poolacy_1Polacy zamieszkujących Mariupol i okoliczne tereny na wschodzie Ukrainy po raz kolejny zaapelowali do Ministerstwa Sprawa Zagranicznych o ewakuację. Nasi rodacy boją się wojny. Resort nie zamierza podjąć żadnych działań. Uchodźcom z Afryki i Bliskiego Wschodu należy pomagać, ale Polacy na Ukrainie mogą ginąć?!

Ministerstwo stoi na stanowisku, że rejony takie jak np. Mariupol są jeszcze pod kontrolą Ukrainy. Nie jest brane pod uwagę tocząca się wojna. Ewakuacja osób może odbyć się dopiero gdy tereny będą kontrolowane przez separatystów.

Nasi rodacy boją się nasilenia ofensywy prorosyjskich separatystów. – Nie można czekać na jakieś tragiczne skutki, tu nikt nie ma już nadziei na zakończenie walk – przekonuje Andrzej Iwaszko w rozmowie z RMF FM.

8
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
RKlufiobkmikiAno Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jm
Gość

Ciekawe na co jeszcze czekają Polskie władze?. To życie imigranta z Afryki jest ważniejsze niż życie Polaka na obczyźnie?. W każdym „Normalnym Kraju” było by to nie do pomyślenia ale u nas wszystko wolno, a raczej nie wolno robić nic w tej sprawie. W takich momentach trudno przejść do porządku,… Czytaj więcej »

DuMaM
Gość
DuMaM

Powiem tak, jeśli to są faktycznie nasi rodacy to MSZ powinien zareagować. Jeśli jednak są to Ukraińcy polskiego pochodzenia, to sądzę, że dobrze robi. Ja na lekcji historii uważałem i za Ukraińcami nie przepadam. Choć na pewno lepsze to jak ci wszyscy ciapaci, którzy jak nie znajdą miejsca u Niemców… Czytaj więcej »

filip
Gość
filip

1. zdjęcie przedstawia uchodźców z Kosowa i jest manipulacją.
2. nic nie przeszkadza, żeby przyjechali do Polski

Ano
Gość
Ano

Na uchodzcach z rozdzielnika Unii można zrobić interes, na uchodzcach z Ukrainy, repatriantach z Kazachstanu – nie. Taka jest logika polityka.

miki
Gość
miki

Fałsz i obłuda. Mam pytanie – Czy mamy teraz np. wojnę w Etiopii? NIE. A jednak uchodźcy z tego kraju dzięki UE maja szanse u nas zamieszkać.

bk
Gość
bk

Etiopczycy są wporzo. Przynajmniej ci, których spotkałam. Fakt, to chrześcijanie. Są NORMALNI. I wporzo.

lufio
Gość
lufio

A jaka woj a toczy sie np w Erytrei? Przeciez tam jest spokoj a mimo to nazywa sie ich uchodzcami mimo ze sa zwyklymi imigrantami

RK
Gość
RK

Pomoc Polakom na Ukrainie i powrot Polaków z Kazachstanu , to powinny byc jedne z priorytetów polskiego rządu. Ale jeszcze nie teraz, musimy poczekać do jesieni.