„Coraz więcej muzułmanów żyjących w Danii uważa, że islam nie powinien przechodzić żadnych zmian, by dostosować się do zachodniego społeczeństwa” – donosi „Rzeczpospolita”.

Z badań przeprowadzonych dla „Jylland Posten” wynika, że coraz więcej duńskich muzułmanów wyznaje swoją wiarę gorliwiej niż 10 lat temu. 77,2 proc. z około ćwierć miliona wyznawców islamu w tym kraju uważa, że zalecenia Koranu powinny być ściśle przestrzegane i traktowane dosłownie. W 2006 roku odsetek takich osób wynosił 62,4 procent.

Znacznie zwiększył się również odsetek muzułmanów (z niespełna 29 proc. w 2006 roku do ponad 42 proc. obecnie) uważających, że kobieta powinna nosić nakrycie głowy. Duńscy muzułmanie są również bardziej religijni niż 10 lat temu. Ponadto, ponad 52 proc. wyznawców islamu jest zdania, że ich religia nie musi przechodzić żadnych przemian ani modernizacji w celu dopasowania jej wyznawców do zachodniego stylu życia. Przeciwnego zdania jest około 35 procent ankietowanych. Z jednej strony 87 proc. badanych uważa, że muzułmanki powinny być równie aktywne na rynku pracy, co Dunki, ale niespełna 21 proc. daje im prawo do picia alkoholu.

Badanie zostało przeprowadzone na wywiadach z potomkami imigrantów z Turcji, Pakistanu, Iraku, Libanu, Bośni i Hercegowiny, Somalii, Syrii i Afganistanu.

Dania, tak jak i inne kraje Europy tracą miliony na migracji z Afryki i Bliskiego Wschodu. Kilka gmin wykonało szczegółowych wyliczeń kosztów i przychodów przyjęcia imigrantów. Jedną z nich jest gmina Allerød, która przyjmie 74 imigrantów. Szacuje się, że gmina będzie potrzebować dodatkowo od 20 do 25 milionów koron. Najwięcej pieniędzy potrzeba jest na świadczenia socjalne dla imigrantów. Nowy rząd Danii wspomoże poszczególne gminy, jednak mimo to na przykładzie Allerød strata będzie wynosić ok. 12 mln koron netto.

źródło:kresy.pl

45
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
15 Comment threads
30 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
KubaAlicjaKrnąbrnyTomekTom Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
prawyobywatel
Gość

Wygonić tę dzicz z Europy!

7.62
Gość

Trzydzieści lat zajęło Duńczykom odkrycie tej rewelacji…

Lilith
Gość

Chwilowo chyba Zachód dostosowuje się do islamu, przynajmniej tak to w praktyce wygląda. Można wyliczyć szereg przykładów ale nie w tym rzecz. Są wśród muzułmanów ludzie, którzy mają lekki stosunek do islamu (nie modlą się, pija alkohol, żyją dość swobodnie w porównaniu z tymi, którzy żyją według reguł i zasad… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Więc są dwie możliwości stosunku do Islamu oprócz jego przyjęcia (na podstawie informacji płynących z Zachodu): 1). Strzelać do wszystkiego co się rusza a ma związek z Mahometem. 2). Być gotowym na śmierć. A teraz „drogi Watsonie” pytanko: do której opcji bliżej jest Polsce? O Zachód nie pytam, bo oni… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

„Drogi Sherlocku” czyżby opcja nr 1?

Nie jesteś złośliwy, co najwyżej lekko uszczypliwy wink

lolo
Gość
lolo

Jak ja lubię być w centrum zainteresowania…
:)))))))))))))))))

„Z taką pewną nieśmiałościa”… wydaje się mnie, że pudło.
:))))))))))))))… ale czy jest tu się z czego śmiać…?

bk
Gość
bk

No właśnie. Nie bardzo jest się z czego śmiac, skoro „po pierwsze nie mamy armat”. Co gorsza nie mamy armat nabitych boczkiem. Bo to jest tak: zastrzelisz muzułmanina = wprodukowałeś męczennika; zastrzelisz muzułmanina boczkiem = odbierasz pozostałym muzułmanom wiarę w zwycięstwo, bo tego jednego wysłałeś do islamskiego piekła;)).

lolo
Gość
lolo

@bk
Zawsze można armaty nasmarować boczkiem i powinny być one obsługiwane przez kobiety. Jakieś rozwiązanie to jest… Nie będę dalej kontynuował bo wyjdą obrzydliwości.

bk
Gość
bk

Oj tam, obrzydliwości. Na ochotnika się zgłaszam do obsługi tych boczkowych armat;).

