Amerykański instytut studiów socjologicznych Pew Research Centre przeprowadził w dniach od 2 marca do 17 kwietnia badania ankietowe wśród mieszkańców Unii Europejskiej.

Przepytano prawie 10 tysięcy respondentów w 10 krajach: Francji, Niemczech, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Polsce, Szwecji, Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz na Węgrzech. Ankieterów interesowała opinia o polityce i działaniach Brukseli.

Wynik ankiety zapewne nie zachwycił eurokratów. 74 procent ankietowanych uważa, że to nie Komisja Europejska, albo inna instytucja unijna, winna decydować o imigracji ludów z zewnątrz UE lecz rządy narodowe.

Zdaniem 66 procent rządy narodowe powinny też decydować o rozmiarach i kierunkach migracji wewnątrz Unii Europejskiej. 51 procent respondentów uważa, że to rządy narodowe winny decydować i zawierać porozumienia oraz traktaty handlowe i gospodarcze, a nie Bruksela w imieniu wszystkich krajów członkowskich.

Natomiast, po wyłączeniu respondentów z Wielkiej Brytanii, 53 procent ankietowanych opowiedziało się za rozpisaniem referendum w sprawie dalszego członkostwa w Unii Europejskiej.

Pew Research Centre podkreśla, że ankietowani mieszkańcy 10 krajów stanowią 80 procent ludności Unii Europejskiej oraz 84 procent potencjału gospodarczego UE.

źródła: polskaniepodlegla.pl / pewglobal.org

18
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
12 Comment threads
6 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
NemoArcherMr. ??lolo ktory nie piszeHahacz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arti
Użytkownik

odpytywani odpowiadaja a jak ida do urn wyborczych to wybieraja takich politykow co chca islamizacji, przyklady Austrii, Holandii, Francji, Weilkiej Brytani, Wloch tylko z tego roku

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Artur
Czyż nasz klasyk p. Wałęsa nie jeździ z wykładami po świecie? Jeździ. No to już wiesz: tam wszyscy są „za a nawet przeciw”.

Hahacz
Gość
Hahacz

No bo przecież prawicowe, patriotyczne poglądy to najgorsza rzecz jaka może istniec na świecie. Patriotyzm = faszyzm/nazizm. Trochę mniej ale równie przerażająco grożne jest ocieplenie klimatu spowodowane działalnościa człowieka i palenei papierosów. Nie wiem czy mniej czy bardziej grożne od tych dwóch ostatnich jest rasizm i homofobia? O miejsce medalowe… Czytaj więcej »

przeraza
Użytkownik

Unia Europejska jak papcio Stalin. Przesiedlenia, nakazy, zakazy i ignorancja względem woli ludu.

NIE
Gość
NIE

Wszyscy o tym wiedza tylko nikt glosno tego nie mowi bo UE to komunistyczna totalitarna struktura i ludzie sie po prostu boją widząc co ci degeneraci robią …. Czas się przyłączyć do Polski i krzyczeć głośno tym złodziejskim elitom na szczytach wladzy NIE, nie ma zgody na podpalanie naszych krajów,… Czytaj więcej »

888
Gość
888

Ale czy to kogoś dziwi? Z Polski wyjechało w ciągu kilku lat 2 miliony obywateli bo nie było dla nich pracy a władze Unii Europejskiej chcą na ich miejsce zaserwować nam nierobów na których My Polacy mamy zapieprzać. I już bynajmniej nie chodzi o bezpieczeństwo ale o samą zasadę imigracji.… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@888
Misiu nie takie do końca są założenia… Jest pewien szczegół, którego nie bierzesz pod uwagę: tzn prawda, że „do końca życia” ale życie będzie bardzo krótkie.
No to sam pomyśl czy w takiej radosnej perspektywie jest się po co buntować?

888
Gość
888

@lolo-ktory-nie-pisze
Jasiu, faktycznie nie brałem tego pod uwagę. Zwróciłeś uwagę że ostatnio coś bardzo pożary się rozpanoszyły w Europie Zachodniej. Jak nie wieżowce płoną to lasy.
I jeszcze jedno, słyszałem wypowiedź lewaczki która mówi że wojny zawsze prowadziły ze sobą państwa, więc jeśli zlikwiduje się państwa to automatycznie nie będzie wojen.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@888 Dobrze, że nie „Rysiu” Ci przyszło do głowy, bo musiałbym wdrożyć procedury dyscyplinujące. „I nie byłoby to nasze ostatnie słowo”. Co do lewactwa to jak zwykle lewactwo błyszczy intelektem inaczej, ale jakieś właściwości odróżniające ich od niepostępowej części ludzkości musi mieć. Co do pożarów to nie będę wyciągał zbyt… Czytaj więcej »

Matka wszystkich bomb
Gość
Matka wszystkich bomb

Obecna Unia Europejska to najbardziej zbrodniczy, odrażający twór,
realizujący ludobójczy plan Altiero Spinelli.
Celem UE jest zniszczenie państw narodowych
a w efekcie narodów, całej chrześcijańskiej cywilizacji i kultury!
Posłuchajcie czym jest zbrodniczy plan Spinelli:

Violanta
Gość
Violanta

Na szczycie G7 ustalono, że państwa mają prawo kontrolować swoje granice i decydować o własnej polityce. I co się dzieje? Podpisawszy te ustalenia Merkelowa i spółka natychmiast wracają do wygrażania krajom, które to właśnie robią. Pilnują swoich granic i realizują swoją politykę.

Logic1
Użytkownik

Ankieta ankietą a oni dalej swoje.

AntyHegemon
Użytkownik

Jaki dramat? Dalej będą robić to co uważają za stosowne. Ludzie potrafią mówić, a już boją się działać. Elity europejskie to widzą i robią co chcą. Najpierw Europejczykom trzeba rewolucji w głowach, a potem dopiero na ulicach.

Kris11
Gość
Kris11

Dla polityków unijnych opinia społeczeństwa nie ma znaczenia.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11 Ale pomyśl: przybysze umieją dobrze operować maczetą – kto powiedział, że akurat unijni politycy nie będą mieli bliskich spotkań? Natomiast biały człowiek zwłaszcza niemiecki może jednak dojść do ostatecznego przekonania, że lepiej iść własną drogą niż drogą polityków unijnych: tzn. Islam „tak”, ale bez czarnych i ich sponsorów. Kto… Czytaj więcej »

Archer
Użytkownik

Alez drodzy ankieterzy, Komisja Europejska doskonale zdaje sobie sprawe z wynikow ankiety i jezeli sie wije to tylko ze smiechu bo dobrze wie ze to ona rzadzi. A nie jacys tam ludzie odpytywani na licach.

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Lewactwo choroba brukselskich elit
do tego prawa homosiów, walka z globalnym ociepleniem …

Nemo
Gość
Nemo

„Dramat brukselskich elit!” – jakich elit !?
Prosze przeanalzowac jakiego typu ludzie tworza polskojezyczne „elity” uni: zdrajcy , malwersanci , kosmopolici. Zakladam ze „przedstawiciele” innych nacji sa porownywalni (np. Schulz , Junker).
To nie elity , to lewacki szlam o konsystencji gowna.