Coraz więcej rodziców trzyma dzieci z dala od szkół po tym, jak uczniowie ze szkoły w Kristianstad zaczęli doznawać przemocy ze strony nowo przybyłych imigrantów, przyjętych do tej samej placówki.

Bicie, kopanie, duszenie i inne rodzaje upodlającego traktowania – stało się to codziennością w szkole w Kristianstad. Wiąże się to z faktem przyjęcia znacznej ilości nowych uczniów, wywodzących się z niedawnego chaosu mającego związek z kwestią zameldowania imigrantów. Szkoła przygotowała dwie klasy przygotowawcze dla nowo przybyłych uczniów.

Jedna z matek dwójki chłopców uczęszczających do wyżej wspomnianej szkoły nie wypowiada się o sytuacji w pozytywnym tonie: “Moje dzieci są w domu od środy, nie czują się bezpiecznie, a ja nie chcę ich zmuszać do powrotu”.

Dyrektor i nauczyciele radzą szwedzkim dzieciom aby po prostu “odchodziły”, jeżeli wyczuwają, że może dojść do konfliktu lub bójki z dziećmi imigrantów. Jak się okazuje, nie jest to najlepszy sposób radzenia sobie z sytuacją.

Malin, wyżej wspomniany rodzic, w następujący sposób reaguje na porady grona pedagogicznego szkoły w Kristianstad: „Podczas gdy dzieci opuszczają strefę zagrożenia, są prześladowane przez szkolny gang, który używa obelżywego języka w stosunku do dzieci w drugiej oraz trzeciej klasie. A kiedy jeden z uczniów powiedział, że nie chce grać w piłkę nożną, ponieważ dzieci imigrantów oszukują, został zaatakowany przez dwójkę z nich. W konsekwencji, zanim jakakolwiek dorosła osoba mogła zareagować na to co się dzieje, chłopiec był cały we krwi”.

Malin nie jest jedyną matką, która pozwala dzieciom pozostać w domu, w związku z brakiem poczucia bezpieczeństwa w szkole. Madeleine, rodzic dwójki chłopców z pierwszej i drugiej klasy, również z tego samego powodu, pozwala swoim pociechom pozostać w domu. Jak wspomina, jej dzieci już w piątek były w domu, po tym jak w czwartek duszono ich przyjaciela. „Z nerwów mieli ściśnięte żołądki. Młodszemu synkowi, który ma 7 lat (pierwsza klasa) podcięto nogę i upadł, w konsekwencji czego ma stłuczone kolana”.

Dyrektor na to: “Spróbujcie zrozumieć”

Kobiety są zgodne w kwestii braku potrzeby wprowadzania inkwizycji na teren szkoły i jedyne czego chcą, to powrót porządku. Nie są one również jedynymi rodzicami zwracającymi uwagę na problem. W piątek, rodzice z siedmiu rodzin spotkali się z Anniką Persson, dyrektorem szkoły, w celu omówienia problemów związanych z gwałtownymi dziećmi imigrantów.

Na początku, dyrektor nie była nawet skłonna do rozmów z rodzicami poszkodowanych dzieci, ale po jakimś czasie, ugięła się pod presją i zaplanowała spotkanie. Madeleine przyniosła list dla pani dyrektor, napisany przez dwójkę jej dzieci, w którym opowiadają o swoim strachu.

Jak powiedziała jedna z matek, “dyrektor przekazała nam na spotkaniu, że powinniśmy być wyrozumiali w kwestii tego co się dzieje, ponieważ dzieci imigrantów dopiero co uciekły przed wojną, prawdopodobnie urodziły się w obozach dla uchodźców i mogły mieć traumatyczne doświadczenia. Następnie zapytałam pani dyrektor, zastanawiając się jak wytłumaczyć moim dzieciom, że to OK, aby współczuć im, bo wywodzą się z krajów ogarniętych wojną w sytuacji, kiedy nasze dzieci są podduszane, bite lub kiedy te dzieci mówią do nich, aby wracały do domu „obciągać ojcu”. Nie rozumiem, w jaki sposób miałabym wytłumaczyć to wszystko moim dzieciom.”

