Unijna Komisja Wolności Obywatelskich przyjęła nową dyrektywę ws. zwalczania terroryzmu. Ma ona na celu walkę ze zjawiskiem radykalizacji i „samotnymi wilkami” oraz z tzw. zagranicznymi bojownikami.

Ponad 5000 obywateli Unii Europejskiej jest obecnie podejrzanych o przyłączenie się do walk w Iraku i Syrii (najwięcej z nich pochodzi z Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Belgii). Sprawa tzw. zagranicznych bojowników oraz ich ewentualnego powrotu na teren UE jest bardzo istotna. Zgodnie z niektórymi doniesieniami wskaźnik powrotów wynosi około 20-30%, ale w przypadku osłabienia albo upadku Państwa Islamskiego, w nadchodzących miesiącach UE będzie musiała zmierzyć się z większym napływem bojowników – szacuje Europol.

Rośnie także liczba „samotnych wilków”. Ten typ potencjalnego przestępcy stwarza szczególne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, ponieważ „samotne wilki” często działają anonimowo, szybko zmieniając metody działania. Ich poczynania trudniej przewidzieć i śledzić niż aktywność znanych ugrupowań terrorystycznych, często działających określonymi metodami.

Dyrektywa kryminalizuje działania przygotowawcze do ataków terrorystycznych, takie jak: przeprowadzanie i odbywanie szkoleń na potrzeby terroryzmu przez sprawców wewnątrz lub spoza Europy, zarówno w obozach szkoleniowych, jak i przez internet; podróże tzw. zagranicznych bojowników do stref konfliktów w celach terrorystycznych oraz organizacja lub inny rodzaj ułatwiania takich podróży; finansowanie oraz gromadzenie funduszy na cele terrorystyczne; chwalenie terroryzmu, np. działań terrorystycznych w internecie.

Oprócz tego dyrektywa ma na celu także wzmocnienie ochrony ofiar terroryzmu oraz wsparcie i pomoc dla nich w całej Unii, a także zacieśnienie współpracy między państwami członkowskimi.

Według badań przeprowadzonych na zlecenie Parlamentu Europejskiego 82% mieszkańców Europy chce, aby Unia robiła więcej w walce z terroryzmem. 40% uważa, że ryzyko zamachu w ich kraju jest wysokie.

źródło: europarl.europa.eu

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

98
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
23 Comment threads
75 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
Hiobblantomateasyriderfi_ntgb Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Processor
Gość

Paradoksalnie, ta dziejowa zawierucha może być dla Polski szansą. Liderzy zachodniej europy (Francja, UK, Niemcy) są w rzeczywistości naszą ekonomiczną konkurencją, dlatego ich osłabienie nas wzmacnia (względnie). Wbrew obawom, ani Francja, ani Niemcy nie ulegną najazdowi islamu w ciągu najbliższych miesięcy – na to potrzeba jeszcze kilku lub kilkunastu lat.… Czytaj więcej »

888
Gość
888

Też jestem tego samego zdania. Zgoda w 100 procentach. Gdyby nam się to udało to w przeciągu kilkunastu lat mamy w Polsce dobrobyt jeszcze wyższy niż gdzieś indziej.

fasdfasd
Gość
fasdfasd

zgadzam sie w calej rozciaglosci twojej wypowiedzi, Putin lepszy niz Unia rzadzona przez sprzedajnych lewakow ktorzy oddali zycie wlasnych obywateli pod wladanie islamu

easyrider
Gość

Prawie wszystko się zgadza. Pytanie tylko jak to zrobić? Zachód niewątpliwie jest dla nas konkurencją gospodarczą i w ich towarzystwie nie osiągniemy rozwoju, bo tylko gospodarczy idiota wspiera swoją konkurencję. Inny idiota zaś wierzy, że jednak unii potrzebna jest nasza konkurencja i po to nas do siebie przyjęła. Kwestia robienia… Czytaj więcej »

