Warszawa: Syryjczyk próbował udawać Czecha

7 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali obywatela Syrii. Mężczyzna legitymował się cudzym czeskim dowodem osobistym. Ponadto w torbie podróżnego funkcjonariusze znaleźli kolejne dokumenty – niektóre z nich były fałszywe.

Kontrola odbyła się zaraz po przylocie samolotu z Aten. Funkcjonariusze wylegitymowali podróżnego posługującego się czeskim dowodem osobistym. Zdjęcie osoby widniejącej w okazanym dokumencie w różniło się od wizerunku podróżnego. Cudzoziemca zatrzymano.

Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili u zatrzymanego kolejne dokumenty: syryjskie prawo jazdy, grecką kartę aplikacyjną o ochronę międzynarodową, a także włoski dowód osobisty noszący ślady sfałszowania (wymieniono fotografię). Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: za posługiwanie się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby oraz za czynienie przygotowań do posłużenia się sfałszowanym dokumentem.

Cudzoziemiec przyznał się do winy, złożył na tę okoliczność wyjaśnienia oraz dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata oraz podania wyroku do publicznej wiadomości. Ponadto Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania mężczyzny do powrotu.

strazgraniczna.pl

Dodaj komentarz