Szwedzi w mniejszości

Na niedawnym spotkaniu z dyrektorem, powiedziano rodzicom, że teraz około 90-95% uczniów tej szkoły, to dzieci obcego pochodzenia.

Jak dyrektor szkoły powiedziała Malinie, szwedzkie dzieci stanowią teraz mniejszość, dlatego właśnie sytuacja tak bardzo się skomplikowała. Dyrektor nie przyznała, że to po prostu obce dzieci są źródłem problemów, powiedziała jedynie, że przyczyną kłopotów jest brak porozumienia pomiędzy dwiema grupami dzieci. Istnieją pewnie różnice kulturowe i trudności z nawiązaniem kontaktu.

Malin zaczęła szukać nowej szkoły dla jej synów, co nie jest łatwe, gdyż wszystkie placówki szkolne są przepełnione. Na ostatnim spotkaniu z panią dyrektor, powiedziała jej, że ma złe przeczucia i nie wie, czy będzie w stanie wysłać dzieci do szkoły w poniedziałek. Dyrektor wyraziła swoje zdanie na ten temat w dobitny sposób: „wyślesz dzieci w poniedziałek! Łamię prawo, pozwalając na ich pobyt w domu.” Malin już nie posłała dzieci do tej szkoły, a dyrektor odmówiła komentarza w tej sprawie.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

FriaTider.se / Tłumaczenie: Rafał Szablewski

58
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
i99wojciechsamozłobkKazik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marlonix
Gość
Marlonix

Brak slow, zniszczono ten kraj i norod szwedzki.

zerg
Gość
zerg

Dokladnie. Niegdys dumny narod Wikingow: podbili polowe polnocnej Europy, na swoich drakkarach przemierzali setki km rzek i morz bez problemu pokonujac inne wojownicze ludy i docierajac nawet do Konstantynopola (gdzie notabene budzili ogromne przerazenie, a to przeciez islamskie miasto). Zastanawia mnie, ze w swej historii nie mieszali sie zbytnio z… Czytaj więcej »

zerg
Gość
zerg

Nie Normanie tylo Normalnie smile

elf
Gość
elf

Konstantynopol jest muzułmańskim miastem dopiero od 1453r.

Picasso
Gość
Picasso

Valhala? To tam gdzie czekają 72 dziewice? Nie wiem czasem czy się śmiać czy płakać…

Pablo Pablo
Gość
Pablo Pablo

Cos cie sie popierdolily mity nordyckie z kozojebym pismem.. poczytaj a potem sie wypowiadaj.

Processor
Gość

Kraju jeszcze nie zniszczono, a naród szwedzki sam się zniszczył, więc nie ma co po nim płakać.

Im mniej idiotów na ziemi, tym lepiej.

Karbulot
Gość

Dzicz i bydło od młodych lat. Moja matka kiedyś pracowała w Danii jako pomocnik pedagoga w przedszkolu. Mieli tam takiego sudańskiego chłopca, miał chyba 6 lat. Jezu, jaki to był dzikus. Kopał, gryzł, nie szło z nim dojść do ładu. Bił inne dzieci, nic do niego nie docierało. W końcu… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Jak mi się podoba to Twoje:
„…europejskiego nauczyciela słuchać nie będą, a arabski będzie ich uczył Koranu i nienawiści.”
Myślisz, że p. Szczuka czy p. Środa by to zrozumiały?

Asia
Gość
Asia

Jedyny sposób to porządny łomot/wpierdziel dla tych małych bandytów… Wtedy by się czegoś nauczyli…. Sztuki walki/obrony to powinna być podstawa dla dzieci.

bk
Gość
bk

Niom. I to pitolenie, że wojna, paniedzieju itp. A tymczasem fakty o wpływie wojny na psychikę ludzką są nieco inne. Otóż. Otóż moja skromna osoba (typowa mieszkanka kraju nad Wisłą, czyt. u nas bardzo wielu tak ma) akurat teraz zajmuje się skutkami II wojny. Mniejsza z tym, to nie to… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ciekawe czemu władze Szwecji nie ogłosiły jeszcze, że obowiązującym prawem jest szariat, a komu to nie odpowiada może wyemigrować. Ciekawe z czego się będą utrzymywać ci co pozostaną? No bo przecież ktoś na pewno pozostanie. Przynajmniej do czasu jak będą wypłacane zasiłki.