Processor
Gość

W ten sposób każde działanie celowe, można by nazywać życzeniowym, bo przecież nie wszystko od nas zależy. Ale jak nas uczy historia, czasami warto próbować Rosji może być czasami na rękę uładzenie stosunków z Polską, zwłaszcza w obliczy zagrożenie atakiem ze strony Chin – wtedy Moskwa będzie musiała mieć dobrosąsiedzkie… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

Jak chcesz @Processor uzyskać dobre relacje z Moskwą, jeżeli ta sama Moskwa Putina zaprzecza dokonaniu zbrodni na polskich oficerach w Katyniu i histerycznie reaguje na usuwanie symboli komunistycznych z piedestałów? Proponujesz pozostawić pomniki „wyzwolicieli”, którzy w 1939 roku wspólnie z Hitlerem wspólnie napadli na naszą Ojczyznę, zabijali polską ludność cywilną… Czytaj więcej »

Wojtek
Gość
Wojtek

Moskwa Putina nie zaprzecza zbrodniom na polskich oficerach w Katyniu. Jeśli już to zdarza się to pojedynczym rewizjonistom historycznym którzy nie mają większego posłuchu. Katyń Wajdy był wyświetlany w kinach w Rosji i sam Putin był na jego pokazie. Zbrodnie sowieckie są w Rosji powszechnie potępiane i nikt nie stawia… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@Wojtek. Wyczuwam w Tobie chęć zrelatywizowania tego co Czerwoni uczynili złego Polsce. Zaprawdę powiadam, niech Rosjanie czczą kogo chcą. Ofiary gigantyczne, które ponieśli, zawdzięczają swojemu sojuszowi z Hitlerem, w latach 39-41. Jeden zbrodniarz (Hitler) wydudkał początkowo drugiego (Stalina) a potem sam dostał po ryju. Rosja patrzy na to z innego… Czytaj więcej »

Processor
Gość

@easyrider – muszę chyba uściślić co rozumiem pod pojęciem „poprawienia stosunków z Rosją”. Otóż, chodzi mi o relacje lepsze, a nie idealne i przyjacielskie – tyle i tylko tyle. Nie mam zamiaru nikogo namawiać do „zakłamywania historii”, zapominania o Katyniu etc. Chodzi o to by móc się bez problemu dogadać… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

Powiem Ci tak @Processor Gdyby Rosja uznała swoje napaści na Polskę, rozbiór i zabranie nam połowy kraju wraz z Hitlerem, zbrodnie na polskich żołnierzach i ludności i wszystko to złożyli na karb komunizmu i przeprosili za to, to pierwszy byłbym za zakopaniem topora wojennego i odwróceniem sojuszy. Musi być jednak… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

A co da przyznanie się do winy, która została popełniona dekady lat temu? Z punktu widzenia żyjących obecnie ich już nielicznym potomkom z pierwszej linii, może jakąś formę zadośćuczynienia. Każde przechowywanie w pamięci świadomej czy też nieświadomej negatywnej informacji mającej wpływ na teraźniejszość, potrzebuje energii. Ponosi się koszty takiej „pamięci… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@fi_n Musisz to powiedzieć w takim razie, przede wszystkim Żydom. Żeby odpuścili swoją narrację z dziedziny soft power, na temat holocaustu. Takie rady są w stylu: trzeba szanować wszystkich ludzi. Spróbuj jednak szanować kogoś, kto Ciebie nie szanuje. Taka rada dla naszego Narodu, w sytuacji gdy inne, wrogie nam, traktują… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

Na tym polega poziom prawdziwego chrystianizmu. Pan Jezus powiedział, że nie sztuką jest pozdrawiać przyjaciół, wszak i poganie tak czynią. Sztuką jest miłować nieprzyjaciół. To są wyżyny chrystianizmu i człowieczeństwa. Dlatego tak niewielu się na to zdobywa, choć jest to możliwe dla każdego. I dlatego też niewielu ocaleje po Bożej… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@fi_n Nie wiem kto ocaleje po interwencji z góry. Okaże się. „Adwokatów” Boga i interpretatorów Pisma Świętego, którzy „lepiej wiedzą” było, jest i będzie wielu. Wiem, że nie ocaleje naród, który będzie słuchał ściemnionych pacyfistów.

