Sweden Yes! Wszystkie gminy w Szwecji są obecnie zmuszone do przyjmowania uchodźców. Nowe prawo weszło w życie w tym tygodniu.

Od 1 marca w Szwecji obowiązuje nowe prawo, które obliguje wszystkie gminy do przyjmowania uchodźców, którzy dotychczas żyli w centrach azylowych – donosi gazeta Aftonbladet.se

Od początku 2016 roku multikulturowa Szwecja przyjęła 21.700 tys. tzw. uchodźców. Od teraz ci uchodźcy będą rozlokowani wraz z rodzinami do gmin na terenie całej Szwecji. Żadna gmina nie ma prawa odmówić wzbogacenia kulturowego.

Wśród gmin, które w ostatnich latach otrzymały najmniej tzw. uchodźców w stosunku do populacji jest: Vaxholm, Staffanstorp, Vallentuna, Vellinge, Kungsbacka. Przykładowo, 318 osób będzie przypisany do Kungsbacka i 159 do Vellinge.

Dzięki nowej ustawie część gmin będzie miało poważne trudności z przyjęciem tzw. uchodźców, ze względu na brak wolnych lokali. Szacuje się, że większość nie będzie potrafiła sobie załatwić noclegu na własną rękę. Rząd pozostawia z tym problemem samorządy.

aftonbladet.se

Dodaj komentarz

48 komentarzy do "Nowa ustawa zmusi każdą szwedzką gminę do przyjmowania uchodźców"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

Czas Szwedów przesiedlić do Arktyki.

Roman_Polko
Gość
Roman_Polko
Szwedzi są tylko ofiarami tych na górze, zauważyliście ciekawe zjawisko? Skoro władza Unii Europejskiej to tylko zalążek nowego światowego rządu (NWO) to ludzie tam nie mogą być przypadkowi. Pamiętacie z jakim oddaniem Donald Tusk służył interesowi obcych państw? Głównie Niemiec? Polski rząd wyprzedał w ręce obcych mocarstw wszystko co mogłoby nam pozwolić się usamodzielnić i rozwinąć gospodarczo. Myślę, że obecnie każdy człowiek który ma jakiś decydujący głos w decyzjach wewnątrz unijnych tak jak nasz Tusk musiał się zasłużyć tym wyżej działaniem przeciwko swojemu krajowi. Tak wyselekcjonowani ludzie pozwolą później lepiej trzymać za pysk to co zostanie z obecnej Europy. Prawo… Czytaj więcej »
lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik
Ja bym się zgodził właściwie ze wszystkim bez problemu. Jednakże uważam, że UE jest częścią zalążka. Wedle założeń, to świat pod władzą jednego rządu, ma być podzielony na dziesięć sektorów, obszarów takich jak UE czy Unia Północnoamerykańska (Kanada, USA, Meksyk) z walutą „Amero” (podobnie brzmi jak „Euro”). Co do KOD-u… można powiedzieć nawiązując do myśli J. Kaczyńskiego, że to donosiciele czy biorąc pod uwagę, że UE to bardziej UN (Unia Niemiecka) to mamy bardziej swojsko brzmiącą nazwę – folksdojcze. W szkalowaniu nas, oni już niewiele mogą zrobić, bo Żydzi do spółki z Niemcami już dawno nam to załatwili i czasem… Czytaj więcej »
Roman_Polko
Gość
Roman_Polko
Ja staram się nie czerpać wiedzy z teorii spiskowych bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak to będzie wyglądać, jedyne co obecnie jest pewne to że to już się dzieję co widać. Powątpiewam też że ci słynni masoni, iluminaci, żydzobankierzy chętnie dzielą się swoją wizją nowego porządku świata w internecie. Nie mamy pojęcia co nas czeka możemy tylko przypuszczać, że nic dobrego. Nie jest ci szkoda przeciętnego szweda który rano swoim volvo odwozi córkę do szkoły? Nie był za przyjmowaniem tej dziczy do swojego kraju ale co mógł zrobić? Mi jest najbardziej szkoda ludzi którym został zgotowany taki los a… Czytaj więcej »
lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik
1) W sprawach NWO wiedza z internetu to „wierzchołek góry lodowej” i jak ktoś tę swoją wiedzę opiera na kilku filmikach z YT i paru stronach to w zasadzie nic nie wie. Osobiście zajmuję się tym tematem kilkanaście lat. Mam przeczytanych z osiem pozycji analizujących Talmud, a to jest podstawa by zrozumieć funkcjonowanie masonerii. Kiedyś miałem z 80 pozycji z otoczenia tzw. teorii spiskowej a jeszcze więcej w komputerze. A oprócz tego internet na bieżąco. Nie wystarczy coś tam poczytać o bankierach. Trzeba zanalizować np. okultyzm, demonologię katolicką, egzorcyzmy, New Age zależności przepływu gotówki, uwarunkowania polityczne, historię judaizmu, zasady masonerii… Czytaj więcej »
tgb
Gość
tgb

