W szkolnej bibliotece w mieście Luton znaleziono książki propagujące praktykę kamienowania, biczowana oraz sposoby egzekucji. Inspektorzy organizacja Ofsted, ocenili standardy nauczania w szkole jako ‚niedostateczne’.

Jednym z najcięższych zarzutów, które zostały wysunięte wobec szkoły ‚Drzewo Oliwne’ w mieście Luton, to obecność książek o treści ekstremistycznej, na które ‚nie ma miejsca w brytyjskim społeczeństwie’. Kolejnym problemem była zbyt mała ilość książek o innych wielkich światowych religiach. Jedną z książek, które gościły w szkolnej bibliotece był ‚Idealny Muzułmanin’, autorstwa Dr Muhammada Alego Al-Hashimiego, która zaleca rodzicom bicie dzieci, jeśli nie potrafią się prawidłowo modlić przed 10 rokiem życia.

W innej książce pt.’Dowódcy Muzułmańskiej Armii’ autor Mahmood Ahmad Ghadanfar wychwalał jednostki, które ‚kochają śmierć bardziej niż życie w podążaniu za prawą i prawdziwą religią’. Według raportu, książki były dostępne dla uczniów bez asysty dorosłego, który mógłby wyjaśnić ich treść. Inne pozycje zostawiają wiele do życzenia w temacie równości płci, jak twierdzi Ofsted.

Inspektorzy z Ofstedu zarzucili również szkole, że spełnia zbyt niewiele podstawowych wymogów, które powinny spełniać niezależne szkoły – przede wszystkim dbać o duchowy, moralny, społeczny i kulturowy rozwój uczniów oraz doglądać ich zdrowia i bezpieczeństwa.

Ministerstwo Edukacji orzekło, że szkoła ‚Drzewo Oliwne’ musi teraz wypracować plan działania, który zająłby się znalezionymi problemami i aby władze szkoły ‚nie wahały się podjąć zdecydowanych kroków, jeśli będzie wymagała tego sytuacja’. Podstawówka, która naucza zarówno chłopców jak i dziewczynki w wieku od 5-11 lat i dzieli swój teren z pobliskim meczetem, była zrewidowana w ubiegłym miesiącu i szereg zmian został już wysunięty przez Ofsted.

Dyrektor tej prywatnej szkoły, Farasat Latif odrzucił raport Ofstedu i podważał jego motywy: Tu nie chodzi o edukację, tu chodzi o Michael’a Gova (brytyjskiego ministra edukacji), który wznieca rasistowską histerię. Muzułmanie czują się przez to wyobcowani i obwiniani – wówczas stanowią podatny grunt dla rekrutacji przez ekstremistów.

Szkoła ‚Drzewo Oliwne’, która inkasuje rocznie £1,650 (około 7,500PLN) rocznie, ostatni raz była poddana inspekcji w listopadzie 2005 roku. Komentując wyniki raportu, dyrektor Latif powiedział: ‚Jest upolityczniony, pełen pół-prawd, niedociągnięć i niezgodności, bazuje na inspekcji, której w połowie zaniechano. Inspektorzy wchodzą do naszej szkoły na siłę szukając dowodu, że promujemy terroryzm i nietolerancję, wypytując 9 latków o ich stosunek do homoseksualizmu i terroryzmu. Nie znaleźli żadnych dowodów.’

‚Podajemy wystarczające dowody na to, że nasza szkoła przygotowuje dzieci do aktywnego uczestnictwa w brytyjskim społeczeństwie jako jego obywatele. Organizujemy lekcje na tematy tak różnorodne jak tolerancja, miłość do ludzkości, prawo i porządek społeczny, a także staramy się asystować ucznia w wypracowaniu własnej równowagi między byciem Brytyjczykiem i jednocześnie byciem muzułmaninem.’

Dyrektor upierał się, że szkoła organizuje regularne wizyty przywódców innych religii i zajmuje się takimi zagadnieniami jak obywatelstwo, system prawny i polityka równych szans.

Rzecznik Ministerstwa Edukacji stwierdził stanowczo: ‚Wszystkie szkoły w kraju – włącznie z Drzewem Oliwnym – mają obowiązek promować i chronić tolerancję i harmonię pomiędzy odmiennymi kręgami kulturowymi.’