Marek Aureliusz
Gość
Marek Aureliusz

Spokojna Twoja rozczochrana, pieniądze z Arabii Saudyjskiej i innej braci muzułmańskiej płyną do Szwecji szerokim strumieniem. Inaczej już dawno państwo to poszłoby z torbami.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

No to się nazywa wkład w rozwój kultury światowej… Ale ciekawe jak długo AS będzie miała pieniądze na wysyłkę i ciekawe czy AS jest głównym dostawcą pieniędzy czy tylko pośrednikiem? Ropę niby mają ale co będzie jak ropa się skończy, wszyscy będą muzułmanami. A pracować się nie chce… Ale może… Czytaj więcej »

Pablo Pablo
Gość
Pablo Pablo

Podbite ziemie zaczną płacić daninę na rzecz AS wiec niby czemu maja upasc??

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Muzułmanie muzułmanom?

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

A tu, żeby nie było nudno to dodatek:
https://i.guim.co.uk/img/media/44a3f30908f9e88cda70f44034fd82af2edaae15/0_244_4896_2938/4896.jpg?w=700&q=55&auto=format&usm=12&fit=max&s=086a0e48ace6bf110d47acad08489a0f
Scena z centrum Unii europejskej (meczet Al-Khalil w Molenbeek). Chyba o to chodziło w tym haśle: proletariusze wszystkich krajów łączcie się

(Fotografia z artykułu: http://monsieurb.neon24.pl/post/130389,idioci-z-brukseli – tam więcej jest fotografii pt. Bruksela jak Johannesburg)

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Patrzę sobie na tę fotografię w pierwszym linku i jak to mówią: jeden obraz wart 1000 słów. No i tak pomyślmy… mamy już ten meczet w Warszawie. A pewnie „to nie jest nasze ostatnie słowo”. Tak, tak… nie ma to jak „świetlana przyszłość” na „zielonej wyspie”. Jak dla mnie to… Czytaj więcej »

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

To teraz politpoprawne szweckie lewactwo odbierze dzieci rodzicom za faszystowskie i rasistowskie wychowanie i odda rodzinom zastępczym, a najlepiej pedałom. A muzułmańskie bachory zaczną przynosić do szkoły noże, potem maczety, a potem kałachy, bo trzeba ich zrozumieć. ii wszystko będzie qrva takie piękne

bk
Gość
bk

No właśnie nie wiem, czy te Szwedzkie matki zdają sobie sprawę z tego sprawę, że odebranie im praw rodzicielskich jest JEDYNIE kwestią czasu. Bo są (one, te matki) rasistowskie, ksenofobiczne i niepostępowe.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Niewykluczone, że odpowiednie ustawy są już przygotowane. Co myśmy parę lat temu przerabiali? Konwencję anty-przemocową czy cóś takiego… I popatrz, jak znalazł. „Dobre rozwiązanie na trudne czasy”. A czasy trudne, bo lud nieuświadomiony do końca i ma czasem obiekcje. Ale mu się demokracją pomacha przed oczami i demokratyczne siły porządkowe… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

muzułmanie NIGDY się nie zintegrują, oni przyszli tu na gotowe, zyc z naszych pieniedzy, w naszych domach…rozmnazajac sie i zabierajac coraz wiecej nam tego co nasze…az za 10-20 lat bedziemy zastraszoną mniejszoscią w naszych krajach.. …no ale tak właśnie wygląda scenariusz NWO zastąpienie europejczyków ludnoscią z B wschodu i Afryki…(jak… Czytaj więcej »

Pablo_2015
Gość
Pablo_2015

Jeszcze jest coś takiego: Plan Kalergi, Plan Hootona – szczegóły to już sobie wygooglajcie

kaassi
Gość
kaassi

@Pablo 2015 Plan Hootona: „Podczas 2 wojny światowej amerykański antropolog E.A.Hooton zaproponował wykorzenienie rasy germańskiej raz na zawsze poprzez jej powolną infiltrację masami nie-europejskich męskich migrantów. Celem tego pomysłu było wykorzenienie „genów wojny” z tej grupy etnicznej ” …tylko ze skoro plan ten miał wyeliminowac gen wojny…to chyba nie powinni… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