fi_n
Gość

Jest takie coś jak: Sprawdzam. jak Paweł głosił Żydom w synagodze w Berei, ci słuchali go i starannie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają. Bez tego wszelkie dywagacje są stratą czasu. Takie tam gadanie „po uważaniu”.

easyrider
Gość

Przetłumaczysz to @fi_n na zrozumiały język? Czy rzucisz kolejny cytat? A propos tego, na co się powołujesz – są gdzieś oryginały, rękopisy tego wszystkiego? Kiedyś podobne pytanie odnośnie Koranu zadałem mojemu ex-wykładowcy ze studiów. Facet jest muzułmaninem. Bałem się, że apopleksji dostanie. Bóg dał nam rozum i 10 przykazań. To… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

Te dziesięć przykazań tak się składa, też pochodzi z Biblii. Czy są oryginały? Jest ich sporo w formie rękopisów. Czym jest język zrozumiały? Dla człowieka, który nie chce rozumieć, nic nie będzie dostatecznie zrozumiałe.

easyrider
Gość

Pochodzą z Biblii albo zostały w nią wkomponowane. Jeżeli nie istnieje egzemplarz numer 1 Biblii, to jak możesz stwierdzić co, kiedy, przez kogo i w jakiej formie zostało dodane? Uważasz, że Bóg skomponował tak zawiłe pismo i podarował je ludzkości wiedząc, że przez ca. 2 tys. lat większość z nich… Czytaj więcej »

Johnny
Gość
Johnny

Rosja już oficjalnie jest po stronie Chin.

bkkkk
Gość
bkkkk

Amen.

Passangerstanislawpaluch
Gość

dodam do tego jeszcze edukację młodego pokolenia w temacie szeroko pojętej szkodliwości konsumpcjonizmu i zależności kredytowych jako formy współczesnego niewolnictwa. To trochę przemilczany , ale bardzo wazny aspekt narodowej swiadomości bez którego nie mamy szans w przyszłości wyrwać się z ekonomicznej niewoli wielkich korporacji.

blantomat
Gość
blantomat

Zapier..lam po 12 h dziennie żeby postawić i urządzić dom BEZ KREDYTU. Na mnie żydy nie zarobią i nie będę przez 40 lat czyimś niewolnikiem. Jak na razie od 3 lat jestem tylko swoim niewolnikiem. Mimo sporych zarobków wyobraźcie sobie, że nie mam TV i np. tableta, kamerki goPro, itp… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

Słuszna uwaga blantomat. Cały system jednak jest oparty na kreowaniu w ludziach sztucznych potrzeb. Temu służy cały medialny szajs, który wlewa się ludziom do głowy. Filmy, seriale, reality show, lokowania produktów etc. To wszystko ma kreować wzorce tak, by zwykły człowiek utożsamiał swoje szczęście z zakupem nowego gadżetu. Mało tego,… Czytaj więcej »

blantomat
Gość
blantomat

Hmmm, ja to wiem, Ty to wiesz „easyrider” …podejrzewam, że prawie każdy odwiedzający ten portal to wie… Ale jak trafić do rozumu tym, którzy tego nie wiedzą? Jak tym znajomym to mówię to się denerwują, że zazdroszczę, hehe, chociaż mógłbym ich kupić razem z kredytem Oni nie znają moich zarobków… Czytaj więcej »

asda
Gość
asda

Ja też to wiem i nie man żadnego kredytu bo wolę mniej a za swoje niż za pożyczoną lichwę.

