W ostatnią niedzielę obchodzony był Dzień Migranta Uchodźcy. Z tej okazji w całej Polsce odprawiano specjalne msze św. W obchody włączył się m.in. kardynał Kazimierz Nycz.

Msza św. pod przewodnictwem kardynała Nycza została odprawiona według specjalnego formularza modlitwy „za uchodźców i wygnańców”.

Wszechmogący Boże, dla Ciebie nikt nie jest obcy i nikogo nie pozbawiasz swej pomocy. Wejrzyj łaskawie na uchodźców i wygnańców, na rodziny rozdzielone i rozproszone dzieci, pozwól im powrócić do ojczyzny, a nam daj serca czułe na potrzeby ubogich i przybyszów – to przykładowe słowa, które znajdziemy w formularzu.

Kardynał Kazimierz Nycz przywoływał słowa papieża Franciszka oraz fragmenty Księgi Wyjścia: „Nie uciskajcie cudzoziemców, boście sami kiedyś byli cudzoziemcami”.

Dlatego papież mówi w swoim orędziu, że naszym zadaniem i także zadaniem Kościoła jest przyjmować uchodźców, chronić ich przed wszelkimi niebezpieczeństwami, które im grożą, ale także promować ich w tym środowisku, w którym się znaleźli, szukając lepszego życia, czy uciekając przed niebezpieczeństwem śmierci, prześladowań. Wreszcie uczestniczyć w procesie integracji tych ludzi – powiedział Nycz.

mg

73
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
31 Comment threads
42 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
KarloswacekParyżankalolKinga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bkkkk
Gość
bkkkk

Zgadam się w 100%, ale. ALE kogo ks. kard ma na myśli? Bo ja uchodźców, a nie imigwałtów, żołnierzy dżihadu i socjal-turystów kłamliwie zwanych „uchodźcami”.
W dzisiejszych zakłamanych czasach chciałabym, żeby kaznodzieja określił KOGO miał na myśli głosząc swoje podniosłe tezy.

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

Dlatego jestem protestantem a nie katolikiem. Mierzą już mnie te nawoływania papieży, kardynałów i innych klech do umiłowania muzułmanów, kiedy ich imamowie jak najbardziej nakazują nas chrześcijan nienawidzić.

bkkkk
Gość
bkkkk

Karbulocie, ja jestem nadal katoliczką, bo wyznaję pogląd iż ludzie są wolni. Tj. każdy, NAWET papież;) ma prawo pleść androny, jakie mu tylko przyjdą do głowy. – Jego prawo, jego kompromitacja:). Ja nie muszę podzielać jego poglądów:), bo to nie GAzWyb, gdzie jednomyślność jest podstawą;). Sorry za uszczypliwość. To nie… Czytaj więcej »

Annag
Gość
Annag

sam się dyskredytuje głupotą swoich urzędników od góry do dołu…..

yyY
Gość
yyY

Imigranckie szaleństwo wspierają głównie „postępowi chrześcijanie”. To raz a dwa poczytaj sobie dokładnie o herezjarsze Marcinie. Kościół może i ma omylnych hierarchów, może i grzesznych ale jest Ciałem Chrystusa na tym świecie.

Remik71
Użytkownik
Nowicjusz

do yyy Oj, poczytaj sobie- moze w ideologi na początku tak miało byc ze to Ciało Chrystusa ale od 1 Soboru to juz nie ciało tylko nasienie Szatanskie i tak jest do tej pory .Ludzie naprawde wierzący odchodzą od KK -ale nie znaczy to ze przestali wierzyc -poprostu uswiadomili sobie… Czytaj więcej »

wtf?
Gość
wtf?

”jest Ciałem Chrystusa na tym świecie” – tak twierdzi kosciol – Bog nie potwierdzil…

ABC
Gość
ABC

Mimo wszystko to raczej protestanci przodują w umiłowaniu muzułmańskich imigrantów, np. w Skandynawii (Dania).

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

@ABC Jakoś nie czytałem jeszcze na NDIE, aby jakiś protestancki prezbiter czy inny zwierzchnik kościoła luterańskiego, (takie jest główne wyznanie w Danii), wypowiadali się dobrze na temat uchodźców. Kiepski przykład podałeś, chyba Ci nie wyszedł. Hiszpania i Włochy są katolickie, a tam jest muzułmanów jak psów. Katalończycy to nawet chcą… Czytaj więcej »

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

No rzeczywiście, linki do NDIE aż się patrzy…

husarz
Gość
husarz

Karbulot, rozumiem, że do przejścia na protestantyzm skłonił cię wybór głupca na papieża a to nie dobrze. Kościół katolicki nie raz doświadczył takich przypadków ale pamiętaj, papież to tylko człowiek i niestety nie zawsze mądry. Kościół protestancki to jest patologia w której uznaje się eutanazję, związki homoseksualne, księżmi zostają lesbijki… Czytaj więcej »

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

@husarz Mylisz się. Po prostu nie lubię księży. Nigdy ich nie lubiłem. Jak mieszkałem w Polsce, komunię odbyłem bo byłem młody i nie myślałem. Ale do bierzmowania nie przystąpiłem, w wieku 12-13 lat przestało mi się to podobać. Wiara w Boga została, ale wolałem poznawać ją z Biblii, niźli słuchać… Czytaj więcej »

Kinga
Użytkownik
Rotmistrz

Karbulot nie rozbawiaj mnie…
Więcej protestantów jest za umiłowaniem muzli, niż katolików… wszak najbardziej zislamizowane kraje są albo protestanckie albo zlaicyzowane.

