foto: Pete Lewis / Department for International Development / Flickr.com

Już nie tylko Syria. Pomoc polskiego rządu dla imigrantów rozszerzy się także na Afrykę.

Prawie 160 mln zł rząd przeznaczył w minionym roku na pomoc dla ofiar konfliktu w Syrii. Pieniądze popłynęły do imigrantów głównie za pośrednictwem instytucji międzynarodowych.

Rodzime organizacje rozdysponowały 31 mln zł z budżetu państwa, a w ramach dobrowolnych wpłat Polaków zebrały ponad 46 mln zł. Łącznie Polska wsparła ogółem potrzebujących kwotą przekraczającą 200 mln zł.

Wsparcie w 2017 r. było o ponad 32 mln wyższe niż w 2016 r. i o prawie 134 mln zł niż w roku 2015. Od 2016 r.

W 2018 r. pomoc ma być kierowana głównie do poszkodowanych przez wojnę domową w Syrii oraz przez konflikt w Iraku. Budżet wynosi ok. 27 mln zł. MSZ na działania humanitarne w Syrii oraz krajach, w których schronili się uchodźcy, dostał ponad 22 mln zł. Dodatkowe 8 mln zł dostała KPRM.

Rząd nie uruchomi korytarza humanitarnego. Zamierza za to zaangażować się w pomoc dla imigrantów w Afryce. Polska przekazała już teraz 8,5 mln euro do funduszu powierniczego na rzecz pomocy państwom afrykańskim oraz 50 mln euro na wsparcie obszarów dotkniętych kryzysem uchodźczym w ramach Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Rozważa się teraz uruchomienie pomocy dla uchodźców z Erytrei oraz Sudanu.

źródło: rzeczpospolita

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

97
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
36 Comment threads
61 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
54 Comment authors
PersiIzyklioes vel pislamistaZenekeasyrider Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o