jesli szwedzi mają juz tak wyprane mózgi ze obywatelski sprzeciw nie istnieje,to dobrze im tak.Jeslin chca sie mieszac,niech im tak bedzie.Nie mozna z punktu widzenia Polaków uszczesliwiac ich na siłę

korova1
Gość
korova1

Tylko tyle mam do powiedzenia: https://www.youtube.com/watch?v=ja5zlGZRDc4 So tolerant!

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

Film ma „feler”: trzeba się logować by obejrzeć.

pancho villa
Gość
pancho villa

szwedom odwala na maxa… stado baranów, łykają każdą najbardziej nawet absurdalną papkę. będąc polakiem w Szwecji pakowałbym już manatki i sruu do PL’u

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

Proponuję wszystkim Polakom w UE aby przemyśleli dobrze swój pobyt tam gdzie są. Tu w Europie – pomijając Polskę – to jakąś nadzieję rokuje Norwegia. Może Islandia… Widziałbym jeszcze Kanadę i Australię. Ale to moje takie tam.

Waldek
Użytkownik
Początkujący

Trzeba to przemyśleć, bo może faktycznie lolo masz racje?

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

Wiesz, skromnie powiem… że zawsze mam rację, a poza tym to możemy podyskutować. grin
Ale poważnie… znam sporo przepowiedni i widzę, że się spełniają. Ich rzeczywistość staje się tą, której doświadczamy. Jak myślę, zostało niewiele w sumie czasu na podjęcie decyzji. Zatem lepiej zacząć się jednak trochę porozglądać nad szansami ułożenia życia w bardziej spokojnej przestrzeni, bez odkładania tego w nieskończoność, póki nie ma jeszcze zbyt dużej konkurencji, są większe możliwości i można spokojnie sprawę przemyśleć. Czas nie będzie czekał aż łaskawie na coś się zdecydujemy. Ale każdy ma swój rozum.

Work Buy Consume Die
Gość
Work Buy Consume Die

A nie przyszło Ci do głowy, że te niby przepowiednie to tylko sprytnie wypuszczane do obiegu plany wydarzeń, w formie otoczonej mistycyzmem i ponadnaturalnym pochodzeniem? Jedyne „przepowiednie” jakie się spełniają ze 100% skutecznością to te pochodzące od Boga (np. objawienie spisane prze Jana). Wszystko inne to realizacja planów, których urywki podaje się odpowiednio wcześniej do publicznej wiadomosci… i zawsze polegające na interpretacji czy wymagajace dopowiedzenia..

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik
@WBCD Reprezentujesz stanowisko Protestantów. Ale jest problem. Jeśli nie ma możliwości dalszego przekazu „stanowiska” Boga co do wydarzeń to można też i zakwestionować samą Apokalipsę św. Jana. W zasadzie można też i zakwestionować Proroków Starego Testamentu, a w związku z tym i słowa Chrystusa, cały przekaz ewangeliczny. Pytanie zasadnicze: na jakiej podstawie wysnuwa się wnioski, że Bóg, który stwarza wszystko nie może przekazywać swoich orędzi także i współcześnie? Co wtedy zrobić ze słowami Pana Jezusa skierowanymi do Apostołów: „Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz /jeszcze/ znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej… Czytaj więcej »
tgb
Gość
tgb

jescze zostaje mimo wszystko wschód

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

Na mój gust Wschód nie wygląda ciekawie. Ale to moje takie tam.

tgb
Gość
tgb

oczywiscie ze z naszego dzisiejszego punktu widzenia,na razie nieciekawie,ale perspektywy są nieciekawe,nadciąga ucisk

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

@tgb
Problem w tym, że ucisk ma być też na Wschodzie i potężna wojna. I dla mnie to jest realne. Ja się wolę z Polski nie ruszać. Ale jak napisałem… to moje takie tam.