Nemo
Gość
Nemo

Gdy czytam o podobnych rewlacyjnych odkryciach dotyczacych muzulmanow,jakie nagle oswiecaja jakas gazete ,reportera czy polityka ,to mysle ze moglibysmy miec tu do czynienia z jakimis autentycznymi idiotami. Pisze „moglibysmy miec”, bo przeciez z racji wykonywanego zawodu i wyksztalcenia nie moga oni byc urodzonymi kretynami. Od lat intelektualisci ci sa zawdowo… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Media i politycy skupiają się na kilku zagadnieniach, które tak naprawdę nie wnoszą nic konkretnego. Z jednej strony mamy analizowanie mowy nienawiści, doszukiwanie się elementów faszystowskich w społeczeństwie, analizowanie tego na podstawie naszej historii oraz braku doświadczeń z obcymi (jak to ładnie określają); z drugiej strony trwa debata o lękach,… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Podejrzewam, że problemy nie pojawią się „z czasem”. One pojawią się od razu. To już nie będą ci muzułmanie, którzy dopiero osiedlają się w Europie. Oni przybywają na już zagospodarowany grunt.

bk
Gość
bk

Cenny głos w dyskusji. Ja też mam absmak jak tak słucham tych różnych mądrali. Czy są głupi? Nie wiem. Może po prostu zogniskowani na jakichś swoich utopijnych wizjach, podobnie jak w XX w. zachodni intelektualiści-piewcy komunizmu – wychwalali ustrój, któremu nie podlegali, pod rządami którego nie żyli, a o którym… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Co do Twoich uwag o LGBT. Oni nigdy nie kierowali się zdrowym rozsądkiem. Oni walczą z chrześcijaństwem wszelkimi sposobami i w związku z tym podcinają gałąź na której siedzą. Jak wszyscy lewacy zresztą. No to jest śmieszne, po prostu śmieszne. Wywalić KK, który mimo, że piętnuje te wszystkie zachowania zachowuje… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Mieszkam w Danii ponad 25 lat. Kiedy tu przyjechałem, było cicho i spokojnie. Obecnie zaczynam się obawiać o siebie i rodzinę, a to za sprawą przepisów duńskich. Otóż w Danii zabronione jest wszystko, co służy ku obronie. Noże powyżej iluś tam centymetrów, gazy, pałki teleskopowe, kastety, tasery. Jak zatem mam… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

No i Tusk dotrzymał słowa: sprowadzi Polaków do Polski…

bk
Gość
bk

Uuuu, to niefajnie wygląda. Ja Ci powiem tak: – sama wysoce sobie cenię prawo i praworządność, – zawsze zalecam przestrzeganie prawa i sama go przestrzegam, ALE – mam „zboczenie” na punkcie źródła naszego prawa, – a te zasadnicze źródła są dwa: moralność CHRZEŚCIJAŃSKA i nieśmiertelne prawo rzymskie. No i tak:… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

PS do powyższego dopkup sobie „ochronę pasywną”, odzież z kevlaru, może też karwasze??

Ja osobiście próbuję także uczyć się przez internet arabskiego, ale taka to i nauka przez internet – śmichu warte.

lolo
Gość
lolo

Doktryna chrześcijańska jeśli sięgnąć do źródła nakazuje „schować miecz do pochwy” a uzbroić się wiarą: „nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.” (Ef 6:12; BT). Owe zalecenie wyciągania miecza zaczyna się od… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

To se poczytaj o powinności żołnierzy. Chyba w Dziejach, ale nie pamiętam. A koronne jest dla mnie „Jeśli źle powiedziałem – wykaż błąd, jeśli dobrze – czemu mnie bijesz”. Ten ostatni cytat nie jest o samoobronie, ale o godności osoby ludzkiej (i paru innych sprawach też). Z niego wynika jednak… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