Passangerstanislawpaluch
Gość

I bardzo dobrze , blantomacie ! Wrzucę ci jednak kamyczek do ogródka ( zresztą sobie juz dawno wrzuciłem ! ) A więc wyobraź sobie , że harowałeś ciężko na swoje , i bez kredytu. Masz piękny dom , bo sobie na to zasłużyłeś i…….Powija Ci się ( co nie daj… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

No to lecimy w debla z blantomatem (choć On o tym jeszcze nie wie): jestem biednym człowiekiem. Tak biednym, że nawet gdybym miała zdolność kredytową, to i tak bym kredytu nie wzięła, bo jest dla mnie za drogi. Skutkiem tego zasuwam jak mogę, odkładam jak mogę i wszystko kupuję za… Czytaj więcej »

blantomat
Gość
blantomat

@bkkkk : kocham Cię! smile Tak czysto platonicznie… za ROZUM, którego 80% dzisiejszych kobiet niestety BRAK.
Przykro czytać, że osoby z takim podejściem i inteligencją mają ciężko w życiu sad Życzę samych lepszych dni i duuuużo zdrówka!

Passangerstanislawpaluch
Gość

dodam do Twojej wypowiedzi , bkkk , ze ukułem kiedyś definicję człowieka bogatego. Otóż jest nim człowiek , który NIE POSIADA KREDYTU , i ma choćby złotówkę więcej niz mu potrzeba na skromne , ale godne zycie. Wiem , granica między skromnym i godnym zyciem jest bardzo płynna i zależy… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

Mat 6:19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Mat 6:20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą, i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Mat 6:21 Bo gdzie jest twój skarb,… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Gość

dałem plusa nie Tobie finie , ale Biblii

fi_n
Gość

Cieszę się bardzo. To mądrość Boża nie moja, więc Jemu się należy chwała.

tgb
Gość
tgb

dobrze,bo Finn zawsze sie opiera na biblii,jak na to forum,czasem wrecz do przesady,ze czesc ludzi nie jest w stanie tego zniesc…..

easyrider
Gość

@Passangerstanislawpaluch To zalicz mnie do bogatych według Twojej definicji.

Passangerstanislawpaluch
Gość

sam się zalicz , easy smile ! Przecież to Twoje życie ….

easyrider
Gość

@Passangerstanislawpaluch Moje życie, moje pieniądze i… doszlibyśmy do tekstu jednej z ogłupiających reklam banku, w której wyciera sobie gębę aktor-celbrytfan-„postępu”.

blantomat
Gość
blantomat

@Passangerstanislawpaluch : słuszna uwaga, a i owszem, wiem o tym, że do WOLNEGO człowieka to mi daleko. Nawet jak nie będę miał kredytu Jest jednak jeden mały szczegół : jak nie zapłacisz KILKU rat kredytu to tracisz dom i jeszcze zostajesz z długiem. Tak wygląda walka „szarego” człowieka z bankiem.… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Gość

wiesz co , blantomacie ? Jakby tak odkopać jakiegoś średniowiecznego hibernatusa , co to chłopem pańszczyźnianym był , i jakby mu pokazac ile płacimy i za co w formie podatkowej , to on , ten chłop , napewno kazałby się znów zahibernowac i zostawic w spokoju. Żył w lepszych czasach… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Gość

PS : zapomniałem napisać , że vacik leci od kazdej cegiełki którą zakupiłeś z pieniędzy juz raz opodatkowanych ( podatek od zysku ) . Fajnie , nie ???

blantomat
Gość
blantomat

Hehehe zdaję sobie z tego sprawę, jednak z VATem to można sobie tam „kombinować” Jeszcze się taki nie narodził co by mnie wyruchał na pieniądze bardziej niż jestem skłonny sam się „dać wyruchać” Ale wiem do czego pijesz… też mnie to wkur**a ale niestety na tą chwilę nie mogę z… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

Biblia mówi: Gdzie mnoży się bogactwo, tam rośnie liczba tych, którzy z niego korzystają.