yamato
Gość

Mój „kraj pierwszego wyboru” – Nowa Zelandia, później – Australia. O Kanadzie myślałem ale nie z tym nowym lewackim premierem Trudeau (?). Więc – może Japonia (choć tam niebezpiecznie z innego powodu sad ). A, i niech nie zmyli Was mój „nick” smile – pierwowzór też w końcu wysłano na samobójczą misję…

husar
Gość
husar

Ciezko to juz nazwac Szwecja…chociaz wlasciwie nie powinienem ich zalowac za ten podstepny i bezczelny potop, zniewolenie rodzin chorymi przepisami i spedaleniem mlodziezy sposobami ksztalcenia, a jednak to ich ziemia i oni powinni byc tam gospodarzami a nie sa..nie wiem jak mozna to zrobic swoim przodkom ktorzy na haslo oddawali zycie za wlasy wolny kraj. A oni teraz ze spuszczonymi glowami przemykaja po wlasnych ulicach,strachem zobojetnieni na dyskryminacje jaka sie na nich ewidentnie odbywa…

tgb
Gość
tgb

maja co chcieli,wiary w Boga i Biblie sie dawno wyparli,zal jedynie garstki która byc moze mysli ale jest juz zdecydowanie za słaba zeby cokowliek zrobic,sprzeciwić sie

Wiarus55
Użytkownik
Początkujący
Tao
Użytkownik
Nowicjusz

Do Ministrów Waszczykowskiego, Ziobry, Błaszczaka oraz Macierewicza.

Proszę uprzejmie o wprowadzenie zakazu wjazdu dla Szwedów oraz osób z obywatelstwa Szwedzkim.

Z poważaniem,
Rzeczpospolita Polska oraz Naród Polski

tgb
Gość
tgb

to by była dyskryminacja,wzieliby odwet na Polakach,ten pomysł to zdecydowana przesada

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik
Początkujący

A może powoli czas juz na zmiany w starym ,nawiązujacym do historii Szwecji nazewnictwie miast ? Na poczatek proponuję zmianę nazwy Göteborg na Muslimborg. Przynajmniej bedzie prawdziwie ( bo Gotów to tam już jak na lekarstwo )…………..

bimbermacher
Gość
bimbermacher

Homoszariat był pierwszy. Tak pięknie uścielił drogę dla szariatu właściwego. Nie wolno krytykować dewiacji, bo nie. Nikt nie ma prawa pozostać przy zdrowym, chrześcijańskim, rozsądku, skoro lewizna (zwana dla niepoznaki socjaldemokracją) tego wymaga. Paradoksalnie? Polskiej wódki i krupnioka na świńskiej krwi im, Szwedom dać. Może przetrzeźwieją?!

tgb
Gość
tgb

dlatego Biblia zaporowadzała chrzescijanom własciwy porządek działający dla dobra wszystkich ludzi,bo wymysłił fo stwórca ludzi,kiedy sie go odrzuca,z czasem sie wychodzi na tym tylko żle

DethTroll
Gość
DethTroll

Odyn byłby dumny z mężnych i jakże walecznych przodków wikingów smile

yamato
Gość

Przodkowie obecnych Szwedów – Waregowie – przez Ruś docierali do Bagdadu. Czas na rewanż ???

Processor
Użytkownik
Początkujący
Szwedów nie warto żałować – mają to na co zasłużyli na swoje własne życzenie. Nikt ich do tego nie zmuszał, nikt ich nie namawiał do tego szaleństwa. Zwykły Szwed ma już „tak bardzo zryte we łbie” że tego już się odkręcić nie da – to już agonia narodu i kropka. Ela nas niechaj to będzie przestrogą – do czego może doprowadzić szalone idea wdrażana w życie bez opamiętania. To wprost wymarzony dydaktyczny przykład „czego robić nie wolno” – nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie mógł tego podważyć, żaden lewak nie znajdzie w dyskusji kontrargumentu. Im szybciej w Szwecja stanie się… Czytaj więcej »
tgb
Gość
tgb

swieta prawda,problem w tym,ze trzeba by było zrobic panstwo wyznaniowe,czyli łączoce cechy wszystkich religii około chrzesijanskich,a niestety,konstytucje mamy typowo lewacko-liberalną,w której wartosci chrzesjijanskie bedą dyskryminowane,bo chrzescijanstwo współczesne,z zasady sie cofa przed panstwem