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

@Kinga Tjaaa… Szczególnie Włochy i Hiszpania są szalenie protestanckie. Włochy – 87,6% katolików, Hiszpania – 68,8% katolików. Francja mimo że laicka, to 51% ludności jest katolikami. W Portugalii jest 81% katolików. Austria – 64,5% katolików. U Niemców jakoś katolików też jest więcej niż protestantów. Dalej wymieniać nie będę. Tak więc… Czytaj więcej »

Kinga
Użytkownik
Rotmistrz

28.5% mieszkańców Niemiec to Katolicy, reszta to protestancko-ewangelickie sekty oraz rosnący w siłę islam, że o ateistach nie wspomnę. Od 1905 roku Francja jest państwem laickim z radykalnym rozdziałem Kościoła od państwa a to istotna kwestia bo według różnych badań około 35-45% ludności nie wyznaje żadnej religii, zaś wg Francuskiego… Czytaj więcej »

wtf?
Gość
wtf?

nie to zebym cos na ten temat wiedzial, ale…
to wlasnie na podwalinach ”kultury” kosciolow reformacyjnych uksztaltowala sie i ma korzenie ideologia lewactwa
nie w srodowiskach katolickich

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

Według danych na Wikipedii, to w Niemczech katolicyzm (28,5%), protestantyzm (26,5%). Czyli żadne „reszta to protestancko-ewangelickie sekty”, bo jest tego mniej niż katolików. Francja według Wikipedii to: kościół katolicki: 60,4%. Rozdział religii od państwa to jedno, procent wyznania to drugie, a aktywnie praktykujący to trzecie. Nie myl pojęć.

Kinga
Użytkownik
Rotmistrz

Z protestantyzmu, obok Kościołów luterańskich, reformowanych i ewangelicko-unijnych, funkcjonuje wiele mniejszych wolnych Kościołów protestanckich, takich jak: baptyści, zielonoświątkowcy, metodyści i mennonici…. Summa summarum protestantów jest więcej w Niemczech.

Obywatelka Ziemi
Użytkownik
Krzyżowiec

A ja wierze w dobrych ludzi, bo bez nich swiat juz dawno by byl w piopiolach. I jak do tej pory to slowa Czeslawa „Dziwny jest ten swiat” daja wiecej do myslenia niz Ojcze Nasz. Wybacz Boze, ale taka prawda jest. Bardziej mnie poruszyl klip Michaela Jacksona „what about us”… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik
Krzyżowiec

Karbulot
To kapitulanctwo względem islamu nie jest obce także protestanckim duchownym. A sam Nycz ultragnida. Przywoływanie przykładu z Biblii jest obrzydliwe. Dzicz nie przybywa tu pokojowo tylko zajmować te tereny. On tylko udaje debila bo dobrze o tym wie.

wacek
Gość
wacek

Extra ma tę torbę na mąkę na tym durnym łbie :)))

SARA
Gość
SARA

ON nie wie ,logo i co miał na myśli…Tylko to go usprawiedliwia..

wojciech
Gość
wojciech

na początku chyba o tych ekonomicznych wygnańcach co ich tusk wygonił z Polski

ZZZZZZZZZZZZZZZz
Gość
ZZZZZZZZZZZZZZZz

Kler myli okupanata z uczodzca. Lewacka zaraza rozprzestrzenila sie pod wplywem frania islamisty z watykanu. Zabiera to zdolnosc widzenia prostych faktow, co w tej sytuacji jest samobojstwem

bkkkk
Gość
bkkkk

Poza tym cytat „Nie uciskajcie cudzoziemców, boście sami kiedyś byli cudzoziemcami” pochodzi, o ile pamiętam, ze Starego Testamentu i był skierowany do Żydów. ja bym chciała zobaczyć miny współczesnych władców bezcennego Izraela, gdy im Jego Ekscelencja przytoczy ten fragment Pisma;).

janusz.n0
Gość
janusz.n0

W księdze Jozuego opisane są niekończące się rzezie dokonywane przez Izraelitów którym patronuje Jehowa, jak to się ma do ucisku cudzoziemców, może mordować wolno ale uciskać nie.

Irene
Gość
Irene

Janusz.n0

No i mury Jerycha walily sie na glowy niemowlat i starcow. Tak trudno to zrozumiec

bkkkk
Gość
bkkkk

No co ja Ci poradzę Januszu. Cały ST to z jednej strony głos Boga o tym co się powinno i opisy tego, co robił bezcenny Izrael.

islamofob
Użytkownik
Porucznik

Panie kardynale Kazimierz Nycz. przyjmę osobiście jedną rodzinę pod swój dach, ale jak Pan pojedzie do Arabii Saudyjskiej z pielgrzymką !!!!!!!!!!!!!!!!
Kazimierzu Nycz poco ta mowa i czemu ma służyć może Pan już w Boga Nie Wierzy a może Pan postradał zmysły ?

wittmann86
Użytkownik
Chorąży

Ja tam nie przyjmę, ale Nyczek jest wyprany przez Franka i już za dużo mądrego(przynajmniej w temacie nachodźców) nie powie.