bkkkk
Gość
bkkkk

@Passangerstanislawpaluch Ekchem, ja miałam w ręcach mych własnych dokumenty (rachunki jednego tam zamku). No i to co wychodziło z tych rachunków (przychody, źródła przychodów, rozchody), to ja bym nie stawiała tej tezy o hibernatusie. Ale to na inne forum. Zgoda co do jednego: wysokość podatków mamy jakąś absurdalną. A że… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

@Passangerstanislawpaluch A co to jest wolność? Czy człowiek może być prawdziwie wolnym? Od zarania dziejów człowiek marzył o wolności. Różni wizjonerzy kreślili jej obraz, nierzadko wyidealizowany, walczyli o nią, by w końcu swoich dni stwierdzać, że to ułudne dążenie za wiatrem. Ludzie ograniczenie są prawami fizyki oraz biologii. Aby żyć,… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Gość

mniejsza o prawa ciążenia , ale coś w tym jest…..Wolność , jak wszystko rzecza względną jest ……………

bkkkk
Gość
bkkkk

Brawo. Ten tekst młodsi lub mniej otrzaskani z życiem powinni sobie czytać co rano.

fi_n
Gość

Jest taka mądra sentencja. Człowiek ciężko pracuje po to, by się dorobić. Traci przy tym zdrowie. Potem, jak zmądrzeje usiłuje użyć tych zgromadzonych dóbr, by odzyskać zdrowie, lecz niestety to się nie udaje. Czy praca po dwanaście godzin na dobę, to właściwy kierunek życia? Każdy musi sobie odpowiedzieć osobiście. Miliony… Czytaj więcej »

blantomat
Gość
blantomat

Widzisz….gdybym po 12h pracował fizycznie to może i bym przyznał Ci rację. Jednak siedzę po 12h przy kompie…co i tak bym robił. Jedyna różnica to to, że mi za to płacą wink

bkkkk
Gość
bkkkk

Poza tym człek mądry nie pracuje po to „by się dorobić”, tylko by móc utrzymać rodzinę.

fi_n
Gość

A jednak? Czyli można odnosić się do konkretnych myśli?

Wniosek słuszny.

bkkkk
Gość
bkkkk

PS koment o treści „Poza tym człek mądry nie pracuje po to „by się dorobić”, tylko by móc utrzymać rodzinę.” był @blantomat wraz z podziękowaniem za wyrazy uznania

fi_n
Gość

„by się dorobić” akurat ujęte w cudzysłów to zdaje się według jeszcze aktualnych definicji cytat. Ale czegoż to się nie robi, by nie mieć żadnych z związków z nielubianym fi-nem.

Dem
Gość

albo by się spełnić, robiąc to co się kocha…

fi_n
Gość

A co to za różnica? Dwanaście godzin wyrwane z życia. Rodzinnego, towarzyskiego, osobistego. Pracować owszem trzeba, ale na rzeczywiste ludzkie potrzeby. Owszem, jest w tych potrzebach dach nad głową, lecz czy rzeczywiście dach domu jednorodzinnego? Ponadto kto zagwarantuje, że w przyszłości ten majątek nie będzie stracony? Bogactwo człowieka nie bierze… Czytaj więcej »

blantomat
Gość
blantomat

fi_n : wkraczamy w temat „o gustach się nie dyskutuje”. Od jakiegoś czasu (ok 2 lata) mam awersję do „spotkań towarzyskich” itp. wątpliwych przyjemności. Wolę czerpać przyjemność z pozyskiwania wiedzy. Jedni wolą pójść do klubu, a ja wolę poczytać, programować… i dopiero w weekend zrelaksować się przy sporcie. Generalnie MILIONY… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