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik
Nie da się zrobić łączenia cech „wszystkich religii około chrzesijanskich”. A poza tym co należy rozumieć przez „około chrzesijanskich”? Na przykład pogodzenie wizji państwowości prezentowane przez Świadków Jehowy i Katolików jest nie realne. Co najwyżej pewne elementy ale w tym wypadku zbieżność jest około zera. Z Prawosławiem też będzie ciężko, chociaż tam na Wschodzie „ludzie są bardziej posłuszne”. Zawsze będzie jedna siła przewodnia. To jest znakomicie udowodnione przez prof. Feliksa Konecznego. Takie myślenie, że wszyscy mają tak samo jest utopią. Nawet my w KK prowadzimy spory. Tylko u nas ostateczną instancją jest papież. Co prawda z tym są ostatnio kłopoty,… Czytaj więcej »
tgb
Gość
tgb
jesli chodzi o Swiadków Jehowy,nie wtracaja sie wogóle do polityki.Sa najcichszą grupą społeczną jaką sobie wogóle mozna wyobrazić i najbezpieczniejszą dla społeczenstwa.To wynika z szacunku dla władz,a to z kolei wynika z nakazu biblijnego.A poniewaz Polska jest krajem (przynajmniej była) katolickiem,wiec wyznaniowosc powinna sie opierac na katolicyzmie,z poszanowaniem innych religii powstałych z postchrzescijanskiego katolicyzmu i tym samym okołochrzescijanskiech.Tutaj wszystkie z nich łącznie ze Swiadkami Jehowy zyją między sobą w pełnej zgodzie.Ja jako sympatyk SJ nie mam nic przeciwko przewodnictwu tradycyjnej polskiej religii,bo przeciez wszyscy jestesmy smiertelnym wrogiem dla muslimów.SJ całkowicie (do momentu przekraczania prawa bozego), dostosowują sie do prawa panstwa… Czytaj więcej »
Processor
Użytkownik
Początkujący

@lolo – zapominasz jednak o najważniejszym wspólnym mianowniku – wierze w Jezusa Chrystusa. Czy to nie wystarczy ?

mamol
Gość

Tu sie nie mozna zalogowac . ciagle error!!!!!

mamol
Gość

Jak sie skonczy kasa na zasilki Szwecja przestanie istniec. Dlatego Norwegia sie separuje. Wiedza , ze nastapi pogrom.

kris
Gość
kris
Mr. ??
Gość
Mr. ??

Dzień X
Rząd Szwecji jest tylko narzędziem.

f.d.Svensson
Gość
f.d.Svensson
Olof Palme, juz w latach 60. gdy byl tylko ministrem, forsowal idee „multi-kulti” w Szwecji. Z jednej strony istniala potrzeba genetycznego wymieszania ludnosci Szwecji poniewaz odizolowana przez 300 lat od glownego nurtu historii europejskiej byla zbyt blisko spokrewniona. W rejonach o malej gestosci zaludnienia krewni zakladali rodziny i rodzilo sie coraz wiecej dzieci malo rozgarnietych. Z Ameryki Poludniowej przyjezdzali lewicowcy na poczatku lat 70. W roku 1975 oficjalnie zatwierdzono program przyjmowania duzych fal emigrantow, szczegolnie z Bliskiego Wschodu. Wojna w Libanie spowodowala naplyw sporej ilosci mlodych mezczyzn do Szwecji. Wkrotce okazalo sie, ze ich zadaniem bylo organizowanie handlu narkotykami, z… Czytaj więcej »
tgb
Gość
tgb

to sie nazywa po prostu gwałt na własnym społeczenstwie,nie pierwszy i nie ostatni raz w historii człowieka

