fot. pixabay.com

Kościół w Orleanie został podpalony, a nadto sprayem napisano na nim słowa „Allahu Akbar”.

W środę wieczorem, jak poinformowała miejscowa policja, doszło do podpalenia kościoła św. Piotra w Orleanie. Na szczęście ogień został szybko zgaszony przez strażaków, dzięki czemu konstrukcja kościoła nie została naruszona. Zniszczeniu uległo jedynie jego wyposażenie.

Nie jest to pierwszy atak na francuski kościół. 26 lipca 2016 r. dwóch islamistów zaatakowało uczestników mszy św. w kościele katolickim w Normandii. Mężczyźni zabili wówczas 85-letniego księdza Jacquesa Hamela, podcinając mu gardło, a także ciężko zranili 86-letniego mężczyznę.

W zeszłym roku muzułmanka, znana pod imieniem „Kenza”, otrzymała wyrok dwóch lat w zawieszeniu za niszczenie kościoła św. Marii Magdaleny w Rennes-le-Château.

Według obserwatorium Christianophobia, francuskiej organizacji non-profit, która śledzi ataki na chrześcijan we Francji, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2018 r. doszło do 128 przypadków wandalizmu w kościołach lub innych antychrześcijańskich incydentów.

71
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
29 Comment threads
42 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
41 Comment authors
sdfdyaPolakAnarcho-NacjonalistaEl-Ratonkowalski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o