W momencie dramatycznych wydarzeń na świecie i napięcia relacji muzułmańsko-chrześcijańskich, Katedra Narodowa w Waszyngtonie pozwala na organizowanie piątkowej modlitwy dla muzułmanów na swoim terenie. Inicjatywa ma na celu wzmocnienie relacji i wzajemnej miłości, szacunku i zrozumienia między dwoma wiarami. Okazuje się jednak, że nie każdego to obejmuje i istnieją równi i równiejsi.

Według raportu, chrześcijańska kobieta weszła na teren Katedry, gdzie krzyknęła „Tam, na krzyżu, jest Jezus Chrystus! Wyjdźcie z kościoła” podczas muzułmańskiego obrzędu. Została po tym natychmiast wyprowadzona z budynku.

Organizatorzy cotygodniowej modlitwy, między innymi Rada Stosunków Amerykańsko-Muzułmańskich CAIR oraz Islamskie Towarzystwo Ameryki Północnej ISNA, są poruszeni wydarzeniem.

Na konferencji prasowej jeden z organizatorów Ebrahim Rasool, stwierdził: ‘Powinniśmy żyć na świecie, w którym wszyscy mają prawo do wierzenia w to, co wierzą. Powinno się też unikać bigoterii, islamofobii, rasizmu, anty-semityzmu i anty-chrześcijaństwa, oraz zaakceptować człowieczeństwo i wiarę.’

Źródło: YouTube.com / drrichswier.com

13
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
8 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
SockenesserCowiekFarsolekJoannapiotr444 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sockenesser
Gość
Sockenesser

Katedra to z nazwy kościół chrześcijański, a nie meczet. w meczetach też się krzyży nie wiesza. Wniosek: weszła do kościoła chrześcijańskiego i wyznała swoją wiarę chrześcijańską, a więc to muzułmanie tam byli nie u siebie. w takim razie to oni powinni być wyprowadzeni z kościoła, który nie jest z ich… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

No właśnie. Po co mają meczety??!! A tak w ogóle, to mnie się niejasno koajrzy, że gdzie się modlił muzułmanin, to tam jest już… meczet! Gdzieś oni chyba mają tak napisane. W związku z tym NIE wolno organizować modłów muzułmanów w kościołach!!!!!!!

Bron
Gość
Bron

Tak więc chrześcijan się teraz wyrzuca z kościołów? Żeby zrobić miejsce dla muzułmanów? Spalić im te meczety!

piotr.k444
Gość

Zdziwiony?!?Bo ja wcale!!! Ale to racja,każdy Kościół sprofanowany przez muslimów powinien zostać egzorcyzmowany,a dopiero potem udostępniony na nowo Chrześcijanom!!!

Joanna
Gość
Joanna

Ciekawe czy Meczet udostępnili by Chrześcijanom? Jak tolerancja to tolerancja, nie?

pablo
Gość
pablo

Nie wchodzi się do obcej świątyni ze swoimi modlitwami.

wiktor
Gość
wiktor

islam to zaraza religia czcicieli Pana Jutrzenki a każdy chrześcijanin wie czyje to imię

Bron
Gość
Bron

Mało się u nas mówi o tym, że Ibrahim ibn Jakub – żyd, kronikarz, który pozostawił relację o przedchrześcijańskich Słowianach był.. handlarzem niewolników.
To nie był taki ówczesny Tony Halik, czy Wojciech Cejrowski badający kulturę Słowian – tylko zwykły rakarz, wywożący pochwyconych Słowian i Słowianki w kajdanach na wschód.

Sockenesser
Gość
Sockenesser

Za przeproszeniem, jak się ma handel niewolnikami(którego nie mam obowiązku potępiać) do sprawy wyrzucenia chrześcijanki z chrześcijańskiej katedry?

piotr.k444
Gość

Nie chcesz potępić handlu niewolnikami przed wiekami?!? Potęp przynajmniej wyrzucenie chrześcijanki z katedry chrześcijańskiej!!! Jak długo żyję nie spotkałem się z udostępnianiem przez muzułmanów meczetów chrześcijanom!!! Może czas skończyć z tą „jakże piękną”tradycją zezwalania na profanowanie przez muzułmanów chrześcijańskich Kościołów,wystarczy,że ISIS robi to w Syrii i Iraku,prawda?!?

Sockenesser
Gość
Sockenesser

Niewolnictwa nie potępiam; zachowanie muzułmaństwa owszem. Ale too takiej właśnie tolerancji chciały liberały- ‚kochajmy ich tak długo, aż oni nas pokochają’- infantylna naiwność. Najgorsze, że teraz prawie nie ma sposobu na naprawienie tego błędu i się będzie allahowactwo szerzyło coraz bardziej…

CowiekFars
Gość
CowiekFars

Jak myślicie, co przyjąć? Prawosławie, Buddyzm, czy może Zaratusztrianizm? Bo już rzygać mi się chce jak widzę takie akty słabości ze strony Katolicyzmu…

olek
Gość
olek

Bo do kościołów to już tylko w Polsce się chodzi dlatego udostępniają je muzułmanom bo stoją cały czas puste w Anglii np to tylko Polacy chodzą do kościoła a po kościele do knajpy taka tradycja. Polak muzułmanin