Chłop z Mazur
Gość
Chłop z Mazur

Sory panie Nycz. Ja wzorem naszych braci żydów wyznaję tylko Stary Testament który mówi żeby orać wroga ogniem dział.

Ewaxx
Gość
Ewaxx

Kardynał Kazimierz Nycz to sługa Antychrysta ,antypapieża Franciszka spuścił trochę z tonu, ale nadal w zakamuflowany sposób namawia do przyjmowania najeźdźców muzułmańskich ..pewnie po to.. by mu ścięli głowę!!! Poradzę mu lepiej zrobi ….jak szybko pojedzie na Bliski Wschód lub do Afryki lub nawet do Francji, Włoch, Niemiec lub Szwecji… Czytaj więcej »

2list Św. Jana
Gość
2list Św. Jana

9 Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód,
a nie trwa w nauce [Chrystusa],
ten nie ma Boga.
Kto trwa w nauce [Chrystusa],
ten ma i Ojca, i Syna.
10 Jeśli ktoś przychodzi do was
i tej nauki nie przynosi,
nie przyjmujcie go do domu
i nie pozdrawiajcie go,
11 albowiem kto go pozdrawia,
staje się współuczestnikiem jego złych czynów

V-Raptor
Gość
V-Raptor

Wydaje mi się, że kardynał pogubił się w opłacanej „srebrnikami” poprawności politycznej i miesza ją z religią, wypaczając przy okazji tą drugą. Dlaczego w jego opinii Bóg ma wszystkim służyć pomocą i traktować jak „swoich”. Skoro nawet w Piśmie Świętym jest napisane, że ten Bóg za dobre wynagradza a za… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

V-Raptor

Diabel to ma poczucie humoru(lol) i inteligentna strategie.
Walnie w mozgownice kardynala to i owce mu sie rozleca za jednym zamachem

German concentration camps
Gość
German concentration camps

A jakie slowo ma kardynal do uchodzcow ? Moze oni przestaliby uciskac Europe i zaczeli w koncu cos wkladac w jej rozwoj a nie tylko brać ? Europa nie wyrosła na lenistwie tylko na pracowitosci swoich obywateli tymczasem nachodzcy z krajow b.wschodu i Afryki nie chca sie integrowac, pracowac chca… Czytaj więcej »

wtf?
Gość
wtf?

zgodze sie z jednym: ”pozwól im powrócić do ojczyzny”
bon voyage

El-Raton
Użytkownik
Chorąży

To wpada mi na mysl pewien skecz .- Didi Hallervorden – Die Türken packen die Koffer (Turcy pakuja swoje walizki – lekcja gramatyki niemieckiej. smile

https://www.youtube.com/watch?v=6PJz5ZfVHdM

wtf?
Gość
wtf?

hehe albo benjamin blumchen – ”slonia nie posuniesz, islamisto”
ewentualnie mazi z gondolandu daje wystep pt ”kopa na pospiech uchodzcom”

prawyobywatel
Użytkownik
Porucznik

Didi jest jeszcze aktywny? Bardzo go lubię i jego poczucie humoru.

sdds
Gość
sdds

A czy u was w kościołach było takie gadanie jeśli ocywiście ktoś był

bkkkk
Gość
bkkkk

Nie. U mnie nie podejmowali tego tematu.

El-Raton
Użytkownik
Chorąży

W telewizorni pokazuja od czasu do czasu jakies msze, gdzie mysla przewodnia kazania jest propagowanie inwazji. Nie rozumiem katabasow. Moze troche na tym zarobia, ale w sumie kopia sobie wlasny grob. Nie wspominajac ohydnej zdrady wobes wlasnego kraju.

SARA
Gość
SARA

,,Zwykli” księża na ogół kumają temat ,ale nie wolno im wygłaszać swoich prywatnych opinii .Co innego kardynałowie itp…No i tutaj jest pytanie:czy oni wszyscy boją się panicznie papieża????A kim on jest,że sieje tak wielki strach,że niektórzy kościelni hierarchowie kompromitują się publicznie pod koniec swojego życia??????Czyżby na jednych działała kasa a… Czytaj więcej »

Violanta
Gość
Violanta

El-Raton
Ich krajem jest Watykan, ich panem antychryst Franciszek, a najwyższym władcą Mamon

SARA
Gość
SARA

Proboszcz tylko ogłosił,że jest dzień modlitwy za uchodźców,a potem zmienił temat i …..strasznie smęcił ale na inny temat.

Kinga
Użytkownik
Rotmistrz

U mnie w kościele nie.
Była mowa za to o mordowanych przez muzułmanów chrześcijanach…