Nie rozumiem problemu. Dziecko jest pobite rodzic zaskarża szkołe, że nie wywiązuje się z obowiązków na określoną kwote i po problemie. Jeśli posyłasz dziecko do szkoły to szkoła bieże odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo, jeśli cokolwiek się dziecu stanie w szkole lub w drodze do szkoły to szkoła jest odpowiedzialna.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Nie wiem czy wiesz ale socjalistyczna władza ludowa twierdzi, że „wszystkie dzieci są nasze”. Rodzice głównie służą do rozrodu.

prawyobywatel
Gość

A to ciekawe, w drodze do szkoły też szkoła jest odpowiedzialna? A niby to jakim cudem? Aleś pojechał….

Piotrek
Gość
Piotrek

Trzeba wskrzesić pewnego pana…

Pablo Pablo
Gość
Pablo Pablo

Mówisz o Sobieskim??

kici kici KOCUR
Gość

Dla normalnych ludzi jest to oczywiste, dla lewaków nie. Dla nich imigranci zintegrują się w drugim albo trzecim pokoleniu. To jakaś paranoja. Czasami nie wiem czy to wszystko mi się śni.

kici kici KOCUR
Gość

dla@Obywatelka Ziemi

Tao
Gość

No szwedzi, przyjmujcie więcej, więcej.
Co tak mało? Co to za rasistowskie, ksenofobiczne i antysemickie tłumaczenia?
Jesteście, krajem i narodem tolerancyjnym, więc przyjmujcie ich.

A tak na poważnie, czy kogoś to dziwi?

Patriota
Gość
Patriota

No no jeszcze trochę i szkoły przemienią za zgodą szwedzkich władz w ośrodku kształcenia i szkolenia dżichadystów.

Uzi
Gość
Uzi

To samo dzieje sie juz w niemieckich szkołach !!!.

Waldek
Gość

Kilku nauczycieli z mojej podstawówki z lat 80ych i zrobiliby porządek z małymi dzikusami. Nie wspominając że dyrekcja też na baczność by stała. Szwedzi już się wypalili. Świeć Panie nad ich duszami, amen.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Tak napisałeś ze znawstwem… Nie robisz Ty przypadkiem w interesie cmentarnym, cooo?

Jankot
Gość

Dlaczego w Szwecji dzieje się tak, a nie inaczej? Od lat 30 XX wieku tym krajem rządzą socjaldemokraci. To daje ponad 80 lat lewackiej indoktrynacji! Władzę sprawują tzw zawodowi politycy, już od pokoleń. Nie mają o niczym zielonego pojęcia, bo nigdy nie robili niczego innego. O tym, co się dzieje… Czytaj więcej »

Wiarus55
Gość

Co tu powiedzieć? Proponuje stworzyć specjalne rezerwaty otoczone wysokim płotem aby dzikuski w spokoju mogły być w harmonii z naturą.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Może lepiej nie sprowadzać i nie robić rezerwatów…

Asgard
Gość
Asgard

Tak. Indianie łatwo nie chcieli do nich pójść -tzn. do rezerwatów.

Swoją drogą na co czekają rodzice? Zorganizować się i pogonić hołotę. Samo nie mnie.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

A Ty nie jesteś rasistą? Tak się pastwić nad pozostałościami rdzennych mieszkańców!

Processor
Gość

Oj @lolo – a fe, jak tak można – toż to kwintesencja złośliwości wink

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Processor
U mnie? Raczej u Ciebie… No bo wypominać tym białym niedobitkom, że „mają jaja”… Znaczy się mieli. Przecież to bolesne… razz

Grzechu
Gość
Grzechu

Rezerwaty powstaną już niedługo, ale dla rodowitych szwedów gdzie w spokoju będą mogli pracować na zasiłki dla biednych imigrantów.

Obywatelka Ziemi
Gość

Jak rodzic takie dziecko. Czego sie spodziewaliscie?