We wtorek w Poznaniu odbył się panel dyskusyjny „Wirus islamofobii” przeznaczony obecnej fali antymuzułmańskiej fali przemocy i ksenofobii w Europie i Poznaniu. Wyjaśnić wiele może fakt, że nie został zaproszony nikt z środowisk krytykujących islamizację.

Organizatorem była Pracownia Pytań Granicznych UAM – panel dyskusyjny odbył się o godz. 18 w Malarni – scenie kameralnej Teatru Polskiego. Podczas debaty zatroskani o los muzułmanów paneliści skupili się na przeprowadzeniu kilku ćwiczeń dla słuchaczy, oraz wyjaśniono w jakiej sytuacji znajdują się obecnie muzułmanie – jak bardzo są prześladowani i dyskryminowani.

„Nie uważam, aby partnerem do dyskusji o zagrożeniach dla pewnej mniejszości były osoby, które to zagrożenie stwarzają. Przecież do dyskusji o antysemityzmie nie zaprasza się antysemity” – wyjaśnia brak zaproszeń dla krytyków islamizacji w rozmowie z Wirtualną Polską dr Monika Bobako z Pracowni Pytań Granicznych UAM, jedna z organizatorek panelu.

W debacie udział wzięli:
Małgorzata Juszczak – reżyserka filmowa, trenerka międzykulturowa, była obserwatorka praw człowieka w Palestynie. Monika Bobako – filozofka, Pracownia Pytań Granicznych, Uniwersytet Adama Mickiewicza
Mariusz Marszewski – Instytut Wschodni, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Instytut Studiów nad Islamem
Przemysław Wielgosz – redaktor naczelny Le Monde diplomatique – edycja polska

Propaganda nigdy nie pozostaje bez odpowiedzi – z naszej strony wkrótce pojawi się polemika na ten temat.

15
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
mfronesisZakazPedałowaniaHarrykapitan Bomba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tytkoski
Gość
tytkoski

Małgorzata juszczak, monika bobako, mariusz malczewski, przemysław wielgosz – to nazwiska pustogłowych lewaków, którzy chętnie obciągneli by każdemu ahmedowi świerzo wyciągniętego z koziej dupy fiuta. Zakały narodu i cywilizacji. Sprzedajne szmaty, zdradzieckie ścierwa. Dlaczego nie zaprosili to tej swojej ciapatochwalczej debaty rodzin zamordowanych przez kozojebców Chrześcijan, rodziców małych dzieci, którym… Czytaj więcej »

VqrvionyZiomo
Gość
VqrvionyZiomo

zgadzam sie na 100%. Przez takie kreatury ciapaci zalewaja europe

m
Gość
m

Napisałeś dokładnie to co myślę.
Pozdrawiam.

Konrad
Gość
Konrad

Cytuję „…wyjaśniono w jakiej sytuacji znajdują się obecnie muzułmanie – jak bardzo są prześladowani i dyskryminowani.” HAHAHAHAHA nie wiedziałem ,że to chrześcijanie ich mordują i krzyżują, że to my chrześcijanie im odcinamy głowę i dokonujemy ich masowych egzekucji. Kurde jacy oni są biedni…ahh… śmierci życzę wszystkim tym ścierwom, to są… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

Panel dyskusyjny, debata o islamofobii, ale z debatą to niewiele miało wspólnego. To tak, jak by debatowano o walucie euro nie zapraszając żadnego przeciwnego tylko samych „za”. „Nie uważam, aby partnerem do dyskusji o zagrożeniach dla pewnej mniejszości były osoby, które to zagrożenie stwarzają.Przecież do dyskusji o antysemityzmie nie zaprasza… Czytaj więcej »

k108
Gość
k108

Ciekawe jak będą się czuć ruchani w dupę przez muslimów?

abc
Gość
abc

A może właśnie debaty, na które zapraszać będzie się tylko tych ‚zarażonych’ są sposobem, by zwrócić uwagę większej ilości ludzi na problem i przedstawić im sprawę zgodnie z faktami ? W późniejszym etapie, po pozyskaniu rozgłosu ‚jak to, jak można nie zaprosić antyislamofobistów ?!’ należałoby zaprosić takich właśnie ludzi i… Czytaj więcej »

www.filmy-dokumentalne.com
Gość

idioci.. co zrobić,

Jak
Gość
Jak

No najleprze ze oni chyba w to wieza a uwazaja sie za inteligentych ludzi ! chcial bym z nimi porozmawiac na zywo ciekawe czy by sie zgodzili pewnie nie bo wygladaja jak wyborcy po i pewnie sa tak samo tchurzami( bez bledow?)jak po i muzumanie

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

To niebezpieczni idioci, szkodniki, plugawe robactwo. Kozojebcy są prześladowani? Śmiech na sali. To rdzenni mieszkańcy Europy są prześladowani. Czy ci mądrale mają oczy i mózgi? To jeszcze jeden element lewackiego planu zniszczenia społeczeństw i masowej hodowli bezwolnych lemingów. Bobako? Co to za nazwisko? Pewnie jej mąż ma na imię Ahmed,… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Pogięło ich. Trudno to inaczej podsumować.

Poznaniak
Gość
Poznaniak

A nie lepiej samemu zrobić jakiś panel dyskusyjny odnośnie islamu w Europie?
Zaprosić kilku narodowców i jednego „tolerancjonistę” i dokonać jego pogromu grin

kapitan Bomba
Gość
kapitan Bomba

Jak sie jest nowoczesnym europejczykiem multi-srulti to sie otwiera kariera hehehe. Wiemy czym to smiedzi na zachodzie a te gupki mowia, ze nam sie wydaje. Kochani jak kochacie kebab to wyjechac do nich .

ZakazPedałowania
Gość
ZakazPedałowania

Obejrzałem to gówno, całości nie dałem rady. Szkoda mojego czasu na patrzenie na głupotę lemingów. Oni się obudzą dopiero jak poczują nóż na swoich gardłach. Na szczęście w Polsce, oprócz bandy idiotów, nikt na takie pier****nie nie da się nabrać. Jeszcze jeden przykład na marnowanie kasy podatników

fronesis
Gość
fronesis

Wideo dotyczy spotkania w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Podany skład panelu też dotyczy tamtego spotkania. Właściwie żadna informacja dotycząca spotkania w Poznania nie została na Waszej stronie podana prawidłowo. Czy inne informacje na Waszej stronie są równie wiarygodne i dobrze udokumentowane?