Kwestia istnienia Boga, to nie jest rzecz gustu. Albo On istnieje, albo nie. Trzeba po prostu rzetelnej wiedzy, zanim pochopnie się stwierdzi, że „olewa się to ciepłym moczem”. Wyobrażenie Boga to za mało, by być w tym ugruntowanym. Trochę to dziwne w ustach kogoś, kto bazuje na wiedzy. Niestety wiedza… Czytaj więcej »

blantomat
Gość
blantomat

„Trzeba po prostu rzetelnej wiedzy” – po tym zdaniu odnośnie „wiary” przestałem czytać dalej smile Nie rozśmieszaj mnie proszę, bo jest późno i śmiechem dzieci obudzę smile

Logic1
Gość

Dobze a co zrobic w wypadku kiedy islamisci przejma arsenał nuklearny Francji ? Czy USA obroni Polske i europe środkowa ? Mieli juz dwie kadencje zakamuflowanego islamiste, Trump moze byc juz ostatnim białym prezydentem USA po za tym nie wiadomo czy go w ogóle nie zabija. Co jesli USA bedzie… Czytaj więcej »

Processor
Gość

Problem posiadania broni jądrowej przez islamistów mam od kilku lat – patrz Pakistan. Wraz zabieraniem mocy ekonomicznej, państwa arabskie zafundują sobie taką broń, nie oglądając się na resztę świata. My na to już nic nie poradzimy (naprawianie tego stanu rzeczy leży w gestii trzech największych mocarstw).

Lewactwo to zło!
Gość
Lewactwo to zło!

Procesor, zupełna zgoda. Można do tego dodać: nie dopuścić do władzy lewactwa, nie głosować na nowoczesne, razem, PO i inne SLD. Pokazywać ich zaangażowanie w chęć sprowadzenia do nas tego zalewu nachodźców! Głosować na te partie, ruchy i inne inicjatywy oddolne, które dążą do egozimu narodowego, mądrej gospodarki narodowej i… Czytaj więcej »

Processor
Gość

Sorry. o lewactwie po prostu zapomniałem wspomnieć, bo tępienie tej swołoczy mam nakazane przez ojca już od chwili narodzin, i dlatego przełącznik „Bezwzględna walka z lewactwem” mam ustawiony zawsze na ON smile

asda
Gość
asda

Tacy czyści to już niedługo nie będziemy „etnicznie bo 2 mnl Ukraińców dla odmiany do Polski wpuszczono.

Ewa
Gość
Ewa

Marzenia z ściętej głowy o opanowaniu agresji muzułmanów,gdy miliony najeźdźców muzułmańskich wrogiej naszej kulturze i religii jest już w Europie. Trzeba było tego „bydła muzułmańskiego” od początku nie wpuszczać do Europy, a każdego co nielegalnie przekraczałby granice w Europie …rozstrzelać. Teraz gdy ilość muzułmanów makabrycznie wzrasta Europie ….to grozi na… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

Takie dyrektywy mogą sobie w tyłki wsadzić – pomogą tyle co plaster na syfa. Problem „samotnych wilków” to tylko pochodna ściągnięcia do Europy islamskiej piątej kolumny. Wrogiem jest islam i eurolewactwo, które go ściągnęło. Najpierw zatem władze unijne powinny wydać dyrektywę przeciw samym sobie a drugą przeciw kolorowym ogólnie a… Czytaj więcej »

888
Gość
888

Już kiedyś pisałem że lewacy (europedalstwo) są ekspertami od demografii. W mistrzowski sposób ograniczyli do katastrofalnych rozmiarów przyrost naturalny w Europie. Powinni służyć swoim doświadczeniem w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

fasdfasd
Gość
fasdfasd

tyle co opaski na ręke – nie gwałć mnie …. to jest smieszne i takie infantylne, nie wiem dlaczego ludzie tam na to nie reaguja, oni mam tu na mysle lewakow zawlaszczaja/sprzedaja swoje wlasne kraje i skazuja Europejczykow na smierc/emigracje