1). Co do powinności żołnierzy to jest tam u Mateusza mowa setnika kiedy przychodzi do Chrystusa po pomoc. Natomiast Chrystus sam nigdy nie mówi o walce w sensie fizycznym a o gotowości do cierpienia dla Niego. Ponadto: „Ty więc, moje dziecko, nabieraj mocy w łasce, która jest w Chrystusie Jezusie,… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Drogi lolo weź mi tu nei zalatuj szopenhałerem. Na słowach Chrystusa (tych o stosowaniu prawa i logiki zamiast przemocy) zbudowana jest, jak dla mnie, chrześcijańska doktryna samooborny. W tych słowach (nie majacych żadnego związku z walką zbrojną) określone są „narzędzia” do oceny zasadności i sposobu samooborny. Sposób myślenia (przyjmiemy taktykę… Czytaj więcej »

Tomek
Gość
Tomek

na necie jest PETYCJA do Prezydenta odnośnie ZAKAZU WOLNOŚCI RELIGIJNEJ DLA ISLAMU jak totalitarnego systemu religijno-politycznego, sprzecznego z polską konstytucją i prawem, a także prawami człowieka. Z wyłączeniem niektórych grup jak islam-religia Polaków pochodzenia tatarskiego. PODPISYWAĆ. Coś na stronie petycjeonline czy coś. ADMINIE, MOŻNA BY COŚ ZROBI ZE STRONĄ BY… Czytaj więcej »

optymalny
Gość
optymalny

Całego tego smrodu w Europie może być jeden plus. Może w końcu nasi politycy przestaną pluć na „Wschód” ? Tylko totalitaryzm jest w stanie opanować obecną sytuację co z resztą czynił w afryce i bliskim wschodzie przez ostatnie dziesięciolecia ale przecież USA musiało im tam demokracje wklejać – no to… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Jeśli chodzi o mnie to „Wschodowi” nie ufam, co nie oznacza, że „Zachód” mnie pociąga, zwłaszcza teraz, gdy widać jak na dłoni do czego doprowadził ten cały „postęp” ideologiczny (nazwę to tak, chociaż bardziej chodzi o sferę ducha). To zresztą jest zadziwiające na swój sposób. Tak chełpili się swoją nowoczesnością… Czytaj więcej »

angel
Gość
angel

Nie pasowa ludziom kościół i chociaaż nikt nikogo nie zmuszał i tak go tępili . Teraz za odmowe będzie śmierć a jaaki kolwiek bojkot na islam oznacza również to co w przypadku odmowy przyjęcia wiary .

bk
Gość
bk

To trochę jakby dżumę leczyć malarią. Tzw. Wschód to też zniewolenie, tylko innego rodzaju. Ja pięknie podziękuję. Osobiście wolałabym wyjście optymalne;), które tu w innej dyskusji nakreślił jeden z komentujących. A mianowicie: Rosja zajęta sobą, Syrią i Ukrainą (myśli o nas, to pewne, ale chwilowo ma pilniejsze zajęcia), UE się… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

RPO Adam Bodnar zajmuje się obecnie manifestacjami przeciwników przyjęcia do Polski imigrantów. Wystąpił do szefa policji, bo mogło dojść do przekroczenia granic wolności słowa. Policja jest sprawdzana czy podjęto odpowiednie postepowania, oczywiście w reakcji na agresywne zachowanie protestujących. (?) Nie wiem co Bodnar ma na myśli twierdząc, że narasta poczucie… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Przeczytałem, że David C. wprowadza przepisy penalizujące „mowę nienawiści” co do Islamu, czyli walka z islamofobią na takich samych zasadach jak z antysemityzmem. Natomiast w przypadku gdy Polak jest atakowany i obrażany to organizacje od rasizmu mają to w d…

bk
Gość
bk

A ja se w temacie wolności słowa, odmienności przekonań i ich głoszenia, przypomniała słowa guru, wysokiego urzędnika, osobistości i w ogóle the best osoby. Jego credo szło następująco „a teraz dorżniemy watahy” (czy jakoś tak). ;)))) No i teraz się zastanawiam, jak by PT organy zareagowały na transparent z napisem… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Ooooo, takiego araba z Janowa, to bym przygarnęła!:) Tyle tylko, że nie byłoby mnie stać na jego utrzymanie, tak samo jak Araba-nie-z=Janowa. W dodatku ten janowski to by przynajmniej nie zagrażał bardziej niż kopnięciem.
Piękny bon mot to Twoje „Jeśli arab, to tylko z Janowa”:).

