Po raz pierwszy w historii Kościoła, papież Franciszek zdecydował się wydać przyzwolenie na odmawianie islamskich modlitw i recytację Koranu w Watykanie. Gest ten w jego mniemaniu ma na celu polepszenie stosunków izraelsko-palestyńskich. Wydarzenie miało miejsce w ubiegłą niedzielę.

Franciszek wysunął zaproszenie do prezydenta Izraela Shimona Peresa i prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmouda Abbasa podczas swoich odwiedzin w Jordanie, Izraelu i Palestynie. Do Abbasa i Peresa dołączyli przywódcy chrześcijańscy, żydowscy i muzułmańscy. Rzecznicy ze Stolicy Apostolskiej twierdzą, że wieczorne modlitwy będą ‚przerwą w polityce’ i nie mają żadnego celu politycznego prócz promocji pokoju między Izraelem i Palestyńczykami.

Jednakże, zdaniem kustosza pracującego dla Kościoła Katolickiego na Ziemi Świętej, nie powinniśmy żywić zbyt wygórowanych oczekiwań i spodziewać się nagłego wybuchu pokojowych relacji z obu stron, ani że pokój między nimi jest bliski.

***

Nasuwa się pytanie: kiedy usłyszymy ‚Ojcze Nasz’ i doczekamy się czytania Nowego Testamentu w meczecie w Mekce? Czy doczekamy się wyciągnięcia ręki do świata chrześcijańskiego przez Arabię Saudyjską? Czy strona muzułmańska ujrzy problem prześladowań chrześcijan na własnych terenach i podejmie odpowiednie kroki ku polepszeniu ich sytuacji? Najwyraźniej kwestie równości religijnej i ochrony wiernych nie zaprzątają głowy papieżowi, który zdecydował się pozwolić na modły muzułmańskie w samym sercu dzisiejszego Kościoła.

Warto przypomnieć, co sam islam ma do powiedzenia o religii chrześcijańskiej i w jaki sposób zaleca muzułmanom odnosić się do chrześcijan (o traktowaniu Ludzi Księgi w praktyce można przeczytać tutaj):

(Koran 5:14) Od tych, którzy mówią: „Jesteśmy chrześcijanami!”, wzięliśmy przymierze. Lecz oni zapomnieli część tego, co im zostało przypomniane; My wznieciliśmy wrogość i nienawiść wśród nich aż do Dnia Zmartwychwstania. I niebawem obwieści im Bóg to, co oni czynili.

(Koran 4:171-172) Mesjasz, Jezus syn Marii, jest tylko posłańcem Boga… Wierzcie więc w Boga i Jego posłańców i nie mówcie: „Trzy!” Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg- Allah – to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna! Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako opiekun! I Mesjasz nie będzie zbyt dumny, by być sługą Boga, tak jak nie są dumni aniołowie, ci, którzy są blisko dopuszczeni.

(Koran 19:35) Nie jest odpowiednie dla Boga, aby przybrał Sobie syna. Niech Mu będzie chwała! Kiedy On postanowi jakąś rzecz, to tylko mówi: „Bądź!”, i ona jest.

(Koran 9:30) Żydzi powiedzieli: „Uzajr jest synem Boga.” A chrześcijanie powiedzieli: „Mesjasz jest synem Boga.” Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni!

(Koran 4:157-157) powiedzieli: „zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, posłańca Boga” – podczas gdy oni ani Go nie zabili, ani Go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało; i, zaprawdę, ci, którzy się różnią w tej sprawie, są z pewnością w zwątpieniu; oni nie mają o tym żadnej wiedzy, idą tylko za przypuszczeniem; oni Go nie zabili z pewnością. Przeciwnie! Wyniósł Go Bóg do Siebie! Bóg jest potężny, mądry!

Źródło:
JihadWatch.org
Grafika: Huffington post

15
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
mouraMarlaChrześcijaninDragonarpiotr444 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
piotr.k444
Gość

Weź k…a nie żartuj!!!

piotr.k444
Gość

To chore,przecież fałszują jak tylko mogą Stary i Nowy
Testament!!!Wszyscy to wiedzą!!!!!!!!!!!

Cael
Gość
Cael

Teraz tylko wypatrywać kiedy do kadzielnicy watykańskiej nasrają. Nie rozumiem czym kierował się Papież. Jestem za cieńki i za głupi. Jestem natomiast przekonany ze Papiez w ich meczecie modlitwy ńie odmowi.

piotr.k444
Gość

Papież liczy,że dzięki temu pogodzą się żydzi z muzułmanami!!!To jest bardzo naiwne z Jego strony!!!A zapomina o czymś tak powalonym na zachodzie jak”precedens”!!!Daj muzułmanom palec,a będą chcieli całą rękę!!!Wpuścić ich na jeden dzień do Watykanu,będą chcieli być wpuszczani w każdy piątek,albo we wszystkie swoje święta!!!A za chwilę będą chcieli zakazywać… Czytaj więcej »

moura
Gość
moura

fajny pomysl, niebawem Wielkanoc, skocze do meczetu w pobliskim Birmingham poswiecic jaja. Musliny na pewno beda zachwyceni. Co za czasy….

Observer
Gość
Observer

To jest kolejny przykład okazywania muslimom słabości. Jestem zdegustowany

Cael
Gość
Cael

Dokładnie w ten sposób muzułmanie to odbierają: jako słabość, nie jako zaproszenie do pojednania, ale przyzwolenie dla dalszej Islamizacji Świata. Spodziewałem się po Papieżu jakiegoś mocnego stanowiska potępiajacego ich działania, a tu masz… zdziwiłem się bardzo. Jestem przekonany, że skutek będzie odwrotny do przewidywanego. Jednak to Papież jest namiestnikiem Chrystusa… Czytaj więcej »

Paweł Honisch
Gość
Paweł Honisch
Michal
Gość
Michal

Zebysmy sie nie zdziwili jak dostosuje cala wiare chrzescijanska do potrzeb pogan. Niektorzy internauci tu dobrze prawia: sledzmy ruchy Watykanu.

piotr.k444
Gość

Kurczę,żeby się na koniec nie okazało,że kościół jest tak słaby,że nie będzie się do kogo odwoływać!!!Tak bardzo się księża przejęli oskarżeniami o pedofilię,że nawet nie spojrzeli kto ich najbardziej oskarżał!!!A najwięcej się wydzierali o to lewacy i pedały!!!I teraz myślę,że kościół będzie tchórzył przed muzułmanami,żeby się nie narazić na zarzuty”rasizmu… Czytaj więcej »

Dragonar
Gość

Nie podoba mi się to, co zrobił papież. Zaprasza pogan to modlitwy z chrześcijanami. Jak można tak plugawić Kościół założony przez Jezusa Chrystusa? Co ma wspólnego światłość z ciemnością, co ma wspólnego Chrystus z Mahometem?

Chrześcijanin
Gość
Chrześcijanin

Najwyższy czas konwertować na Prawosławie…

Marla
Gość

Człowiek prawdziwie wierzący,czyli taki, który narodził się na nowo z Ducha Świętego nie miałby wątpliwości, że takie rzeczy nie mogą mieć miejsca w Kościele Chrześcijańskim. Taki człowiek miałby poznanie, oczy skierowane na Prawdę, która jest jedna. Przykro patrzeć… ale od początku wiedziałam, że ten człowiek to wilk w owczej skórze.… Czytaj więcej »