f.d.Svensson
Gość
f.d.Svensson
Nie trzeba chyba dodawac, ze Olof Palme to Zyd. Wszystkie media, banki i najwazniejszy przemysl w Szwecji sa w rekach zydowskich. Zydzi z Polski sa ostatnio bardzo aktywni, choc nie dokladnie oni, lecz ich dzieci. Peter Wolodarski – redaktor naczelny DN, Maciej Zaremba, Göran Rosenberg + dziesiatki innych w mediach. Ciekawostka jest to, ze matka braci Ekeroth – bardzo aktywnych w partii Sverigedemokraterna – niby nacjonalistycznej – to Zydowka z Kazachstanu, ktora dotarla do Szwecji przez Polske. Jest skazana za przestepstwa podatkowe. Inna dzialaczka SD to Paula Bieler, corka Zydow z Lodzi, Polin. Najwieksze afery finansowe w Szwecji sa dzielem… Czytaj więcej »
Grzesiek
Gość
Grzesiek
W 1975 szwedzki parlament przegłosował uchwałę która wprowadziła w tym kraju wielokulturowość. To był początek końca. Jednak nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Lewicowcy z Ameryki Południowej to głównie chilijscy uchodźcy polityczni uciekający przez dyktaturą Pinocheta. To oni są najlepszym przykładem integracji. Wtopili się całkowicie w szwedzkie społeczeństwo. Znaleźli to czego nie mieli w swoim kraju i co przerwał zamach stanu z 1973 czyli socjalizm w liberalnej demokracji parlamentarnej. Libańczycy uciekający ze swojego kraju po wybuchu wojny domowej w 1975 to głównie chrześcijanie (maronici). Jednak byli to Arabowie i tutaj zaczynały się pierwsze problemy. Potem po rewolucji islamskiej i… Czytaj więcej »
tgb
Gość
tgb

trzeba sie przygladac dokad to zaprowadzi kiedy ciezar panstwa zostanie na barkach muslimów.Przeciez zagrabiają dziedzictwo wieloletnie białego zaawansowanego i pracującego człowieka.Czyli mają zagrabiony fundament,fabryki,przemysł,naukę itp.Biali wyginą uciekną i w koncu zostana sami muslimi.Ciekawe jak wtedy bedzie wygladało wysokocywilizowane wczesniej panstwo

Processor
Użytkownik
Początkujący

To proste – wcale nie będzie wyglądało bo go po prostu nie będzie.

Gdyby do Szwecji imigrowały jednostki wykształcone, światłe, albo choćby tylko pracowite (jak np Wietnamczycy), to być może na pozostawionej przez Szwedów infrastrukturze zbudowali by fajne państwo. Niestety, imigrują najgorsze szumowiny, lenie, bandyci i co gorsza zindoktrynowane przez imamów (a to jest już skrajne uwstecznienie intelektualne). Wynik jest łatwy do przewidzenia.

tgb
Gość
tgb

no własnie nie wiem i nie wiadomo.Bo cała ta sytuacja chyba nie miała precedensu we współczesnym swiecie

Processor
Użytkownik
Początkujący
Powoływanie się na precedens ma sens jedynie w problematyce prawnej. W realnym życiu lepiej bazować jest na prawach fizyki/natury/ekonomii. Do zgrubnego „przewidywania przyszłości” wystarczy znać stan aktualny i prawa rządzące światem. Stan aktualny w zasadzie znamy, co zaś się tyczy praw… Jedno jest pewne – do budowania czegokolwiek potrzebny jest intelekt, a tego akurat przeciętny arab nie posiada. Większość arabskich wynalazków i dokonań, była w rzeczywistości albo nie arabskiego autorstwa, albo powstało przed pojawieniem się Mahometa. Od czasów powstania islamu, ten naród przestał się rozwijać, gdyż podstawy samej religii zwalczają wszelki rozwój, badania, nowatorski sposób myślenia etc. Islam to całkowite… Czytaj więcej »
tgb
Gość
tgb

no tak ale z czegos muszą zyc.Przeciez szturmują Europę z powodu materializmu.Czesc z nich zajmuje stanowiska.Dlatego z czasem i wiekszoscia zmieniają miasta.Jakis tam PKB wytwarzają.Dlatego zadaję sobie pytanie,jak to bedzie w przykładowej Szwecji,kiedy bedą musieli na swoich brakach niesc wszystko.Pyatnie jest o Szwecję,gdyz tam tez przyrost jest najszybszy ,wybijania białego człowieka

ZIBI
Gość
ZIBI
politycy wykonuja jedynie rozkazy tych na gorze w celu zaprowadzenia Nowego Porzadku Swiata, zastanawia mnie tylko jak pazerni sa ci na gorze ze dla kasy zrobia wszystko bez mrugniecia okiem mordujac miliony . Przeciez wszyscy mogliby zyc w zgodzie i dobrobycie a tu tylko wojny wojny wojny. Media tak portafia wyprac ludziom mozgi ze pojedynczy obywatel nawet niema pojecia ze jest manipulowany.
wpDiscuz