Lilith
Gość

Takiego z Janowa sama bym chętnie przygarnęła. Ba nawet bym chętnie dosiadła smile

Lilith
Gość

W ramach ciekawostek „przyrodniczych”: 1. Asylum seekers SUE Germany for not paying them benefits FAST ENOUGH A GROUP of asylum seekers are SUING Germany for not allowing them to register asylum quick enough so they can access benefits, throwing the Government’s goodwill back in their faces.Around 20 Syrian migrants have… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Myślałam, że nic już nie przebije Angeli Merkel i jej szaleństwa. A jednak…udało się. Premier Turcji osiągnął chyba szczyt hipokryzji. To jak miód na moje serce kiedy z Ankary dopływają tak budujące słowa. Europa powinna przyjmować uchodźców (w tym przypadku uciekinierów z Turcji, którzy pomieszkiwali tam dłużej?), powinna wyzbyć się… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Zauważ także droga Lilith, że o ile my a raczej nasze władze w Europie wyciągają ręce ku Arabom i w imię multikulti dążą do tego, aby każdy w Europie czuł się jak u siebie i miał prawo do wyznania, muzułmanie nie będą tacy „wyrozumiali”, kiedy będzie ich wystarczająco dużo, że… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

To mnie właśnie fascynuje najbardziej. To ślepe dążenie do stworzenia społeczeństwa chrześcijańsko- muzułmańskiego wierząc, że zakończy się to sukcesem. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że to nie ma racji bytu z powodu islamu, a nie naszych niechęci czy poczucia wyższości. Europejskie elity przy wsparciu mediów brną w ten ślepy zaułek jednocześnie… Czytaj więcej »

Tom
Gość
Tom

Masz rację. DLATEGO my w Polsce widząc co się dzieje, róbmy co dla nas dobre, razem z innymi słowiańskimi krajami, bo wierz mi (nie polecam) ale jak islam gdzieś zapanuje, to czasy nie tylko komunizmu ale i faszyzmu będą miłym wspomnieniem lepszych czasów

Pepe
Gość
Pepe

Wczoraj wieczorem rozmawiałem z Turkiem, który studiuje w Polsce w ramach wymiany. Niby jest muzułmaninem, ale w rzeczywistości nie przestrzega prawie niczego z prawa koranicznego. Zapytałem go właśnie o, jak to określiłeś, „kozojebców”. Powiedział, że rzeczywiście, na wschodzie Turcji, a tym bardziej w „dzikszych” rejonach państw kręgu islamskiego, takie rzeczy… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

Turcja to jednak trochę inny przypadek. Ataturk zrobił tam sekularyzacje i dlatego Turcy są bardziej normalni. Chociaż ostatnio Erdogan zwraca się bardziej ku islamowi niż świeckości.

trybik
Gość
trybik

No jak widać muzułmanie „dojrzewają” w Europie!

Krnąbrny
Gość
Krnąbrny

Muzeli w Europie się powinno złapać za przysłowiowy ryj, sprowadzić do parteru i nie pozwalać na jakiekolwiek swobody. To towarzystwo wychowane w takich okolicznościach i rozumie tylko ten język. Poza tym oni nie rozumieją nas my nie chcemy rozumieć ich (nawet pomimo prób)

Tomek
Gość
Tomek

1. jeden ich imam z Pomorza zdaje się już deklarował że szariat w Polsce chcą wprowadzić. Prędzej jego flaki zawisną razem ze świńskimi !!! 2. Rząd zmieniliśmy, TRZEBA go wesprzeć bo ma przeciw sobie sponsorowane z zachodu media, UE, lewackich pieniaczy itd. a za sobą TYLKO naród który go wybrał.… Czytaj więcej »