Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców nie informował o fałszerstwach, do których dochodziło podczas składania wniosków o azyl w Niemczech. Władze landów krytykują centralę, wskazując, że na teren RFN mogli przedostawać się m.in. ludzie związani z Państwem Islamskim. Afera w Niemczech coraz silniej uderza w kanclerz Angelę Merkel, której formacja zalicza rekordowo niskie poparcie w najnowszych sondażach a koalicjant grozi rozłamem.

Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge – BAMF) nie informował o fałszerstwach i innych manipulacjach, do których dochodziło podczas składania wniosków o azyl w Niemczech – wynika z raportu opublikowanego przez tygodnik „Welt am Sonntag”.

Jak ustalili dziennikarze w pierwszej połowie 2016 roku BAMF skontrolował 217465 paszportów jednak po dokładnej analizie 2273 zostały uznane za sfałszowane. Jak informowała Polska Agencja Informacyjna Interpress już we wrześniu władze krajów związkowych Republiki Federalnej Niemiec biły na alarm i krytykowały BAMF za niedokładne sprawdzanie dokumentów i aprobowanie podań osób legitymujących się sfałszowanymi paszportami. Wśród odkrytych przypadków były m.in. osoby z środowisk wspierających terrorystów z ISIS.

Sytuacja odbija się na kanclerz Angeli Merkel, której formacja zanotowała, w opublikowanym w bieżącym tygodniu, sondażu poczytnego niemieckiego dziennika „Bild” rekordowo niski wynik – 29,5 proc. poparcia.

Siła strachu

Na początku września szef BAMF Frank-Jürgen Weise zapowiedział, że w 2016 r. zostanie rozpatrzonych 700 tysięcy wniosków o azyl. Wstępnie mowa była nawet o milionie ale wystąpiły komplikacje (według szefa BAMF to efekt źle rozplanowanej polityki kadrowej). Weise wnioskował też o zwiększenie liczby pracowników rezerwowych o ok. 30 proc. Uzasadniał to faktem, że ok. 2 tys. urzędników umowa o pracę wygasa z przyszłym roku. Zapewniał jednocześnie, że urząd działa coraz sprawniej a procedury wykonywane są szybciej. Niewykluczone jednak, że apel Weisa miał związek z tym co wydarzyło się dwa tygodnie później.

Jak informował w połowie września „Deutsche Welle” prokurator generalny Brandenburgii zażądał od Weise przekazania do kontroli ponad 18 tys. wniosków o azyl. BAMF miał niedokładnie sprawdzać dokumenty wnioskujących i aprobować podania osób legitymujących się fałszywymi paszportami.

Niemieckie MSW poinformowało, że takie przypadki zostały odkryte m.in. w Bawarii i w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, gdzie rozpoznano 140 sfałszowanych dokumentów. Odkryto też trzy przypadki osób z fałszywą tożsamością, które zostały przyporządkowane do środowisk wspierających ISIS.

Weise odmówił jednak wydania dokumentów prokuratorowi generalnemu.

Panika rośnie

Afera na dobre wybuchła tydzień temu gdy tygodnik „Welt am Sonntag” opublikował wspomniany raport nt. funkcjonowania Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców.

Związek Niemieckich Funkcjonariuszy Śledczych zażądał od BAMF, by zgłaszali każdy przypadek fałszowania dokumentów. Wiceprzewodniczący Związku oznajmił też, że decyzja, czy sprawa fałszerstwa jest w danym wypadku karalna, nie leży w gestii BAMF (za fałszerstwo dokumentów grozi w Niemczech kara pozbawienia wolności do pięciu lat).

Wiceprzewodniczący zaapelował również by urzędnicy zajmujący się kwestią migracji składali doniesienia dot. naruszeń tego typu. Weise jednak konsekwencji znowu uniknął a niemieckie MSW oświadczyło jedynie, że BAMF będzie informował o każdorazowym fałszerstwie zarówno urzędy imigracyjne jak i policję.

Afera rozerwie koalicję Merkel?

Gniew Niemców, którym coraz ciężej jest akceptować wybryki przybyszów spadł na kanclerz Merkel. Według sondażu Instytutu Badania Opinii Publicznej Insa dla najpoczytniejszej niemieckiej gazety „Blid” poparcie dla rządzącej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, której przewodniczącą jest Merkel, spadało poniżej 30 proc. To najniższy wynik, jaki prezentował Instytut.

