Nowy austriacki rząd pod przewodnictwem kanclerza Sebastiana Kurza deportuje coraz więcej imigrantów. W tym roku deportowano już ponad 6 tys. osób.

W pierwszym półroczu tego roku wydalono z Austrii 6096 imigrantów co daje wzrost o 38% w stosunku do 2017. Również więcej imigrantów zdecydowało się wyjechać dobrowolnie, 2582 czyli o 4% więcej.

Austria pod rządami Kurza diametralnie zmieniła swoje stanowisko w sprawie relokacji uchodźców i przyjmowaniu przez siebie imigrantów. Kurz opowiedział się za systemem, w którym migranci ratowani na Morzu Śródziemnym zawracani są do Afryki, a nie przywożeni do Europy.

W czerwcu austriackie wojsko wspólnie z funkcjonariuszami policji ćwiczyli odpieranie nielegalnych imigrantów na granicy ze Słowenią. „Państwo, które w razie czego nie potrafi efektywnie chronić swoich granic, straci swoją wiarygodność” – powiedział minister spraw wewnętrznych Austrii Herbert Kickl.

72
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
17 Comment threads
55 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
pasakKgyokfjlkgjpjCzuCzuxxxbkkkk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o