Passangerstanislawpaluch
Gość

Dyrektywa…..nawet mi się juz smiac nie chce ! Przecież ponad połowa to analfabeci , to jaka dyrektywa do nich dotrze? A ci , co nawet z drukowaną dają radę sa tak prymitywni i zdemoralizowani że mają to w głebokim poważaniu. Dyrektywa……takie infantylne NU-NU-NU ! TAWARISZCZI TERRORYSTY , NIE LZJA !… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@Passangerstanislawpaluch Słuszna uwaga. Nie po to liber-lewactwo pracuje nad bańkami ludzi, nie po to przeładowuje je miliardami zbędnych informacji, nie po to hoduje miliony półidiotów niezdolnych do przeczytania ze zrozumieniem prostego tekstu, by oczekiwać, że ich dyrektywa zrobi na kimś wrażenie. To są ruchy pozorne, mające pokazać, że władze potrafią… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Gość

No i stąd prosty wniosek , że powinnismy , jako świadomi zagrożeń „iść i nauczać ” To nasza misja. Niełatwo bedzie tłumaczyć „zombiakom” jak jest i często narażeni bedziemy na śmiech i niezrozumienie. Ale tak własnie trzeba , tyle możemy żeby nie miec sobie do zarzucenia bezczynności. Zresztą bez „nauczania”… Czytaj więcej »

blantomat
Gość
blantomat

Mnie dopadł nawet ostracyzm w rodzinie przez gadanie o polityce…w szczególności po kielichu sad Ale też się nie zrażam zbytnio… trzeba Robić Swoje.

Passangerstanislawpaluch
Gość

Dam Ci dobrą radę na rodzinne rozmowy „przy kielichu” . jest prosta i skuteczna , a więc : wpuścic należy adwersarza w kanał udając , że ma rację. To go osmieli i skłoni do dalszych wynurzeń. I jesli sie juz taki wynurzy , to jest Twój ! Mozesz go spokojnie… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

A mnie się udało paru zawodników, co to „u cioci na imieninach” wszystko wiedzą. „Odwróciłem” typa, który w 2007 r. głosował na Palikota. Do tego stopnia, że czci teraz Żołnierzy Wyklętych a po śmierci Jaruzelskiego twierdził, że powinno zburzyć się spontanicznie jego pomnik na Powązkach. Odwiodłem go od tego, bo… Czytaj więcej »

888
Gość
888

Porównanie tych islamskich wykolejeńców do wilków jak najbardziej ubliża tym drugim. Wilki bez zdania racji na nikogo nie napadają i nikogo nie mordują. Tych bęcwałów można porównać jedynie do tchórzliwych zwyrodnialców.

ZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Gość
ZZZZZZZZZZZZZZZZZ

Kretynska unia wpuscila do Europy miliony wezy i teraz ma nadzieje, ze nie wszystkie sa jadowite. Beda wiec patrzec na nie z nadzieja , ze nie ugryza.

Dem
Gość

a więc właśnie… Muzułmanie wręcz nagrywają filmy o tym, że nie ma radykalnego islamu, że jest jeden… Widziałem już kilka takich wypowiedzi do większej grupy muzułów… a oni dalej swoje, że wiedzą lepiej od nich, że to tylko samotne wilki. Pajace

Leo
Gość
Leo

Mam dwóch znajomych z jednostek antyterrorystycznych… „Jeśli ktoś chce przeprowadzić zamach, to to zrobi. Slóżby nie wyśledzą, czy ktoś własnie wzioł nóż do ręki i idzie zmasakrowac tłum na sylwestra. Nawet ja bym mogł tak zrobić, gdybym chciał. Mogą śledyic tylko aktywność internetową, z kim piszę, na jakie strony wchodzi,… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Nie trzeba mieć znajomych „Antków” (ukłony dla nich od mej skromnej osoby), by to wiedzieć. Ja za chwilę wyłączę kompa, wyjdę i kto wie co zrobię? Pójdę do pracy, czy zacznę rozjeżdżać ludzi? Autem prywatnym, czy służbowym? Ten drastyczny obrazek pokazałam, aby wzmocnić Twój przekaz – tu żadne służby nie… Czytaj więcej »

ANDE
Gość
ANDE

Na sile ich tu nasciagali a teraz udaja,ze chca zrobic porzadek.