Ten obrót wydarzeń może wkrótce rozerwać rząd Merkel. Już we wrześniu Horst Seehofer, przewodniczący Unii Chrześcijańsko-Społecznej w Bawarii (CSU) i premier landu Bawarii, w wywiadzie dla telewizji ARD przedstawił swoją wizję działalności partii CSU i rządzącej koalicji CDU-CSU. Znamienne w jego wypowiedzi było to, że nie był w stanie stwierdzić czy Merkel (przewodnicząca CDU) zostanie zaproszona na konwencję partyjną koalicjanta w listopadzie.

Seehofer podkreślił, że nie zgadza się z ubiegłoroczną decyzją niemieckiej kanclerz w sprawie otwarcia granic dla uchodźców. W drugiej połowie września, gdy afera BAMF zaczęła nabierać na sile Seehofer, w wywiadzie dla „Der Spiegel”, stwierdził, że warunkiem dalszego funkcjonowania koalicji jest uzgodnienie wspólnego stanowiska w sprawie polityki migracyjnej.

Domagał się od Merkel, aby rocznie Niemcy przyjmowały maksymalnie 200 tys. uchodźców. Steehofer ostrzegł też kanclerz, że ew. rozłam koalicji nie będzie korzystny dla żadnej ze stron. Merkel na te żądnie jednak przystać nie zamierza.

źródło: Gazeta Finansowa

56
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
38 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
Merkrlmussweg !maru2Highlanderlolo (który nie pisze)jotka:na_pohybel_saracenom! Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Phil Prins
Gość

Ja wciąż zachodzę w głowę, jakim cudem baba, która sprowadziła zagrożenie do Europy nadal stoi na czele rządu niemieckiego. Czemu nikt jeszcze nie zdjął jej z funkcji i nie wytoczono jej sprawy za zdradę stanu? Unia straszy konsekwencjami kraje, które bronią się przed najeźdźcą, a cipa która jest sprawcą burdelu… Czytaj więcej »

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

@Karbulot Waga dowcipu u Niemców jest przysłowiowa jak i lotność ich umysłu. Oni lubią duże, solidne ciężkie rzeczy. Zanim przestawią wajchę to trochę czasu musi upłynąć. Nie czują niuansów. A potem jest za późno. A do tego jeszcze wierzą w swoją nadzwyczajność. No, to jest w tym zestawieniu mieszanka wybuchowa.… Czytaj więcej »

W-a
Gość
W-a

Takim samym cudem, jak chłopina, który depcze Konstytucję – najwyższe prawo – rządzi innym krajem.

komandos
Gość
komandos

Nie kijem go to pałą. Otwarcie granic to był błąd bo powinni rocznie przyjmować 200 tysięcy tej dziczy. Po co Niemcom co roku przyjmować 200 tysięcy nierobów?

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

@komandos
Zdaje się, że oni chcą być wzorem miłości bliźniego. Wolą popełnić samobójstwo niż przyznać się do zbrodni II wojny światowej (stąd „polskie obozy zagłady”) i zmienić swoje postępowanie nie dominowania nad wszystkimi wokół. Ale na to potrzeba pokory, dystansu do siebie.

easyrider
Gość
easyrider

Lolo. „Polskie obozy zagłady” to plan rozpisany na dziesięciolecia, jeśli nie dłużej. Czy dzisiaj ktoś wpadłby na pomysł by burzyć (gdyby taki istniał) dom po Atylli, Czyngis-chanie czy Tamerlanie? A ludzi wymordowali więcej niż my wszyscy kotletów zjedliśmy. A chałupkę po Hitlerze chcą zburzyć. Oni potrzebują przekierować pamięć historyczną. Z… Czytaj więcej »

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

@easyrider
No jak to u socjopatów albo psychopatów. Zawsze niewinni. Różnica pomiędzy niewielka w sumie, w przyczynach zaistnienia.
Polecam „Ponerologię polityczną” Łobaczewskiego.

Passanderstanislawpaluch
Gość
Passanderstanislawpaluch

A się tutaj do Ciebie doczepię , i moze nawet nie bedzie na temat ale jako ze wiesz duzo na temat „naszego” „ukochanego” p.o. papieza , to mam pytanie. Juz wyjasniam , a zacznę od tego że wczorajszej nocy zgłebiałem wiedzę na temat Jorgusia i wyszło mi z kilku kątów… Czytaj więcej »

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

@Passangerstanislawpaluch 1) Zagłada Niemiec (narodu) jest przepowiedziana. Moje obserwacje procesów zachodzących w Niemczech od 1989 r. skłaniają mnie do zgodzenia się z tym proroctwem 2) Bergoglio jest typem „spod ciemnej gwiazdy” można tak powiedzieć. Oficjalnie twierdzi się, że pomagał, ale masoneria (przy czym na temat formalnej jego przynależności do masonerii… Czytaj więcej »

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

Ps
W kontekście tego „prowadzenia przez samego szatana” zrozumiałe się staje, że nie chciał uklęknąć w kaplicy Jasnogórskiej Ikony a za to przy okadzaniu ołtarza w trakcie Mszy Świętej (a może już „mszy”) wyglądał jak naćpany i wyrżnął jak długi przed wizerunkiem Madonny.