Źródło: Huffington Post

22
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
9 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Bronpiotr444ObserverMieczkoWeronika Kania Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kefirek6am
Gość
kefirek6am

Książki propagujące praktykę kamienowania, biczowana oraz sposoby egzekucji… Qrvaaaaaaaaaaaa!!!! Przeciez mamy XXI wiek!!!! Chyba czas najwyzszy zeby skonczyc z tym sredniowieczem. Co to qrva jest??? „Muzułmanie czują się wyobcowani i obwiniani przez rasistowską histerię – wówczas stanowią podatny grunt dla rekrutacji przez ekstremistów”. Toz to nie jest nic innego jak… Czytaj więcej »

alutka
Gość
alutka

Dzieci pograja sobie w gry strzelanki i ida zarąbać staruszke za pare zlotych emerytury. A tam dzieci ucza sie nienawisci do innych kultur i religii, technik egzekucji i tortur, uczestnicza w rytualny uboju zwierzat i innych krwawych widowiskach. To do czego tamte dzieci beda zdolne??? To jest wlasnie rekrutacja ekstremistów.… Czytaj więcej »

piotr.k444
Użytkownik

Madziu,gdzie k…a jesteś?!? Nie chowaj się!!!Chłopcy i dziewczęta będą zawiedzeni,ze Cię nie ma!!!Jak to tak,żadnych hasełek o rasistowskich policjantach?!?
BO mnie akurat dziwi tak miękka postawa min.edukacji!!!Powinni tą szkołę zamknąć a nauczycieli deportować bez prawa powrotu!!!A i tak myślę,ze to byłoby
jak dla nich zbyt łagodne!!!

wqrviony ziomo
Gość
wqrviony ziomo

ta perfidna konfidenka sie tu nie wypowie, czytalem ostatnio jej stare wypociny, co za zaklamana suka

Bron
Gość
Bron

jaka madzia, bo nie wiem ocb?

Mieczko
Gość
Mieczko

Magdalena H.B (hubidabubidi babudi) to stworzenie, które wyszło za mąż za prawdziwego ciapatego. Koza Magda jest również studentką orientalistyki. Przypętała się z dupy i starała się tutaj wszystkich nawrócić na proislamską ścieżkę. Twierdziła, że warto przyjmować bluzgi, jakimi ją tutaj uraczano, bo szczerze wierzyła, że nawrócenie choć jednej osoby jest… Czytaj więcej »

piotr.k444
Użytkownik

Zapomniałeś Mieczko dodać,że Weronikę uczyła islamu i pisania artykułów,a mnie chciała uczyć tolerancji!!!O innych nie mówię!!!

Bron
Gość
Bron

Miejmy nadzieję, że dziewczyna zmądrzała i kopnęła w d*pe muslima. Puki jest w Europie i jeszcze może to zrobić..
Swoją drogą czego oni tam uczą na orientalistyce?

piotr.k444
Użytkownik

I chciało Ci się jeszcze jej”stare wypociny”czytać?!?jest przecież tyle ciekawszych rzeczy do roboty!!!

robert
Gość
robert

i pomyśleć,że to wszystko dzieje sie za pieniądze podatnika w wysoko rozwiniętym kraju europejskim,naiwność rządu nie zna granic,powinni stanowczo zakazać zajmowania stanowisk kierowniczych w placówkach oświaty przez muzułmanów,jak również pozamykać te stricte muzułamńskie,tylko w ten sposób mozna zapobiec dalszej indoktrynacji dzieciaków,żaden inny sposób,żadne deklaracje nie przyniosą efektu!

Bebej
Użytkownik

Robercie, mimo, że mieszkam a Szkocji, coraz częściej, zastanawiam się czy UK to wysoko rozwinięty kraj.

piotr.k444
Użytkownik

Andrzejku,ja też się zastanawiałem,co się k…a porobiło z Holandią jak tam pracowałem!!!Oni znają tylko jeden zarzut-„jesteś rasistą!!!”
Co prawda w UK nie byłem,ale chyba tam jest
podobnie,prawda?!?

Observer
Gość
Observer

Za komuny komuchy trzymali ludzi za ryj słowami: karzeł reakcji, wróg ludu, warchoł, element antysocjalistyczny, dziś lewacy kontrolują nas określeniami: rasista, islamofob, homofob, ksenofob. Słowa inne ale robiąi tą samą robotę- zabierają ci wolność słowa i możliwość obrony. Na tym polega reżim żeby zarkać ludziom mordy.

piotr.k444
Użytkownik

To nie tylko to!!!Ni tylko kłamią ludzi,że jesteśmy rasistami i.t.p.,ale,że tylko oni mogą uratować Europę
przed wojną z islamem!!!Nie wiedzą tylko,że tej wojny
nie da się już uniknąć,a im dłużej to chamskie lewactwo
jest przy korycie tym trudniej będzie nam wygrać!!!

d3z3rt3r
Gość
d3z3rt3r

Po prostu ręce opadają. Czy oni nie są świadomi do czego doprowadzi ta ich „tolerancja”?

piotr.k444
Użytkownik

Musimy sobie dołożyć jeszcze jedno hasełko,którym będą nas różni”kochający inaczej”(czytaj-kochający muzułmanów)
wyzywać!!!Była”mowa nienawiści”,to teraz”dołożą nam od
„wzniecających rasistowską histerię”!!!

zabadak
Gość
zabadak

jest przeje8@ne, a będzie prz&p!&rdolone jak tych szmaciarzy za ryj nie wezmą