Donald Trump znany ze swojej niechęci do muzułmanów twierdzi, że Barack Obama i były sekretarz stanu Hillary Clinton są odpowiedzialni za powstanie barbarzyńskiego Państwa Islamskiego (ISIS). – donoszą amerykańskie i brytyjskie media.

Podczas swojego ostatniego wiecu w Missisipi Trump zasugerował, że administracja Obamy pozwoliła grupom islamskich ekstremistów rozwijać się i prowadzić dalszą ekspansję. Jego zdaniem USA powinno już dawno interweniować. „Hilary z Obamą stworzyli ISIS” – powiedział.

Trump obwinia zarówno Demokratów jak i 43 prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a W. Busha o niepokój i eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie. W szczególności podkreśla decyzję inwazji na Irak w 2003r.

W UK już ponad 200 tys. Brytyjczyków podpisało petycję, by zakazać Donaldowi Trumpowi wjazdu do Wielkiej Brytanii. To efekt jego propozycji, by nie wpuszczać muzułmanów do Stanów Zjednoczonych. Rząd Camerona zapowiedział, ze zajmie się tą sprawą.

źródło: CNN

Dodaj komentarz

14 komentarzy do "Donald Trump: Obama i Clinton stworzyli ISIS"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
kaassi
Użytkownik
4 miesięcy 26 dni temu

ma racje, w ameryce poludniowej USA stworzylo i popieralo rezimy, ktore mordowaly tysiace ludzi, ale te rezimy pozwalaly stanom rozkaldac bogactwa naturalne tych krajow..Nic nowego USA stosuje swoje stare sprawdzone metody, zawsze i wszedzie, etykietki tylko sie zmieniaja kiedyś pseudo „walka z komunizmem’ teraz pseudo ‚walka z terroyzmem

Grzesiek
Gość
Grzesiek
4 miesięcy 26 dni temu

CIA stworzyła szwadrony śmierci w Ameryce Łacińskiej i wspierała najgorsze dyktatury. Podobnie było w Afryce i w Azji oraz w świecie arabskim. W latach 50-tych fundamentaliści islamscy z Bractwa Muzułmańskiego zostali zwerbowani przez CIA do destabilizacji świeckiego i nacjonalistycznego rządu Nasera w Egipcie. Podobnie CIA wykorzystała islamskich fanatyków w Indonezji przeciwko reformatorskiemu i lewicowo-nacjonalistycznemu prezydentowi Sukarno. Następnym krajem gdzie CIA użyła islamskich radykałów do walki z legalnym rządem znowu nie będącym po myśli amerykańskiej polityki był Pakistan. Wreszcie apogeum takich działań nastąpiło w Afganistanie. Największe zwycięstwo w zimnej wojnie USA okazało się początkiem nowych problemów.

Asia
Gość
Asia
4 miesięcy 26 dni temu

Fajnie by było, jakby Trump wygrał. Obawiam się, że mogą go wkrótce zastrzelić i po kłopocie….

george
Gość
4 miesięcy 25 dni temu

bo to wszystko to nowy porzadek swiata ma zostac tylko 1miliard. reszta do piachu.
zrobic ferment pomieszac ludzi niech sie wytna, wytruja, wysadza .a ameryka byla wolna,jest wolna,bedzie wolna i zarabiac na/ wolnisci/(WOJNIE)

Evita
Użytkownik
4 miesięcy 26 dni temu

Doskonale wiem jakich to 200 tysięcy Brytyjczyków podpisało petycję, by zakazać Donaldowi Trumpowi wjazdu do Wielkiej Brytanii. Większość ich imion to Mahmed albo Ali

Karbulot
Użytkownik
4 miesięcy 26 dni temu

Ja myślę z kolei, że to faktycznie rdzenni Angole. I nie dziwię im się. Najpierw Amerykanie swoją polityką doprowadzili do burdelu na Bliskim Wschodzie i północnej Afryce, a kiedy to wszystko ruszyło na emigrację, to granice zamykają. Niech Europa teraz wszystkich przyjmuje i bierze odpowiedzialność za ich krzywą politykę „dobroczyńców świata”.

Asia
Gość
Asia
4 miesięcy 26 dni temu

Kurde, racja… Ale by było jakby każdy z kandydatów na prezydenta USA był podstawiony w celu realizacji nwo. Wtedy wszystko jedno kto wygra… Wkrótce się dowiemy…

Grzesiek
Gość
Grzesiek
4 miesięcy 26 dni temu

To zapewne w większości Pakistańczycy, Bengalczycy i inni muzułmanie z Azji oraz Afryki przede wszystkim Nigeryjczycy i Somalijczycy tudzież czarni z Karaibów. Poza nimi drugą duża grupą są lewicowcy z Partii Pracy oraz liberałowie polityczni i obyczajowi różnej maści w tym środowiska feministyczne, gejowskie i itp.

trackback

[…] źródło ndie.pl […]

909
Gość
909
4 miesięcy 26 dni temu

Snowden już dawno temu mówił że szefem ISIS jest agent mosadu

kaassi
Użytkownik
4 miesięcy 26 dni temu

Jeden z najbardziej znanych polskich franciszkanów, nazywany jasnowidzem z Elbląga, o. Klimuszko „Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę”

Mr. ??
Gość
Mr. ??
4 miesięcy 26 dni temu

John McCain 3 też przebywał w towarzystwie wysoko postawionych członków PI.

Harry
Gość
Harry
4 miesięcy 24 dni temu

Akurat za destabilizację na Bliskim Wschodzie odpowiada Bush, bo chciał zagarnąć ropkę z Iraku. G…mu wyszło, demokracji nie ma, a się tylko wyrzynają. Europa dostaje rykoszetem, bo zwala nam się fala migrantów na łeb. Nie zapominajmy, że Polska również ma w tym winę,bo także braliśmy udział w wojnach w Afganistanie i Iraku.

obserrwatorix
Gość
obserrwatorix
4 miesięcy 23 dni temu

Pamiętajmy ze wszystko jest w rekach Najwyzszego. Co ma byc to bedzie i tak nikt tego nie zatrzyma – grunt to miec oczy szeroko otwarte i umysl. Najważniejsze jest abysmy zachowali Wiare i nie dali sie ogłupiac lewackiej tv.
I tak mamy duzo szczęścia, ze TV Trwam i Radio Maryja działają a Polacy potrafią w dziejowych momentach Narodu odczytywac Znaki Czasu.

wpDiscuz