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

Te „łapki ujemne”… jak widzę entuzjaści Bergoglio i NWO nie próżnują. Ha.

Robakos
Gość
Robakos

Lolo daj jakies namiary na sb z checia wyslucham co masz do powiedzenia na te tematy,ciekawie to ujmujesz i opowiadasz co najwazniejsze MA SENS.Bardzo duzo tez o tym wiesz i obserwowales nie jeden temat,pewnie kupe czasu na to poswieciles.Bylbym uszanowany moc czytac twoje wpisy,pozdrawiam smile

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

@Robakos Przeceniasz moje możliwości. Poza tym piszę głównie tu, czasem coś na PCh24 ale pod innym nickiem a tam mi tną częściowo. Głównym moim zainteresowaniem jest masoneria, równolegle niejako religia Dalekiego Wschodu jako pewien sposób patrzenia na rzeczywistość, ale to wszystko nawet nie na zasadzie pamiętania szczegółów (choć po parunastu… Czytaj więcej »

Passanderstanislawpaluch
Gość
Passanderstanislawpaluch

Dzięki , lolo , choć obaj wiemy że wiele mi nie pomogłeś. Zdobywanie wiedzy „tajemnej” jest trochę jak wyciaganie koniuszka piórka z puchowej kurtki. Bo złapiesz jedno za ledwo widoczny , wystajacy włosek , podciagniesz do góry i w zasadzie pownno byc po sprawie. Ale NIGDY tak nie jest ,… Czytaj więcej »

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

@Passangerstanislawpaluch No co miałem przepisywać linki? Akurat tym problemem się nie zajmowałem, bo raczej interesuje mnie w tym przypadku teraźniejszość. Facetowi nie postawiono oficjalnych zarzutów, nie jest prowadzone żadne dochodzenie. Przy czym lewackie media milczą co może oznaczać, że nic nie było albo, że facet jest swój dla lewaków w… Czytaj więcej »

Passanderstanislawpaluch
Gość
Passanderstanislawpaluch

Poruszyłeś lolo ciekawy problem przymusu wyboru pomiedzy lojalnoscią wzgledem kościelnej wierchuszki a własnym sumieniem. Tu zawsze kazdy z nas musi dokonać sam wyboru. Idą więc trudne czasy ………..

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

@Passangerstanislawpaluch
Posłuszeństwo kończy się tam gdzie zaczyna się kłamstwo.

Marcelo Lovell
Gość

Racja, Niemcy mają złamany kręgosłup moralny po II WŚ. Teraz próbują go nieudolnie leczyć ta cała afera z „uchodzcami”. Ładnie to wszystko tłumaczy profesor Wolniewicz w swoim głosie racjonalnym.
Jak ktoś chce posłuchać.
https://youtu.be/4ZaiXWWoNH4

fsadasdfa
Gość
fsadasdfa

Zeby rozpieprzyc system i sterroryzowac ciezko pracujacego Europejczyka po to aby na zgliszczach stworzyc zjednoczone emiraty europejskie

easyrider
Gość
easyrider

To jest nowe wydanie wieży Babel. Lewackie plugastwo posłużyło się dezinformacją na niespotykaną skalę żeby kneblować usta obywatelom. Jak to ktoś powiedział – do tego by zatriumfowało zło wystarczy obojętność dobrych ludzi. Lewactwu chodzi tylko o władzę totalną i stworzenie nowego człowieka – bezrozumnego zjadacza komercyjnej papki. Jedynie taki człowiek… Czytaj więcej »

Dagmara
Gość
Dagmara

Plan jest taki: trzeba osłabić/zdestabilizować Europę – a żeby to robić ,,kurek,, z islamistami musi być cały czas odkręcony – i tak jest. Ktoś tam coś tam niby robi ale efektów nie ma żadnych, za to przybywających ,,nowych europejczyków,, coraz więcej. Nie spodziewajcie nagłego STOP bo go nie będzie. Teraz… Czytaj więcej »

tgb
Gość
tgb

wielki szacun Dagmara – za ten polski czajnik ):

