

Paolito
Gość
Paolito

W pasach szahida,trzeba uważać.

test24
Gość
test24

UWAGA! Przyjmę za darmo każdą ilość Koranu, nawet po chińsku i eskimosku! Przyda się na opał.

Janek
Gość
Janek

na tak zwanych „uchodźców” nie mają ale na druk i szerzenie islamu to mają??

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Janek Bardzo trafne spostrzeżenie.

Chochlikczek niezłośliwy
Gość
Chochlikczek niezłośliwy

No to czekam czy nergalek będzie odważny..

test24
Gość
test24

Nergal nawet gejtęczy nie ruszy ze strachu, a co dopiero zniszczyć Koran lub Torę. Tylko do zniszczenia Biblii ma jaja, a raczej JAJECZKA.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@test24 Ty myślisz, że on ma coś tam? Kiedyś S. Michalkiewicz wykpił p. Darskiego, że tak to niszczy Biblię ale jak go choroba dorwała to się odwołał do myśli chrześcijańskiej. Nie mniej choroba się skończyła i odwołania też. No chyba, że chodzi o „uchodźców” ale na temat stosunku p. „Nergala”… Czytaj więcej »

ARM
Gość
ARM

Dupe sobie mogę tym podetrzeć !!!

aqw
Gość

Nie puścić za mowę nienawiści, niech chociaz raz sie ten kretyński przepis na coś przyda

easyrider
Gość

@aqw Ten przepis to przemyślna lewacka taktyka narzucenia ludziom kagańca maskowanej cenzury. Nie wolno nim się posługiwać i tworzyć precedensu. On musi być usunięty. Lewactwa nie pokona się demokratycznymi zagrywkami prawnymi. To musi się zakończyć jak w USA, w 1863 roku – wojną domową bo podziały są już zbyt duże.… Czytaj więcej »

aqw
Gość

@easyrider Nie ma szans by usunięto bo UE podniesie lament, przepis zostanie i będzie pałką na prawicę, lewicowych sądów i prokuratur, dlatego nalezy nim okładać jak najczęściej lewaków by odechciało im sie takie przepisy tworzyć

easyrider
Gość

@aqw Nie będę owijał w bawełnę – srać na UE! To polityczny i historyczny trup. To coś się przekształciło w maszynkę do dymania słabszych krajów przez silniejsze. Dlatego oczywistym jest, że jeżeli chcemy pozostać suwerennym państwem, to musimy opuścić ten syf.

aqw
Gość

@easyrider Tez tak uważam, ale co to ma do realnej sytuacji? NIC. Jak na razie siedzimy w tej dupie i się w niej urządzamy jak to mawiał Kiesiel. A skoro nie ma opcji „oddalenia” się z niej to trzeba tę doopę wykorzystywać przeciwko niej

easyrider
Gość

@aqw Działanie zaczyna się od pomysłu, idei. Ludzi nastawionych negatywnie do Unii w obecnym kształcie jest coraz więcej. Niby dlaczego nie ma opcji wyjścia? Jest. Udowodnili to Brytole. Teraz nasza kolej. Zróbmy to a odetchniemy pełną piersią jako suwerenne państwo.

aqw
Gość

@easyrider Mówi sobie tak ogólnie czy o tej konkretnej sytuacji bo w tej konkretnej to trzeba wykorzystać każdy pretekst by te chora ideologie ukrócić w zarodku. I tu należy wykorzystac nawet lewackie paragrafy. A to, ze w ogólnosci musimy się z tego płonącego wariatkowa ewakuowac to druga sprawa, która należy… Czytaj więcej »

3 RAZY TAK - BÓG / HONOR / OJCZYZNA
Gość
3 RAZY TAK - BÓG / HONOR / OJCZYZNA

Ocho, podpalacze Europy nie śpią, jak nie jedną to drugą drogą probują nas indoktrynować …. co za ludzie ….

Karbulot
Gość

Będą za darmo rozdawać? Na ulicy? A kto się podejmie misji „nawracania” Polaków? Oj kiepsko to widzę, jak rodzime dresy czy grupki łysych będą ścigały takich „wolontariuszy”.

dontworry
Gość

zdziwiłbyś sie jak islam trafia do środowisk dresów, więzień, zatwardziałych katoli itp, W Warszawie na szmulkach (!) mają rozsadownię, ponad setka konwersji w 2016.

smutny
Gość
smutny

widze islamizacja Polski idzie pełną parą a ludzie dalej zlepi ludzie kiedy wy otworzycie oczy jak będzie za późno ale chyba tak za parę lat pożegnamy sie z co nie którymi miastami a potem własnym krajem szkoda ale taka jest prawda sad sad sad

Logic1
Gość

Ku…a co te pseudosłużby robią ? już dawno powinno być ognisko.

śmierć wrogom Polski
Gość
śmierć wrogom Polski

A ja chętnie taki koran wezmę. Nawet cały nakład. To będzie czym i w piecu napalić a i psu tyłek podetrę jak się ode srra na trawniku…

Gość
Gość
Gość

Coś co jest mi dane za darmo staje się moją własnością – więc nie widzę problemu. Bierzmy to a tego samego dnia będzie kilka tysięcy koranów (podartych) w koszach na śmieci lub piecach … Zalety: cieplej w domach, panowie z firm komunalnych będą mieli pracę a wspomniane egzemplarze NIE dostaną… Czytaj więcej »