Arti
Gość

Dania i Szwecja juz zwalczaja takich islamistow jeszcze wiekszym socjalem. Rosja zwalcza Specnazem

XaX
Gość
XaX

No to mamy przesrane, skoro nawet pod to internet będą podciągać. Czyli co jak ktoś teraz będzie sobie oglądał filmy o strzelaniu z broni palnej nawet dla zabawy to będzie podciągnięte pod przygotowania do terroryzmu? Już widzę te tłumy niewinnych osób które pod pozorem walki z „SW” zostały zamknięte. To… Czytaj więcej »

fasdfasd
Gość
fasdfasd

z tymi filmikami to jest bat na europejczykow zeby nie ogladali tego co wyprawiaja islamisci, rpzeciez takich filmikow jest pelno w internecie, chodzi po prostu o to aby zapanowal strach zeby europejczykowi nie przeszlo przez mysl zeby w internecie szukac czegokolwiek na temat tego co wyprawiaja w EUropie i w… Czytaj więcej »

kowalski
Gość
kowalski

Problemem dla Europy i Europejczyków nie są „samotne wilki” tylko miliony zadekowanych islamskich pasożytów.Merkel chce [oficjalnie usunąć 100 000 nielegalnych.Tylko co będzie gdy pozostale 900 000 zacznie ściągać zgodnie z prawem UE rodziny?![liczące po 10-20 osobnikow].

fasdfasd
Gość
fasdfasd

Uuuuuaa, no to teraz EUropejczycy moga spac spokojnie …. Takich samotnych wilkow w Europie od zeszlego roku najechalo ponad 2 miliony, to papka propagandowa przed wyborami aby otumanic wyborce, jak to lewactwo wygra wybory bedzie pozamiatane, Europa zostala sprzedana.

Obywatelka Ziemi
Gość

hahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahah poplakalam sie ze smiechu Owe kraje z ktorych pochodza „samotne wilki” nie moga obronic wlasnych obywateli, na wlasnym podworku, to o czym my tu rozmawiamy. Nie z terroryzem walczyc, a z osobami, ktore to finansuja. Jak nie wiedza kto, to niech zapytaja sie google. Na pewno uzyskaja odpowiedz. Dobre… Czytaj więcej »

Adamo
Gość
Adamo

poza tym islam to nie religia tylko sekta!! wiem wiem każdą religię można tak nazwać ale która religia wyznaje proroka, osobę godną naśladowania, wartości jaką reprezentuje mahomet pedofil, morderca, złodziej i sadysta?

fi_n
Gość

@Adamo Islam liczy sobie około 1.5 mld wyznawców. Jak to możliwe, że w takie formie jakiej jest od początku istnienia, zgromadził sobie tylu wyznawców? Nie byłoby to możliwe, bez tzw. czynnika ludzkiego. Otóż każdy człowiek ma cechy, które predystynują go do czynienia zła. One są wrodzone. Na przeciwległym biegunie charakteru… Czytaj więcej »

xyz
Gość
xyz

ta ich dyrektywa to ślinotok paplanina aby coś mówić nic z tego nie wynika moim zdaniem powinno iść przesłanie w świat że wszyscy co wyjechali walczyć w szeregach Daesz po powrocie dostaja bezwględne wyroki 20 letniego więzienia z przymusową praca takie {obozy pracy} a pozostali członkowie ich rodzin deport do… Czytaj więcej »

Piotr
Gość
Piotr

Na reszcie nasza umiłowana unia, pod wodzą sekretarzy i komisarzy znalazła rozwiązanie naszych problemów- kolejna sterta makulatury ! Brawo!