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Zachód(Anglia, Francja, Niemcy, Włochy) nigdy nie był, nie jest i nigdy nie będzie przyjacielem Polski. Przekonaliśmy się o tym przez ostatnie 1000 lat, aż do dnia dzisiejszego.
(Nord Streem, zakup śmigłowców Caracal itp)

maru2
Gość
maru2

Chyba nie Zelmer? Bo od niedawna należy do Boscha.

bkkkk
Gość
bkkkk

Nie rozumiem czegoś. „Weise odmówił jednak wydania dokumentów prokuratorowi generalnemu.” Czy odmowa przedłożenia ew. dowodów, wykonania polecenia prokuratora nie jest karalna?! I drugi kwiatek „Związek Niemieckich Funkcjonariuszy Śledczych zażądał od BAMF, by zgłaszali każdy przypadek fałszowania dokumentów.” To niemiecka administracja nie wie, że w przypadku powzięcia podejrzenia czyny zabronionego jest… Czytaj więcej »

komandos
Gość
komandos

Ten cały artykuł to jakaś paranoja. Wszyscy są oburzeni na Merkel ale nie o to że wpuściła tę dzicz do Niemiec tylko o to że w jednym roku za dużo ich wpuściła. Czyli innymi słowy islamizacja Niemiec miała być rozłożona na dłuższy okres czasu a tu Merkel wycięła taki numer… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Komandosie, o tym milionie do zapuszkowania, to słuszna uwaga techniczna. Należy się więc zastanowić, czy prokuratura nie może, czy nie chce ścigać winnych. A może ktoś jej dał do zrozumienia, by nie ścigała??

komandos
Gość
komandos

Raczej jestem za tym drugim, otrzymali „propozycję nie do odrzucenia”. Pozdrawiam

fsadasdfa
Gość
fsadasdfa

Czy Niemcy w koncu zadadza pytanie swojej pani kanclerz dlaczego to akurat musza byc muzułmanie ? Przeciez ona wtlacza im do glow ze ciagnie ich do pracy czy ci ludzie pozbawieni sa rozumu, malo jest krajow w poblizu z ktorych imigranci chcacy pracowac chetnie osiedliliby sie w Niemczech ? Sadze… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

I tu jest piesek pogrzebany. Pracowici są różni ludzie z Dalekiego Wschodu (nie wszyscy, ale jednak), większość Słowian, a ci sprowadzają ludzi, których cała kultura sprowadza się do niszczenia, mordowania, których najmilszym źródłem dochodu jest rabunek lub handel, A NIE praca.

nina
Gość
nina

a najwieksza rozrywka robienie dzieci.
Juz inni beda sie o nie martwic ….

Jakies konto sie poda i zrobi zbiorke miedziakow, zeby mogli dalej uprawiac, swoj im tak typwoy bizness, robienie dzieci.

Christena Ervin
Gość

To jest najmniej ważne (chociaż ważne) czy Merkel przetrwa, czy koalicja się rozpadnie itp. Najważniejsze i najtragiczniejsze jest to, że dzikie bydło naszło do Europy i być może pozostanie na zawsze. Być może – bo zawsze jest nadzieja na przegonienie tej dziczy na afrykańską pustynię.

fsadasdfa
Gość
fsadasdfa

Najgorsze jest to ze zyskuja oni prawo obywatelskie i sie rozmnazaja a to za 15-20 lat grozi likwidacja parlamentow gdy wybiora do nich swoich ludzi i wprowadzeniem szariatu, wszedzie. Nie daja rady bombami to rozwala nas penisami i glosami wyborczymi

Christena Ervin
Gość

A co to u nas penisów nie ma, są, tylko cipki-feministki jakieś takie zbuntowane, tylko chcą się skrobać.

Zorro
Gość
Zorro

Natychmiast aresztowc Merkel osadzic i skazac na dozywocie w celi ze smoluchami.Bedzie miala wtedy okazje wypinac swoj integrator nieograniczona ilosc razy

bkkkk
Gość
bkkkk

Integrator!:) Dobre!:)

Marcin Opus
Gość
Marcin Opus

,,Merkel na te żądnie jednak przystać nie zamierza.”
Bo inaczej usmani odpalą taśmy, i to nie te od Sowy, tylko z telefonu Mekelowej.

bkkkk
Gość
bkkkk

Co by na tych taśmach miało być takiego, by miało jej zaszkodzić?! Jest w ogóle takie coś? Tj. coś, co by Makreli zaszkodziło w oczach Niemców?!

komandos
Gość
komandos

Ja też o niczym takim nie słyszałem ale osobiście bardzo mi się ten pomysł podoba i nie wiadomo czy właśnie to w tym kierunku nie należy szukać odpowiedzi na anormalne poczynania kanclerz niemieckiego rządu.

bkkkk
Gość
bkkkk

Komandosie, w dzisiejszych czasach, paskudnych i okropnych, to nie wiem co by polityk musiał zrobić, żeby upublicznienie tego danego polityka zmiotło ze sceny. Zatrucie wody we wszystkich wodociągach kraju? Sprzedaż całej broni danego kraju? Przewalenie całych rezerw danego kraju? Pomyślmy. Przecież tyle afer już było, tyle zarzutów wobec polityków (włącznie… Czytaj więcej »

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

@bkkkk
Biorąc pod uwagę, że jest rotarianką i zdaje się agentką Stasi (co to nie istnieje… ale ludzie żyją) to wykonuje polecenia przełożonych.

blantomat
Gość
blantomat

Jak do tej pory ta nawiedzona baba uchodzi za „autorytet” w Niemczech … to znaczy, że żadne taśmy i inne „skandale” nie są w stanie jej zaszkodzić. To dowodzi jak DURNI są niemcy (specjalnie z małej).

Elton Ragan
Gość

Im szybciej tym lepiej dla całej Europy…

Chory świat
Gość
Chory świat

Szkopy dożyli takich czasów , że już nie trzymają ciśnienia . Zaczęło sie od perfidnych skrytych praktyk WieśVagena , ukrywanie i jawne zaprzeczanie faktom związanymi z najeźdźcami zaczęło się dobrych kilka miesiący temu . Na czym helmuty będą jeszcze oszukiwac i kłamać ?

Chory świat
Gość
Chory świat

poprawka – VieśWagena ( p.s. nigdy nie kupie niemieckiego auta ! olewam wszelkie testy ADACa )

Chory świat
Gość
Chory świat

Prośba do Admina – o nie wstawianie takich dużych fotek-straszydełek z gębami jak Makrela i innymi zjebami , kreaturami . Bo naprawdę można dostać wymiotów albo niestrawności .

Publiusz
Gość
Publiusz

Masz szczescie ,ze nie musisz zobaczyc jej ….nago!Kiedys w Necie krazyly jej zdjecia nago z czasow kiedy uprawiala ona bardzo popularny w NRD …nudyzm!Widac wiec ja bylo z grupa rownie jak ona nagich niemczurek ,wszystkie brzydkie jak doopa Tatara i co prawda Makrela byla szczuplejsza ,ale „pluc” nie miala zadnych… Czytaj więcej »

Dem
Gość
Dem
Dem
Gość
Dem

Jem sobie spokojnie, a tu nagle znów ten pasztet na zdjęciu. Dajcie żyć, bo przestane jeść Będę miał fobię i nie otworze lodówki bojąc się, że i tam ona będzie… w sumie nie zdziwiłbym się… Na etykiecie wyrobu z baraniny, czy to na kozim mleku z napisem „wincyj, wincyj”

dzialacz PO
Gość
dzialacz PO

Merkel powinna teraz intensywnie pilnować ampułki z cyjankiem, jak jej przodkowie Hitler czy Göring.
Niby tak niewiele a można uniknąć niewspółmiernie większych cierpień
gdy nadejdzie godzina sprawiedliwości…

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

@działacz PO
Najśmieszniejsze będzie jak będzie się ewakuowała do tej swojej hacjendy w Paragwaju i nie dojedzie…

gieno
Gość
gieno

dziennikwschodni.pl/lublin/kul-i-umcs-chca-przyjac-uchodzcow-na-studia-inne-uczelnie-sie-zastanawiaja,n,1000167943.html trzeba www dopisać

Publiusz
Gość
Publiusz

Podzwonne dla Makreli ! Wczoraj w berlinie mialo miejsce spotkanie przedstawicieli partii tzw. „rood-rood,gruen” ,czyli SPD,Linke (czyli niem. SLD) i Zieloni(RAF) ,zeby omowic wspolprace w perspektyiwe zblizjacych sie wyborow.Nie ukrywa sie ,ze wlasnie taka kombinacja bedzie tworzyla przyszly rzad po klesce CDU!Dla przeciwnikow multi-kulti zadna dobra nowina ,bo wladze w… Czytaj więcej »